Poslední prázdniny

Last Holiday

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Tak až na ty laviny, které běžně padají na jedinou přístupovou cestu do Karlových Varů a velehory za městem to docela ušlo. Latifah si tam tak příjemně procházela a užívala, Depardieu roztomile žvatlal a jako celek to na mě působilo ohromným reklamním klipem právě na Karlovy Vary a Pupp. Na oddech bez nutnosti používat mozek je to ale báječné...(2.1.2010)

• Bauer

Hong Kongský režisér Wayne Wang režíruje americký film odehrávající se v České Republice v nádherném městě, jakou jsou Karlovy Vary. Šílená kombinace, která nefunguje! Od tohoto snímku jsem nečekal absolutně nic a taky jsem nic nedostal, takže jsem udělal velice dobře. Nic převratného a velká nuda. I těmito slovy by se dala tato (ne)komedie charakterizovat. Když se zamyslím, tak ve filmu nebylo nic vtipného, abych se alespoň jednou zasmál nahlas a nebo alespoň pousmál. Prostě nic. A tak jsem ztrávil nekonečných 107 minut, které byli k uzoufání nudné. Velké lákadlo, proč jsem chtěl tento film vidět, byli určitě Karlovy Vary. Ale tímto končí. Většina filmů mně třeba naláka na herecké obsazení. Ale tady ne. O Queen Latifahové nemám zrovna valné mínění. Ano, je sice sympatická, ale její výkony mně neoslovují. Rappera LL Cool J mám rád. Co se týče hudby, tak dělá dobrou hudbu a jeho role jsou vždy velmi sympatické. Ale ani LL Cool J a ani Queen Latifah nemůžu považovat za kvalitní herce. Jediný, kdo je zde kvalitní, tak je Gérard Depardieu, kterého bych si dokázal představit jako špičkového kuchaře. Škoda, že je ve filmu celkově 5-7minut. Alespoň, že to mělo pointu, aby si člověk každého dne užival na plno, protože nikdy neví, kdy jeho život skončí. To je jediné dobré na tomto filmu!(27.2.2009)

Je to sice jen další obyčejná komedie o hledání lidského štěstí na prahu (možné) smrti, ale velmi jí přidává české (nevím proč zrovna zimní) české republiky v čele s Grandhotelem Pupp, oblíbené mezinárodní a mezikontinentální paralely spolu s dominujícím hereckým obsazením královny L. Příjemné oddechové spestření, kde si většinu hotelu projdete zadarmo(16.2.2011)

Člověk by si měl splnit všechny své sny, dokud má ještě čas. Georgie svou upřímností dokázala některým lidem otevřít oči. Od prvních dvaceti minut filmu jsem tušila, že s tím CTéčkem něco bude v nepořádku. Nejvíce jsem se nasmála, když se Queen Latifah řítila na snowboardu ze svahu. Ať žijí Calamary Vary, pardon, Karlovy Vary.(22.2.2009)

Myslím, že spousta lidí, kteří pod dojmy z filmu vyrazí do Varů na zimní dovolenou, budou dlouze kroutit hlavami. :-) Začátek je parádní, zábavný, má spád, šťávů a opravdu mě královsky pobavil. Bohužel závěrečná dvacetiminutovka zasazovala jednu ránu za druhou, takže nakonec mohou být Poslední prázdniny rády i za ty tři *. Je to škoda, mohlo z toho být něco originálního, vkusného, vtipného... (a tak trochu hogo-fogo českého).(22.2.2009)

• - Scénáristé jsou velcí fanoušci komedií studia Earling a ihned skočili po šanci natočit remake filmu Last Holiday (1950), kde si hlavní roli zahrál Alec Guinness. Původně byl scénář napsán pro Johna Candyho do role Georgea Birda, ovšem po Candyho smrti bylo od projektu upuštěno. Vzkříšen byl o mnoho let později, když se k agentu Queen Latifah dostal scénář a požádal autory, jestli nemůžou příběh přepsat pro ženu v hlavní roli. (HappySmile)

• - Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)

• - Lucie Vondráčková dabuje v české verzi sama sebe. (NormanBates)