Nezapomenutelní pistolníci vyrážejí do boje proti banditům... Obyvatelé malé mexické vesnice umějí zacházet s motykami, ale ne s kolty a puškami. Skoro všechno, co se jim podaří lopotně vypěstovat, musejí proto odevzdávat zločinnému banditovi Calverovi a jeho mužům. Jednoho dne však dojde trpělivost i jim. Tři z nich se proto vydají k americké hranici. Tam by totiž mohli najít někoho, kdo je naučí bojovat a pomůže jim postavit se Calverovi na odpor. Jako první přijme jejich skromnou nabídku sympatický holohlavý pistolník Chris. Ten se také ujme úkolu získat další muže. Do boje proti Calverově čtyřicetihlavé bandě nakonec vyjíždí sedm zkušených pistolníků: chladnokrevný Chris, bývalý kovboj Vin, mladíček Chico, ranař Bernardo, mlčenlivý samotář Britt, psanec Lee a spiklenecký Harry… Legendární western Johna Sturgese není třeba českým divákům představovat. Snímek z roku 1960 vznikl jako remake slavného japonského dramatu režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů (1954). Jak japonský originál, tak i americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. (Česká televize)

Cushing

Když se řekne klasika, je to pro mě tohle. A přece to klasický western není. Možná právě díky tomu ten dlouhý život tohoto díla. Možná věčný život. ()

Zdeňka

V mém žebříčku westernů zabírá tento druhé místo. Zábavný a svižný děj, která člověka celou svojí 123minutovou délkou baví. Ústřední sedmička jsou skvěle sladění a je mi opravdu jasné, že všichni nejsou vašimi oblíbenci. Tím mým je mladý Chico Tleskni, mi řek. Tleskni rukama. ()

galba

Tento film by si normálně zasloužil o něco víc, ale nemůžu přenést přes srdce, že si někdo troufnul udělat remake takového filmu jakým, je sedm samurajů a to ještě do westernu!!! Myslím, že po Vykoupení z věznice Shawshank je to nejvíce přeceňo vaný film, hudba výborná, zbytek je slabý odvar z originálu. ()

Thommie

Western jak má být... není co vytknout. Rychlý spád, klasická westernová nenáročnost, přímý děj... great one! ()

puleček

Nemůžu si pomoct, Korosawovic samurajové se mi líbili více, proto jen 4*. Je to jinak velice zajímavý snímek, který stojí za to vidět. ()

Chris Masters

Nejlepší western ze všech. Sice tento film znám už od malička, ale pořád budu mít chuť se na tuto kovbojku dívat. Herci = špička a hudba to samé.Vážně skvělý počin.U mého hodnocení jednoznačně 5* a navrch 100%!!! ()

elanius

(101/2016) / Už pri úvodnej melódii a titulkoch som vedel, že to bude za 5* a že novú verziu budem museť znížiť o 1* nadol. Aj keď ten film dokonalý neni, hlavne stredná pasáž je trošku nudná a ukecaná, ten feeling priateľstva a súdržnosti s vidiečanmi, ktorý parta na čele s Chrisom (Yul Brynner) dokázala v Statočných vytvoriť právom pasuje verziu z 1960 medzi klenoty. Každý jeden zo statočných je originálny a pár jednoduchými a efektnými scénami máme v pohode zmáknutú aj typológiu postáv (tu by sa mohol Antoine Fuqua všeličomu priučiť). Postavy a herci sú totižto tou základnou esenciou tohto filmu. (9/10) ()

pytlik...

Já si nemůžu pomoct, ale Brynnera natřít na modro a se svým neadekvátně hlubokým hlasem a účesem, který je noční můrou všech profesionálních kadeřníků, může od minuty hrát vlastního bráchu Fantomase. Pak jsem si taky vzpomněl na okřídlené Burianovo "Bruner? Já jím váš sejra, to je pěknej smraďoch" a chichotal jsem se tomu celej film. Mně občas stačí fakt hodně málo. U Steva McQueena mě zase fascinuje jeho příjmení, jak známo, Mc znamená "syn otce". To znamená, že otcem Steva byla královna? A já se ptám, kdo byl jeho matkou? Jinak tedy ta sedmička ve mně zase bezbřehé sympatie nevzbudila, protože správnej gentleman drží slovo, i když je to slovo dané padouchovi. ()

progression

Legendární americký western, který jen málokdo nezná, málokdo ho viděl méně než třikrát a asi málokdo ho hodnotil záporně. Skvělé herecké výkony, dramatický i poetický vývoj příběhu a skvělá hudba, která toto nezapomenutelné filmové dílo ještě více zhodnocuje. Tak mne ale napadla taková "rouhačská" a hypotetická myšlenka a námět k zamyšlení. Kdyby pár let před tím Akira Kurosawa nezfilmoval geniálním způsobem starou legendu o sedmi samurajích, s největší pravděpodobností by asi nevzniklo ani kultovní Sturgesovo dílo. A jakým způsobem by se v tom případě odvíjely herecké kariéry většiny ústředních hereckých představitelů :-? Jestli mne paměť neklame, tak v té době byl víceméně známý tak akorát Yul Brynner ... No raději to nebudu překombinovávat a poděkuji za skvělé zážitky jak Kurosawovi, tak i Sturgesovi a za skvělé herecké výkony i celé kariéry všem ostatním.. ()

Master19

Nehasnoucí hvězda filmového nebe a první film, který jsem si pustil na nové širokoúhlé TV a... stálo to za to! :-) ()

JohnSmith

Není snad lepšího amerického westernu.V té době a s takovým obsazením to muselo být lákadlo jako hrom.Dneska už na to člověk kouká s trochou nostalgie a se slzou v oku při pohledu na pány herce,kteří tu už s námi nejsou ()

Natabar

No nechci zde být za toho, jenž jde hlavou proti zdi a plive na klasiku, ale tenhle opus mě nikoli že nezasáhl do hloubky, ale dokonce se mi nedostal ani mírně pod kůži - pouze přejel po povrchu a já byl rád, že je to u konce. Možná všichni tak milují westerny či holky dojímá, když jim zastřelí jejich oblíbence, ale já a) westerny nerad; b) klidně mohli vystřílet celou sedmičku a dle možnosti tak o 40 minut dřív. ()

Tomesh

"Pohled na polonahého Bronsona štípajícího dříví mi vždycky rozechvěje dělohu" říká moje kamarádka.. KULT ()

Tereza666

Nemám ráda westerny a zásadně na ně nekoukám. Pá jsem viděla a došla k názoru že Osm Statečných je ten nejlepší western. Nádherný děj a příroda. ()

Seriálové rebooty na cestě

09.04.2022

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (více)