Kdesi v dávnověku se vejce z rozbitého dinosauřího hnízda dostalo díky náhodě na malý ostrov, kde žijí lemuři. Ti vejce objevili zrovna ve chvíli, kdy se z něho vyklubal malý dinosaurus. Lemuři se ho ujali a pojmenovali ho Aladar. Jednoho dne ale na planetu Zemi dopadly meteority a způsobily děsivý požár na ostrově, kde žili. Jen díky Aladarově velikosti se lemuří rodina, která ho vychovala, zachránila. Aladar s nimi na zádech přeplaval na blízkou pevninu. Tam se přidali ke skupině mírumilovných dinosaurů. Díky následkům vesmírné katastrofy a krvelačnosti hladových predátorů se ale často ocitnou ve velmi nebezpečných situacích... (TV Nova)

majk_n

Hezké, dojímavé, perfektně odvedené práce animátorů. Škoda jen, že známe konec, který již ve filmu nebyl ()

brabi

Dinosaury od malička miluju v jakékoli podobě a zpracování a toto vůbec není špatné. Skvělé triky, pěkná hudba a ani ten příběh není tak špatný. Jediné, co bych mohl vytknout, že ti hodní mluví a zlí Carnataři jen řvou. Ale i tak sem se dobře bavil. ()

kitagawa

Z dnešního pohledu průměr, ale na tehdejší dobu opravdu povedený animák, a to jak z hlediska příběhu (bylo to vtipné i dojemné na správných místech), tak z hlediska animace. A moralizování tam bylo taky tak akorát. Poprvé jsem tento film viděla cca ve 14-ti letech a dodnes si ho pamatuji. ()

Trumper

Jako malej bych tomu dal 100% (…kvůli dinosaurům). Ale dospělému divákovi nemá tenhle film mnoho co nabídnout – snad kromě pěkné animace v kombinaci s reálným prostředím. Příběh je dětsky předvídatelný a mravní ponaučení už stokrát omleté. Prostě typicky dětský film, avšak v záplavě současných ztřeštěných stupidit velmi příjemná výjimka. Hlavně proto dávám /70+%.___ PS: Jo a stejně za všechno dobré může Howardův genius. ()

MP17

Příběh nikterak sofistikovaný, celé vyznění filmu vůbec takové plytké. Ovšem hlavní klady filmu je třeba hledat někde jinde, a to ve výpravě a vůbec celém zpracování pravěkého světa a samotných dinosaurů, které je opravdu propracované, s ohledem na každý detail. A volba Carnotaurů coby hlavních záporáků filmu, to byl skvělý tah - opravdu působí dojmem příšer ze samotného pekla. Jen to občasné nezvládnutí poměru velikosti k ostatním dinosaurům bylo srandovní, ale chápu - pro efekt okamžiku to bylo potřeba. ()

fimler

Tohle je jeden z těch nejvíc, ale vážně nejvíc povedených animáků. Jako malý jsem se na něho mohl dívat pořád.Nikdy neomrzel a ani ted po těch 16 letech neomrzel a někdy se na něho podívám rád a zase si vzpomenu jak je to skvělá podívaná. Disneyho jsem měl vždy nejradši a to co se momentálně děje na Disney Channelu tak to by se Walt obracel v hrobě. Na štěstí tady je tento a mnoho dalších úžasných filmů.... ()

ModryPlamen

Prvé, čo diváka zaujme pri pozeraní animáku Dinosaurus, je vizuál, ktorý sa Disneymu podaril. A následne lemury. Zlé či nesympatické charaktery to síce neboli, no divák od animáku s názvom Dinosaurus očakáva niečo dávnejšie, prehistorickejšie, pretože primáty v druhohorách nežili. Odkiaľ tvorcovia prišli k tomúto „faktu“, netuším. To isté náraz pomerne veľkého meteoru, ktorý má len lokálne následky. Aj to však prinúti Aladára a jeho lemuriu rodinku opustiť ich ostrovný raj, a vydať sa na púť púšťou k Veľkému napájadlu. A až na hrozbu zo strany Kargosaurov (či tak nejak) je putovanie iba o predkladaní poučení pre deti, na čele so „Starším musíme pomáhať“. Čiže oproti staršiemu animáku Krajina dávnych vekov pomerne nudné. Nie je tam nič, čo by zaujalo diváka natoľko, aby si tento animák pustil niekedy opäť. ()

Xpat

Krásná pohádka, která mě fakt dostala svou technickou stránkou, která je dokonalá. Kéž by byly všechny animáky takové. ()

laurence

Počítačová grafika za těch deset let neskutečně pokročila. Pokročil i vtip animovaných filmů, takže se už dnes nemusíme hodinu a půl dívat na dinosaura romantika, který nemá jedinou charakterovou chybičku, ale bohužel také žádný smysl pro humor. ()

LencaN

Především je to vyloženě dětský film. Mě jako staršího diváka moc neuhranul. Spíš se obávám, že za měsíc už nebudu vědět, o co tam šlo. Místy to bylo velmi roztomilé, zábavné, vtipné (hlavně ten ošklivý opičák :) ), lehce sentimentální a plné krásných scenérií. Hudba byla nádherná, ale trochu mi chyběl nějaký zpěv. Ale bohužel jsem měla problémy s vizuální stránkou celkově. Animace, která se ostošest snaží být co nejreálnější je osazena hlasy dinosaurů, kteří mluví. Já vím, Disney je typický svými mluvícími zvířátky... ta jsou jakoby klasicky kreslenou animací nebo moderní animací. Ne že by zvířátka vypadala skutečně. Proto mi tady pohybující se pysky dinosaurů a opičáků vadily. Brala bych to ve stylu Madagaskar, Ratatouille apod. Taky jsem nevěřícně koukala na samotné opičáky - jakto? Vedle dinosaurů? Nepřišly opice až o nějaký ten pátek později? Tohle bylo zvlášť matoucí a děsím se toho, jaký dopad to bude mít na vnímání chronologického vývoje živočichů u dětí. Asi by se tady našlo dalších pár nesrovnalostí, nejsem odborník. Ty chyby mě prostě spíš mrzí, než že by mě to žralo. Ale dohromady to byla příjemná oddechovka. Sice předvídatelný děj se striktními záporáky a klaďasi, ale bylo tam nějaké to ponaučení, které je pro děti přínosné, něco trochu o lásce a o stání si za svým názorem. ()

JesterKruger

Viděl jsem to jako mladší, a hrozně se mi to líbilo, tak to teď tady hodnotím. Animace je dobrá, příběh totéž, a rozhodně jsem se jako mladší ani u jedné scény nenudil, nevím jak dnes, ale rozhodně doporučuji. ()

swenyx

V celku milá výprava stáda dinosaurů do útočiště ke zdroji vody. Aladar skvělá hlavní postava, asi jen škoda že tu nebylo více druhů dinosaurů. Po těch letech už bohužel technická stránka není na takové úrovni a tak mohu vyzdvihnout jen milý a dojemný příběh spolu se super postavami. Ale asi furt dobře obstojí jako animák pro děcka. ()