Vidláci

For Richer or Poorer

Vidláci

Komedie

USA, 1997, 115 min

Příjemný filmík. Nenazval bych to ovšem komedií, protože míst k zasmání tam bylo opravdu minimum. Nicméně film měl takovou příjemnou a milou atmosféru, pěkně se na něj koukalo a navodil příjemný pocit. Nebylo to nějaké objevné dílo, příběh jsme už viděli v mnoha variacích mnohokrát, ale zpracování bylo fajn. Prostě pohodovka. Howgh!(31.12.2010)

Mám za to, že tato komedie je lepší, než se mnohým zdá. Možná, že je to všeobecnou averzí na Tima Alena, ale mně nepřipadá, jako špatný herec. Vidláci si určitě zaslouží lepší hodnocení. Je to sice komedie s klasickým a stokrát viděným scénářem, ale o tom to právě je. Scénáristé tu nevsází na žádné novoty a divákům podávají pohodový a celkem příjemný příběh jedné rodiny, která se musela přizpůsobit životu v uzavřené komunitě Amišů. S tím samozřejmě přichází spousta humorných scének, kdy se jedinci, zvyklí na techniku a restaurace, musí vypořádat s návratem o dvě století zpět. Jistě to není film, u kterého by se vám smíchy párala bránice, ale určitě stojí za to. 75%(28.3.2020)

Celkom zábavná hovadina, až kým si neuvedomíte, že zo zaujímavej zápletky na začiatku tvorcovia nevyťažili absolútne nič. Wayne Knight proste vybabre s Allenom, ocitáme sa zrazu na vidieckom prostredí, prichádza súd, Wayne bol nejakým zázrakom chytený a na konci príde hlavná myšlienka, že vidiecky život je nakoniec oveľa lepší než mestský.(31.8.2017)

Copak to ten Allen provedl? Kam to svou hereckou dráhu dovedl? Pokus o slušnou neburanskou komedii utápí se v nudě, herecky sic zvládnuté ale jinak chudé. Přilož ruku k dílu, snad to nějak přežijem. Teď aby jeden pomalu skládal si rekviem. Stejné prostředí, které doplnilo Weirova Svědka, to se pozná hnedka. Daleko od uspěchané doby, vychází prověřené schody. Schody měšťáků a vesnice, žádné PCčka ale mísa a kvasnice. Kirstie Alley se zas od Kdopak to mluví chytla a prokázala herecké vlohy, i když se jen válela v blátě a kutilu Timovi myla nohy. Nový život mimo shon, mezi hnojem, ou pardon. Mezi kukuřičnými poli a pod modrou oblohou, sic obklíčení berňáku první zálohou. Příběhově to moc není, ovšem těch pár scének to chvilkama mění. Je to průměrná komedie co nesnaží se na nic hrát, to 3 hvězdy plně značí snad. Rozporuplných dojmů plná škeble, ty 3 hvězdičky to vyřeší hnedle. Viděl sem stokrát lepší kusy, co měly svoje větší plusy.(22.9.2004)

Před rokem a půl byli Vidláci ohlášeni v příbalu a od té doby jsem na ně měla zálusk. Ale zřejmě nadobro vypadli z edičního plánu, bohužel. Kirstie Alley je pro mě jasná volba, zamilovala jsem si ji samozřejmě v trilogii Kdopak to mluví, byla jsem zvědavá na její párování s Allenem a samozřejmě na Amiše. A čeho jsem se dočkala? Brilantní komedie s báječnými hereckými výkony, jiskrnou pointou a sympatickým poselstvím o povaze lidských vztahů v diametrálně odlišném prostředí. Allen zdatně Alley sekunduje a tato královna situační komedie je v nejlepší formě. Však tehdy také dostala svůj vlastní seriál - Veroničiny svůdnosti. Jejich odporně bohatí manželé se po nedobrovolném útěku na venkov mění v hrdličky a samozřejmě i Ordnung si velice brzy osvojují. Mohu vidět kdykoli znovu a neodcházím před pointou ze závěrečných titulků.(11.9.2010)