poster

Zmizení

 • USA

  Brick

 • Slovensko

  Zmiznutie

 • Velká Británie

  Brick

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 110 min

Režie:

Rian Johnson

Scénář:

Rian Johnson

Kamera:

Steve Yedlin

Producenti:

Ram Bergman

Kostýmy:

Michele Posch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Rian Johnson .. Lunch & brick. __ Nesedlo. Příběh provařený, vyprázdněný a především málo uvěřitelný. Po režijní stránce snaživé, kamera také pracuje zajímavě, ale ani tak mne lynčující atmosféra nepohltila. Možná to nešlo i kvůli úplně otřesnému médiu, kterému vždy v intervalu několika minut na pár vteřin zamrzl obraz. Sice to podtrhovalo syrovost, rytmizovalo děj, ale také rušilo. A zkusit to znova? Hm, v nejbližší dooobě určitě ne..(3.11.2008)

 • Ten Druhy
  **

  Protagonista vyzerá ako subtílny intelektuál, ktorý píše do školského časopisu a pokúša sa stať spisovateľom. V póze drsného chlapíka, ktorý si päsťami kliesni cestu, a aj za cenu krvi zdoláva prekážky, aby znova našiel svoju zmiznutú lásku, nezdal sa mi ani trochu uveriteľný. Film mal síce vláčnu atmosféru noiru, ale bol zasadený do súčasnosti. 30. - 40. roky, to boli časy, keď sa drsní frajeri pomaly vozili na svojich veteránoch poloprázdnymi ulicami a mohli obdivovať svet. Život musel mať vtedy iný rytmus. Vzhľadom na časovo-priestorové súradnice filmu Brick, je príbeh, ktorý ponúka nerealistický. Dĺžka filmu bola prepálená a dynamika mu chýbala ako soľ.(23.7.2011)

 • dr.Orlok
  *****

  "Noir" ze střední školy, modernější verze "Maltézského sokola" - na který odkazuje i stejným signálem, který si hlavní hrdina smluví. Joseph Gordon-Levitt v hlavní roli působí přesvědčivě a navíc vypadá jako dvojče Heatha Ledgera. Pokud se něčím film opravdu může pochlubit, tak to jsou opravdu "úderné" údery pěstí, kterých je ve filmu několik. 90%(28.2.2007)

 • zlabus
  ****

  Parádní noir hříčka odehrávající se ve středoškolském prostředí. Zní to absurdně? To také místy je, což ovšem vůbec není na škodu. Jinak po režijní stránce nápadité. Paradoxně se jedná pravděpodobně o jeden z nejlepších příspevků do žánru filmu noir za poslední pár let. A Rian Johnson mi začíná jako režisér připadat poměrně zajímavý. Uvidíme co nám ukáže v Looperovi. 80%(26.9.2011)

 • emma53
  ***

  Ačkolv Brick byl pro někoho dokonalý, téměř dechberoucí, tak pro mě tedy rozhodně ne. Zbytečná překombinovanost vedla jen k tomu, že celý příběh šel mimo mě a občas i mimo mé chápání. Takže žádné vtažení do děje se nekonalo a ani Gordon-Lewitt to nezachránil. Zůstal ve mě jen velmi ambivalentní pocit k celému tomuto snímku. 60%(7.11.2012)

 • - Rozpočet filmu byl pouhých 475,000$. Scénář byl hotov v roce 1997, Rian Johnson na film sháněl peníze 6 let. (montana_cz)

 • - Režisér film natáčel ve svém rodném městě a na střední škole, kterou sám navštěvoval. (Morien)

 • - Film byl celý stříhán na domácím počítači. (montana_cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace