Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

Chaozzak

Béčková komedie s očekávajícím příběhem a skvělou vedlejší rolí. Ano, mám na mysli Depardieu, hrál výborně, role mu sedla jak na míru! I když je děj filmu jednoduchý, téma typu "brzy zemřu, užiji si každou minutu" vždy pobaví i v průměrném podání režie. Co se týče Karlových Varů, ty se v rukou režiséra Wanga proměnily na promenádu divů (alpy, přehradu Zvíkov, hlavní hala Puppu byla změněna atd.). Což je nepodstatné, protože Američané si tak jako tak budou říkat, že máme krásné hory - aspoň nějaká reklama pro K.V. :-) Queen Latifah nemusím, ale na druhou stranu tady nehrála špatně. Celkově je to klasický béčkový rodinný film, který pobaví a někdy i překvapí. - 55% ()

KyoroChan

Má nejoblíbenější scéna je jak se na začátku bouchne do hlavy, to mě pokaždé rozesměje :) Jako né že bych byl až tak škodolibý, mám na mysli tu scénu, která pak následuje na té ošetřovně ;D A kdo by nebyl z LL Coola vyřízený, že? Je to samec :)) A eště miluju tu, jak na Shauna zavolá ta její kolegyně. XD Queen Latifah má neskutečné charisma, je radost se na ni dívat, tohle jí prostě sedlo :) A ikdyž pominu velmi lacinou zápletku, je to v celku originální komedie, hlavně ve spojitosti s tou CZ spoluprací. Pecka! Nikdy se mi to neokouká! :) Dávám za pět! ()

Boylina

Celkem funny a Queen Latifah má prostě charizma. Sice je ta pointa o nádoru mozku opravdu strašně praštěná a ve Varech by člověk takový úžasný panorámata těžko pohledal..Nicméně koukatelný to bylo fajn. ()

Janh

Neurazí, ale nijak zvlášť nepotěší. Možná jen to, že z ameriky jede na své poslední dny do Karlových Varů. ()

Angel7

Kamarát mi povedal, že tento film si musím pozrieť. Je to milé, svieže a videl som to už určite viac ako 10x - patrí to u mňa do kategórie veľmi pozerateľných filnov. ()

Azuriitko

Také pomalé ľahké klišé, ale nemohol som sa od toho odtrhnúť, keďže sa to odohrávalo v Čechách. (už by mohli Amíci aj Slovensko zahrnúť do filmu v lepšom svetle niekedy) ()

Meily

Použila bych sprosté slovo, ale budu slušná, proč nám američani předělali naší zemi? My máme snad v Karlových Varech Alpy? :D Jinak pohodový film, má jedno užitečné poučení. Obyčejná žena se dokáže bavit s boháči, takže na vrstvě nezáleží. měli by jsme se všichni k sobě chovat slušně a vychutnávat si každé chvilky. :) ()

Linduna

film je kapku i k zamyšlení. člověk si začne života opravdu vážit až tehdy, když zjistí, že je skoro u konce. nebylo to ale nudné naučné drama! naprosto skvělá komedie, ve které si zahrál i úžasný Gérard Depardieu! samozřejmě by to nebyl Americký film, kdyby vše nakonec dobře nedopadlo. Hrdinka zjistila, že vlastně nemoc nemá a získala muže svých snů. jak neotřelé :) přesto se vždy na film ráda podívám. a je příjemné vidět v americkém filmu ČR...i když tam jí tedy ukázali v tom opravdu nejlepším světle. američané musejí být překvapení, když přijedou a uvidí, jak to tu vypadá doopravdy... ()

neli13

Pro mě jedno velké překvapení, které mně docela dlouho míjelo. Velmi příjemná komedie převážně z prostředí Karlových Varů se skvělým happyendem. Tento film mě hodně oslovil. ()

ES13

Zbožňuji tenhle film! Queen mě už tolikrát přesvědčila, že je fenomenální herečka, že už o žádném jejím hereckém výkonu nepochybuji ani v nejmenším! Navíc je ten film super v tom, že poukazuje na to jak si má člověk vážit života a neškudlit peníze budoucnosti. Oddechová komedie, sice bych to moc dramatem nenazývala, ale tak možná slabším povahám ukápla slza, kdo ví :) Pro mě film na jedničku! ()

ivour

Z tohohle filmu se dá vzít mnohem víc než by se zdálo. Vše je zaobaleno jako komedie, přesto s důležitým poselstvím, které na vás přesto netlačí a nesnaží se ze sebe dělat víc než je třeba. A Georga je jen třešničkou, energická, rozhodná, svérázná. A přestože říká věci upřímně a narovinu, nikdy to nezní zle ani urážlivě. Tento film je rozhodně pohlazením na duši. Většinu amerických komedií nemusím, ale tuhle si vždy ráda pustím. ()

NoNameCZ

Podle mého je to dost hezký film. Narazil jsem na něj v televizi asi 2x a nevahal jsem se na něj znova podivat. Ovšem na 5 hvězdiček to nemá. ()

vodelu

Tak jako dlouholetý karlovarák jsem byl zvědav co mě čeká. Je to oddechovka, u které so člověk odpočine. Ovšem Karlovy Vary jsou trochu idealizované. Opravdu za GH Pupp nejsou Alpy a cesta přes Hůrky (ve filmu točitá zatáčka) taky vypadá jinak. Zase na druhou stranu klobouk dolů za úpravy a triky. Film se mi líbil, ovšem nemohu se zbavit dojmu, že lže o Karlových Varech. Za to hvězdičku dolů společně s kýčovitou scénou na konci. ()

BratmMm

Podľa môjho názoru pohodová oddychovka. Človek sa aj nasmial, miestami mu prišlo aj lúto. Queen Latifah úplne skvelá Gérard Depardieu to isté. Život je naozaj veľmi krátky, treba si všetko užívať bez zábran, kde to tento film neskutočne vystíhol. A ten úsmevný koniec, že všetko to lúčenie zo životom bolo zbytočné a život ide ďalej. Cez vianočné obdobie určite odporúčam pozrieť. ()

andydufrsn

Tenhle film nemá co zachránit, ani Karlovy vary, ani Depardieu. Zápletka je dost průhlená a na vodě postavená. Dialogy jsou trapné a Queen Lafitah (vždycky mi to zní jako pseudonym nějaké pornoherečky) prostě hrát neumí a hodila by se spíš do reklamy na odtučňovací kůru. ()

Jirkacek

Moc jsem to nečekal, ale snímek Poslední prázdniny z roku 2006 mne bavil skoro od začátku do konce. Mimo úvodních dvaceti minut, kdy jsme se seznámili s hlavní postavou prodavačky nádobí v jednom obchodním centru v New Orleans jménem Georgie Byrd v podání Queen Latifah, film nabral svěží tempo a ani na chvíli nepolevil. Pravdou je, že herečku Queen Latifah jsem vůbec neznal a ani mi tato baculka nebyla zrovna sympatická, nicméně v tomto filmu jsem z ní byl nadšen. Její život kvalitní prodavačky a nadšené kuchařky, která žila sama bez partnera, protože byla příliš stydlivá, se změnil v okamžiku, kdy jí lékař v práci řekl, že má nádor na mozku a pouhé 3 týdny života před sebou. Rozhodla se vybrat všechny úspory a splnit si svůj sen odcestovat do Evropy. Právě v tomto okamžiku začal film stoupat ke hvězdám na žebříku hodnocení zde na ČSFD. Pikantní bylo, že Jiřinka nejela do Monaka, Říma nebo Paříže ale prachsprostých český lázní. Američtí tvůrci s ovšem nespokojili s klasickou podobou Karlových Varů a tak lázně umístili do hor, takže Jiřinka si mohla z hotelu Pupp jednoduše vyjet na prkno a i české kopečky nahradili vysokými zasněženými vrcholky podobné těm v Coloradu. Líbilo se mi, že si hned po příjezdu získala oblibu u zaměstnanců hotelu Pupp i jejich návštěvníků, hlavně u těch amerických. Na tom, že si Jiřku američani spletli s bohatou dámou byla vlastně založena celá komediální zápletka filmu. A já jsem jí záviděl ono bláznivé utrácení peněz za prezidentské apartmá, šestichodové večeře či skoky padákem z přehrady, která určitě v KV také nebyla. Nesmím zapomenout, že ony drahé jídla jí uvařil francouzský kuchař známý po celém světě, jehož si zahrál Gérard Depardieu, což pro mne bylo jediné známé jméno v hereckém menu. Tedy pokud se týče těch zahraničních, protože štěky si zde zahrála celá řada českých herců a hereček -Lucie Vondráčková, Vladimír Kulhavý, Tomáš Měcháček, Jaroslav Vízner, Petr Vaněk, Lucie Březovská, Bára Fišerová, Tomáš Jeřábek, Daniel Čech či Jiří Zeman. Když se pak na konci filmu provalilo, že Jiřinka trpí smrtelnou chorobou, komedie šla stranou, ale jen na chvilku. Jak vše dopadlo neprozradím a tak film rád doporučuji ke shlédnutí, nebudete litovat. Kdybych měl vybrat v kategorii romantických komedií nějaký film do soutěže, asi bych momentálně zvolil zrovna tento. A protože se mi film hodně líbil, o rok a půl později jsem se na něj v rodinném kruhu podíval podruhé. I když kouzlo prvního překvapení bylo nenávratně pryč, měl jsem výhodu, že jsem si spoustu detailů nepamatoval a tak jsem si i druhé shlédnutí náležitě užil. Příběh se začal odvíjet před vánočními svátky v americkém New Orleans, kde pracovala v kuchařském oddělení obchodního domu Kragen's Department Store Georgia Byrd (Queen Latifah). Byla to plachá, nenápadná žena, toužící po profesionálním vaření a která zaznamenávala své sny o lepším životě v soukromém šanonu s názvem „Možnosti“. Žila sama a tajně sila o vztahu se spolupracovníkem jménem Sean Williams (LL Cool J), kterého však nedokázala jaksepatří pozvat na schůzku. Jednoho dne se po rozhovoru s ním bouchla hlavou do otevřené skříňky a upadla do bezvědomí. Statný černošský kolega ji odnesl do zdravotního střediska obchodu, kde ji doktor Gupta (Ranjit Chowdhry) provedl sken hlavy na nově pořízeném přístroji . Výsledkem bylo, že jí doktor zjistil několik mozkových nádorů způsobených vzácnou neurologickou poruchou zvanou Lampingtonova choroba. Operaci jí pojišťovna nechtěla proplatit a sama neměla sumu přes 3 miliony korun, takže ji zbývalo necelý měsíc života, které se rozhodla náležitě prožít. V práci dala workoholickému nadřízenému Adamianovi (Matt Ross) výpověď, vybrala všechny své úspory, prodala obligace a koupila si dovolenou v Karlových Varech, kterou měla strávit v luxusním Grandhotelu Pupp. Rozloučila se svým mladým sousedem Darusiem (Jascha Akili Washington), jemuž vařila pro radost večeře a vydala se na letiště. Po přistání v Karlových Varech si najala vrtulník, kterým odletěla do hotelu, v němž měla mít připravený pokoj. Jelikož však dorazila dříve, nebyl ještě připraven a tak si pronajala prezidentské apartmá za 4000 dolarů za noc. Potom nakupovala nové šaty v drahých buticích, řádně využívala hotelové lázeňské zařízení, pokusila se naučit jezdit na snowboardu a vrcholem pak byl seskok padákem z hráze přehrady. V jídelně si objednala několik pokrmů, připravených světově proslulým šéfkuchařem Didierem (Gérard Depardieu) s nímž se záhy spřátelila. Brzy po příjezdu si získala oblibu u zaměstnanců hotelu Pupp i jejich návštěvníků, hlavně u těch amerických, kteří zde trávili konec roku. Tím byl náhodou její bývalý zěmstnavatel Matthew Kragen (Timothy Hutton) se svou sekretářkou a milenkou Burnsovou (Alicia Witt), dále senátor Dillings (Giancarlo Esposito) z jejího domovského státu Louisiana a prominentní kongresman Stewart (Michael Nouri). Kragen zde plánoval získat náklonnost politiků a tím se dostat k dalším obchodům, díky nimž byl získal další miliony dolarů. Nenadálého hosta v podobě Georgie však podezříval a netušil, co je zač. Proto uplatil hlavní pokojskou slečnu Guntherovou (Susan Kellermann), aby jí prohledala věci a získala o ní nějaké informace. Mezitím se Georgia dostala do středu amerických hostů, které si kromě Kragena také získala na svou stranu a to svou dobrosrdečností a upřímností. Všichni také zašli do kasína, kde na ruletě Georgia vyhrála přes 3 miliony korun, které ji však nějak zvláště nepotěšily. Gunterová v jejím pokoji zatím našla dopis na rozloučenou s pokyny, které měly být učiněny po její smrti. Slečna Guntherová byla dopisem dojatá a uvědomila si, že se sebevědomí Georgie a její optimismus dotkly každého, kdo se s ní setkal od jejího příchodu. Přiznala se Georgii, že našla dopis a naléhala na ni, aby se vrátila domů a strávila své poslední dny s těmi, které miluje. Georgie si vzala radu slečny Guntherové k srdci a vydala se na letiště, Jenže tam nedojela, protože silnici zasypala lavina, která na několik hodin zablokovala cestu a tak odjela zpět do hotelu. Shodou okolností se zrovna na druhé straně laviny nacházel Sean, který si poté, co se dozvěděl o její diagnóze, uvědomil že ji miluje a vydal se za ní do Evropy poté, co od malého Dariuse získal cíl její cesty. Zatímco Georgia odjela do hotelu a připravovala se na oslavu silvestra, Sean se vydal pěšky stejným směrem, aby lavinu odešel. Na večírku pak ten večer Kragen odhalil Georgii jako prodavačku z jednoho ze svých obchodů, na což jim řekla, že Kragen má pravdu a vzápětí prozradila, že brzy zemře. Kragenovi přátelé, znechucení jeho necitlivostí, ji objali a opustili ho. Kragen byl z toho sklíčený a rozpačitý a šel do horního patra hotelu, kde si sedl na římse a uvažoval v opilosti o sebevraždě. Georgia si sedla k němu a snažila se ho přesvědčit, aby dolů neskákal. Zároveň mu promlouvala do duše, aby se stal citlivějším, příjemnějším a méně prohnaným člověkem, což by z něj učinilo šťastnějšího. Následně do hotelu dorazil Sean a připojil se k Georgii a Kragenovi na římse. Vzápětí slečna Guntherová našla na recepci fax od Dr. Gupty, v němž bylo uvedeno, že Georgia byla špatně diagnostikována kvůli rentgenovým paprskům generovaným rozbitým zastaralým přístrojem. Slečna Guntherová spěchala na římsu a oznámila všem dobré zprávy. Georgia a Sean se vrátila do New Orleans, kde se později vzali a otevřeli si restauraci, kterou navštívil šéfkuchař Didier a známý televizní kuchař Emeril Lagasse, který si ve filmu zahrám sám sebe. Se závěrečnými titulky jsme se pak dozvěděli, že Georgia změnila svou Knihu možností na Knihu realit a její přátelé všichni začali žít lepší životy, přičemž paní Burnsová šla do obchodní školy a otevřela vlastní lázně, paní Guntherová otevřela detektivní agenturu a Dr. Gupta a Matthew Kragen se připojili k duchovnímu životu poté, co Gupta opustil svou práci a Kragena stál rozvod všechny peníze. A byl konec pěkného, nenáročného, lehce romantického filmu s komediálními prvky, které mne zase pobavily, takže jsem dalších 107 minut strávil příjemně a toho času jsem nemusel vůbec litovat. Suma sumárum, snímek Poslední prázdniny ode mne po právu získal čtyři poslední hvězdy ****. () (méně) (více)

mdf

Ve skutečnosti,až se Vám něco opravdu stane,tak určité věci přehodnotíte a uvidíte ,to co jste před tím asi neviděli.Komorní komedie natáčená v Karlových Varech i v hotelu Pupp,kde se objevil i Gérard Depardieu. ()

pornohavo

Príjemná ľahká komédia s trochu jednoduchou zápletkou a plejadou dobrých hercov. Na predvianočný čas ako vyšité :) ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu