Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Všechno v podsvětí s Hádém (dabovanej je teprve frajer) v čele je naprosto parádní. Ze všech ostatních postav jim ale dokáže sekundovat jen kozel a trošku kouzla v sobě má i Meg. Zbytek je banda tupců, kterým vládne Hermes. Opravdu některé pasáže trpí ubohostí a pak přijde Hádes a řekne:"Ahoj, jsem Hádes, pán podsvětí, jak se vede?" Herkules je opravdu jízdou nahoru dolu s tím, že čím blíže jste peklu, tím to má větší šmrnc. Vše vrcholí vypuštěním titánů a jejich pochodem.(30.3.2008)

Lehce ode mě nadhodnocená kultovka, která si ovšem za své chytlavé songy, komika Háda i skvělou animaci, plný počet určitě obhájí. Přes lehce překroucenou mytologii, se i po letech nejde odtrhnout, od dobrodružstvý přitroublého hrdiny a stejně jistě, jako vyloudí na tváři úsměv, dokáže tahle milá pohádka, i pořádně tajit dech.(1.1.2011)

Začal bych zpracováním celé animace a její kostrbatostí, kreá se podobá spíš klaisckému Mutoscopu (to je např. sešit s rozfázovanými obrázky za sebou), ale na rok 1997 je to krásná animace. Co se týče příběhu, tak ten je zpracovaný na jedničku. "Hrdina", co není moc oblíbený, na co sáhne, to zkazí.. a nakokec musí ukázat co vše v něm je (což se mu jak jinak než podaří). Nádherně ztvárněné zlo, a jeho dvou patolízalů, které se snaží získat moc nad celým světem i víc, svržením nejvyššího boha Dia. Zeus, se však nedá a jako ten největší zástupce dobra nakonec zvítězí. Vše začíná tak, že se Diovi a jeho paní narodí chlapeček, Herkules, kretý je unesen nakrmen nápojem proti nesmrtelnosti a vychováván ve smrtelné rodině. Vše končí tak šťastně až se divím že u toho nebrečím, ale právě zde si uvědomuji, že tento film není směřován přímo mne, ale asi těm mladším, proto takové hodnocení. Co nesmí chybět je vtip, kterého je tu vskutku požehnaně! Někdy jsem nestíhal dýchat, jaké jsem schytával záchvaty. No a když k tomu všemu připočteme hudbu, a muzikální, zpěvné vložky, tak se nám snímek vyhoupl o solidní kategofii výš. Pokud se nudíte, máte prázdné odpoledne, a ještě hlídáte nejáké děcko, tak nelze učinit lépe než si pustit právě tento film.(29.5.2005)

Disney upadá už nějaký ten pátek, to jako jo, ale Hercules je mezi těmi všemi zpívajícími kravami a 3D ptáky jasně nejlepší a snese srovnání i s klasikou, protože pro mě například klasikou je. Animace mě překvapila, ale ona antika už taková byla, ale co tvůrci dali do hranatosti, nacpali i do tempa a do humoru... " Ahoj, jsem Hádes, pán podsvětí, jak se vede?"(5.4.2006)

• zdeny99

Takže Zeus zplodil Herkula s Hérou a ne s obyčejnou ženskou žijící pod Olympem, jak se tomu všude píše. A tak ho museli unést už z kolébky, aby ho lektvarem zbavili jeho božství. Což se jim povedlo až na tu sílu, která mu zůstala.... Je to sice pohádka pro malé děti, ale takhle měnit legendy by se neměly. A od toho se odvíjí celý děj. K tomu ještě ta odporná animace Walta Disneyho z 90. let, která nemá vůbec nic společného s kresbou 30. - 70. let. [5609. hodnocení, 189. komentář, 78%](17.2.2015)

• - 41 umelcov ručne namaľovalo 1601 pozadí. (curunir)

• - Spevák Ricky Martin nadaboval Herkulesa v španielskej verzii. (Momo_desu)

• - Keď hodí Herkules “žabku“ do fontány, je v nej jedna socha bez rúk. V ďalšom zábere sú vo fontáne už sochy dve. (mackyns)