Kdesi v dávnověku se vejce z rozbitého dinosauřího hnízda dostalo díky náhodě na malý ostrov, kde žijí lemuři. Ti vejce objevili zrovna ve chvíli, kdy se z něho vyklubal malý dinosaurus. Lemuři se ho ujali a pojmenovali ho Aladar. Jednoho dne ale na planetu Zemi dopadly meteority a způsobily děsivý požár na ostrově, kde žili. Jen díky Aladarově velikosti se lemuří rodina, která ho vychovala, zachránila. Aladar s nimi na zádech přeplaval na blízkou pevninu. Tam se přidali ke skupině mírumilovných dinosaurů. Díky následkům vesmírné katastrofy a krvelačnosti hladových predátorů se ale často ocitnou ve velmi nebezpečných situacích... (TV Nova)

Vonter

Protože má u mě tento animák jasných pět hvězd, místo zdlouhavé a nudné recenze si pojďme poslechnout velice zajímavý a strhující rozhovor mezi třemi dinosaury. Dinosaur 1 - Roaaaaaaaaargh. Dinosaur 2 - Groooooooorghr. Dinosaur 1 - Waaaaaaaaaaaurghrrrrrrrr! Dinosaur 3 - Prrrrrrrrrrrrd!!! Dinosaur 2 - Snif Snif ? Dinosaur 1 - Heeeeeeeeeeelproaaargrrrrr!!! Dinosaur 3 - Herhhhgr Herrhhhhgrrrr. Dinosaur 2 - Bluueeeeeeeeeeghrr! ()

Duffman 97

Jak mám ohodnotit film který je vizuálně krásný ale nudil mně.Je nutno udělat kompromis.Film je opravdu ůchvatný.Zvlášť scéna s megatsunamy.Ale nudil jsem se. Možná je to tím že mi mnohem víc sednou animáky typu Shrek,Lego příběh atd.Prostě ty kde je sranda.Nechci od tohoto filmu odrazovat.Jen je prostě na divákovi zda bude spokojen či ne.50%. ()

Nyrahe

V rámci animovaných filmov pre mňa jednoznačne jeden z najzaujímavejších ako vizuálnou stránkou tak aj samotným príbehom. Hltala som ho ako malá a zbožňujem ho dodnes. Najmä čo sa týka vizuálneho spracovania, aj keď viacero ľudí by tvrdilo, že grafika v tomto smere sa za 18 rokov posunula ďaleko vopred (čo je samozrejmé), môžem za seba povedať že Dinosaurus môjmu oku lahodí aj po toľkých rokoch. Samotný príbeh a dialógy sú krásne spracované, obzvlášť ak ich porovnám s mierne "šialenými" a "naspeedovanými" dialógmi a dejmi vo väčšine súčasných animovaných filmoch, ktoré niekedy až podnecujú k vzniku epilepsie. Dinosaurus má naopak veľmi kľudné tempo a realistickejšie vyobrazenie čo mu za mňa pridáva oveľa väčšiu hodnotu. Napríklad v porovnaní s animákom "Dobrý dinosaurus" sa mi jednoznačne lepšie pozeralo na vizuál staršieho filmu. Každopádne ma možno ovplyňuje aj kúsok nostalgie, za mňa však jednoznačne 5*. ()

Zellie

Velmi hezké zpracování dinosaurů do filmu, animace vypadají moc pěkně, pokus o realitu se téměř povedl. Líbí se mi, že zde na první pohled nejsou zamíchané druhy dinosaurů, období Jury bylo nejplodnější z pohledu rozmanitosti druhů dinosaurů, takže Tyrranosaura zde nenajdeme. Ale opice v Juře teda určitě nebyly... Zajímavý, že si tvůrci vybrali zrovna opice k dinosaurům. Příběh o putování je takový střední. Máme pocit, že stádo dinosaurů (a opice), které sledujeme, se chovají jako lidé, mají lidský rozum a cit, ale například Karnatauři, kteří je pronásledují, se chovají jako zvířata, tedy nemluví a na první pohled postrádají rozum v lidské podobě. Ale protože mám obecně ráda dinousaury, tohle je jediný počin, který se mi v rámci možností líbil a ještě hvězda navíc za příjemnou dobrodružnou hudbu. ()

olivertris odpad!

Jedná se o mých Top 10 Nejnudnějších filmů. Dnes v době 2021 je prakticky nekoukatelný, jak svojí průměrností, tak svou odpornou animací. ()