Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

Blazis34

Komický remake včele se Paulem Ruddem a povedeným bláznem Stevenem Carellem. Od začátku měl film docela slušně rozjeto, ale přišlo mi, že konec spíše klesal než gradoval. To mě trochu zklamalo. Nápad to nebyl špatnej, ale hodně neobvyklej, děj dosti předvídatelnej. Na druhou stranu se podařilo Jayi Roachovi vybral dobré herce, ať už zmiňované hlavní dva protagonisty, či krásnou Julii (Stephanie Szostak) nebo další pozoruhudné blázny u večeře. Za toto dílo dávám tři hvězdy. Dávám 50%. ()

ottik274

Carrell je prostě idiot, alespoň minimálně v tomhle filmu. Původní verzi zatím neznám, neříkám, že to je šíleně vtipné, geniální, a že to nemá chybu, ale rozhodně je to příjemný a zábavný film. ()

honzic

Americká slátanina původní předlohy, scénáristicky ani režijně ne moc zvládnutá, herecky průměrná. Hlavní situační a opravdu skvěle zahraná komedie francouzského originálu nemá konkurenci. Proto jsem ani nic neočekával, původní předlohy se tato moc nedrží, film je trochu rozpačitý. Na druhou stranu je tam pár hezkých záběrů, humoru však málo. Hodnocení: 45 % ()

Pangi

Nuda nuda ani jsem to nedokoukal.Scéna kdy ten kretén odchází s křeslem na prdeli byla nad mé síly:-(...a to se mi originál celkem líbil. ()

me3x®

Carell je skvely komik ktorý zákonite vždy hrá nejakého idiota alebo úbožiaka. Večera pre blbcov (alebo ked už tak tak Blbci k večeri) je rádovou záležitosťou z pera nenadchne ani neurazí. Pár krát sa človek chutne zasmeje, pár krát sa mu nahrnú slzy do očí(Celá záležitosť s Barryho ženou je moc ako to u nas v Londyne povieme cheesy) a dokonca som bol aj veľmi znechutený pri scéne s prsteňom pre Darlu. Ale to umenie a la crap animal style stálo za to si to pozrieť. A Carell za 5 stars. ()

kacir odpad!

Zase som sa rozculil. Americania vedia len posrat dobry film. A tento sa mal volat nechutny Kokot na veceru. ()

Víteček

Originál jsem bohužel neviděl, ale tohle je prostě i bez toho hloupá blbost, která mě za celou délku pobavila asi dvakrát. Většinu času jsem jen zíral a přemýšlel, zda to co vidím, má být vtipné. Víc než 25% dát nemůžu. ()

baclajean

Celkom stupídny film, čo už napovedá samotný názov. Napriek tomu sa mi to podarilo dopozerať celé, hoci chvíľu som prespal. Steva Carella celkom slušne zamaskovali, keby som nevedel, kto vo filme hrá, asi by mi trvalo celkom dlho, kým by som ho rozpoznal. Mimochodom - celkom dobrý nápad s tými myšami. ()

OsuDNR

Katastrofa, v podstate mi film asi nesadol koly tomu, že neznasam komedie, v ktorych hl. postava "blbec" pokazí vsetko co sa da. Proste postava ako Mr. Been a tento tu. Pri takych filmoch ma trha od nervov. Ale nebolo to nic nove, nic extra, nic zaujimave...prosto nuda. ()

Dr.Abe

Mě se líbila rozmanitost komiků, kteří v tomto snímku účinkovali. Jinak je to stejné jako původní fr. film. předloha. . ()

sokor3

Průměrná komedie s ne příliš zajímavou zápletkou, která mne příliš nebavila, ale dalo se na ni koukat. ()

Venceslao90

Scénu s kolujícím popsaným ubrouskem u stolu si pamatuju ještě dneska :-D Ale to je tak jediné. Originál rozhodně o mnoho lepší. ()