Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

žvanimírek

Dámy a pánové, posledních 30 minut jsem nemohl zastavit smích, ale jinak zbytek je bohužel tragická nuda. Idiot v podání Steve Carella je famozní, dokáže svojí debilitou nasrat do té míry, že přemejšlíte o vypnutí, Zach Galifianakis podává svůj standardní výkon, Paul Rudd je démon a Stephanie Szostak je krásná jak obrázek, ale ani to nestačí na víc než tři hvězdy. Škoda, docela zklamání, čekal jsem, že to bude podobná nakládačka jako třeba I love you, Man nebo Forgetting Sarah Marshall, kde si Paul solidně zařádil, ale bohužel....... ()

ecceHOMMO

Blbec k večeri má dosť dlho nechával na pochybách, pretože kolísal u mňa pri pozeraní naň hore dole ( svetlé okamžiky striedali slabšie). Avšak snímok nieje len o dákom tom blbci, alebo rovno dvoch. Ide aj o to povedať A DOSŤ!...a to sa mi páčilo...a výsledný dojem je tak veľmi ľahodnej chuti. ()

ivan_drago

Podle mě si ten film tak strašný opovržení nezaslouží i když uznávám, že když se film snaží hrát na vážnou notu tak osciluje mezi jednou a dvěma hvězdama... Jinak originál jsem neviděl, nemohu srovnávat. Také jsem čekal, že ona večeře zabere víc času. Jinak nehodnotím poselství filmu, které se snaží poukázat na to, že být "normální" je relativní... bla... bla.... i s dementem se dá kámošit bla.... bla... bla... ale v momentech kdy se opravdu zaměřují na to ukázat jaký je to idiot jsem se bavil a nejvíc mě rozesmál Morgan Freeman. Prostě ty figurky dementů jsou podle mě srandovní a smát se jejich idiocii je v pořádku. Ale jak se film začne brát vážně tak končí... ()

Mrkvič

Originál tu slouží jen jako lehoulinká předloha. Uznávám, že je, co se týká dialogů, nápaditější a inteligentnější, jenže nemá takové herecké persony, a už vůbec nemá tolik vtipu (ano, a nemá ani tolik trpaností). Jenže tohle prostě úžasná prdel. Lituju, že jsem viděl zatím pouze s dabingem, ale i tak moji oblíbenci nezklamali. Steve Carell vypadá strašně, ale na jeho hraní ňoumy jsem si během filmu zvykl, a začal mě dostávat i těma strašnýma grimasama. Hooodně mě potěšil "ajťák" Chris O'Dowd jako slepý malíř a šermíř. Takové vtipy prostě originál ani zdaleka nevykouzlil. Do těch pubertálních vtípků ale autoři zapojili i věci, u kterých jsem si prostě musel několikrát říct, že to nenapsalo žádné tupé hovado (jak by každý u podobné americké předělávky očekával). Přesně je určeno, co má být na těch "idiotech" vtipné, a co má naopak vzbudit soucit a nebo uznání. ()

plechulka

Pokud neznáte francouzského předchůdce, docela slušně se pobavíte - mne tedy dostal nejvíce "umělec" v podání Jemaina Clementa.... ()

Maki89

ty vole toto bola blbost.. original od francuzov som nevidel, no asi to idem stiahnut.... ale toto bolo zle, fakt zle...3/10 ()

ivan bohatyr

Chvilkama byla opravdu velká sranda, opět sem viděl něco ve stylu Mr.Beana, prostě chlápek, co ze sebe dělá největšiho blbca a kolem sebe má ještě další kandidáty na tento post. Na něco takovyho sem už dlouho čekal, ale potom ta omáčka kolem, no prostě to vidím tak na ty 3*. ()

oveckaoa

Zaujalo mě od režiséra filmu Fotr Je Lotr ten se my líbil tak jsem šel do toho. Francouzský originál jsem neviděl ani mě nějak neláká ale tahle verze se my líbila. Některé vtipy mají smrtící kadenci a celkově to považuji za nadprůměrnou komedii. Jediné co mě zklamalo byl konec to už bylo moc velké moralizování kdyby to šlo v stylu většiny filmu dal bych 5 hvězd ale takhle jen 4. Některé ty scény jsou tak stupidní až to bolí ale v tomto filmu je to podané a umístěné tak že je to vtipné :-). ()

neoBlast

Originál jsem nikdy neviděl, ale tady byl potenciál. Potenciál, který bohužel zabil rating PG-13, kdyby se Rudd a Carell mohli projevit naplno v "apatow" stylu, určitě bych si i následující den pamatoval více než perfektní výstupy Zacha Galifianakise a Chrise O'Dowda. 60 % ()

drake31

Nedotknutý francúzskym originálom. Dinner for Schmucks je pre mňa dosť prekvapením pretože som nečakal nejakú horibilnú zábavu - síce som ju nedostal, ale vzhľadom na skvelé obsadenie ktoré ma neskutočný komediálny charakter to bolo veľmi stráviteľné a vo veľa prípadoch aj enormne zábavné, teda hlavne kvôli tomuto obsadeniu. O vtipné momenty nebola núdza, niektoré ale vyzneli trápne a bez efektu, pri iných som padal smiechom. Je to taký lepší priemer čo sa týka komediálneho žánru. A ešte niečo ... Stephanie Szostak je neskutočne nádherná - túto dámu budem pozornejšiu sledovať. 6+/10 ()

VasaX

Příjemná, ale velice kontrastní komedie. Když si vezmeme klišé o blbci co všechno jen komplikuje, a tím že to chce napravit, tím to zkomplikuje na druhou, je celkem dost klišé. A k tomu Paul Rudd, kterého mám sice rád, ale jeho herecký repertoár je pěkně zatuhlý. Pak tu máme ten kontrast. Ten se týče hlavně fórků a herců. Zach Galifianakis (Pařba ve Vegas), David Walliams (Malá Velká Británie), Chris O'Dowd (IT Crowd) - skvělá překvapení. A třeba Larry Wilmore - co hláška to trefa. Ale pak tu máte prostě Béčkové záležitosti a trošku to člověka mate. Zápletka založená na blbosti a trapných situacích, až mi to jde proti srsti. I když i to má kolísavý charakter... ze začátku je to zábavné, pak se to začne příčit a na konce se to opět dá unést až k zábavnosti a šťastnému, hezkému, známému konci. Tři hvězdičky... za začátek, konec a hlavně závěrečnou večeři pro idioty. Pravděpodobně se pobavíte, ale nečekejte vůbec nic navíc, pokud se vám v tom nechce hledat. ()

Danny F.

Jde o celkem solidní remake. Jen se film trochu táhne a nemá ten správný šmrnc jako originál. Je dost přízemní a budí dojem nudy. 50% ()

anusha

takze genialne inteligentna zabava to nebola (cakala som ju -nie) ale zasmiala som sa aaano blbec sam o sebe bol omega vtipna postava no tie ostatne uz u mi velmi nelahodili myslim ze ak by bol film kratsi len by mu to prospelo .. some people say im a dreamer but im not ! :) ()

Mishqo

v prvej polovici som bol skeptický a viacej sa mi to nepáčilo ako páčilo lebo viacmenej nemám rád keď niekto zo seba robí debila hlavne v americkej podobe, kde to hraničí s trápnosťou ale ta druhá polka sa mi páčila o niečo viac, takže all in all taký priemerný film :) ()

Sany33

Človek, očakáva od komédie, že sa aspoň raz zasmeje, ja osobne som fanúšikom, bláznivých komédií, paródií aj úplného fekál humusu, ako aj inteligentného humoru, alebo vážneho anglického šarmantného humoru. Ale tu som jednoducho ani jeden druh humoru, ktorý by mňa oslovil nenašiel. Ide o úplný brak, v ktorom vám človeka, na ktorom sa máte najviac nasmiať je najviac ľúto a preto sa nesmejete ale držíte mu palce. Jediná osoba na kkorej som nadvihol mierne kútik, bol psycho umelec a sexuálny maniak v jednej osobe, ktorý by si zaslúžil vlastný film. Avšak duo Carell a Rudd na mňa pôsobí ako dvojica suchých nesympatických dementov. A filmový fetiš v podobe preparovania myší bol nechutný a to zvládam aj fekál porno ale toto mi prišlo vážne choré. A celá ta honba kariéra versus životné láska je tak strašne klišoidný námet na scenár, že ma hneď v druhej minúte filmu naplo na zvracanie. 19% ()

Prekarkar

Když mi byl doporučen zdejší komunitou film "Blbec k večeři", byl jsem upozorněn, aby se jednalo o francouzskou verzi z roku 1998. Po dnešním zhlédnutí filmu z USA v televizi už vím, že to byla rada velmi dobrá. Víc americkou verzi nebudu hodnotit. ()

Josefin

Pravý vyčpělý americký remake svěžího francouzského originálu, na chvíli jsem aspoň doufala v zábavnou parodii, jenže forkům docházel dech.Celkově nevypadal jako blbec jen Steve Carell, nakonec jsem měla pocit, že otravných nudných blbců je tam, až moc. Ovšem přiznávám, že ti myšáci byli skvělí a divoký bohém také. Nudné a místy vtipné zároveň, Jay Roach tomu fakt dal na zadek. Dávám 2*z milosti parkrát jsem se zasmála. ()

jefff

Velmi příjemná oddychovka u které jsem se moc bavil. Dostal jsem přesně to co jsem očekával. Nenáročnou, vtipnou a zábavnou podívanou. Pro mě dobré! ()