Zmizení

Steve Yedlin

Ram Bergman

Kostýmy:

Michele Posch

Klasická premisa "moje bývalá zemřela za záhadných okolností, a tak musím zjistit proč" zahalena do rádobytajuplného hávu, asi tak bych mohl charakterizovat Brick. Na tenhle snímek jsem se hodně těšil, i když jsem vůbec netušil o čem bude, obrázky, trailer a úžasné postery mě prostě dokonale dostali, ale to co jsem nakonec zhlédl bylo směšné. Herecké výkony ani technická stránka snímku nestojí za moc, jedná se o naprostý průměr, který neurazí, horší je to už se scénářem, který je dost zoufalý. Nejvíc to odnesly postavy, hlavně chlapec jménem Rambo (český překlad), ehm, kterého ještě dokonale zesměšňuje jeho představitel Noah Fleiss, jakýsi svalnatý bouchač (čemuž herec moc neodpovídá) s drsným kukučem (směšné). Závěrečná část u Draka v domě je asi vrcholem filmu, neboť úplný závěr, který následuje o chvíli později je opět ta nudná rozprávka, kterou jsme mohli sledovat celou dobu. Takže Brick má sice několik světlých momentů, ale celkově se jedná o snímek, na kterém by se mohlo ještě hodně zapracovat.(20.2.2007)

Možná po druhém shlédnutí změním počet hvězdiček směrem nahoru... Kdo ví.. Ale jedno je jisté. Brick je pro mne překvapením letošního roku, které sice není určené pro konzumní typ diváka, ale tím víc potěší filmové labužníky. A říkat vám stručný obsah snímku? Ehmm, radši si ho pustím ještě jednou a budu si dělat detailní poznámky (což radím i vám)..(3.8.2006)

Atmosférická, mysteriózní detektivka natočená stylem, že jsem celou dobu čekal na nějaký nadpřirozený psycho zvrat typu "všichni obyvatelé městečka jsou mimozemšťani/roboti/klony" ... a ono prd. Obyčejný příběh zabalený ve velmi slušivém režijním kabátku, stylově možná až příliš přeplácaném. Na další tvorbu režiséra Johnsona jsem zvědav, ale tohle mi bohužel úplně nesedlo.(28.3.2012)

Zpočátku zdánlivě zmatený a trochu rozvleklý, nicméně už od prvních záběrů bez diskuzí značně originální snímek, který na "středoškolském" půdoryse buduje nefalšovanou noirovou zápletku, která se nakonec krásně logicky uzavře. Filmu nechybí zajímavé postavy, nemalá dávka nadsázky a především obsahuje ( tak trochu lynchovsky ) řadu kouzelných rekvizit, které sice nemají s dějem pranic společného, ale vytvářejí opravdu osobitou atmosféru (heligonka opřená o zeď při vyjednávání mezi gangstery, rozličné harampádí v Drakově sklepě, džbánek v jeho kuchyni atd.) "Brick" si určitě zaslouží lepší hodnocení než průměr.(29.7.2008)

Zvláštní film.Ale taky noir jak má být.S odhodlaným hrdinou,který dostává rány,ale přesto si jde dál za svým cílem (skvělý Joseph Gordon - Levitt),s krásnou,ale nebezpečnou femme fatale a se správně komplikovaným příběhem,který člověka chytne.Občas film drhne,některé scény jsou trochu směšné,některé postavy hodně směšné a lacinost filmu někdy bije do očí.Ale z každé scény je zároveň cítit nadšení pro filmy a ještě taková strašně zvláštní atmosféra.Všechno je tu vyprázdněné,nejsou tady žádné korzující davy lidí,jen hrdina a pár dalších postav.To ještě lépe zdůrazňuje odloučenost hrdiny od společnosti.Rozhodně příjemné překvapení a film,který stojí za zhlédnutí. 80 %(13.2.2010)

• - Film byl celý stříhán na domácím počítači. (montana_cz)

• - Režisér film natáčel ve svém rodném městě a na střední škole, kterou sám navštěvoval. (Morien)

• - Rozpočet filmu byl pouhých 475,000$. Scénář byl hotov v roce 1997, Rian Johnson na film sháněl peníze 6 let. (montana_cz)