Režisér Olivier Marchal (sám bývalý policista) natočil příběh na základě skutečných událostí a situoval ho na slavné Quai des Orfevre – Nábřeží Zlatníků 36, do sídla pařížské policie. Právě tam začíná drama dvou policistů Léa Vrinkse a Denise Kleina, které kromě příslušnosti k různým útvarům – Léo pracuje pro BRI (Zásahová a pátrací brigáda) a Denis pro BRB (Brigáda pro boj s organizovaným zločinem) – dělí i rozdílný postoj k práci. Zatímco Denis usiluje především o moc a postavení, Léo patří k onomu staromódnímu typu policajtů, posedlých svou prací, kteří mají známé na obou stranách zákona, a v zájmu spravedlnosti občas neváhají jeho hranici překročit. Jejich cesty se osudově protnou ve chvíli, kdy mají spolupracovat na případu série ozbrojených přepadení. Každý postupuje svými metodami, přičemž Léo je sice úspěšnější, ovšem za cenu rizika, jež se může obrátit proti němu. A také obrátí, protože Denis neváhá využít každého způsobu, aby svého kolegu porazil a získal kýžené místo šéfa policie. Na otázku „A co policejní etika, to vám nic neříká?“ – Denis odpovídá: „ S tou už si dávno vytírám…“ Do hlavních rolí policistů, kteří spolu svádí nelítostný souboj, obsadil Olivier Marchal slavné filmové hvězdy Daniela Auteuile (Královna Margot, Hrbáč) a Gérarda Depardieua. (Česká televize)

Threepwood

Už dlouho jsem neviděl film,ve kterém bych byl několikrát překvapen jaký směrem se ubýrá děj příběhu.A taky je výborně natočený takovým staro-novým stylem,kdy režiser spojuje kvalitní herecké výkony a téměř realistickou atmosféru(jako ve starších francozkých kriminálkách) s našlapanou hudbou a agresivnějším vizuáním stylu(jako u současných videoklipařů,ale ne tak prvoplánových),což ve výsledku funguje na výbornou. ()

DENIROSIS

Docela pěkný krimi film,jako ze staré dobré školy.Líbila se mi hlavně polovina fimu do zatčení Léa.Pak už standart.Občas jsem se i pousmál třeba zařvání ve vězení,dívání se skrze okna auta na hřbitově na dceru,ta poodstoupí od ostatních,to už tady asi bylo. ()

Lichty

Film, který na pomstychtivé notě dokonale táhne Daniel Auteuil, kterému jeho svist v druhé půli až nebezpečně přejete. Režisér buduje rozdílnými charaktery poctivou atmosféru, jejíž citové dusno dává vzpomenout starým francouzským kriminálkám nejen s Belmondem. Válka Policajtů je sic neoriginální, ale technicky skvěle provedené dílo. ()

Rodin

Film trochu připomíná stejnojmennou záležitost ze 70. let s Claudem Brasseurem, je ale mnohem syrovější a akčnější. A co mu chybí? Asi vůbec nic. Jedině možná třetí do party z francouzské Velké Trojky - Jean Reno. A pak by to byl nářez zcela bezkonkurenční. ()

PaRi

Může mi někdo říci, čím to je, že jsou francouzské kriminálky většinou tak skvělé? Tady prostě věříte každé postavě a jste přímo vtaženi do děje. U tohoto skvostu žánru bude zřejmě hodně podstatné, že pan režisér byl původně policista, pak skvělý scénárista, herec a nakonec výborný režisér. To když se dá vše dohromady + francouzská herecká esa, je to zážitek. ()

altaica

PRO MUŽE: Brigades de Recherche et d'Intervention BRI a Brigade de Répression du Banditisme BRB, dva elitní útvary, dva elitní velitelé, Daniel Auteuil a Gérard Depardieu. To už tu jednou bylo, vlastně 2x. V každém místě se najde hovado, co má větší ambice než schopnosti. Když nejde o život, jde o ho.. však to znáte. Jenže tady o život jde a Obelix a action, to bez divočáků nejde moc dohromady. Chlast prostě není nejlepší kuchař a odvaha pod palbou podpořená hladinkou mívá své následky. Vypije si to jako vždy někdo jinej. Děj se pak motá a točí jak hlava panny při bukkake. Vypadá to, že pravda neustále vítězí, ale lháři už dávno vyhráli. Vyhráli skutečně? Komornější, než předchozí verze, přesto vynikající. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Emocionálně velmi silná kávička, madame. Francouzi zase jednou dokázali posunout hranice toho, do jaké hloubky jezera plného krysích hov*n lze klesnout, když je chlap skutečná svině a sr*č. Prostě dokáží z policajtů perfektně udělat buď dokonalé blbce v komediích, nebo dokonalé zk*urvysyny v dramatech. Už dlouho mě film nevcucnul tak, že s očima na obrazovce bych škrtil a pouštěl fčéličky do zlosyna, tak jako tady. Doporučuji.          HLÁŠKA: V podsvětí lidi, jako jste vy, končívají někde na parkovišti se třemi kulkami v hlavě. V podsvětí, lidi jako jsem já, už dávno neposlouchaj lidi, jako jste vy.// Až si pro tebe jednou přijdou ze záhrobí, budeš muset čelit všem sviňárnám, který jsi udělal. Každej musí jednou umřít. ()

Jacques1

Film jako ze staré školy, skvěle budovaná krize, skvělé herecké výkony (obvzlíště Depardieu). Jen konec považuji za poněkud uspěchaný, nechal bych Kleina pěkně vydusit takhle to měl moc jednoduché. Máte-li chuť zavzpomínat na staré dobré francouzské detektivky nebo drsné detektivy pak jasně Válka policajtů. ()

sWONDER

Solídna, surová kriminálka, kde sú všetci ako partizáni a hudba robí polovicu atmosféry. Keby sa to tak nenaťahovalo bol by som radšej. Spomienka na na tento film nebude trvať príliš dlho. ()

Shitonit

Francouzská krimi... rozříznu-li pytel s krimoškama, tak největší podíl toho fakt krimošsky dokonale vymakanýho představují frantíci. To je fakt... pak z pytlíku nečekaně vypadnou Švédi, sem tam nějakej Skopčák ala místo činu atd.. a dále snad několikero amerických podařenin typu nesmrtelnej Clint. A jedna z těch opravdu vypečenejch lahůdek vo fízlech je právě Válka policajtů. Snad jen škoda, že v tom nebyl nacpanej Belmondo.. Každopádně Depardie hraje jako vo holej lajf, a já.. já si to snad šlehnu jiščo raz.. Jako začínaj se mi z toho čumění na telel přepalovat závity..Nechápu kde na to berou čas a sílu borci, který maj desetisíce komentářů... ()

celticek

Po už asi třetím shlédnutí musím hvězdu ubrat. Jiné francouzské kriminálky jsou lepší, ikdyž tato špatná taky není. Oba hlavní hrdinové hrají velmi dobře. První polovina je určitě lepší než druhá, ten konec mi prostě přišel málo vyšperkovaný. Smrt si ale Obelix zasloužil, jelikož díky němu zakalilo x lidí. Leo mi přišel mnohem sympatičtější. Doporučuji film MR73, to mě bavilo víc, ikdyž je to takový noir. Nebo Les Lyonnais. ()

Jozka7

Drsná a ponurá francouzská kriminálka, jak má být. Navíc na motivy skutečného případu a s hvězdným obsazením. ()

Tamdydam

Mám z toho filmu rozporuplné pocity. Příčí se mi dát mu takhle průměrné hodnocení. Protože z určitého úhlu pohledu je to opravdu skvělý film. Hereckým výkonům není co vytknout  (specielně těm ústředním v podání Auteuila a chamleona Deperdieua, jehož herecký potenciál býval snad bez hranic), poměr mezi propracovanou strhující akcí a tím ostatním je vyvážený, příběh zaujme a drží vás v napětí od začátku do konce, celkové zpracování je na velmi vysoké úrovni... Na druhou stranu mi vadí, jak moc se tu "tlačí na pilu". Zlo se zde zobrazuje v té nejtemnější černočerné podobě. Padouši z podsvětí se chovají jako psychopatičtí sadističtí vyslanci pekla bez pudu sebezáchovy a náznaku kladných povahových rysů. Když se hlavnímu hrdinovi děje něco zlého, tak rovnou téměř to nehorší, co si dokážu vymyslet. Ve svém šéfovi nenalezne jakoukoliv oporu, přestože má před důchodem a o nic už mu nejde,... Dál nebudu "spojlerovat". Celkově tak film, navzdory nesporným kvalitám, nepůsobí uvěřitelně. A nezachrání to ani titulek v závěru filmu, který tvrdí, že film je natočen na motivy skutečných událostí. Mimochodem závěr filmu mě také neuspokojil, i když překvapil a mnohé vysvětlil. Nicméně myslím, že jsem Válku policajtů neviděl naposledy ()

J.e.r.e.c

Už dlouho jsem neviděl film s takhle nahuštěným dějem. Aktuální kriminálky spoléhají spíš na pomalé tempo a plíživou atmosféru, ale tohle je stará akční škola, kde se bez oddechu sprintuje od jedné stěžejní události k další v podstatě až do konce. Někdy je to ku prospěchu věci, někdy na škodu. První cca dvě třetiny jsou díky tomu strhující, ale závěrečný akt, který měl jako u správného revenge flicku směřovat k emocionálnímu vyvrcholení při finální konfrontaci, kvůli tomuhle zrychlenému podání prostě nevyzní. Moc se mi líbil Depardieu v pro něj ne až tak obvyklé poloze, Ramada z Žhavých výstřelů byla žhavá i jako milfka a paní Fantomasovou jsem poznal i po 40 letech. 75 % ()

valkil

Studené, drsné a hodně realisticky působící. Depardieuovi jeho "záporná" role sedí víc než role přiblblých pitomců. Přestože on je záporný a Auteil kladný, mohlo by to být i naopak. Líbí se mi na tom, že moje předchozí věta vlastně není tak zcela pravdivá, protože tenhle film prostě není černobílý. ()

Něrpa

Docela dobrá krimi, ale na vrchol má bohužel dost daleko. Konec byl až moc jasný a filmu ani moc neprospělo vykreslování Auteila jako největšího klaďase co se o všechny postará, miluje svou ženu a dceru (která se z krásné holčičky promění za 7 let na šerednou o 20 let starší studentku) a Gérard je hned za největšího hajzla, kterého nikdo nemá rád. Necelých 70%. ()

Fanak

Konečně se Francouzi zase jednou nesnažili opičit po hollywoodu a vytvořili podívanou jako ze staré školy (Belmondo, Delon). Děj je pravda trošku pomalejší, ale zde jde v prvé řadě o atmosféru, která je opravdu hutná a kromě hereckých výkonů je skvěle vyjádřena i temným vizuálním pojetím. Ačkoli to zpočátku vypadá dosti nejednoznačně, postupem času je zcela jasné, komu má divák fandit a kdo je tady svině. A Depardieuova postava je opravdu velká (a výborně zahraná) svině. DVD bonus o výběru zbraní pro film je skutečným pamlskem pro militaristy:-). ()