Vládci řeckých bohů Diovi a jeho manželce Héře se na hoře Olymp narodí syn Herkules. Zatímco ostatní bohové se radují, Diův žárlivý bratr Hádés připravuje plán, jak by na Olympu mohl vládnout on sám. Pozve si sudičky, které předpoví, že za osmnáct let budou Titáni, které Zeus uvěznil pod dnem oceánu, osvobozeni a s jejich pomocí Hádés ovládne Olymp. Má to jedinou podmínku, že nezasáhne Herkules. Pokud by s ním Herkules bojoval, on padne. Hádés vyšle za Herkulem své dva pomocníky, Bolest a Zmatek. Ti Herkula z Olympu unesou a dají mu vypít nápoj, po kterém se z něj stane smrtelník. Když se blíží Herkulovy osmnácté narozeniny, sám sebe se ptá, odkud vlastně je a proč má mnohem větší sílu než ostatní chlapci. Rozloučí se se svými adoptivními rodiči a vydává se hledat odpovědi na své otázky. (TV Nova)

Trailer

TeeAge

|| Scenár: Ron Clements, John Musker, Barry Johnson | Hudba: Alan Menken | Distribúcia: Buena Vista Pictures | Štúdio: Walt Disney | Rozpočet: 85 miliónov $ | Tržby: 252,7 milióna $ | Ocenenia: Oscar - 1 nominácia: Pieseň (Go to Distance / Alan Menken & David Zippel) || Animácia Olympu a ich bytostí sa mi neskutočne páčila, spolu s podsvetím. Hercules má aj skvelé scény a vtipy, ale na to, aby sa stal nadpriemerným animákom, by musel mať hutnejší dej, a menej hluchých miest. Alan Menken štandardne najlepšia hudba do animáku, aká môže byť skomponovaná. 70% | FullHD, THX, HU DTS | ()

Pohrobek

Velmi pohodové, milé a překvapivě vkusné (pouze jedno grgnutí obludné saně). Animace je svým způsobem klasická, což mě dnes dokáže dost potěšit a příběh rozhodně nikde nestojí. Spousta "kulturních" narážek také není na škodu. V hereckém obsazení vynikají zvlášť perfektně obsazení Filoktétes Danny DeVita a hlavní "záporňák" Hádes Jamese Woodse. ()

monolog

Uznávám, že jako kreslená pohádka pro malý děti to může být zábava. Je tu hodně barev, světel, hudby, komických postav i hrdina jako vyšitej. Jenže já jsem asi až příliš konzervativní a Herkulova dobrodružství jsem sotva rozdejchával i v seriálu s Kevinem Sorbo, kde se aspoň okrajově v základních detailech drželi bájí. Ale tohle nemá s Herkulem pranic společnýho. Možná kdyby to nepojmenovali Herkules, tak bych to byl ještě ochoten akceptovat jako průměrný film, ale takhle ne. Proč? Herkules jako milovaný syn Dia a Héry (!!!), Hádes jako bůh zla (!!!) vládnoucí ředkořímské obdobě pekla (!!!), Herkules jako tvor veskrze dobrý a morálně čistý více jak Perseus (jenž byl jediným Diovým synem, který neměl žádnou vadu charakteru). Ve skutečnosti je Herkules často zlostný, krutý i nepříjemný na obyčejné lidi. Je to normální člověk a ne hrdina, který se snaží dosáhnout pouze svého navrácení na Olymp. Výtvarná stránka je sice moc pěkná, ale jak už jsem řekl, je tam spousta barev, až mi to dost často přišlo jako jeden velkej kýč. A písniček, že jsem si myslel, že se koukám na nějakou zábavnou slátaninu na Nově uváděnou Petrem Novotným. Jem i líto, ale musím říct, že víc jak tohle se mi líbil i Herkules v New Yorku se Schwarzeneggerem nebo ten výše zmiňovaný Sorbův seriál ()

novoten

Velmi rychle ubíhající disneyovka, která patří do skupiny těch, které se dají kdykoli vložit do přehrávače a opakovaně vychutnat. Bohužel má ale jedinou chybu - můzy. Jak většinou zpívání ve Waltových pohádkách poslouchám s radostí a Alana Menkena miluju až za hrob, tady mi parta "komentujících" kazila jinak bezchybné dobrodružství. Na druhou stranu ústřední Go the Distance patří k vůbec nejlepším Disney songům, co jsem kdy slyšel. A i zbytek je paráda - Hádes, jeho sluhové, Olymp a dvojnásobné finále. ()

Dever

Soundtrack Alan Menken: 1. Long Ago... - Charlton Heston [0:30] ,2. Gospel Truth I [2:26] ,3. Gospel Truth II [0:58] ,4. Gospel Truth III [1:05] ,5. Go The Distance [3:14] ,6. Oh Mighty Zeus [0:45] ,7. Go The Distance (Reprise) [0:57] ,8. One Last Hope [3:00] ,9. Zero To Hero [2:20] ,10. I Won't Say (I'm In Love) [2:20] ,11. A Star Is Born [2:04] ,12. Go The Distance - Michael Bolton [4:42] ,13. The Big Olive [1:07] ,14. The Prophecy [0:53] ,15. Destruction Of The Agora [2:07] ,16. Phil's Island [2:25] ,17. Rodeo [0:40] ,18. Speak Of The Devil [1:30] ,19. The Hydra Battle [3:28] ,20. Meg's Garden [1:14] ,21. Hercules' Villa [0:37] ,22. All Time Chump [0:38] ,23. Cutting The Thread [3:23] ,24. A True Hero/A Star Is Born [5:35], ()

• Lev, ktorého Hercules poráža a neskôr s jeho kožou pózuje, je Scar z predchádzajúceho projektu Disney, cenami ovenčeného Levieho kráľa (1994). (Kacenka_)
  • Keď hodí Herkules “žabku“ do fontány, je v nej jedna socha bez rúk. V ďalšom zábere sú vo fontáne už sochy dve. (mackyns)
  • Když Hercules s Megarou scházejí po schodech do zahrady, má Megara kolem ramen průsvitnou fialovou látku. V další scéně, kde na ni mluví Bolest a Panika, ji nemá. Ale ve scéně, kdy se otočí zpět na Herculese, ji má opět kolem ramen. (CaptainAss)

Související novinky

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a…