35. celovečerní Disney Tenhle Herkules je něco, co se stát prostě muselo. Televizi válcoval Herkules se Sorbem a Xena s Lucy Lawless a oni taky měli svůj animák. U myšáků ale přišli na to, jak svůj příběh o nejslavnějším polobohovi odlišit, jednoduše do příběhu o dospívání from zero to hero mrskli gospel... a ono to vyšlo :)(22.5.2019)

Pánům ze studia Disney se v devadesátých letech prostě dařilo všechno, na co sáhli. Prima dabing, i v české verzi povedené Menkenovy písně, Bolest a Zmatek... podle mě jeden z nejlepších animáků, myslela jsem si to v pěti letech, stojím si za tím i v dospělosti. Mimochodem, počítačová hra na motivy tohoto filmu patřila svého času u nás doma mezi ty nejoblíbenější. Takže kult v každém ohledu :).(17.4.2008)

Udělejte z Herkula hvězdu! Proč ne? Má být snad každá báje zkostnatělá a vážná (vždyť tvoří základy naší kultury, nojó)? Moderní zpracování je lepší než hraní si na absolutní realitu - koneckonců víme, jestli nějaký Herkules byl? Ne. Američané to pojali po svém. A to je dobře. Třeba Troju podělali, jak mohli, jelikož se jí snažili držet co nejvěrněji. Z báje o Herkulovi udělali spektákl pro děti se spoustou písniček a vtipů. Baví mě to. Na poměry dětských filmů skvělá hudba! Múzy jako gospelové zpěvačky! Skladby, které se pohybují na hraně soulu, starého dobrého R'n'B (nemyslím ty dnešní paskvily, kterým tak říkáme), jazzu, tradičního popu! Změna příběhu a novátorské podání mi vůbec vůbec nevadí. Možná sice film v dětech vytvoří představu, že epos o Herkulovi končí velkým happyendem i ve skutečnosti, ale jak to bylo, zjistí později, tenhle film zkrátka za tu nevědomost stojí! JEDNA Z MÁLA POHÁDEK, KTEROU JSEM JAKO DÍTĚ SNESL.(8.4.2011)

Velmi pohodové, milé a překvapivě vkusné (pouze jedno grgnutí obludné saně). Animace je svým způsobem klasická, což mě dnes dokáže dost potěšit a příběh rozhodně nikde nestojí. Spousta "kulturních" narážek také není na škodu. V hereckém obsazení vynikají zvlášť perfektně obsazení Filoktétes Danny DeVita a hlavní "záporňák" Hádes Jamese Woodse.(2.10.2005)

Napoprvé a možná i napodruhé je Disneyho Herkules velmi koukatelný - hlavně díky dobrým a přehledným akčním scénám a netradiční ženské postavě Megary, která je na míle vzdálená růžovoučkým princezničkám. Ale nadšena jsem nebyla, protože mi tu chyběla větší sofistikovanost, na kterou jsme už dnes zvyklí díky pixarovkám, nemluvě o prznění řeckých bájí (Hekules jako syn Héry, Hádes coby starověká obdoba Satana...). A musím podotknout, že o něco starší Aladin má víc okulahodící animaci. Tenhle Herkules je samé "ano, pěkné, ale...".(5.8.2010)

• - Na animácii filmu sa podieľalo 906 umelcov. Tento počet zahŕňa i 100 pracovníkov štúdia v Paríži, kde vzniklo asi 10 minút filmu (cesta do podsvetia). (curunir)

• - Lev, ktorého Hercules poráža a neskôr s jeho kožou pózuje, je Scar z predchádzajúceho projektu Disney, cenami ovenčeného Levieho kráľa (1994). (Kacenka_)

• - Uvažovalo sa na tým, aby členky dievčenskej skupiny Spice girls naspievali scény s Múzami. (Carol Pifková)