Zmizení

Ram Bergman

Kostýmy:

Michele Posch
  • Fr

Emily to zvorala. Až na půdu. Udělala s tou cihlou co jí řekla. Jde po ní Drak kvůli Friscovi. Brendan ji musí pomoci.... .Nesedí mi to vyprávění. Ať se snažím jakkoliv, nuda. Nedokážu si k tomu co se zde odehrává vytvořit nějaký kladný vztah. A na další zhlédnutí nemám sílu.. .(26.2.2007)

Velmi podvně stylizovaný film mě zaujmul především svou atmosférou a také hudbou. Dá se polemizovat o tom, do jaké míry může komu vadit tak trochu podivné zasazení téměž klasického noir-drogově-gangsterského příběhu do reálií střední školy - já to bral jako zvláštní způsob nadsázky... Zajímavé - 7/10(2.8.2007)

Atmosférická, mysteriózní detektivka natočená stylem, že jsem celou dobu čekal na nějaký nadpřirozený psycho zvrat typu "všichni obyvatelé městečka jsou mimozemšťani/roboti/klony" ... a ono prd. Obyčejný příběh zabalený ve velmi slušivém režijním kabátku, stylově možná až příliš přeplácaném. Na další tvorbu režiséra Johnsona jsem zvědav, ale tohle mi bohužel úplně nesedlo.(28.3.2012)

Tento film je velmi divný. Není bez chyb. Ale myslím, že se mi líbí. A kdybych to viděla v pubertě, tak u toho umřu blahem. ♥ A když se tak nad tím zamyslím, tak nejspíš i je bez chyb. -"Every expert was once a beginner."(8.10.2012)

• - Rozpočet filmu byl pouhých 475,000$. Scénář byl hotov v roce 1997, Rian Johnson na film sháněl peníze 6 let. (montana_cz)

• - Režisér film natáčel ve svém rodném městě a na střední škole, kterou sám navštěvoval. (Morien)

• - Signál kterým Brendan instruuje Lauru (dlouze, krátce, dlouze, krátce) je stejný jako ten, který říká Humphrey Bogart v klasickém noir filmu Maltézský sokol. (montana_cz)