Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Rozhodně zajímavý příspěvek do Disney světa. V jistém ohledu jako mnoho dalších i kultovní. Zábavné na filmu samotném je to, že byl velmi dobrý, dokud se hned na začátku nezačalo zpívat. Jo já vím, je to trademark celého Disney, ale když zrovna nejde o chytlavý kousek nebo zajímavý tak to stojí za nic. Zvlášť když zpívá mytologický Jackson 5. Ale ve výsledku nic špatného. Jednoduše pojato.(15.8.2017)

Nutno uznat, že velkovyrobna jménem Disney umí své produkty prodat. Herkules je hravý, herci skvělí (Woods, DeVito), animak docela chytře vpleta antický svět do standardního disneyovskeho mustru... A bohužel tady je ten háček. Všechny ty vychytávky v každé scéně nezakryji tuctovy příběh, který snad vygeneroval počítač. Tohle prokletí se podařilo na chvíli zmenit Pixaru (než ho Disney spolknul). Jo, a prosím o sequel "Herkules a Meg po dvaceti letech aneb domácnost hrdinova". Kolik otců s dětmi v kině by bralo raději tu nesmrtelnost?(28.12.2016)

Velmi rychle ubíhající disneyovka, která patří do skupiny těch, které se dají kdykoli vložit do přehrávače a opakovaně vychutnat. Bohužel má ale jedinou chybu - písničky. Jak většinou zpívání ve Waltových pohádkách poslouchám s radostí a Alana Menkena miluju, tady mi múzy lezly krkem. Na druhou stranu ústřední Go the Distance patří k vůbec nejlepším Disney songům, co jsem kdy slyšel. A i zbytek je paráda - Hádes, jeho sluhové, Olymp a dvojnásobné finále.(24.6.2006)

Vykašlete se na dějepisnou přesnost a nechte se unášet kouzelným Disneyovským příběhem, který je svižný,barevný,vtipný (Danny DeVito válí). Ale jak už to tak bývá, vše není dokonalé, pětihvězdičkový dojem kazí (po delší době otravné) zpívající múzy, ale jinak jedna z nadprůměrných Disneyovek, kterou příště zase ráda uvidím.(20.4.2010)

Jasně, není moc originální psát u každé Disneyovky "klasická Disneyovka, se všemi svými klady a zápory", ale tak to prostě je. Hrozné vypravěčky, povětšinou špatné písně, a to jak textem, tak zpěvem a hudbou, moc klišé a morálna. Jinak příjemný humor, sympatické narážky a super Hádes. Lepší průměr... 70%(21.11.2013)

• - Uvažovalo sa na tým, aby členky dievčenskej skupiny Spice girls naspievali scény s Múzami. (Momo_desu)

• - Hoci film rozpráva o gréckych mýtoch, je použité rímske meno Hercules, pričom jeho grécky ekvivalent je Heracles, tak ho totiž nazvala Diova manželka, Hera. (Momo_desu)

• - Vo filme sa uplatnila počítačová technológia CGI, ktorá uviedla do pohybu najprv jednohlavú (1 244 bodov) a napokon 30-hlavú príšeru - Hydru (23 392 bodov). Len zladenie pohybov jednotlivých hláv a ich spojenie s pohybom tela by 15 animátorom ručne trvalo dva roky. (curunir)