Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

Faye

Nepřehlédnutelná mama Morton z muzikálu Chicago, tentokrát (opět nepřehlédnutelná), ale v Karlových Varech. Georgia Byrd začíná konečně žít, alespoň ten čas, co jí ještě zbývá. „Pořád čekáš a čekáš až tě potká něco neobyčejného a nakonec zjistíš, že máš umřít“. Nač myslet na budoucnost..Proč raději nevybrat všechny úspory a neodletět první třídou z Louisiany a konečně si splnit přání. Ochutnat speciality, svého obdivovaného vzoru, šéfkuchaře Didiera (G.Depardieu), které se podávají v Grandhotelu Pupp. A když už je v tom rozhazování, tak proč neletět i z Prahy do Karlových Varů, tentokrát vrtulníkem (škoda každé minuty) a když stylově, tak jedině prezidentské apartmá. A nejenom to. Vždyť život je tak krátký. „ Jsi velká klikařka, vždyť jsi dostala vše, co jsi chtěla. Příště, ale uděláme všechno jinak, budeme se víc smát, budeme víc milovat, sjezdíme svět. Prostě se nebudeme bát“ . Last Holiday je příjemným a přátelským pohlazením a navíc pošimrá i českou ješitnost. P.S Rozhodně se před filmem dosyta najezte, jinak budete strašně trpět. ()

Malarkey

Vypadla z toho přijatelná komedie a to jsem původně mohl čekat cokoliv. Už jenom to, že je to americká komedie, která se točila v Karlovejch Varech a ve které hraje Gerard Depardieu o něčem svědčí, a rozhodně je na co se těšit. Já se přiznám, jsem se na tenhle film docela těšil, protože jsem o něm prakticky nic nevěděl, a najednou taková bomba. Problém tkvěl v tom, že jsem Latifah zas tak moc nemusel, spíš mě hodně štvala v tý coververzi Taxíka z Marseille, jenže tady mi hnedka spravila chuť. Hraje totiž ve filmu, který není ničím originální, a který má jasně danou zápletku a vcelku jednoduché rozuzlení, jenže se na to docela příjemně kouká, a co si budeme povídat, i v tomhle filmu se objeví herec, který nebýt jeho, ten film by neměl takovou šťávu, a tím není nikdo jiný než Gerard Depardieu, kterému role sedla přesně jak ulitá. Všecko to do sebe tak hezky zapadá, každý svojí roli zvládá na jedničku a hezky se na to kouká. Za tři hvězdičky oprávněně, protože i přesto všecko je to vlastně rutinní klasika, která ale mile překvapí a určitě potěší. ()

StarsFan

Film, na kterém je v konečném důsledku nejúžasnější, že se odehrává v Karlových Varech. I kdybych zapomněla, že je to o nějaké ženské, co má nádor na mozku, a tak všechny prachy utratí za výlet do města, které podle obrázků miluje, nezapomenu na to, že Gérard Depardieu dělal šéfkuchaře v Hotelu Pupp a že existuje americký film, kde v každém druhém záběru můžete číst nápisy jako "Lety helikoptérou", "Pilsner Urquell" nebo "Sjezdovka pro začátečníky". ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $38,399,961Tržby Celosvetovo $43,343,248Tržby za predaj DVD v USA $29,599,094 //počet predaných kusov 1,730,214║ Queen Latifah nedokáže utiahnuť celý film sama, do vedľajších úloh je fajn ale do hlavnej vôbec, príbeh je prevažne dosť suchý, humor plochý a záver klasický patetický. Plus ten slušný rozpočet bol na čo ako minutý, že by Karlové Vary boli až také drahé, fakt drahá reklama pre kúpele. /35%/ ()

Dadel

Docela příjemná, tak trochu "caprovská", a tedy předvídatelná komedie. Originál neznám, ale myslím, že to "poafroameričtění" ani nebylo na škodu. Queen Latifah (podle časopisu Cinema "Queen Latifahová" - sic!) je kus ženské a je nepřehlédnutelná, narozdíl od všech ostatních. Ale samozřejmě pro našince je nejzajímavější, že se podstatná část filmu odehrává v malém městečku kousek za Prahou, horském středisku s léčivou vodou jménem Kalamari Vary, nad kterým se tyčí rozeklané horské štíty, ze kterých každou chvíli spadne lavina, v městečku, kde stojí majestátní hotel "Pap" s vysokým stropem, v městečku, kde každý pouliční prodavač mluví francouzsky a v jehož okolí se nachází dvousetmetrová přehrada jako stvořená pro base jumping. Taky bych se tam jednou chtěl podívat! ()

• Při záběru na město a na Grand Hotel Pupp jsou v pozadí vidět Alpy. Z Karlových Varů ovšem Alpy nikdy vidět nebyly. (bartas51)
  • Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)
  • Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)