Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Popový Hecules s na Disneyho poněkud nevýraznou a strohou animací plnou krouceninek dokazuje úpadek Disneyho nadvlády nad animovaným filmem. Chybí kvalitnější zpracování, ne jen v poli animovaném, ale i v poli pointy a příběhu vůbec a na infantilní humor už jsme přeci jen trochu velcí (myslím děti). Herculova dobrodružství by zasloužila bohatší ztvárnění a tak se s takovými 12úkoly pro Asterixe nedá srovnávat a Asterix ani nemusí potřít kouzelný nápoj, aby nejistou řeckou pověst v disneyho podání neodcvrkl malíčkem nohy v sandále kamsi do propadliště řeky Stix. Přesto však se Hercules sám nedá úplně zahodit. Své diváky si určitě najde, ale netroufám si odhadovat, kolik z nich si vzpomene i na něco jiného, než byl absolutně dokonalý Hádes (animací i postavou). Nebýt jeho, nedám tři a Herculovým reklamním pantoflem zakopnu film až na vrchol Olympu, aby se řečtí Bohové měli čemu zasmát. 60%(12.4.2011)

Vykašlete se na dějepisnou přesnost a nechte se unášet kouzelným Disneyovským příběhem, který je svižný,barevný,vtipný (Danny DeVito válí). Ale jak už to tak bývá, vše není dokonalé, pětihvězdičkový dojem kazí (po delší době otravné) zpívající múzy, ale jinak jedna z nadprůměrných Disneyovek, kterou příště zase ráda uvidím.(20.4.2010)

Herkules, tento hrdina byl synem Dia a když byl ještě v kolébce, tak zadávil dva hady, které na něj poslala Diova žárlivá manželka Hérá. Tento animák je čistý průměr. Na více to nemá. Přece ho nemohu srovnávat s Kačeřími příběhy, které byly opravdu dokonalé. I když samozřejmě, může to být tím, že nemám rád děj, kde jsou jakési potvory tipu Kiklopa aj. např. filmy Jáson a Argonauti, nebo Souboj titánů mě osobně nikdy nebavily. Samozřejmě, že animace je na výborné úrovni. Co také jiného od Disneyeho čekat. Ale mě ten Herkulův příběh prostě moc nebral. A to jsem se soustředil opravdu hodně, protože mám stáhnutou verzi, kde je sice CZ dabing, ale trochu je tam slyšet i anglický. Takže jsem musel více vnímat. Má povinnost mi velila, že prostě tento kousek od Walta musím vidět a to se mi splnilo. Dávám slabé 3 hvězdičky.(6.9.2008)

Tuhle pohádku jsem našeně sledovala asi v deseti letech a i teď po letech se mi vybavuje jen v tom nejpříjemnějším světle. Na dějepisnou přesnost tady kašlu, protože kouzelnější barevnější animák ze staré školy plný vtipných narážek aby člověk pohledal. Za zmínku stojí hlavně úžasný záporák James "Hádes" Woods.(6.2.2008)

Ihned po prvním shlédnutí jsem si tuhle pohádku moc oblíbil... Hezký příběh potěší nejen děti ale i dospělé... Je tam mnoho srandovních scén a několik hezkých písniček (které se mi překvapivě líbili více nazpívané v češtině než v originále)... Hercules rozhodně patří mezi ty povedené novodobé disneyovky !!! Všem fanouškům moderních animáků mohu tento film vřele doporučit... 4,5*(5.6.2012)