poster

Říkejte mi Kubrick

 • Česko

  Udělej mi Kubricka

 • Velká Británie

  Colour Me Kubrick: A True...ish Story

 • Francie

  Appelez-moi Kubrick

 • Francie

  Appelez-moi Kubrick

 • USA

  Color Me Kubrick

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie, 2005, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ***

  Film, který se točí kolem skvělého Johna Malkoviche a samozřejmě kolem pořádně ujetého příběhu o důvěřivosti a hlouposti lidí na jedné straně a o krutosti a vypočítavosti na straně druhé. Tady se krásně ukazuje, jak lidé prostě nemají svědomí a dělají si, co chtějí, když k tomu dostanou prostor a jednou jim to vyjde. Ani to ale nezachrání skutečnost, že ten film je hlavně takovou zajímavostí.(17.12.2014)

 • lakikaki
  ***

  Fajn Malkovich vo filme, ktorý napriek veľkému potenciálu dopadol značne priemerne. Vtipné je to iba trošku, zábavné je to iba občas, citáty a narážky na filmy skutočného Kubricka veľmi nefungujú (pustiť tu a tam hudbu z 2001: Vesmírnej odysey či Mechanického pomaranča fakt nestačí) a režijne je to celé príliš fádne. Zaujímavý obsah v nezaujímavom balení. [61%](22.3.2009)

 • gudaulin
  ***

  Obsazení Malkoviche do hlavní role, coby vykutáleného manipulátora, bylo šťastné a herec, který téměř nesleze z plátna, dělá hotové divy a z jinak celkem tuctového filmu dokáže vykřesat příjemnou podívanou. Přitažlivá je taky samotná zápletka, kdy se homosexuální podvodníček vydává za slavného režiséra. Tím je ale výčet kladů v podstatě u konce, protože přitažlivý námět filmový scénář nerozvádí a na to, jak velký měla zápletka potenciál, je v ní až nepříjemně málo komických situací. Celkový dojem: 60 %.(23.10.2008)

 • Djoker
  ****

  Jako velký fanoušek Stanleyho Kubricka jsem si tento film nemohl nechat ujít. V první řadě si dovolím tvrdit, že divákův zážitek bude poloviční, pokud neví nic o jeho životě a nemá nakoukané jeho zásadní snímky, protože je zde na ně mnoho slovních i hudebních odkazů. Tím nechci říct, že kdo nezná Kubricka, ať táhne, ale ten film na tom dost staví. Kubrick žil v ústraní, ale nechce se mi věřit, že ho lidé neznali alespoň z fotek. To je jako by se u nás někdo vydával za Miloše Formana, všichni to jméno znali, ale nikdo nevěděl, jak přesně vypadá. Lidská hloupost je však nekonečná a já se u těch několika bláznivých scén dobře bavil. Představa, že mu dávám prachy na vodku a cigára, je opravdu směšná.(22.7.2011)

 • viperblade
  ***

  John Malkovich opravdu válí, to bez debat. Stejně jako film mě pobavil různými narážkami (mimo jiné i hudebními) na Kubrickovy filmy, ale celkově je hodně zvláštní snímek, který i přes svou poměrně krátkou stopáž stihne nudit. Každopádně hodně dlouho jsem přemýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdami, bohužel, kdybych dal trochu víc, tak bych ukřivdil filmům, u kterých jsem se nudil míň a zasmál víc. 60 %.(22.7.2011)