Skleena

Čistokrevná podívaná pro milovníky parkouru, akce a filmů bez špetky děje. Prostě povinnost pro ty, kteří si na to potrpí. A ti, kteří ne, těm stačí vypnout, otevřít pytlík něčeho křupavého, a jen tak si všechny ty skoky, kopy a kecy o "čtvrti, ve který jsem se narodil", vychutnat. I béčko se dá natočit stylově. ()

TomikZlesa

No tak tohle byla síla. Naprosto šílenej výplach s perfektníma parkour kreacema. Cyril Raffaelli a bitka klubu či kde to bylo naprostej luxus. Krásnej příklad jak slabej film dokážou zachránit borci co něco fakt uměj a jejich síla není v herectví. ()

C0r0ner

Parkouristé si přijdou na své. A stejně tak milovníci akčních filmů, kteří nehledají geniální scénář, ale pořádný nářez od začátku do konce. Francouzi se do toho pustili pěkně zostra a divákům naservírovali dost drsný film z alternativní budoucnosti (dnes už minulosti), který si na nic nehraje a chce především bavit. 75% ()

PavelVanekArt

Je to řidší jak moje stolice, ale úvodní parkour je dnes už legendární scéna, plus mi sedí utopická představa Paříže, choreografie soubojů je dobrá a rychlé dialogové přestřelky mají důvod i když jsou ve výsledku o ničem. Je to takovej Francouzskej Hong Kong buddy akčňák. Spíš guilty pleasure. 4* a.k.a 75% ()

fars

Videl jsem to na DVD, a nejsem si jist jetli bych dal tolik hvezdicek i na compu. DVD me docela nadchlo drsnackym dabingem (i kdyz sykavky obcas neprijemne zachrastili) i francouzkou zvukovou stopou v DTS. Taky bonusy me zaujali, hlavne kratky filmecek Lepsi svet. Jinak samotny film se mi libil. Sice ma trochu chatrnejsi scenar, ale souboje byli svizne a povedene. Tak trochu like Jet-li style. I David Belle se snazil, navic mu to desne seklo :-) ()

Maty85

Sice žádnou inteligenci bych v tomdle filmu asi nehledal, ale rozhodně to vynahradí akce od začátku do konce a do toho ty super kaskadérský kousky....parádní podívaná. ()

c.tucker

Dějově to není tak slabé, jak by se dalo čekat. Má to hlavu a patu, až na to zázračné vyléčení z drogové závislosti Loly a pár dalších maličkostí, které jsou dost zanedbatelné. Bojové scény přehledné a napumpované adrenalinem, tak jak to má být. Parkourové honičky úžasné a celkem dobře zasazeny do děje. David Belle je borec a nic jiného k němu už nemá cenu dodávat ;-) ()

mortak

Uvodní parcur je fantastický a člověk čeká, že v podobném duchu bude celý film. Jenže místo tvrdého pohledu na městskou džungli náš čeká hloupé sci-fi béčko s tak otravným moralizováním, že to zkazí celý dojem. Na ulici se vrátíme na chvíli až v poslední čtvrhodině, takže zbyde jen pachuť po promarněné příležitosti. Možnosti tu byly. ()

otík

Sice jednoduchá a stupidní akční podívaná, ale za rok 2004 asi to nejlepší z francouzské provenience. Jednoduchý příběh o pomstě hodně dobrého bouráka u prostředí nekontrolovatelné pařížské čtvrti a zájmu jednoho policisty o dodržování zákona. Na své si přijdou jak milovníci kontaktních sportů, tak vyznavači střelných zbraní. Hlavní devízou tohoto filmu ale jsou úžasné záběry proletů přes úzké otvory alá Jackie Chan, přeskoky a průlezy a zběsilé honičky po střechách vysokých domů. I díky této velmi zdařile natočené akci je film hodný svého života na poli filmového umění. ()

SeanLSD

Úplná paráda, takú prehliadku akrobacie som už dávno nezažil, rovnako ako ústrednú dvojicu postáv, ktorá je tak nebezpečne štýlová už od ksichtu, že keď k tomu ešte začnú predvádzať tie svoje triky, takmer mi zabiehalo. Nielen vďaka názvu sa mi zdal scenár až príliš carpenterovský s takou malou prímesou SKALY, ale prečo nie, je chytrý, nenáročný, vážnejšie odtiene si na ňom ani trochu nemusíme všímať a režisér z toho urobil skutočný vizuálny orgazmus, nadupané, ale s prehľadom natočené akčné peklo. Takto má vyzerať perfektná oddychovka vo veku videoklipovo strihaných filmov bez prílišného napodobňovania. Bravo ! ()

Slavníkovec

Po stránce obsahu mne film nezaujal. Ale čím mne tedy okouzlil? Akčními scénamy, ve stylu francouzského Le parkour. Což chytne každého diváka. Herci, tedy spíše skuteční Le´ parkouristé předvádí životní výkony. Námět: rok 2010, Paříž plná zločinu. Drogy, zbraně, peníze to vše je v rukách místních band. Je to ghetto. Je oddělené od okolního světa zdí a vzájemným neporozumněním. Jsou tu naštěstí ještě lidi s dobrým srdce, kteří pořád doufají, že každý si zaslouží život. Ať je jaký je. ()

3n3my

To sa asi dalo čakať od dvojice kaskadérov, naviac Belle ešte aj s čiernym pásom v Kung-fu. Skvelá akcia, nad ktorou sa netreba zbytočne zamýšľať, len si užívať výkony týchto dvoch chlapíkov. S lepším scenárom to mohlo ísť ešte vyššie. ()

Sabrewulf

Přiblblý scénář, dementní přefiltrování obrazu, které už mi docela leze krkem a kterým se tvůrci snažili zamaskovat naprosto mizernou kvalitu kamery a tolik ksichtů a držek (včetně hlavních hrdinů), že nezbylo jediné místo pro nějakou sympatickou postavu. Parkour to nezachrání. Přikláním se k názoru, že nad červeným hodnocením zůstává rozum stát. ()

Radiq

Hned ze začátku nás pobaví celkem luxusní opičák a během zbytku filmu se nacucáme poměrně solidní akce. I když je to dost přehnaný, tak to působí naprosto efektně. Nudil jsem se myslím jenom chvilku. Klidně zkouknu zas, ale už jenom třeba tak na půl oka, třeba při nějaké chlastačce. ()

tomeek

Film o parkouru, kde děj je až na druhém místě. To, co David a ostatní předvádějí, občas hlava nebere. Až se tohle naučí zloději, policie bude totálně v prdeli :) ()

sir-dave

Nagelovaný mistr David Belle, stylový policajt Cyril Raffaelli, akční režisérský profík Morel a Parkour, kam se podíváš. ()

Noviik

Úžasně natočené, kameraman naprosto přesně zachytil rychlé pohyby. Příběh nenudil a stopáž byla tak akorát. ()