poster

Vidláci

 • USA

  For Richer or Poorer

 • Slovensko

  Vidláci

Komedie

USA, 1997, 115 min

 • frannyberry
  ****

  Příjemná a milá komedie, kterak se hamižní a rozmazlení velkoměšťané dostanou na skromný venkov, kde se vyznávají zcela jiné hodnoty. Sice je vše idealizované a nadnesené, bez elektřiny a při vstávání za úsvitu by se sesypali silnější povahy, ale funguje to. Alley+Allen jsou sympatická dvojice, které znovu sbližování věříte. Yoderovi jsou ujetě působící rodina z jiného světa, ale některé momenty s nimi jsou nezapomenutelné. Caroline/Emmy přínos komunitě (barvy) je sice dost úporný, ale chápu, že autoři chtěli naznačit, že nejen Brad jako právník má nějaké pro Amiše zajímavé kvality. Veskrze příjemný a koukatelný film.(19.1.2015)

 • ScreamJay
  ***

  Copak to ten Allen provedl? Kam to svou hereckou dráhu dovedl? Pokus o slušnou neburanskou komedii utápí se v nudě, herecky sic zvládnuté ale jinak chudé. Přilož ruku k dílu, snad to nějak přežijem. Teď aby jeden pomalu skládal si rekviem. Stejné prostředí, které doplnilo Weirova Svědka, to se pozná hnedka. Daleko od uspěchané doby, vychází prověřené schody. Schody měšťáků a vesnice, žádné PCčka ale mísa a kvasnice. Kirstie Alley se zas od Kdopak to mluví chytla a prokázala herecké vlohy, i když se jen válela v blátě a kutilu Timovi myla nohy. Nový život mimo shon, mezi hnojem, ou pardon. Mezi kukuřičnými poli a pod modrou oblohou, sic obklíčení berňáku první zálohou. Příběhově to moc není, ovšem těch pár scének to chvilkama mění. Je to průměrná komedie co nesnaží se na nic hrát, to 3 hvězdy plně značí snad. Rozporuplných dojmů plná škeble, ty 3 hvězdičky to vyřeší hnedle. Viděl sem stokrát lepší kusy, co měly svoje větší plusy.(22.9.2004)

 • P@\/EL
  ****

  Dobrá komedie o manželích, kteří se na útěku před daňovými podvody ukryjí mezi skupinou vesničanů, kteří žijí ve stylu 19. století. Z povedené zápletky se ovšem podle mého tvůrcum nepodařilo vytěžit maximum. Nicméně i tak se zde najde dostatek humorných situací, které těží z toho, že oba manželé neznají místní poměry.(7.1.2012)

 • Odpadlik
  ****

  Od téhle komedie jsem moc nečekal a to víc se pobavil. Vtipná komedie, kdy jsou zbohatlíci nuceni se ukrývat na venkově v židovské rodině a musí "přiložit ruku k dílu", na což pochopitelně nejsou vůbec zvyklí a z toho vyplyne řada komických situací. Hvězdička navíc za krásnou Kirstie, v těch jejích očích by se člověk utopil ...(9.6.2004)

 • tron
  ***

  Na sobotu, po obede, to nie je najhorši, aj keď vtipné príliš nie, čo je v komédii malér. Navyše, rozhádaná, postupne sa udobrujúca, dvojica Alleyová/Allen nie je práve dvakrát sympatická. Originálne postredie Amenitov čo-to zachraňuje, ale napriek nemu/tomu "nič moc". Čo ma vedie k presvedčeniu, že Hollywood by mal robiť menej amenitských filmov (ďalej napr. Weirov SVEDOK).(28.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace