Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

Trailer

Katarine

Ale jo, dalo se to, celkem mě to mile překvapilo, čekala jsem úplnou hovadinu. Ovšem pobavily mě ty Alpy, které trčely nad Karlovými Vary a taky ta šílená přehrada (když už nic, třeba to sem naláká zahraniční turisty). :-) Ale Queen Latifah mi dokazuje, že je výbornou herečkou a být v kůži ženy, která zjistí, že za měsíc už tu nebude, taky si budu chtít ve svých posledních dnech života splnit všechny sny. ()

Malarkey

Vypadla z toho přijatelná komedie a to jsem původně mohl čekat cokoliv. Už jenom to, že je to americká komedie, která se točila v Karlovejch Varech a ve které hraje Gerard Depardieu o něčem svědčí, a rozhodně je na co se těšit. Já se přiznám, jsem se na tenhle film docela těšil, protože jsem o něm prakticky nic nevěděl, a najednou taková bomba. Problém tkvěl v tom, že jsem Latifah zas tak moc nemusel, spíš mě hodně štvala v tý coververzi Taxíka z Marseille, jenže tady mi hnedka spravila chuť. Hraje totiž ve filmu, který není ničím originální, a který má jasně danou zápletku a vcelku jednoduché rozuzlení, jenže se na to docela příjemně kouká, a co si budeme povídat, i v tomhle filmu se objeví herec, který nebýt jeho, ten film by neměl takovou šťávu, a tím není nikdo jiný než Gerard Depardieu, kterému role sedla přesně jak ulitá. Všecko to do sebe tak hezky zapadá, každý svojí roli zvládá na jedničku a hezky se na to kouká. Za tři hvězdičky oprávněně, protože i přesto všecko je to vlastně rutinní klasika, která ale mile překvapí a určitě potěší. ()

juta

Queen Latifah mám v tomhle filmu rád a vlastně i tento film a to i díky tomu, že se odehrává v České Republice, s několika českými herci a v hotelu Pupp, u kterého jsem stál, sice jen přede dveřmi, ale i tak. :D Jsem rád, že ukázali Kalamáry Vary v dobrém světle, i když světlo bylo hodně přibarveno. Příběh je velice příjemný a dobře pobaví. ()

campix

Rozhodně jsem čekal, že Poslední prázdniny budou daleko horší. Ale, když přijmete pravidla podle, kterých se tyto komedie točí, tak tento film musíte hodnotit v mnoha ohledech veskrze kladně. Queenn Latifah je v hlavní roli celkem sympatická a ve filmu se zároveň objeví i spousta českých herců a hlavně také českých lokací. Je to docela fajn všechno tohle v americkém filmu vidět, jen mě prostě slušně rozesmálo když leží Karlovy Vary v srdci Alp a kolem Puppu chodí maníci s lyžemi na ramenou. To musí být ti američené po příjezdu hodně zklamaní. Celkově pohodová romantická komedie plná jídla. ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $38,399,961Tržby Celosvetovo $43,343,248Tržby za predaj DVD v USA $29,599,094 //počet predaných kusov 1,730,214║ Queen Latifah nedokáže utiahnuť celý film sama, do vedľajších úloh je fajn ale do hlavnej vôbec, príbeh je prevažne dosť suchý, humor plochý a záver klasický patetický. Plus ten slušný rozpočet bol na čo ako minutý, že by Karlové Vary boli až také drahé, fakt drahá reklama pre kúpele. /35%/ ()

• Scéna, kde se nachází bazény v síni se sloupy, byla natočena v římských lázních v hotelu Centrální Lázně v Mariánských Lázních. (veronikajel)
  • Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)

Související novinky

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu

28.10.2019

Česká města se v průběhu let stala kulisou pro mnoho filmových tvůrců. Zrakům lokačních z českých i zahraničních filmů neunikla ani lázeňská města. A zájem o ně mezi filmaři stále je. Na výlety po… (více)