Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

Mishqo

veľmi príjemná rozprávka...pamätal som si ju z detstva no musel som si ju pozrieť ešte raz..vtipné, svižné a spievajúce múzy boli bezchybné =D ()

VanTom

Nezáživný, výhradně dětský animák. Nechtěl jsem komentovat disneyovské ohýbání řeckých bájí, ale udělat z Herkula milovaného syna Dia a Héry, to už opravdu hraničí. ()

Sany33

Vynikajúca Disneyovka, na ktorej som vyrastal. Vynikajúci príbeh, ktorý pozná asi každý na svete o synovi boha Dia (Zeus) v nádhernom farebnom prevedení s množstvom skvelých vtipných scén, hudobných vložiek a slastným Happy Endom. Túto rozprávku, musím sa priznať som videl iba po Slovensky, ale musím tiež uznať, že animovanej tvorbe sedí slovenský dabing viac ako originál. Hádes bol asi prvý rozprávkový zloduch s ktorým som sa ako malý stretol a preto aj hodnotenie tejto animovanej rozprávky z môjho pohľadu vystrelí do nadpozemských výšin. 99% ()

Ravi

V rámci kvalit Disneyho studia průměrná zábava, jako pecku Herkulese neberu, protože jednak není nezapomenutelný a jednak má na mě až příliš mnoho minut. Dobrá hudba i obsazení. 65% = 3/5 ()

Siri69

Ihned po prvním shlédnutí jsem si tuhle pohádku moc oblíbil... Hezký příběh potěší nejen děti ale i dospělé... Je tam mnoho srandovních scén a několik hezkých písniček (které se mi překvapivě líbili více nazpívané v češtině než v originále)... Hercules rozhodně patří mezi ty povedené novodobé disneyovky !!! Všem fanouškům moderních animáků mohu tento film vřele doporučit... 4,5* ()

vyfuk

Rozhodně zajímavý příspěvek do Disney světa. V jistém ohledu jako mnoho dalších i kultovní. Zábavné na filmu samotném je to, že byl velmi dobrý, dokud se hned na začátku nezačalo zpívat. Jo já vím, je to trademark celého Disney, ale když zrovna nejde o chytlavý kousek nebo zajímavý tak to stojí za nic. Zvlášť když zpívá mytologický Jackson 5. Ale ve výsledku nic špatného. Jednoduše pojato. ()

drackula

Skvelý animák, ktorého obrovskou pridanou hodnotou je zakomponovanie gréckych mýtov a legiend. Nevadilo mi ani kvantum pesničiek a Hádes je ultimátny zlosyn. 80% Disney plus ()

silent cut

Disney upadá už nějaký ten pátek, to jako jo, ale Hercules je mezi těmi všemi zpívajícími kravami a 3D ptáky jasně nejlepší a snese srovnání i s klasikou, protože pro mě například klasikou je. Animace mě překvapila, ale ona antika už taková byla, ale co tvůrci dali do hranatosti, nacpali i do tempa a do humoru... " Ahoj, jsem Hádes, pán podsvětí, jak se vede?" ()

Styxos

Další ze skvělých Disneyovek, ten malý Pegas a Hercules (ne, nemyslím Korpules! :-) jsou roztomilý, člověk u téhle pohádky zažije fakt srandu. ()

TroiMae

Po výtvarné stránce skvělé... ale nějak nemám náladu na řeckou mytologii zpracovanou do podoby leporela pro děti. ()

Aberforth

Jedna s najlepších Disneyho rozprávok a to vďaka svojskému humoru a krásne nakresleným scénam ako napríklad súboj Hydri a Herkulesa. Nádherné piesne a skvelý príbeh. Škoda, že už sa nerobia tak pekné veci. ()

P1tr

Dodnes si pamatuji jak oslňujícím zážitkem bylo vidět Herkula v kině, kdy se tuším jednalo o první 2D animovaný film, který jsem měl možnost vidět na velkém plátně. Disneyovský pohled na tradiční legendu nezklamal po příběhové, ani vizuální stránce a některé momenty a postavy mi utkvěli v paměti dodnes. Jedná se o jeden z těch vzácných případů, kdy film nestárně a kvalitám a vzpomínkám dostojí i po letech. ()

Fox85

Sympatický Hercules proti všehoschopnému a po moci bažicímu Hádovi. Písničky byly snesitelné a animace a příběh super ()

Maynard.

Tak v první řadě bych si rejpnul hned do názvu, páč po řeckých pláních a horách pobíhal chlapík jmínem Herakles a ne Her-cooles, ten to jistil od Říma. Ale pojďme dál. Tenhle filmek má se "skutečným" životem společnýho pramálo. Je to v podstatě výplod fantazie scénaristy, který se ani trošku nedrží příběhů Heraklese. Těšil sem se na to, že se polobůh bude utkávat s jednotlivými nástrahami a bájnými potvorami, tuším, že to bylo dvanáct úkolů. Ale nedočkal sem se. Dočkal sem se emerický slátaniny, která by se s naprostým klidem mohla jmenovat uplně jinak než zrovna tento legendární hrdina. Písničky mě též nějak zvlášť nenadchly, ale s tím se počítalo. Herakles v moji fantazii vypadá uplně jinak, rozhodně to není rozmazlenej spratek, kterej sice v průběhu dospěje v muže, ale do tý doby je to teda ukázka dětinskosti. Hádes ovšem celkem potěšil moje očko. Ale ty jeho posluhovači, kteří jak už to v kreslenejch animákách chodí, mají diváka rozveselovat, tak svou roli neplní na jedničku. Celkově je to možná dobrý pro děti, ale pro děti, kteří neznaní opravdového Herakla (takže pro mladý amíky :o) ) ()

Babous

Zajímavé moderní provedení by mi nevadilo, ale fakt, že je to pohádka založená na falši a přetvářce Meg a nevhodným dvojsmyslům ze strany toho satyra, mě docela zaráží. Jestli si z toho mají brát děti příklad, tak tedy nevím nevím. Ovšem souhvězdí Marilyn Monroe, tesání autogramů a další drobnosti mě pobavily. ()

MsUtahraptor

Bývalo by to bylo o stupeň lepší, kdyby mi všechna ta jména neustále nepřipomínala, jak velká slátanina mé milované mytologie to je. Bohové by byli zděšeni. Obzvláště Kravooká. :) ()

Sdoom

Zábavný a v jistém smyslu pro děti i poučný animák, který samozřejmě s reálnou řeckou mytologií má málo společného, ale i to málo je docela fajn. Příjemná animace i hudba, občas povedený vtípek a hlavně docela poutavý příběh. Hercules je nepochybně nadprůměrným animákem jak v rámci studia Disney, tak i obecně. (Blu-ray, orig.) ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem