Reklama

Reklama

VOD (1)

Film, natočený podle skutečné události, líčí činy Angličana jménem Alan Conway, který se v 90. letech po několik týdnů vydává za režiséra Stanleyho Kubricka. Protože skutečný Kubrick se straní publicity, nikdo přesně neví, jak vlastně vypadá. S touto identitou Conway chodí na večírky a rafinovaně tahá z důvěřivých lidí peníze. Beze strachu hovoří o režisérském povolání, i když o něm nic neví. Svéráznými názory a chováním uvádí své oběti do velmi rozpačitých až šokujících situací. Otevřeně přiznává svou homosexualitu, seznamuje se s atraktivními mladíky snícími o slávě, kteří se nechají omámit "uměleckou" aurou a sliby. Na podvodníkovy triky naletí taxikář, bohatý chlapík, který by chtěl být producentem, i renomovaný kritik The New York Times. Lež má však přece jen krátké nohy.
Na komedii inspirované těžko uvěřitelným příběhem se podíleli dva spolupracovníci zemřelé režisérské legendy. Debutující režisér Brian Cook a scénárista Anthony Frewin asistovali Kubrickovi na několika filmech. Cook navíc produkoval film Eyes Wide Shut. Snímek zajímavě zpracoval fakta do humorné zápletky, v níž vyniká ústřední výkon charismatického Johna Malkoviche. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

lola3121 

všechny recenze uživatele

Nedá se říct, že bych byla zrovna fanynka Johna Malkoviche, ovšem tímhle filmem si to u mě řádně vylepšil. Role homosexuálního podvodníčka Conwaye, vydávajícího se za Stanleyho Kubricka, mu sedla jako pr*el na hrnec. Jeho metody, jak z důvěřivých obdivovatelů vymámit peníze, byly opravdu obdivuhodné a přestože mnohdy častoval posluchače takovými perlami, jako že natáčel film se slečnou Kirk Douglasovou či Avou Gardnerovou, až na výjimky mu všichni jeho historky věřili a s vidinou toho, že je Mistr angažuje do svého filmu či zajistí hvězdnou karieru za něj platili v restauracích, mladí muži pak podléhali celým tělem. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, ovšem panu Conwayovi to trvalo poměrně dlouho a nakonec vlastně nedopadl vůbec špatně. O patro výš pak tento povedený film ještě posouvá nádherná a geniálně vybraná hudba. ()

Radka_86 

všechny recenze uživatele

Výborná, troufám si říct, že naprosto bezchybná podívaná. Jsem fanouškem Stanleyho Kubricka a na tento film jsem se velice těšila. Velkým lákadlem pro mě byl hlavně fakt, že hlavní roli si v něm zahrál John Malkovich, kterej je podle mě jeden z nejlepších a nepřesvědčivějších herců vůbec. A nezklamal - už jsem ho viděla hrát různý cvoky ale v téhle roli opilce a teplýho podvodníčka který rád "loví" a okrádá mladíčky kterým nabulíkuje že je slavný režisér vážně neměl chybu. Báječně jsem se bavila a užila si to :) ()

Reklama

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

John Malkovich se pro tuto roli perfektně hodil. Postavu, kterou ztvárnil považuji za mnohou z těch, které jsou pro něj ušity na míru. Netuším jestli je to pro něj takové plus, že homosexuální postava je u něj tak uvěřitelná, ale zvládá to skvěle. Anglické prostředí prostě miluju a na tomhle snímku je od prvního okamžiku poznat, že se nejedá o americký film. Sice se film mohl trochu víc odvázat, ale i tak - schopnost lidí naletět podvodníkovi - hodně zajímavá podívaná... :) I slavná jména dokáží hodně ;) ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

John Malkovich je ve snímku nejlepší, to bez debat. Roli duševně nemocného homosexuála vydávajícího se za slavného režiséra zvládl dobře a vtipně. Občas jsem se pobavila nad různými narážkami, dokonce i nad písní Hello, která mě vážně rozesmála. Nicméně, i když film není dlouhý a jsou tam vtipné scény tak dokáže i dost nudit. ()

ArdathBay 

všechny recenze uživatele

Stanley Kubrick - pro někoho jméno naprosto neznámé, pro jiné Ikona a modla celosvětové režie. Kdo mě alespoň trochu zná, ví na které straně barikády stojím. Zajímavé téma dle skutečné události se trochu topí v ne zcela využitém potenciálu námětu. Alan jako pseudo Kubrick, kterého zahrál výtečně John Malkovich je opravdu zajímavá osobnost s nemalým charizmatem a schopností přesvědčit ty správné lidi kolem sebe o věcech, které něco hodí. Hudbu zvolenou k filmu a různé detaily jako třeba oblečení určitých postav si užijí především milovníci Jeho geniality. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • Ruth Negga (ve filmu Lolita) si zahrála ve stejnojmenné divadelní hře v irském Národním divadle. Byla to její první profesionální herecká role. (MeanWhile)
  • Film se natáčel od 11. ledna do 7. března 2004 na ostrově Man, v Londýně a ve městě Luton. (Terva)

Reklama

Reklama