Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Animák, který mě nenechal ani chvíly nadechnout. Ani na malou chvilinku. Což bych přidal k těm zápornějším věcem, jelikož to bylo bráno neksutečně hopem. Prostě šup sem, šup tam, a konec - květiny, tanec, polibek, titulky. Jinak ale furt podařené dílo, s příjemnou hudbou, chytlavými písněmi a fajn nápady!(28.3.2008)

"Bůh to dal, Herk to rozehrál !" Nikdy nezapomenu na scénu, kdy sudičky stříhají Herkulovu nit života, která se v poslední chvíli rozsvítí s prostřihy do "bazénu mrtvých".Nevadí mi tady jediná věc, neštve mě jediná postava, všichni jsou úžasní, jak Meg, Hádes, tak i třeba Pegas. Vtipné, krásné, kouzelné. Je hezké jak se animované filmy snaží dětem nastavit ty správné hodnoty. Sny rozhodně nejsou pro mlíčňáky.(29.11.2011)

Zajímavé moderní provedení by mi nevadilo, ale fakt, že je to pohádka založená na falši a přetvářce Meg a nevhodným dvojsmyslům ze strany toho satyra, mě docela zaráží. Jestli si z toho mají brát děti příklad, tak tedy nevím nevím. Ovšem souhvězdí Marilyn Monroe, tesání autogramů a další drobnosti mě pobavily.(31.5.2013)

• zdeny99

Takže Zeus zplodil Herkula s Hérou a ne s obyčejnou ženskou žijící pod Olympem, jak se tomu všude píše. A tak ho museli unést už z kolébky, aby ho lektvarem zbavili jeho božství. Což se jim povedlo až na tu sílu, která mu zůstala.... Je to sice pohádka pro malé děti, ale takhle měnit legendy by se neměly. A od toho se odvíjí celý děj. K tomu ještě ta odporná animace Walta Disneyho z 90. let, která nemá vůbec nic společného s kresbou 30. - 70. let. [5609. hodnocení, 189. komentář, 78%](17.2.2015)

Jeden z lepších Disneyho animáků. Opět se můžete pokochat nádhernými animacemi, nyní již s doplňky 3D a mírné stylizace celé kresby. Příběh jenom tak olízne řecké báje a mýty, musíte ho brát s rezervou...jinak jde o klasiku pro děti s milostnou zápletkou. Taky si při tom člověk aspoň poslechne pár hezkejch písniček...příjemnej film, ale Disney měl i zlatější časy.(28.12.2007)

• - Spevák Ricky Martin nadaboval Herkulesa v španielskej verzii. (Momo_desu)

• - Na vizuálnych efektoch pracovalo 108 animátorov. (curunir)

• - Na animácii filmu sa podieľalo 906 umelcov. Tento počet zahŕňa i 100 pracovníkov štúdia v Paríži, kde vzniklo asi 10 minút filmu (cesta do podsvetia). (curunir)