Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Tryskomyš

Nově beru rafťáky na milost. Přidávám hvězdičku. Dřív se mi to zdálo dost slabé, asi to bylo tím, že snowborďáci byli neokoukaní, bylo to něco nového. A po nich se mi toto zdálo slabé. Ale teď s odstupem viděno, se mi to líbilo o dost víc. ()

Historik

Smál jsem se celou dobu. Dobrovolně a rád. Asi to nikdy nebude klubový film, ale myslím, že o to nikdo z tvůrců ani neusiloval. Podle mě jim vyšel úmysl natočit oddechový film, při kterém se budou diváci dobře bavit. Alespoň já jsem se bavil. ()

snoopik

Dlouho jsem vzdoroval a videl jsem tento film až dnes a věděl jsem, že jsem o nic nepřišel. Zaasmál jsem se to ano, ale nic víc nic míň ani Kotek se mi nelíbí :-D tak mi dejte další důvod proč na to koukat :-D ()

ArsenalEagle

Nějak nechápu své původní hodnocení, protože se mi Rafťáci vždycky hrozně líbili. Kotek a Mádl tu dosáhli svého potenciálního pubertálního vrcholu. Šteindler, Freimanová a Navrátil se starali o spoustu vtipných scén. Matyáš Valenta je jako malej kazišuk skvělej. A jelikož se ve filmu objeví i spousta krásných holek (Kerestešová, Voříšková..), tak máme my, kluci z devadesátek, o radost postaráno. V rámci novodobých českých komedií (nejen pro náctky) se jedná o opravdu kvalitní a vtipnou podívanou. ()

Jillen

Kotek a Mádl opravdu nejsou mými idoly a Vojtěch Janák taky nic moc režisér. Snowboarďáci jsou tak na stejné úrovni...bohužel ani u jednoho jsem se nebavil tak jak jsem si myslel, že se bavit budu. Bohužel. Dávám 20% ()

Ridick

no niekto si povedal, ze natoci pokracovanie snowbordakov, plne trapnych forov, neogickych scen s prehravajucimi hercami, no a tak to aj dopadlo. no na druhej strane pekne kocky tam mali a dvakrat by som nerozmysal, ci ist splavovat. ()

Sandiego

Rozhodně více cool než snowboarďáci, s řadou vtipných a přitom netrapných okamžiků, ale trochu mám pocit že snowboarďáci drželi lépe pohromadě, tento snímek mi přišel spíše jako vrstvení vtipných situací na sebe, ale i tak jsem byl spokojen, jelikož tento snímek splňuje všechny požadavky, které má nenáročná rodinná podivána mít. Akorát mě naštvalo, jak někdo může zaměnit Kašperk za Loket - to je svatokrádež! ()

Popluh

Pěkný holky, sehraný duo Kotek & Mádl, pěkný holky, místy celkem dost podařený vtipy a pěkný holky. Jednooký král na poli slepé české teenagerské komedie. A jsou v něm pěkný holky. ()

MikO_NR_1909

Rafťáci dokážu nadviazať na atmosféru Snowborďákov, hoc do horúceho letného počasia a obohratejších fórikov, ktoré sa často opakujú. Sú tu všetky tie tínedžerské aspekty, správanie, vyjadrovanie, nárečia, blbiny atď. potrebné pre zábavu puberťákov, ktorí si hľadajú miesto v spoločnosti. Ale čo keď je tá okolitá spoločnosť s vami na jednej lodi? No tak si to na 5 sekúnd predstavte a risknite to... ()

Pierre

O dvojici filmů Snowborďáci/ Rafťáci jsem už párkrát slyšel, hlavně v souvislosti s oblíbeným promítáním v různých volných školních hodinách, ale mně se prostě až doteď vyhýbaly. Jenom si několikrát během sledování vzpomněl  na aktuálního pana třídního, který před Vánoci litoval,  že musel ve vedlejší tříde po čase vidět právě Snowborďáky a je to děsná chujovina. Sice jsem první díl neviděl a dovolím si předpokládat, že to nebude takový handicap, ale ani ten druhý bych nepopsal jinak. Je to sice  jeden z filmů, kde přemyslím jestli má cenu vůbec hodnotit+komentovat. Nevím jestli je to dáno mou rezignací nebo tím, že chápu, že to není určeno pro velkolepé kritiky a rozbory.  Taky nechci, aby to vypadalo, že  jenom z principu nadávám česke lidové komedii, jak je dneska trochu v kurzu. Ale když už jsme do toho s bráchama šli, čekal jsem právě  alespoň trhlou pohodovou českou blbinku, třeba i s kapkou romantiky,  u které se alespoň trochu pobavím, když má sice dost odpůrců, ale i příznivců. Třeba Probudím se včera,  rovněz s Mádlem mám rád včetně Mádlova výkonu. Tam mě dost baví i to sledování starostí dosívajícího, které mi je samozřejmě blízké.  Tady ale výsledek ale tak nějak nepobavil nikoho z nás tří. O  to více mi přišel ten pokus o cool zběsilou formu (dokonce s občasnou prolomenou obrazovkou) mimo mísu. Jako by chtěl jenom zakrýt, že to vlastně vtipné ani moc není. Je mi líto, ale ani v mém věku mě nějak nedokáže oslovit jenom pouhá série nejprvoplánovějších pubertálních vtipů v celovečerním vydání. To chce aspoň trochu něco víc. Tím víc byl pro mě šok, když jsem zjistil, že tehdejší externí recenze k nakouknutí zde na webu jsou alespoň průměrné a jeden můj velmi  oblíbený uživatel má film dokonce za pěkně 4.hvězdy. Na druhou stranu po zralé jednovteřinové úvaze jsem musel uznat, že věčně pracující a neuvolněný Šteindler a jeho manželka Freimanova jsou i na málem prostoru celkem dobří.  Oldřich Navrátil, který je neustále pronásleduje, kurz z holkama velmi prožívá a dává pořad nějak směšné rozkazy taky poměrně perlí. Tahle trojka hravě válcuje puberťáky, nedej bože to otravné hyperaktivní děcko. U toho Šteindlera je možná trochu smutné, jak mě zaujal svým autorským debutem Vrať se do hrobu, který se taky zabývá pubertální mládeží a v jakých filmech od té skončil, ale ok. Alespoň díky dospělým  hercům to ještě celkem šlo. Na 3.hvězdu to ale  přece jen nevidím a měli jsme si včera s bráchama dát radši klasický Comeback.:o ()

Vojcl

Jedna hvězdička za pár dobrých fórů, druhá za ty pěkný slečny, ale víc nic. Snowboarďáci měli alespoň stravitelnou základní dějovou linii, tady něco jako příběh vůbec nepřipadá v úvahu. Scénář je v podstatě jen směsice vykonstruovaných gagů více či méně podařených, které vyvrcholí tradičním kýčovitým happy endem. U Janáka si vážím, že na rozdíl od zahraničních výtvorů typu Klub sráčů nebo Kluci to taky chtěj se vyvaruje nechutností a film si tak zachovává alespoň nějakou úroveň, za nic jiného ho ovšem pochválit nemůžu. ()

numi

Snaha o zopakování úspěchu Snowboarďáků vyústila v křečovitou snahu o humor za každou cenu a vykrádání již jednou uplatněných humorných postupů. Film se jen hemží komickými karikaturami, které jsou neustále vháněny do dalších a dalších absurdně vymodelovaných a vtipných scénářů, jejichž různorodost se - na rozdíl od Janákova debutu - příliš neřeší. Ono to vypadá, že se neřešil ani samotný scénář, neboť tahle prima dvojka úleťáků opět vyrazí na "vodvazovej trip", dostane na krk otravného sourozence, celý plán se zbortí, příjdou o výbavu, ale holky jim i tak polezou neustále do kalhot. Jo, ale tohle tady už jednou bylo, že? Jedinou novinkou tak je zařazení druhé dvojice - rodičovské, která prožívá zase ty své manýry. A je to právě Šteindler s Freimanovou, kdo táhne film alespoň k průměru. Za ně, za Bártu na soundtracku a za dvě povedené humorné scény (sprchy a záchodky) dvě hvězdičky. [říjen 2006] ()

zipper111

No trošku přiblblej film, u kterýho se docela zasměju, ale nic světoborného v tom rozhodně není. Ani bych to v tom nehledal... ()

vorheese

Chápu, že v současných podmínkách (co se týče státní podpory českým filmům) se podobný film bez sponzorů natočit nedá. . .ale takovýhle product placement? Je to nevkus a hnus. Posuďte sami: pes, který se jmenuje "Seznam - vyhledávač, který všechno najde". . .takových příkladů naprosto zbytečných scén se Spritem, Kinder Bueno, Českou spořitelnou a "bůhvíčímvšímještě" je nespočet a dělají z Rafťáků spíš reklamní blok než film. ()

gogos

Neco bylo srandovni, neco velmi hloupe... takova prumerna rodinna komedie, na kterou asi tezko bude koukat 15 lety typek s matkou ;-) ()

Makky

Absolútne zbytočný, ale svieži film s peknými obrázkami. Dve hviezdy dám za to, že som sa aspoň nenudil a stále sa niečo dialo ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006