Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dadel
  ****

  Vtipný je obal od DVD, který se snaží vzbudit dojem, že jde o výpravný historický spektákl s bitevními scénami. I já jsem něco podobného čekal (recenze nečetl jsem), proto mě překvapilo, že jde vlastně o citlivou komorní lovestory. A vůbec mi to nevadilo! Ani to, že Colin Farrell má spíše vedlejší roli, a veškerou pozornost na sebe strhává mladá Q. K. Takže vzhledem k tomu, že historické filmy moc rád nemám, tenhle se ukázal být jedním z nejlepších. Jak na tento film zareaguje průměrný konzument z půjčovny, dychtící po krvi a šermování, radši nechci vidět (stačí si tu vyhledat hodnocení se dvěma hvězdičkami a horší).(2.12.2006)

 • JFL
  *****

  Režisér Terrence Malick svými filmy nevypráví příběhy, nýbrž vyvolává emoce. Čas i prostor jsou podružné, neboť by narušovaly pohružující skladbu obrazů, zvuků a vnitřních monologů. Jeho verze legendy o lásce indiánské princezny Pocahontas a conquistadora dává vhled do myslí ústředních postav a skrze emocionálně stimulující scény a obrazy nechává diváky zakusit pocity z lásky i nových světů.(6.8.2008)

 • MISSha
  ****

  Taková realistější verze Pocahontas- okleštěně řečeno. Nový svět se vstřebává pomalu, ale zato s dlouhotrvajícím účinkem. Je to rozvláčné, melancholické a lyrické dílo, které vypráví sílu lásky a ukazuje nám krásy přírody. Film není pro každého, zvlášť' pro toho, kdo očekává akční řežbu. Naprosto oprávněná oscarová nominace pro kameramana Emmanuela Lubezkiho. 77%(20.11.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Platí to zas a znovu, jako u Mallicka vždy. Dobře natočené, očividně za tím stojí mnoho práce, všichni se činí. Herci, kamera, režie. Vše je na vysoké úrovni. Ale emoce zmizely, nebo spíš se ani nedostavily. Vše jaksi bezúčelně bloumá, zahleděno samo do sebe. Nový svět zachraňuje i to, že se k tomuto tématu Mallickův přístup hodí, takže ho stavím hned na druhé místo v jeho filmografii. 70%, ale tři hvězdy.(18.12.2010)

 • DaViD´82
  ***

  Atmosférické, pomalu plynoucí, dílo kde se vlastně nic neděje a přesto to jako celek funguje. Prostě klasický Terrence Malick, tak jak ho známe. Značný problém je ovšem ve stopáži, jelikož pocity, které Malick navozuje a téma, které zpracovává, mohl se stejným a vlastně i mnohem lepším výsledkem, vytěžit i v podstatně kratším filmu.(25.1.2007)

 • - Ve filmu zazní motivy ze skladby „Z nového světa“ českého skladatele Antonína Dvořáka. (BrianStorker)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 28. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Přestože Christopher Plummer považuje Malickovy filmy za poetické obrazy, ve chvíli, kdy zjistil, že byly některé jeho emotivní scény z filmu vystřiženy, napsal režisérovi rozhořčený dopis, kde údajně také stálo: "Jsi strašně nudný a rychle si sežeň scenáristu." Tím údajně jeho spolupráce s Malickem skončila. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace