Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (324)

Master19 

všechny recenze uživatele

Myslím, že spousta lidí, kteří pod dojmy z filmu vyrazí do Varů na zimní dovolenou, budou dlouze kroutit hlavami. :-) Začátek je parádní, zábavný, má spád, šťávů a opravdu mě královsky pobavil. Bohužel závěrečná dvacetiminutovka zasazovala jednu ránu za druhou, takže nakonec mohou být Poslední prázdniny rády i za ty tři *. Je to škoda, mohlo z toho být něco originálního, vkusného, vtipného... (a tak trochu hogo-fogo českého). ()

dezorz 

všechny recenze uživatele

Wayne Wang uz filmom Smoke dokazal, ze ma cit pre jemne rozpravane laskave pribehy. Posledne Prazdniny, podobne ako par Wangovych poslednych filmov uz nie je indie snimok za par dolarov a tak ak dokazeme odpustit mnohe nelogickosti vacsich filmov (karlove vary niekde v alpach, neschopnost lekara okamzite rozonat artefakty CTcka) takdostaneme naozaj prijemny film a to sa u velkych filmoch tak casto nevidi. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Jedná se o typickou americkou komedii, při níž může divák v pohodě nechat odpočívat větší část svého intelektu, díky čemuž mu nebudou překážet díry v logice ani podivné představy tvůrců o České republice. Mám sice k filmu celou řadu výhrad, ale kašlu na ně, protože jsem se s Queen Latifah celkem slušně bavil a myslím, že by byla škoda, dát mu o hvězdičku méně, už jsem viděl horší kousky. ()

juta 

všechny recenze uživatele

Queen Latifah mám v tomhle filmu rád a vlastně i tento film a to i díky tomu, že se odehrává v České Republice, s několika českými herci a v hotelu Pupp, u kterého jsem stál, sice jen přede dveřmi, ale i tak. :D Jsem rád, že ukázali Kalamáry Vary v dobrém světle, i když světlo bylo hodně přibarveno. Příběh je velice příjemný a dobře pobaví. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Film, na kterém je v konečném důsledku nejúžasnější, že se odehrává v Karlových Varech. I kdybych zapomněla, že je to o nějaké ženské, co má nádor na mozku, a tak všechny prachy utratí za výlet do města, které podle obrázků miluje, nezapomenu na to, že Gérard Depardieu dělal šéfkuchaře v Hotelu Pupp a že existuje americký film, kde v každém druhém záběru můžete číst nápisy jako "Lety helikoptérou", "Pilsner Urquell" nebo "Sjezdovka pro začátečníky". ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • Scénáristé jsou velcí fanoušci komedií studia Earling a ihned skočili po šanci natočit remake filmu Last Holiday (1950), kde si hlavní roli zahrál Alec Guinness. Původně byl scénář napsán pro Johna Candyho do role Georgea Birda, ovšem po Candyho smrti bylo od projektu upuštěno. Vzkříšen byl o mnoho let později, když se k agentu Queen Latifah dostal scénář a požádal autory, jestli nemůžou příběh přepsat pro ženu v hlavní roli. (HappySmile)
  • Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)
  • Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)

Související novinky

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu

28.10.2019

Česká města se v průběhu let stala kulisou pro mnoho filmových tvůrců. Zrakům lokačních z českých i zahraničních filmů neunikla ani lázeňská města. A zájem o ně mezi filmaři stále je. Na výlety po… (více)

Reklama

Reklama