Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (259)

Hees 

všechny recenze uživatele

Veľmi milá "pohodičková" animovaná rozprávka, ktorá má svoj vlastný celkom dobrý príbeh a čo je najdôležitejšie je aj zábavná. Čiže nie je tam nejaký príbeh ako sme zvyknutý z Herculesa, ale skôr nový a zaujímavý. Spievané muzikálne pasáže boli veľmi príjemným spestrením filmu a ak v niektorých filmoch vadia, tak tu som si pri nich príjemne oddýchol. Animácia je veľmi solídna a ten príbeh ma proste bavil. Tento film odporúčam určite pustiť malým deťom lebo si myslím, že je pre ne vhodný aj zábavný. Takže ak chcete klasickú, peknú rozprávku z dielne Walt Disney tak určite vyskúšajte práve túto. V rozprávke je aj láska a aj to na čo sme zvyknutý a teda nejaké tie vtipné postavičky, na ktorých sa dá zasmiať. Hodnotenie som dal také ako vidíte v zátvorke, ale v skutočnosti k plným štyrom hviezdam chýbal len kúsok. (Hodnotenie 3,5) ()

Krt.Ek 

všechny recenze uživatele

Zřejmě bych si tenhle animák užil víc, neznat Petiškovy Staré řecké báje a pověsti, což mě upřimně řečeno celkem překvapuje. Osobně totiž preferuji volnější adaptace, vůbec mně nevadí (ba právě naopak), když původní látku (nechme stranou, že ani Petiškova kniha není originálem) v jejím převedení vůbec nerozpoznám. Zde to však není ten případ, Herkules mající blíž k Rockymu (počátečnímu outsideru, jenž díky vytrvalosti, intenzivnímu tréninku a síle paží najde cestu sám k sobě a získá obdiv a lásku) než k mytologickému Herkulovi si mě nezískal. A ta muzikálnost, ach ta muzikálnost. 60 % ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Dalsia zo starsich Disneyoviek, ktora mi vecne utekala pomedzi prsty, takze som mal jej premieru az teraz. Strucne povedane, Herkules splnil moje ocakavania, pribeh svizny, vtipny a zabavny s peknou hudbou, ale na stovku to aj tak nie je... 01.12.2009 ______ Tate Donovan - (Herkules) +++ Josh Keaton - (Mladý Herkules) +++ Roger Bart - (Mladý Herkules - spev) +++ Danny De Vito - (Philoctetes) +++ James Woods - (Hades - Lord podsvetia) +++ Susan Egan - (Meg) +++ Bobcat Golodthwait - (Pain) +++ Rip Torn - (Zeus) +++ Hal Holbrook - (Amphitryon - Herculesov nevlastný otec) +++ Charlton Heston - (Rozprávač) +++ Hudba: Alan Menken +++ ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Překvapivě to dopadlo líp, než jsem čekal. Prvních 15 minut mě docela svojí trapností vyděsilo, ale nakonec z toho vypadne příjemný animák, na který se mi dobře dívalo a rozhodně jeho zhlédnutí nepovažuji za ztrátu času. Jen to taky není nic, z čeho bych byl úplně hotový a jedno zhlédnutí mi asi stačilo. Nejspíš na tom má největší roli to, že se mi v tom střídaly dojmy a sympatie k různým scénám a postavám. Některé scény jsou skvělé a dokonce i vtipné, jiné jsou takové nijaké. Některé postavy jsou sympatické (Meg), některé strašně otravné a trapné (Bolest a Zmatek), jiné jsou takový šedý průměr (Herkules a bohužel i Pegas (a to říkám jako fanoušek Rainbow Dash)). Víc jak lepší tři nedám ani náhodou, ale bylo to fajn. A co mě překvapilo úplně nejvíc je to, že tu jsou celkem fajn písničky. Některé jsou dokonce gospelově laděné a to celkem můžu. Lepší 3* ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Keď už Disney chceli točiť Herakla, ťažko s tým mohli naložiť inak. A lepšie by to asi tiež nešlo (v rámci Disney produkcie). Ich Herkules má hrdinu, ktorý sa má veru čo učiť, hrdinku, ktorá tiež nepredstavuje práve rozprávkový ideál ženskosti a hlavne záporáka s dvojicou prisluhovačov, ktorí, keď sú všetci traja na scéne, všetko dookola bledne a Aladin si svoje prvenstvo čo do komičnosti obhahuje len tak-tak. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (22)

  • Uvažovalo sa na tým, aby členky dievčenskej skupiny Spice girls naspievali scény s Múzami. (Carol Pifková)
  • Když Hercules s Megarou scházejí po schodech do zahrady, má Megara kolem ramen průsvitnou fialovou látku. V další scéně, kde na ni mluví Bolest a Panika, ji nemá. Ale ve scéně, kdy se otočí zpět na Herculese, ji má opět kolem ramen. (CaptainAss)
  • Poté, co Hercules poprvé odsekne Hydře hlavu, Hádés prohlásí, že to byl zatím poločas. Tuto větu pronese právě v momentě, když je film v polovině své délky. (Marsu88)

Související novinky

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Reklama

Reklama