Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

Meteorista

Nááááhodou velice povedený snímek, který se nesnaží slepě kopírovat! Pro mě velké překvapení a naprostá bomba. Vůbec mi nepřipadl trapný ten americký styl ukončování těchhle komedií, protože to, co předváděl Carell, to bylo něco. Myšky byly úžasný :) ()

Silencia90

Zdaleka to není to samý, ani podobný a ani vzdáleně tak vtipný jako originál. Tyhle pokusy o remaky jsou většinou jen smutnou ukázkou amerického egoismu. Američané by předně měli zůstat u vlastní tvorby. ()

El-Barto

Rozhodně to neni extra zábava. Ale Steve Cerell baví a na samým konci filmu si ho dokáže divák i dost oblíbit. Většina postav se chová neracionálně (nemyslim ty magory), z gagů fungujou jen Barryho nechápavý kecy, ale Galifianakis zase baví a samotnej konec je daleko lepší než tři čtvrtiny filmu. Takže zábava na takový horší tři, ale v rámci současných amerických komedií solidní průměr. ()

Woodstock

"Make love, not remake, please!" Původní a originální námět k zamyšlení, nyní bohužel kvůli očekávanému snadnému zisku uchopený americkým kuchařem, pěkným blbcem, a jím uvařený, podušený a zrežírovaný do nepříliš zábavné večeře. Nechutnala mi. Na tenhle typ přeexponovaných amerických taškařic moc nejsem - opravdový, nádherný blbec je zkrátka jen jeden, ten z roku 1998. ()

fisus odpad!

Americká neúcta k francouzskému originálu.Navíc Lucy Punch a Kristen Schaal jsou snad nejošklivější herečky na světě. ()

sbl

Wow. Kdyby se po hodině nezačlo hrát na vážnou notu a jelo se ve stylu šílených gagů a komických situací, tak bych nějaké ty hvězdy i přihodil. Vše paradoxně fugnovalo do momentu těsně před večeří. No a oběd s falešnou snoubenkou byl geniální. Ale jako celek měl snímek několik hluchých míst a některé vtípky šly mimo mě. Na to že tohle není originál tak se mi zdál film jakoby nedodělaný, napsaný někde na koleně. No celkem slušně jsem se přesto bavil, takže dám za 3. ()

J. T. Kirk

Na původní film to určitě nemá. Carell je docela dobrý komik a zahrát totálního kreténa mu problém nedělá. Rudda moc nemusím, ale překousnu ho. Každopádně to bylo místy docela vtipné a myslím, že ani víc, ani míň jak 2* si to nezasluží. ()

Deratizer

Vůbec jsem se nesmál. Je to dost slabá komedie plná nudných keců, která komicky téměř nefunguje, každou chvíli zíváte nudou, humorné scény jsou trapný a přejete si, aby už to skončilo. Takhle si bláznivou komedii nepředstavuju. ()

Gismo.kv

Musim se přiznat, že tento remake mě docela překvapil, čekal jsem fakt naprostou hovadinu, ale docela se na to dívat dalo. Dokonce i blbec byl dobře zahrán a ve filmu také u mě zabodovál Galifianakis, který se pomalu dostává mezi mé oblíbené komediální herce. Samozřejmě že se to s francouzkou verzi ani náhodou rovnat nemůže, ale za zkouknutí to určitě stojí... ()

Olík

Už jen fakt, že jde o americký remake francouzské klasiky, je průser sám osobě. To, že si tvůrci z originálu vzali pouze základní kostru a šli si svojí vlastní idiotskou cestou je průserem ještě větším. Zatím největší krok vedle ve filmografii Steva Carella. ()

John8

Z původního blbce k večeři si toho naštěstí tenhle film nevzal moc, není to tudíž zhanobení původního filmu, místo toho je tu průměrná americká komedie, s večeří Blbců. ()

Mahoney.

Pre mňa bol toto film, ktorý sa dotkol môjho vnútra. A neviem to odôvodniť prečo. Steve Carell priam geniálne zahral túto úlohu. Obyčajný, jednoduchý človek ktorého záľuba je stajlovanie malých myší. Všetci ho majú za blbca, ale keď im ku koncu vyjadrí svoje myšlienky, ktoré dáva do svojej tvorby dostane veľký potlesk a obdiv. Ako povedal: každý z nás je "snílek". :-) ()

drankeryth

Podarena komedia, ale povodny francuzsky film sa mi ovela viac pacil. Docela dost som sa aj pousmieval nad scenkami blbca Barryho, ked vzdy nieco pokazil a viac skomplikoval zivot Timovi:) Stale viac a viac to zamotaval a nie to spravne nasmerovat k dobremu. Dobry typek bol aj ten zarasteny chlapik, ktory vraj ovladal mysel cloveka:) ()

WillyMarks

Taková příjemná komedie s jedním tak trochu blbcem, který dokáže zničit život spokojenému muži. Já rostl do stropu při sledování toho jak někomu ničí život. Jenže to by nebylo ono kdyby to dopadlo špatně, takže jako u všech amerických, či spíše samerikazovaných komedií máme happy end nebo?. Snímek má spoustu dobrých chvil a vtipů, bohužel to nestačí a stává se z toho obyčejná ničím neoriginální komedy show... Nicméně :D Lucy Punch ta to pěkně rozjela, drsná to žena! Film nezklame, nenadchne, nepřekvapí...prostě na odreagování super 40% ()

MickeyStuma

Remake francouzského velice povedeného snímku nedopadl zase úplně nejhůř, jak po většinou bylo zvykem. Američtí tvůrci neokopírovali vše a v mnoha ohledech si šli svou cestou. Pochopitelně to už celkově není ono, ale to se dalo předpokládat. Přesto, kdybych neznal originál, považoval bych to taktéž za vcelku zajímavý počin. Francouzský humor je však nenahraditelný a tak přeci jen celkově vyznívá slabě. Proti gustu žádný disputant a tak se spokojuji s průměrem. ()

hEROic

je to celkem o nicem a hooodne zdlouhave, ale neda se tomu uprit, ze jsou tam i vtipne scenky... zaverecna vecere byla super, tam jsem se nasmal dost, ale to ani z daleka nestaci... 50% ()