Krvavý příběh o bitvě válečníka Beowulfa s obrem Grendelem. V této moderní verzi anglosaské epické báje vede norský hrdina Beowulf (Gerard Butler) svou družinu na pomoc starému příteli, dánskému králi Hrothgarovi (Stellan Skarsgaard), jehož království je pustošeno Grendelem (Ingvar Sigurdsson). Jakékoli Beowulfovi pokusy o bitvu jsou však mařeny jeho odmítnutím bojovat. Poté, co se hrdina setká s tajemnou čarodějkou Selmou (Sarah Polley), začíná chápat, že obrova zuřivost je jen odpovědí na bezpráví, kterého se vůči němu král dopustil. Beowulf, který jako voják není vůbec zvyklý váhat, už ale není přesvědčen, že by obr měl zemřít. Bouřlivý příběh o pomstě, loajalitě, soucitu a odpuštění. (oficiální text distributora)

Shakers

Príbeh je fan, Butler je najvýraznejší zo všetkých hercov, ale vyzerá to až príliš lacno. Sem tam nejakú tu atmosféru to má a celková výprava a kostýmy niesu zlé, ale pripadá mi to ako keby sa parta spolužiakov rozhodla natočiť najlepší historický-akčný-fatasy film bez peňazí. Chápem, že niektorým sa to páči už len s toho dôvodu, že je to fakt nehollywoodsky film, ale mne to pripadalo amatérske. Pekné prostredie, ale celkovo je to suché po všetkých stránkach a akcie tiež stoja za prd. Vlastne mi prišli niekedy až komické. 50% - 2* ()

Beckett51

Zlo není vždy tam, kde ho vidíme, respektive kde ho chceme vidět. Severská báje, jež je jednoduchá jako ta facka, s příjemným Butlerem a pramálo souboji. A pro mne jakýmsi zvláštním způsobem podmanivá. Mám totiž rád hrdinské eposy s rozsáhlými exteriéry, příjemným, leč vážným hudebním doprovodem, a hrdinnými válečníky ve stylu Krále Artuše (který je téměř všemi zatracován) nebo Vikingů (kteří také nepatří k nejopěvovanějším). Navíc mám rád Stellana. Ale přesto filmu něco chybělo. Možná to byla výprava, možná duchaplnější scénář. Možná oboje. 60% ()

salahadin

Povedený snímeček, takřka protipól sandálových popcornů typu Gladiátor. Pokud už někoho unavují megalomanské záběry na polonahé, udatné, zcela bezúhonné a čestné válečníky pronášející oblíbená patetická slova, mohl by si přijít na své! Střízlivost snímku jedině sluší a navozuje atmosféru mrazivého Dánska, kde svištící vítr naráží o ostré a rozeklané skály a kolem dokola není živáčka. Co mě osobně vadilo, byl potrhlý mnich a vtipkování na adresu "nového náboženství"...herci byli víceméně přesvědčiví, hudba velmi dobře pasovala k záběrům (nemá naštěstí podobnou zimmerovsky-nabubřelou tendenci). Kostýmy jsou opravdu krásné, stejně jako téměř autentické stavby dávných Germánů. Stellan Skarsgard nosí ovšem naprosto stejnou masku jako v králi Artušovi, jen tady víc hraje. Jeho král není ten pravý silák, i když by jím rád byl. To z něj činí lidštější a mě bližší postavu, stejně jako film je pro mě příběhově a herecky přitažlivější a živější, než opěvovaný "nadupaný" Gladiátor, který je ovšem prázdný a chluchý. Škoda jen, že Beowulf je takovej floutek a grendel na konci spáchá rescue suicide, slovo "hrdina" tak Beowulfovi trochu uniká. ()

Stegr

75% - Byl jsem připraven na zdlouhavou, nudící, vlekoucí se, nízkorozpočtovou severskou legendu. Nedostal jsem nic takového. Tempo filmu bylo sice pomalé, rozpočet byl malý, ale přesto jsem se dočkal pěkných kostýmů, jednoduchého, ale poutavého příběhu, velmi dobrých herců a hudby pro legendu jako stvořenou... ()

666teen

No, já si z téhle verze severské ságy pamatuju určitě víc, než z kompjůtrové verze pana Zemeckise. Taková panoramata nevymyslí sebelepší geek. "Ježíš Kristus mě pořád hlídá! " "To přesně potřebujeme, boha , který je šílený z nespavosti." ()

Mi Nü-Chai

Sem tam se povedl nějaký záběr na islandskou krajinu či vtipné prohlášení, jinak těžká přetěžká bída s nouzí. Celou dobu jsem nepochopila, proč je Beowulf vlastně hrdina, neb hrdinských činů se jaksi moc nedopouštěl - asi byl hrdina proto, že se to o něm povídalo. Ubohá výprava je poměrně dvojsečná; musím uznat, že co se prostředí, budov etc. týče, tak byla v kontextu doby asi nepoměrně více realistická, než mohutné hrady a drahé zbroje (ale upřímně, kdo stojí v případě mýtu o realističnost? já ani ne), ovšem masky, respektive Grendel & matinka, jsou úděsné. Grendel vypadá ze všeho nejvíc jako mírně přerostlý, lehce dementní Viking a jeho máteř měla raději zůstat ve vodě. No, jsem zvědavá na Zemeckisovu versi, horší než tahle snad být nemůže. ()

Anderton

Nádherné islandské exteriéry a hviezdne obsadenie robia z tohto ťažkého béčka pozerateľnú záležitosť na víkendové popoludnie. ()

teutates

Tento film má jedine historický podtón o ktorý sa opiera. Chýba mu pompéznosť, vznešenosť a oveľa lepšie spracovanie. Tento snímok patrí do TV. Nenechajte sa zmiasť sľubným hereckým obsadením, pretože Beowulf nemá okrem príbehu a krásnej severskej prírody čo ponúknuť. Gerard Butler a ostatní herci sa asi deň predtým zle vyspali. (keď prijali túto ponuku) Všetko čo by ste chceli vidieť v historických snímkoch tuna nieje... Veľmi komplikovaný a ťažký snímok na sfilmovanie aby ho dostala Sturla Gunnarsson. Až na pár okamžikov je tento snímok úplne out! Nepodarený snímok tak ako zlý krok Gerard Butler... 4/10 ()

klerik

Beowulf nie je Leonidas... ani ATTILA. Ale film to nie je zlý. Dosť pomaly sa to rozbieha, akcia je stlmená na minimum... ale film má svoje čaro. Má krásnu prírodu, má atmosféru, fajn hercov, malý rozpočet... Určite ma to bavilo viac ako technicky oveľa lepšie zvládnutí VIKINGOVIA. Ako celok je to fajn... ()

N.Strauber

Byl jsem zvědavý, jak bylo toto historické téma zpracováno. Nakonec jsem ohodnotil slabšími 4*. Filmu nemám co vytknout, ale také nemůžu nic pochválit. Prostě to bylo udělané. Je to film, který člověk jednou vidí a vzápětí na něj zapomene a už ho víckrát vidět nemusí. A od Skarsgårda jsem čekal víc - resp. jsem čekal, že bude mít lepší roli. ()

6thSun

Nic jsem od týhle evropský verze nečekal, o to víc jsem teď překvapenej. Jednak jsem si stejně jako v 300 užíval na všechny strany stříkajícího charizmatu Gerarda Butlera a navíc mě překvapil důraz na charaktery postav, který byly na úkor krvavých bitek, což je pro mě osobně ovšem vždycky spíš výhodou. Jelikož jsem všechny "tutovky" v naší malé půjčovně už několikrát přebral, vybírám teď dalo by se říct rozporuplná dílka a občas něco příjemně potěší. Jako například tento snímek. ()

MoiJe

Videne az po Beowulfovi 3D. Kazdopadne scenaru i rezii by prospelo viac rozpravacskeho talentu, hlavne prva polka posobila ako z TV filmu... Inak plus za hercov a ich farby na flasy, hudbu... a pojatie Grendela... ()

SEVERUS22

Možno je chyba,že som najskôr videl Beowulfa od Roberta Zemeckisa,inak by som túto o niečo staršiu verziu určite viac ocenil. ()

m.krudenc

Je mi velmi líto, že musím dát tak nízké hodnocení, protože filmy z dob Vikingů a vůbec "barbarů" mám velmi rád. Tohle je průměrné pracování. Žádná sláva to není. ()