Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Velmi pohodové, milé a překvapivě vkusné (pouze jedno grgnutí obludné saně). Animace je svým způsobem klasická, což mě dnes dokáže dost potěšit a příběh rozhodně nikde nestojí. Spousta "kulturních" narážek také není na škodu. V hereckém obsazení vynikají zvlášť perfektně obsazení Filoktétes Danny DeVita a hlavní "záporňák" Hádes Jamese Woodse.(2.10.2005)

Herkules v rámci Disneyho filmů byl taková rarita a to hlavně, že se příběh velmi dobře podřídil starým bájím a pověstem. Ale ne zas takovým způsobem abychom mohli mluvit o dospělém animáku. Přesto jsou tam věci, které více potěší starší diváky a to jako spousta narážek na řecké pověsti,spousta povědomích míst a postav.Velmi mě potěšilo ztvárnění Hádese, Meg a hlavně Herkulova učitele Filoktétes. Není to klasická disneyovka přesto jí nechybí šmrnc a nápady.(19.7.2011)

Velmi rychle ubíhající disneyovka, která patří do skupiny těch, které se dají kdykoli vložit do přehrávače a opakovaně vychutnat. Bohužel má ale jedinou chybu - písničky. Jak většinou zpívání ve Waltových pohádkách poslouchám s radostí a Alana Menkena miluju, tady mi múzy lezly krkem. Na druhou stranu ústřední Go the Distance patří k vůbec nejlepším Disney songům, co jsem kdy slyšel. A i zbytek je paráda - Hádes, jeho sluhové, Olymp a dvojnásobné finále.(24.6.2006)

Dalsia zo starsich Disneyoviek, ktora mi vecne utekala pomedzi prsty, takze som mal jej premieru az teraz. Strucne povedane, Herkules splnil moje ocakavania, pribeh svizny, vtipny a zabavny s peknou hudbou, ale na stovku to aj tak nie je... 01.12.2009 ______ Tate Donovan - (Herkules) +++ Josh Keaton - (Mladý Herkules) +++ Roger Bart - (Mladý Herkules - spev) +++ Danny De Vito - (Philoctetes) +++ James Woods - (Hades - Lord podsvetia) +++ Susan Egan - (Meg) +++ Bobcat Golodthwait - (Pain) +++ Rip Torn - (Zeus) +++ Hal Holbrook - (Amphitryon - Herculesov nevlastný otec) +++ Charlton Heston - (Rozprávač) +++ Hudba: Alan Menken +++(1.12.2009)

Vynikajúca Disneyovka, na ktorej som vyrastal. Vynikajúci príbeh, ktorý pozná asi každý na svete o synovi boha Dia (Zeus) v nádhernom farebnom prevedení s množstvom skvelých vtipných scén, hudobných vložiek a slastným Happy Endom. Túto rozprávku, musím sa priznať som videl iba po Slovensky, ale musím tiež uznať, že animovanej tvorbe sedí slovenský dabing viac ako originál. Hádes bol asi prvý rozprávkový zloduch s ktorým som sa ako malý stretol a preto aj hodnotenie tejto animovanej rozprávky z môjho pohľadu vystrelí do nadpozemských výšin. 99%(3.3.2014)

• - V tomto filmu je bohyně Héra vlastní milující matkou Herkula, v mytologii je jeho macechou a jedním z úhlavních nepřátel. Héra se nikdy nedokázala smířit s poněkud záletnickou povahou Dia, svého manžela a Herkulova (Héraklova) otce. (vojtaruzek)

• - Když Hercules s Megarou scházejí po schodech do zahrady, má Megara kolem ramen průsvitnou fialovou látku. V další scéně, kde na ni mluví Bolest a Panika, ji nemá. Ale ve scéně, kdy se otočí zpět na Herculese, ji má opět kolem ramen. (CaptainAss)

• - Uvažovalo sa na tým, aby členky dievčenskej skupiny Spice girls naspievali scény s Múzami. (Carol Pifková)