Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Nemůžu si pomoct, ale do dnes vždy, když se řekne "Hercules", tak mě něco píchne a vzpomenu si, jak jsem si před tímhle filmem jako malá zakrývala oči a strachy se utíkala schovat pod peřinu - respektive, před určitou scénou. Kdo se na to koukne dnes, asi si nade mnou bude ťukat na čelo, ale holt já jsem strašpytel s velkou fantazií a některé věci prostě nevysvětlíte:) jinak klasická fajnovka.)(27.8.2014)

Rozhodně zajímavý příspěvek do Disney světa. V jistém ohledu jako mnoho dalších i kultovní. Zábavné na filmu samotném je to, že byl velmi dobrý, dokud se hned na začátku nezačalo zpívat. Jo já vím, je to trademark celého Disney, ale když zrovna nejde o chytlavý kousek nebo zajímavý tak to stojí za nic. Zvlášť když zpívá mytologický Jackson 5. Ale ve výsledku nic špatného. Jednoduše pojato.(15.8.2017)

Keď už Disney chceli točiť Herakla, ťažko s tým mohli naložiť inak. A lepšie by to asi tiež nešlo (v rámci Disney produkcie). Ich Herkules má hrdinu, ktorý sa má veru čo učiť, hrdinku, ktorá tiež nepredstavuje práve rozprávkový ideál ženskosti a hlavne záporáka s dvojicou prisluhovačov, ktorí, keď sú všetci traja na scéne, všetko dookola bledne a Aladin si svoje prvenstvo čo do komičnosti obhahuje len tak-tak.(4.6.2010)

Tahle pohádka od studia Disney pro mě asi na vždy zůstane tou klasikou, na kterou se vždy rád podívám. Snad jen tady jdou vtip a dobrodružství ruku v ruce a je to opravdu doslova Božská zábava. Po Lvím králi a Malé mořské víle moje nejoblíbenější pohádka od tohoto studia. V mém srdci bude mít stále své speciální místo. 100% a mnohem víc.(15.1.2011)

Disneyho Hercula mohu vždycky. Jako malý kluk jsem ho zbožňoval a chodil si ho půjčovat do videopůjčovny neustále. Je ovšem zajímavý, že i po x let mi to má stále co nabídnout. Stále je to krásně nakreslené a vtipy stále srší dobrým a nezapomenutelným humorem. Herkules je jedna z nejlepších disneyovek. Jediné, co bych vytkl je hudební doprovod. Který samozřejmě není špatný, ale takový Tarzan nebo Pocahontas ho mají o třídu výše. No tak proč si jednou za čas nepustit, příběh poloboha, který zmaří plány Hádovi a spasí Olymp před Titány. Nu a samozřejmě zachrání svojí lásku z Podsvětí. Jojo Hercula, to je můj Disney hrdina. (88 %)(22.3.2014)

• - Lev, ktorého Hercules poráža a neskôr s jeho kožou pózuje, je Scar z predchádzajúceho projektu Disney, cenami ovenčeného Levieho kráľa (1994). (Kacenka_)

• - Když Hercules s Megarou scházejí po schodech do zahrady, má Megara kolem ramen průsvitnou fialovou látku. V další scéně, kde na ni mluví Bolest a Panika, ji nemá. Ale ve scéně, kdy se otočí zpět na Herculese, ji má opět kolem ramen. (CaptainAss)

• - Na vizuálnych efektoch pracovalo 108 animátorov. (curunir)