Riskantní poslání (TV film)

• Francie

Fall from Grace

• Itálie

Normandia: passaporto per morire

Francie / USA / Velká Británie / Itálie, 1994, 2x91 min

Pohodový televizní film,na moje vděčné téma.Nečekejte žádné mohutné přestřelky ala vojín Ryan,je to prostě drama a to v televizním kabátě,které vypadá dost možná i vizuálně jako filmy o válce z šedesátých let..ale co,York jak nácek perfektní a příběh ucházející,než natvrdlý americký balící museli roztřílet němce na sračky,potřebovali anglickou rozhoďnožku,která přes postel sabotuje německé dělostřelecké baterie..pro mě zase něco nového a Patsy Kensit v uniformě jako třešnička na dortu ;-)(6.12.2011)

• Martin741

Fakt len povrchny vyplach, nema to tempo ani patinu, nic sa nedeje, len riesia veci ako zmatenie nepriatela, to na film rozhodne nestaci : 20 %(5.3.2020)

Podhodnotený film, pretože sa jedná o zdarilú špionážnu drámu z 2. svetovej vojny, v ktorej sa dejú nielen veľké stratégie, ale aj intrigy. Dvojitý agenti sú vo filmoch celkom bežne, ale na trojitého len tak ľahko nenaďabíte (alebo ako by povedal ''klasik'': My vieme, že oni vedia, že my vieme). Dvojdielny film by možno potreboval skrátiť v v prvej - romantizovanej - časti, druhá je však pekne napínavá, s prekvapivými zvratmi i s vojnovou krutosťou. Tu musím vypichnúť skvelého Yorka v úlohe inteligentného nacistu, ktorá akoby bola šitá presne na neho. U "Britov" mu dobre sekunduje "strategický mozog" James Fox. Akcie veľa čakať netreba, to skôr (atypicky) posteľových scén, ale na televízne spracovanie určite vyšší nadštandart.(22.4.2020)