Reklama

Reklama

VOD (1)

Film, natočený podle skutečné události, líčí činy Angličana jménem Alan Conway, který se v 90. letech po několik týdnů vydává za režiséra Stanleyho Kubricka. Protože skutečný Kubrick se straní publicity, nikdo přesně neví, jak vlastně vypadá. S touto identitou Conway chodí na večírky a rafinovaně tahá z důvěřivých lidí peníze. Beze strachu hovoří o režisérském povolání, i když o něm nic neví. Svéráznými názory a chováním uvádí své oběti do velmi rozpačitých až šokujících situací. Otevřeně přiznává svou homosexualitu, seznamuje se s atraktivními mladíky snícími o slávě, kteří se nechají omámit "uměleckou" aurou a sliby. Na podvodníkovy triky naletí taxikář, bohatý chlapík, který by chtěl být producentem, i renomovaný kritik The New York Times. Lež má však přece jen krátké nohy.
Na komedii inspirované těžko uvěřitelným příběhem se podíleli dva spolupracovníci zemřelé režisérské legendy. Debutující režisér Brian Cook a scénárista Anthony Frewin asistovali Kubrickovi na několika filmech. Cook navíc produkoval film Eyes Wide Shut. Snímek zajímavě zpracoval fakta do humorné zápletky, v níž vyniká ústřední výkon charismatického Johna Malkoviche. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Ehm... No... Johna Malkoviche jsem už viděl hrát všelijaké podivíny, ale že ho uvidím v kůži teplého podvodníka navlečeného do opravdu velmi, velmi homo-kostýmů, občas silně nalíčeného a v jedné scéně dokonce vyzbrojeného síťovanými podkolenkami, který se vydává za samotného Stanleyho Kubricka, to jsem vážně nečekal. Z textu, který uplácal distributor pro obal DVD, by se mohlo zdát, že Říkejte mi Kubrick bude především praštěná komedie. Není. A právě díky Malkovichovi. V jeho podání je Conway spíše tragikomickou figurkou, kterou může člověk v jednu chvíli litovat, hned nato nesnášet a vzápětí zase milovat. Zážitku z filmu (mlátit smíchy se asi nebudete, ale úsměv na tváři po většinu sympaticky krátké stopáže vám skoro garantuji) ohromně pomáhá i soundtrack, tedy hudba vyzobaná především z notoricky známých Kubrickových opusů. Třeba "houmlesácká" procházka do prádelny za zvuku Also Sprach Zarathustra je doslova ohromná. __P.S. "Bude se to jmenovat 3001: Vesmírná odysea." - "A kdo bude hrát hlavní roli?" - "John Malkovich." - "John... Kdo?" __P.P.S. Tomu konci chybělo jen mechanickopomerančovské "Jsem uzdraven." ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

John Malkovich se pro tuto roli perfektně hodil. Postavu, kterou ztvárnil považuji za mnohou z těch, které jsou pro něj ušity na míru. Netuším jestli je to pro něj takové plus, že homosexuální postava je u něj tak uvěřitelná, ale zvládá to skvěle. Anglické prostředí prostě miluju a na tomhle snímku je od prvního okamžiku poznat, že se nejedá o americký film. Sice se film mohl trochu víc odvázat, ale i tak - schopnost lidí naletět podvodníkovi - hodně zajímavá podívaná... :) I slavná jména dokáží hodně ;) ()

Reklama

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Pokud nebudeme brát v potaz to, že zápletka a Conwayovy vyžíračské vtípky byly pro potřeby filmu jistojistě upraveny, je až neuvěřitelné, kolik se ve společnosti najde pitomců, kteří jsou pošahanému týpkovi v přihřátém kostýmku ochotni uvěřit naprosto vše. Kdo viděl jediný Kubrickův film, ten by si nevsadil ani zlámanou grešli na to, že ten chvástavý blbeček, co má kontakt na všechny a se všemi točil (a přitom si ani není schopný zapamatovat jména všech Kubrickových filmů), chodí po gay barech a buduje kariéru queer zpěvákům, je opravdu Stanley Kubrick. Conway se chová jako úplný protipól božského génia. Z filmu jsem měl chvíli zmatek v hlavě, pak se ale tempo usadilo. Navíc jsem při něm pocítil touhu znovu se podívat na Barryho Lyndona a Olověnou vestu. (663., 22. VII. 2011) ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Na film Colour me Kubrick jsem se chtěl podívat jen kvůli tomu, že je to o mém nejoblíbenějším režisérovi. Tedy jen to s ním souvisí. Ve skutečnosti jde o Alana Conwaye, který se za něj vydával. Hned na začátku jsem měl chuť film vypnout, protože Alan spíš parodizoval Stanleyho. Skutečný Kubrick měl rodinu a Alan mezitím klátil chlapy na večírcích. Přesto mě svým charakterem udržel u filmu až do konce. John Malkovich je skvělý herec a strašně mi touhle rolí připomnínal Johna Malkoviche ve filmu V kůži Johna Malkoviche. V obou filmech ze sebe dělá srandu a to se mi na něm líbí. Snad nikdy jsem ještě neviděl film, kde by ostatní postavy ve filmu upadaly do pozadí. Neustále byl v záběru jen Alan. Scénář napsal skutečný asistent režiséra Anthony Frewin, který si dal na tom záležet a je vidět, že Kubrick zůstane v jeho srdci stejně jako v mém. ()

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

Spíš Říkejte mi buzna. Než začnu být osočovaný z homofobie, tak na vysvětlenou nemám rád tenhle typ homosexuality asi tak stejně jako agresivně vulgární chování pseudochlapáků z druhořadých hospod a sportovních stadionů a rovněž mě sere dámičkovský chování bez trošky vkusu u dvacetněcoletých holek, který se ani neumí oblíknout a barevný legíny pod kterými se tvarují laciný a jinak barevný tanga považují za sexy. Malkovichovi se nedá upřít herecká kvalita první jakosti, ale co je mi po tom, když film je jinak stoprocentně odpudivý. V podstatě postrádá sympatický nebo alespoň lehce ztotožnitelný či inteligentní charakter. U hlavní postavy si ani tak nepřejete úspěch či neúspěch jako spíš brzký konec. Absence nápadů pak zavádí jasný model - Malkovich přijde do baru. Rozhlídne se a najde mladýho a naivního samotářskýho gaye. Začne se chovat jako nepovedený syn Warhola a Eltona Johna a žvatlat hloupě něco o tom, že je Kubrick a bude točit nový film, bla bla bla. Naivní gay je okouzlen, sbalen, ošukán, okraden a nová stejná epizodka může začít. Nuda, nuda, hloupý a nezajímavý konec. Oči pryč z tohoto filmu a to ještě nepíšu nic o šíleným použití hudby. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • Ken Russell a Peter Sallis si zahráli své cameo role jako dva pacienty v blázinci. (MeanWhile)

Reklama

Reklama