Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Jasně, není moc originální psát u každé Disneyovky "klasická Disneyovka, se všemi svými klady a zápory", ale tak to prostě je. Hrozné vypravěčky, povětšinou špatné písně, a to jak textem, tak zpěvem a hudbou, moc klišé a morálna. Jinak příjemný humor, sympatické narážky a super Hádes. Lepší průměr... 70%(21.11.2013)

Je až neuveriteľné, ako dokážu scenáristi od Disneyho zamávať tradičnými legendami, poprehadzovať ich hlavné ingrediencie, vzťahy medzi hrdinami (Héra a Zeus ako šťastný, milujúci sa manželský pár? Mala som čo robiť, aby som sa pozbierala od smiechu) a vlastne všetko naokolo. Ale na druhej strane, keď je to zábavné, veľmi ma to netrápi.(26.6.2012)

Dodnes si pamatuji jak oslňujícím zážitkem bylo vidět Herkula v kině, kdy se tuším jednalo o první 2D animovaný film, který jsem měl možnost vidět na velkém plátně. Disneyovský pohled na tradiční legendu nezklamal po příběhové, ani vizuální stránce a některé momenty a postavy mi utkvěli v paměti dodnes. Jedná se o jeden z těch vzácných případů, kdy film nestárně a kvalitám a vzpomínkám dostojí i po letech.(3.3.2018)

Rozhodně zajímavý příspěvek do Disney světa. V jistém ohledu jako mnoho dalších i kultovní. Zábavné na filmu samotném je to, že byl velmi dobrý, dokud se hned na začátku nezačalo zpívat. Jo já vím, je to trademark celého Disney, ale když zrovna nejde o chytlavý kousek nebo zajímavý tak to stojí za nic. Zvlášť když zpívá mytologický Jackson 5. Ale ve výsledku nic špatného. Jednoduše pojato.(15.8.2017)

Naprosto unikátní dílo, které bude v mém srdci přetrvávat až do konce mého života. S klidným svědomím mohu říci, že se jedná o mou nejoblíbenější pohádku, na které jsem vyrůstal. Nelituji, když si ji někdy s mladší ségrou pustím a já zavzpomínám na mé dětství, jak jsem s úžasem sledoval Háda a jeho kruté plány. Nemám, co bych vytkl, perfektně udělané postavy, které doplňuje skvělý český dabing, nádherné písně a děj plný akce a napětí. Hodnotím samozřejmně 5/5.(24.7.2012)

• - Na filme sa začalo pracovať už v roku 1994. (Greenpeacak)

• - 41 umelcov ručne namaľovalo 1601 pozadí. (curunir)

• - Hoci film rozpráva o gréckych mýtoch, je použité rímske meno Hercules, pričom jeho grécky ekvivalent je Heracles, tak ho totiž nazvala Diova manželka, Hera. (Carol Pifková)