Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze. Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy. (oficiální text distributora)

Ripley

Něco jako čeští blbý a blbější.Ano,hodněkrát jsem se smál:-)...ale několikrát i zaznělo WTF.Jako celek totální magořina. ()

bila.tecka

Stejně jako Nuda v Brně namířená proti konzumní a nablblé společnosti je i tento Morávkův film stejně absurdně vtipný a mrazivý zároveň. Není potřeba se pozastavovat nad hláškujícím Marešem ("Jsi kokot.") nebo Hrubešem ("Ne, ty jsi kokot."), většina jejich výstupů je pro polovinu diváků megavtipná nebo aspoň úsměvná (mne počítaje), ta druhá půlka znechuceně odejde z kina s utrousením o blbosti nebo přepne na duchaplnou Novu. Morávkovy filmy by mohly působit jako vstupní filtry pro přijetí do bandy kokotů a kreténů, kteří zvysoka pohrdají mainstreamovou kulturou a filmové festivaly berou jako spásné svátky Filmů. ()

derryl

Zvláštní film... Komedie či drama?! Viděl jsem v něm i kousek svého života a proto je to pro mne film osobní a velmi se těším na další perlu Vladimíra Morávka, prý film o smrti. Hrubeš a Mareš... je vytříbený film, který je filmařsky velmi umě sladěný, jediná výtka, kterou vznesu, je konec filmu. Příliš natahované finále. Jinak 5*. ()

Bafo

Bez ocekavani jsem sel na tento film upozornen mnohou kritikou ze H a M nejsou tak dobrym filmem jako treba Nuda v Brne. Kdyz v Aeru film zacal pomerne vtipnymi ale na muj vkus dosti vulgarnimi gagy byl sem trosku v rozpacich. Film vsak roste od zacatku dokonce az vyvrcholi prekvapivou pointou. Ne na ceske pomery to neni normalni film, nejedna se totiz o pribeh z normalniho zivota, jak je to zvykem u ceskych filmu. To je pro me plus. V pomyslnem souboji se Stestim jsou pro mne H a M vitezi ()

Wishkah

O čem ten film vlastně je? Po pravdě je o hovně. Ve filmu se vlastně nic neděje. Jan Budař je sympatický jak vřed na prdeli a Richard Krajčo hraje debila, kterého by vám asi mělo být líto, ale mě byl k smíchu. Obrovskou tragédií je také to, že zrovna tahle ptákovina je posledním filmem takové herečky jakou byla paní Zázvorková ()

Macik

Nejsem odpůrcem sprostých slov.. sám nejdu pro nějaké daleko, ale v případě tohohle filmu mi to nedá.. tak na silu začleněné hanlivé výrazy jen se snahou pobavit, či "udělat" novou hlášku je prostě trapnost nad trapnost.. slova KOKOT jsi užijete až nadmíru, stejně tak slova BLBEC či KRETÉN.. chápu, že Budař s Morávkem chtěli poukázat na dnešní dobu, kdy média zamíchavají životy i někdy třeba obyčejným lidem.. leč tady se to jaksi nevyvedlo.. všehovšudy jsem se zasmál tak 3x a závěr byl pro mě naprosto bezemoční.. bylo mi to šumafuk, hlavně jsem chtěl aby byl konec.. trošku smutné na tvůrce mé oblíbené Nudy v brně.. :( ()

dehlie

očakávania boli nízke, prvú polovicu som sa viac menej nudil, vtipných momentov bola pramálo. neskôr, keď sa z hrubeša stával dalajláma dostal film dramatickú fazónu, v závere ma vyslovene bavil a zaujal. nejedná sa podľa mňa o komédiu, je to taký mix sladkohorkých okamihov zo života zopár jedincov. ()

Ukko

Tento film je prostě bomba. Morávkův nezapomenutelný styl se prostě pozná a ve spojení s Budařem a Krajčem prostě válí. Skvělá atmosféra, výborné herecké výkony, Budařova hudba a můj tolika oblíbený civilismus. Film je sice až moc přeplácaný ale co scéna, to perla. Za zkouknutí to rozhodně stojí. Ještě, že máme porevolučního Morávka. ()

mira007

jednou sem opravdu vybuchl smíchy, ne že ne....... jenže to bylo jenom jednou za celých 116 minut a to je na žánr komedie docela málo, ne? ()

hell_boy

Hodně velký průšvih, který svůj potenciál ukazuje až v závěrečné čtvrthodince. Nápad slušný, konec povedený, ale těch předcházejích cca 90 minut katastrofa a vrchol trapnosti. ()

no2

6/10 - Další nedoceněný film made in ČR. Prvních pětačtyřicet minut mě pobavilo jako žádný jiný český film z poslední doby, zbytek filmu plynule přešel do trochu jiné polohy a přiznám se, že u některých scén jsem začal usínat, aby mě některé následující scény z mého snění zase probraly. Jednostominutová stopáž by mu rozhodně neuškodila, ale co je jinde zakázáno, jest v alternativě povoleno. Naštěstí v české kinematografii vznikají i "jiné" filmy než Pupendo nebo Kolja. Děkuji za ně, stejně jako za Hrubeše a Mareše... ()

panmroz

skvělé záběry, především ty "místnostní", tj. "z jedné místonosti přes dveře do druhé, většinou s úplně jiným světlem" a ač veliký nefanoušek hudební dráhy i veřejných výstupů obou titulních představitelů, proti jejich hereckým výkonům nemám nic moc. Krajčo mě možná zezačátku připadal, jakože "hraje Lišku, co hraje dementa", ale časem jsem si zvyk. Co ale nefunguje, je film jako takovej. Komedie říznutá podobenstvím není snadnej žánr, scény většinou začnou, že někdo něco řekne, a končí, že někdo něco řekne, co se neřekne, to nevíme. nechronologické řazení scén a dějů už byla jen taková berlička, jak film obvzláštnit. A taková sázka na neztotožnitelné postavy (revizor, fanoušek zagorky, kokot,...) mě připadá úplně nesmyslná. Nečervenal jsem se studem, ale že by se mi to kdovíjak líbilo... ()

Hepy13

Zvláštní film s vtipnými dialogy (i když né každému sedne tento humor). Těm Budařovým podivínům co si občas zahraje se néda nesmát. A zde je ješte jeden retard...Krajčo, u kterýho jsem měl pochybnosti jestli je to opravdu on. Je k nepoznání! Nejlepší scéna v obchoďáku u pokladny :-) Škoda že děj je takový roztříštěný. ()

louisa

Čítam, že to mala byť komédia - ale asi sa nepodarilo... Tí dvaja heros skôr vyrábajú dosť trápne "vtípky" a hluché situácie - no a bohvieako smiešne to teda nie je. Ale vďaka aspoň za Roba Rotha. Kvôli nemu dávam 3 hviezdy. Ale aj ako pomstu tvorcov brnenským a bratislavským revízorom to rada odobrím:-) ()