Zmizení

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 110 min

Parádní noir hříčka odehrávající se ve středoškolském prostředí. Zní to absurdně? To také místy je, což ovšem vůbec není na škodu. Jinak po režijní stránce nápadité. Paradoxně se jedná pravděpodobně o jeden z nejlepších příspevků do žánru filmu noir za poslední pár let. A Rian Johnson mi začíná jako režisér připadat poměrně zajímavý. Uvidíme co nám ukáže v Looperovi. 80%(26.9.2011)

• larelay

Mam par dovodov, preco take nizke hodnotenie. Absolutne nerealisticke spracovanie. Uplne mimo. Dalej ta hrozna hudba. Dlha stopaz. Fakt, ze hned od zaciatku som vedela, akym smerom sa to uberie a kto za tym stoji. Jednoducho ma to obralo o energiu a aj napriek tomu, ze o malo potencial, musim dat bohuzial iba dve hviezdy.Tie strasne, az parodicke sceny, ked bol Brendan mlateny Tugom, ked dostaval rany jednu za druhou, uplne hrozne vykreslenen postavy, niekedy mi to az pripominalo amaterske studenstke video, kde je nejasny reziser, kde herci nevedia co maju hrat a kde si asi slahli trochu z tej tehly ...ale, skoda slov. naozaj odporucam len takym , ktori maju chut si pekne ponadavat, ze na co som sa to dal do pekla nahovoit.(21.10.2007)

hm, pozoruhodný film, ktorý výborne pracuje s tajomstvom, záhadou, má ťažko uchopiteľnú atmosféru, zaujímavých "hrdinov" a veľmi nezaraditeľne narúša profilový žáner "teenage" filmov, nevedel som, čo od neho čakať, keď som ho šiel sledovať, no aj tak ma prekvapil a musím uznať, že príjemne, réžia bola veľmi svižná a nápaditá, film je doplnený príjemnou muzikou ako aj príjemnými neopozeranými hereckými výkonmi;(11.12.2008)

Ve finále obyčejný příběh přichystaný v docela pevném režijním sevření. Chytila se špatné party, následně ji našel mrtvou u odpadního kanálu. Dva dny předtím ho prosila o pomoc, několik měsíců předtím tvořili pár. Noir ze středoškolského prostředí ve vylidněném maloměstě, kde sotva narazíme na dospělé, má velmi solidní atmosféru a velmi dobrého (to už jsme si ale dávno zvykli) Josepha Gordona-Levitta. Ta Zvláštní cena poroty na festivalu Sundance je přesto trochu moc. Neměl jsem potřebu jít hlouběji pod kůži postav, zajímat se o snaživého režiséra, přehrávat si některé scény znovu. Lákala mě možná tak zkažená femme fatale. A to není úplně hodně.(29.4.2014)

Lynch nelynch, noir nenoir, jedno je jisté. Jak je to, hlavně zpočátku, atmosférické, neubrání se to nakonec sklouznutí k prapodivně nijakému (ano, tohle slovo to celkem přesně vystihuje) artu. I ta lynchovská ujetost se moc rychle okouká. Nicméně Gordon-Levitt zajímavý ... a Nora Zehetner? Mmmmmmm.(12.3.2011)

• - Režisér film natáčel ve svém rodném městě a na střední škole, kterou sám navštěvoval. (Morien)

• - Brendan Frye (Joseph Gordon-Levitt) nosí hodinky značky Timex. (dyfur)

• - Signál kterým Brendan instruuje Lauru (dlouze, krátce, dlouze, krátce) je stejný jako ten, který říká Humphrey Bogart v klasickém noir filmu Maltézský sokol. (montana_cz)