Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

mfanta

40% - Bylo to docela zabavne, chvilemi jsem si i pochechtaval. Na druhou stranu mi ale obcas bylo trapno. Nicmene zdaleka nejhorsi na tomto filmu je standardni americka moralitka, zejmena ke konci, ktera snizila moje hodnoceni minimalne o 25%. ()

Pekram

Velmi jednoduchý film, který zavání velikou nudou. Stopáž je opravdu hodně přestřelená a do poloviny filmu se v podstatě nic neděje. Co mě ovšem potěšilo, byl Chris O’Dowd, kterého mám velmi rád díky IT Crowd. Ve filmu se objeví až ke konci, ale alespoň pro mě trochu napravil reputaci filmu. I když mám pocit, že ani Leslie Nilson by tento film nedokázal zachránit :). Příběh je opravdu dosti slabý a kopíruje již několikrát omílané klišé milostných vztahů. O to v podstatě opět zas a znovu běží. Samozřejmě vše nakonec dobře skončí. ()

Brkslav

Podle mě tvůrci filmu jenom nenašli odvahu to celé nakonec vyhodit do hajzlu a pustili to do světa. Je to neštěstí, plytké, tupé, ploché a ne-vtipné. Tenhle mladší americký brácha francouzského Diner de cons, se narodil už hodně dementním rodičům. ()

pan Spock

Nebýt to v televizi, asi bych si to nepustil. Zajímavé obsazení ovšem ještě neznamená zajímavý film. Je to koukatelné, ale docela nuda. Na komedii samozřejmě. Pár zajímavých momentů se najde, ovšem je jich dost málo. A kdože to tu vlastně byl tím blbcem? Nějak se mi to v té záplavě podivných individuí ztrácí. ()

zde1ne

Proč? Ptám se proč jsem se nechal přesvědčit od své přítelkyně abychom se společně podívali na komedii co onehdál dávali v bedně. Říká: je to komedoška a jmenuje se to " blbec k večeři " .... Já na to: fajn, to je super francouzská komorní prdel, jak se od Frantíků dá čekat. Jenže ne-e. Tohle je americká kopie, a velmi velmi špatná. A tak se ptám proč musejí amíci zkurvit vše, co stojí za viděnou? Např: Taxi, Tři muži a nemluvně, blbec k večeři, Oskar, Růžový panter a spousta dalších... Jednoznačně hodnotím 10% .... ()

sedlis

ano, pokud se vam podari odprostit od puvodni francouzske verze, nebo jste ji nevideli, pak film neurazi. Mne se to bohuzel nepodarilo a tak jsem porovnaval a porovnaval a vysledek je jaky je.. ()

mondrian odpad!

Naprosto trapný pokus natočit remake skvělé francouzské komedie. Film je tak špatný, že už to ani nemůže být horší a herecké výkony jsou vskutku tragické. To co předvádí Steve Carell v roli Barryho je snad ta nejtrapnější herecká kreace co jsem kdy viděl. ()

katikka

Keby som si pozrela hodnotenie filmu, asi by som si ho ani nepozrela, čo by však bola škoda. Originálny námet, vtipné hlášky a zopár podivných blbcov=kreatúr na večeru. Celý čas som sa bavila_60% ()

francouz2 odpad!

Vždycky, když se Američani snaží předělat nějakou francouzskou komedii, tak je z toho totální fiasko. Zatímco francouzský film z roku 1999 je naprosto skvělý a hlavní hrdina je tam sice otravný a střelený zmatkař,ale rozhodně není hloupý, tak tady z něj udělali retardovaného chudáka, který možná vzbuzuje lítost, ale určitě ne smích. ()

griso

Retrospektívne zhrnutie podarenej francúzkej klasiky je podarené, Lucy Punch, tá to tam rozohrala na 100 % talentovaná herečka plná entuziazmu, vypchávané myšky sa tiež dajú. Klasika je ale lepšia, aj tak to bolo zábavné. Pozvanie by som prijal. ()