alchac odpad!

Musím uznat, že když si žabožrouti dají záležet, tj. netrpí úpornou snahou udělat z akčního filmu co nejextrémněji debilní videoklip, který se použitou dávkou patosu a ultratrapného "humoru", s nímž mohou soupeřit už jen úchylové typu babovřískajících Trosek, snaží trumfnout i ty nejzvratkovitější blockbustery z hvězdněpruhované provenience, a když současně odolají niternému nutkání takový vizuální exkrement podmalovat podobně ohavnou kolovrátkovou "hudbou", která by mohla soutěžit o hlavní cenu na festivalu čínských mučíren, tak je výsledek příjemně koukatelný. Což ovšem není případ Okrsku 13. Besson opět potvrzuje, že od Pátého elementu jako scénárista pádí do prdele skoky přímo mílovými. ()

URBAN

Tož chlapci dobre vám to skáče , ale herecké výkony nikde a scénář vypadá jako spíš improvizace . Kdyby si to alespon na nic nehrálo , ale ono si to hraje a navíc příliš okatě . A ty speciální efekty bych raději hodil do jiného filmu , možná se tam hodí , jenže je jich pro takovýto film škoda . No nebýt toho skákání a speciálních efektů tak to za nic nestoji . ( 18.7.14/MAC ) ()

matezzz

Skvělá akce, která lahodí oku vetšině diváků kontrastuje s (naštěstí) nepříliš velkým množstvím debilních keců. Pár logických chyb zase vyvažuje již zmiňovaná akce. Na ten parkour je opravdu radost pohledět. Díky tomu se film neutopí. Chce to vypnout mozek a brát film takový, jaký je, jinak nastoupí zklamání. Jo a ještě, oba hlavní hrdinové jsou sympaťáci a hlavně to co ve filmu předvádějí, jim jde opravdu hezky. ()

Vecko99

Vynikající přehlídka Parkouru v podání jeho předního představitele Davida Bella. Škoda, že tam není těchto scén ještě víc na úkor příběhu. ()

Honzíno

Kecy, kecy, ještě blbější kecy, masakroidní akce, kecy, kecy, nářez se skvělou hudbou a perfektní kamerou - člověk se neztrácí v prostoru (což u spousty dnešní produkce je výkon) a pak ještě srandovnější kecy. Hodně příjemné pokusy o klasické klišé zvraty a vyražení dechu. Uteče to snad ještě rychleji než doopravdy 80 minut. Sednout si pohodlně, pustit Okrsek 13, rychle vypnout mozek a jen se bavit obrázky a zvukem. Hodně nadprůměrná oddychovka s borci v ústřední dvojici -> 70%. ()

Komprimus

Pierre Morel umí točit akční scény a souboje, to opětovně dokázal ostatně i ve filmu Taken, nicméně v Districtu 13 se (narozdíl od Takenu) nachází nemalé množství logických problémů a nesrovnalostí (zkrátka hovadin), a díky tomu mé hodnocení nemůže být vyšší než průměr. Honičky alá la parkour ale byly opravdu fajn. ()

Sfinkter

Plus - tempo a efektní honičky a skákačky jako pocta PK, který vznikl právě ve Francii. Toť vše, Bessonův scénář patří do kanálu. Dobrá reklama na PK, ne dobrý film. ()

Karush

Film ma ani nenechal vydýchnuť, neustále si držal moju pozornosť. Akčné scény boli kvalitne navrhnuté a prepracované. Pre hlavných hrdinov také slovo, že gravitácia ani veľmi neexistovalo, a keď sa dostal rad na akcie, tak úplne fascinujúce kúsky nám predviedli. Síce príbeh nebol až tak suprovo originálny, ale všetko ostatné bolo na mieste. Od jedného akčného filmu, divák ani nečaká viac, len aby ho pumpoval adrenalínom a aby akčné scény stáli za videnie- a to od tohoto filmu sme určite dostali. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když má na konci filmu Damien deaktivovat bombu, tak mu už stačí zmačknout 3. On i Leito leží na zemi a Damian se natahuje po klávesnici, tak si všimněte, že skoro v každém záběru, kdy je vidět klávesnice, je pokaždé jiná. Tlačítka jsou vždy na jiném místě. ()

Lachtaan

Parkour jako sport dost náročný a riskantní, ale tak skvěle vypadající ve svižných scénách akčních filmů. Jestli mám skutečně preferovat nějaký poddruh akčního žánru, tak je to právě "ten skákací a běhací". Navíc, když je doplněn o hvězdu tohoto sportu, Davida Belleho. ()

Ryuuhei

Pohodová blbina, která dějově dává smysl, celá je plná akčních parkourových scén a sympatických postav na obou frontách. Navíc čistě francouzská produkce? Tohle bych čekal spíš od amerického béčka! Jednoznačné příjemné překvapení. /// Viděno na Prima MAX s českým dabingem. ()

danoo

Typicky francúzsky komerčný prístup posledných rokov k nenáročnej zábave stierajúci rozdiel medzi domácou a americkou produkciou je tentoraz pár scénami ešte pomerne zaujímavý. Otázkou ostáva dokedy. Francúzska kinematografia je v existenčnej kríze a Luc Besson ako bol začiatkom deväťdesiatych rokov jej impulzom, tak dnes je jej hrobárom. ()

xerno

Výbornej film, oni francouzi snad ani špatný filmy dělat neuměj, no je to tak - Drž hubu, Wasabi, Taxi, Války policajtů, Učená pře,... ()

Tomasso001

No Jackie Chanovi už pomalu zvoní na odchod do důchodu a nastupuje mladá generace chlapíků co jsou tak gumoví, že se protáhnou každou škvírou. Film má dobrý spád a nápad zasadit děj do okrsku pro chudé, který je trnem v patě politikům taky neni špatný, děje není moc, ale akce o to víc ()

noriaki

Po několika youtube videích jsem opatrně ochotný uznat, že le parkour je způsob pohybu který nepopírá fyzikální zákony, jenom tak vypadá. Osmiletý kluk ve mě vrněl blahem, protože tohle je přesně to, o čem jsem tehdy snil. To byly ještě doby, kdy jsem věřil, že se dá zřítit s výtahem ze sedmého patra, těsně před dopadem lehce poskočit a elegantně dopadnout na špičky. Z toho už jsem naštěstí vyrostl, ale je dobře, že někteří ne. V době mého dětství frčely tupé akční střílečky, a Rambo se Švarcíkem se prali o poctu být největší trumf US Army corps. Takže jsem si našel jiné hrdiny a místo běhání a skákání jsem se plížil trávou s plastovou M 16 a všude rozséval smrt a zkázu. ()