Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

Trailer

Hees

Veľmi milá "pohodičková" animovaná rozprávka, ktorá má svoj vlastný celkom dobrý príbeh a čo je najdôležitejšie je aj zábavná. Čiže nie je tam nejaký príbeh ako sme zvyknutý z Herculesa, ale skôr nový a zaujímavý. Spievané muzikálne pasáže boli veľmi príjemným spestrením filmu a ak v niektorých filmoch vadia, tak tu som si pri nich príjemne oddýchol. Animácia je veľmi solídna a ten príbeh ma proste bavil. Tento film odporúčam určite pustiť malým deťom lebo si myslím, že je pre ne vhodný aj zábavný. Takže ak chcete klasickú, peknú rozprávku z dielne Walt Disney tak určite vyskúšajte práve túto. V rozprávke je aj láska a aj to na čo sme zvyknutý a teda nejaké tie vtipné postavičky, na ktorých sa dá zasmiať. Hodnotenie som dal také ako vidíte v zátvorke, ale v skutočnosti k plným štyrom hviezdam chýbal len kúsok. (Hodnotenie 3,5) ()

Krt.Ek

Zřejmě bych si tenhle animák užil víc, neznat Petiškovy Staré řecké báje a pověsti, což mě upřimně řečeno celkem překvapuje. Osobně totiž preferuji volnější adaptace, vůbec mně nevadí (ba právě naopak), když původní látku (nechme stranou, že ani Petiškova kniha není originálem) v jejím převedení vůbec nerozpoznám. Zde to však není ten případ, Herkules mající blíž k Rockymu (počátečnímu outsideru, jenž díky vytrvalosti, intenzivnímu tréninku a síle paží najde cestu sám k sobě a získá obdiv a lásku) než k mytologickému Herkulovi si mě nezískal. A ta muzikálnost, ach ta muzikálnost. 60 % ()

Falko

Dalsia zo starsich Disneyoviek, ktora mi vecne utekala pomedzi prsty, takze som mal jej premieru az teraz. Strucne povedane, Herkules splnil moje ocakavania, pribeh svizny, vtipny a zabavny s peknou hudbou, ale na stovku to aj tak nie je... 01.12.2009 ______ Tate Donovan - (Herkules) +++ Josh Keaton - (Mladý Herkules) +++ Roger Bart - (Mladý Herkules - spev) +++ Danny De Vito - (Philoctetes) +++ James Woods - (Hades - Lord podsvetia) +++ Susan Egan - (Meg) +++ Bobcat Golodthwait - (Pain) +++ Rip Torn - (Zeus) +++ Hal Holbrook - (Amphitryon - Herculesov nevlastný otec) +++ Charlton Heston - (Rozprávač) +++ Hudba: Alan Menken +++ ()

honajz2

Překvapivě to dopadlo líp, než jsem čekal. Prvních 15 minut mě docela svojí trapností vyděsilo, ale nakonec z toho vypadne příjemný animák, na který se mi dobře dívalo a rozhodně jeho zhlédnutí nepovažuji za ztrátu času. Jen to taky není nic, z čeho bych byl úplně hotový a jedno zhlédnutí mi asi stačilo. Nejspíš na tom má největší roli to, že se mi v tom střídaly dojmy a sympatie k různým scénám a postavám. Některé scény jsou skvělé a dokonce i vtipné, jiné jsou takové nijaké. Některé postavy jsou sympatické (Meg), některé strašně otravné a trapné (Bolest a Zmatek), jiné jsou takový šedý průměr (Herkules a bohužel i Pegas (a to říkám jako fanoušek Rainbow Dash)). Víc jak lepší tři nedám ani náhodou, ale bylo to fajn. A co mě překvapilo úplně nejvíc je to, že tu jsou celkem fajn písničky. Některé jsou dokonce gospelově laděné a to celkem můžu. Lepší 3* ()

mm13

Keď už Disney chceli točiť Herakla, ťažko s tým mohli naložiť inak. A lepšie by to asi tiež nešlo (v rámci Disney produkcie). Ich Herkules má hrdinu, ktorý sa má veru čo učiť, hrdinku, ktorá tiež nepredstavuje práve rozprávkový ideál ženskosti a hlavne záporáka s dvojicou prisluhovačov, ktorí, keď sú všetci traja na scéne, všetko dookola bledne a Aladin si svoje prvenstvo čo do komičnosti obhahuje len tak-tak. ()

• Uvažovalo sa na tým, aby členky dievčenskej skupiny Spice girls naspievali scény s Múzami. (Carol Pifková)
  • Když Hercules s Megarou scházejí po schodech do zahrady, má Megara kolem ramen průsvitnou fialovou látku. V další scéně, kde na ni mluví Bolest a Panika, ji nemá. Ale ve scéně, kdy se otočí zpět na Herculese, ji má opět kolem ramen. (CaptainAss)
  • Poté, co Hercules poprvé odsekne Hydře hlavu, Hádés prohlásí, že to byl zatím poločas. Tuto větu pronese právě v momentě, když je film v polovině své délky. (Marsu88)

Související novinky

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)