Poslední prázdniny

Posledné Vianoce

Last Holiday

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Nevšiml jsem si, že se z Puppu stalo horské středisko (a to jsem v něm byl dva týdny před sledováním filmu), ale určité geografické úlety mi nezkazí celkový dojem z laskavé, vtipné a jemné komedie, která pohladí žaludek i srdce. Žádný křečovitý humor, ale milý a svěží pohled na ženu, kterou přesvědčí o nutnosti užívat si života plnými doušky nepříjemný omyl.(21.2.2007)

Jedná se o typickou americkou komedii, při níž může divák v pohodě nechat odpočívat větší část svého intelektu, díky čemuž mu nebudou překážet díry v logice ani podivné představy tvůrců o České republice. Mám sice k filmu celou řadu výhrad, ale kašlu na ně, protože jsem se s Queen Latifah celkem slušně bavil a myslím, že by byla škoda, dát mu o hvězdičku méně, už jsem viděl horší kousky.(25.12.2017)

• Genero

Čokoládové monstrum se vynořilo z neznáma s úmyslem zničit romantiku borščem provoněných Karlových Varů a přesunout magnetické póly Země, aby v dříve lázeňském městě nastala doba ledová a rozmrzelí Amíci si mohli zalyžovat na ledovci. Královna Lapiduch se podle předpokladů mojí novou afroamerickou ikonou nestala a smyslné akty Whoopi Goldberg protentokrát pálit nemusím.(26.12.2011)

• Bauer

Hong Kongský režisér Wayne Wang režíruje americký film odehrávající se v České Republice v nádherném městě, jakou jsou Karlovy Vary. Šílená kombinace, která nefunguje! Od tohoto snímku jsem nečekal absolutně nic a taky jsem nic nedostal, takže jsem udělal velice dobře. Nic převratného a velká nuda. I těmito slovy by se dala tato (ne)komedie charakterizovat. Když se zamyslím, tak ve filmu nebylo nic vtipného, abych se alespoň jednou zasmál nahlas a nebo alespoň pousmál. Prostě nic. A tak jsem ztrávil nekonečných 107 minut, které byli k uzoufání nudné. Velké lákadlo, proč jsem chtěl tento film vidět, byli určitě Karlovy Vary. Ale tímto končí. Většina filmů mně třeba naláka na herecké obsazení. Ale tady ne. O Queen Latifahové nemám zrovna valné mínění. Ano, je sice sympatická, ale její výkony mně neoslovují. Rappera LL Cool J mám rád. Co se týče hudby, tak dělá dobrou hudbu a jeho role jsou vždy velmi sympatické. Ale ani LL Cool J a ani Queen Latifah nemůžu považovat za kvalitní herce. Jediný, kdo je zde kvalitní, tak je Gérard Depardieu, kterého bych si dokázal představit jako špičkového kuchaře. Škoda, že je ve filmu celkově 5-7minut. Alespoň, že to mělo pointu, aby si člověk každého dne užival na plno, protože nikdy neví, kdy jeho život skončí. To je jediné dobré na tomto filmu!(27.2.2009)

Nenáročná, sympatická a pohodová komedie se skvělou Queen Latifah a krásnými Karlovými Varami s jejich Alpami. Příběh je krapet předvidatelný a místy trochu zdlouhavý, nicméně za nudnějšíma scénama se naštěstí vždy objeví nějaká zábavná a vtipná. Není to vrchol žánru, ale svých 6/10 si v klidu zaslouží. A Gérard Depardieu je jen sladkou třešničkou na dortu.(21.2.2009)

• - Film se natáčel převážně v České republice, konkrétně v Karlových Varech v Západočeském kraji. (Elisebah)

• - Scénáristé jsou velcí fanoušci komedií studia Earling a ihned skočili po šanci natočit remake filmu Last Holiday (1950), kde si hlavní roli zahrál Alec Guinness. Původně byl scénář napsán pro Johna Candyho do role Georgea Birda, ovšem po Candyho smrti bylo od projektu upuštěno. Vzkříšen byl o mnoho let později, když se k agentu Queen Latifah dostal scénář a požádal autory, jestli nemůžou příběh přepsat pro ženu v hlavní roli. (HappySmile)

• - Při záběru na město a na Grand Hotel Pupp jsou v pozadí vidět Alpy. Z Karlových Varů ovšem Alpy nikdy vidět nebyly. (bartas51)