Nick Keller (Til Schweiger) nemá v životě na růžích ustláno. O práci přichází jak na běžícím páse a jeho rodina, především jeho nevlastní otec Heinrich (Michael Mendl) a jeho bratr Viktor (Steffen Wink), ho považuje za úplného budižkničemu. Jen jeho matka (Nadja Tiller) ho ještě nezatratila. Jako poslední šanci mu na úřadu práce dohodí místo uklízeče na psychiatrické klinice, kde díky jeho nepozornosti jeden z pacientů vypije půl láhve čistícího prostředku a kde se mu také podaří na poslední chvíli zabránit tomu, aby si mladá Leila (Johanna Wokalek) vzala život. Ani jedna z těchto události nezůstane bez následků. Nick dostane padáka a je úplně na dně. Leila pak svého zachránce potají sleduje a večer stojí před jeho dveřmi, v noční košili a bosá. Nick se své pronásledovatelky snaží zbavit, ale marně. Leila se rozhodla, že už s ním zůstane navždy. Nick, který ve svém životě ještě nebyl za nikoho zodpovědný, a Leila, která vidí svět užaslýma dětskýma očima, se vydají na cestu k Nickově rodině, Nickův bratr Viktor se totiž žení. Během této cesty se tento neslučitelný pár musí společně prát se životem, což je čím dál více sbližuje (lenuse)

merigieren

kluk kterého vyrazí i z místa uklízeče, jedna holka, co nepoznala svět a cesta za zazobanou rodinkou. Pohnutky hrdinů ne moc inteligentní, ale jako zabíjení času to ujde. ()

Rathalos

Skvela romanticka komedia s Tilom Schweigerom v hlavnej ulohe s dobrym nametom,treba pochvalit aj herecku Johannu Wokalek,zahrala to dobre...:-) ()

cerbygerby

Ani nevím co k tomuto filmu napsat, protože to byl tak pomalu se táhnoucí děj, ale nějaké kouzlo to mělo, protože jinak bych u toho nevydržel až do konce. Koukal jsem že hlavní herec si to i odrežíroval, takže to tomu filmu taky asi docela pomohlo. Ale o co jinak ve zkratce šlo.. Týpek šel jednou do blázince skrz práci, tam si ho všimla jedna ženská ktérá se na něj upnula, jemu to kupodivu až zase tolik nevadilo, tak spolu trávili čas, až se z něj stal taky blázen, ale mohli být spolu.. slabší 4* ()

FeriusParfax

Milý romantický příběh dvou ztracených duší. Na svých krátkých toulkách se každý od druhého něco naučil. Samozřejmě byl děj naprosto čitelný, ale humor občas i pobavil. Celé to mělo nádech takové jemnosti, lásky a porozumění. Hlavní nedostatek byla podle mého hudba, která byla vybraná fakt příšerně a vůbec se k daným situacím nehodila. Při konečné scéně, kdy se dívka učila nakupovat jsem se smála, až mi tekly slzy. Úplně jsem viděla mého milovaného, kterak se snaží zorientovat v obchodě. Jak přes kopírák. ()

MilesTeg

Je to velmi působivá romance s netradiční a nesourodou dvojicí - hoštaplerem Nickem (Til Schweiger) a pacientkou blázince Leilou (Johanna Wokalek). Je to v podstatě autorský projekt Tila Schweigera a dopadl výborně. Lidské, dojemné, zábavné i v těžkých momentech a plné drobných absurdit, vyplývajících ze střetů bohaté rodiny, její černé ovce Nicka a úplně mimózní Leily, která za svou situaci ovšem nemůže a plácá se v tom, jak umí. Skvělé herecké výkony, obzvlášť Johanna Wokalek excelovala. Podobné Princezně a bojovníkovi, nicméně uvěřitelnější. ()

Quido

Je az s podivem jak moc mne tento film zaujal, ac se jedna o nemecky film, jakych lze ve vysilani tv Nova najit hodne a vetsinou po jejich shlednuti lituji, ze jsem jim venoval svuj cas. Tento film se nastesti z tohoto dogmatu vymanil. Jedna se o velmi prijemnou romantickou komedii, ktera se venuje vcelku nesourode dvojici postav. Pro tento typ filmu neni podminkou moc uvazovat a pointa je jasna od prvni (mozna az druhe) minuty, ale svoji ulohu splni. Prijemna romanticka oddychovka. ()

haWranka

Já nemám ráda německý filmy, vždycky mi na nich něco vadilo. Ale na tenhle jsem se podívala a nikdy toho nebudu litovat. Ještě pěknou dobu po konci jsem byla celá na hadry... Krásnej dojemnej příběh, moc dobrý herecký výkony a hudbu jako bych vybírala sama (hlavně za Halleluja jsem neskonale vděčná). A že byl konec přetaženej? Vůbec ne! ()

E lan

Originální německý film, jehož kvalita sem tam trochu osciluje nahoru a dolu. Jinak je to ale docela příjemný příběh. ()

Ceberus

Měl jsem obavy, abych se nedíval jen na kopii Rain mana nebo Přeletu nad kukaččím hnízdem, ale naštěstí to má svou vlastní osobitou příběhovou linku. Hlavní hrdina se sice nechoval zrovna dvakrát eticky (krádež auta), čímž si mé sympatie moc nezískal, naproti tomu Leila rozhodně sympatie vzbuzovala. Prostě jeden z těch lepších romanťáren. ()

markotter

Příjemný film, zčásti roadmovie o sbližování dvou zdánlivě nesourodých lidí a jejich cestě za štěstím. Pokud by se zpracování chopil zručnější režisér a Til Schweiger by pouze hrál, asi by na mně film zapůsobil mnohem silněji, ale i tak tam bylo pár dobrých momentů, které ve mně vyvolaly silné emoce. ()

Jaxx84

Originální, roztomilé, herecky dokonale obsazené. Holt německá produkce je prostě něco jiného než se nám pořád cpe... No a průvodní song Barefoot - Ray collin's hot club mě uhranul na dobrý týden. Pecka! 9/10. ()

TommyDiamond

Asi tak nějak to vypadá, když se na vás přilepí klíště a nechce se pustit. Snímek Naboso je naivním a celkem chytlavým počinem těžícím především z netradiční dvojce, úsměvného průběhu a milého předvídatelného závěru. Bavil jsem se a myslím, že si tento německý filmek tři hvězdy zaslouží. ()

Shitonit

To není jen film. To je lék, dokonale po kapkách, s láskou a péčí dávkovaný přímo do divákovy duše. Til prokázal, že je i kouzelník. Dokonalej Til a nádherně něžná Vokálkovic Johanka. Jedná se o snadno stravitelný přímočarý filmík, s nádechem road movie, příběh ve kterém dva totálně osamělý zoufalci najdou silné pouto čisté lásky. Prima na tom jsou takový ty detaily, jako že to je vsazený snad do osumdesátých let, ale platěj tam eurama .. ()

nula87

Netradiční "romantická komedie", nepříliš originální (jak díky duševně nemocné/ému prozře nezodpovědný floutek a uvědomí si jak dosud špatně žil a našel nový smysl života. Kolikrát už to tady bylo?), ale vcelku příjemně natočené i zahrané. Schweiger si je výrazně jistější jako herec než jako režisér, když neví kudy kam, pomůže si zoufalými flashbacky. 70% ()

PeterJon

Film, ktorý počíta s tým, že divák je primitiv a žiada nenáročnú komédiu. Tak ho s jednou nakŕmime… Vypol som to po 40. minútach. Herecké výkony o ničom. ()

jns

Pár hezkých momentů a velmi dobrý výkon Johanny Wokalek permanetně likviduje špatná režie Tilla Schweigera ()