Poslední prázdniny

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

• wafc

Po zhlédnutí jsem si chtěl uříznou ruku, ale došlo mi, že když spácham takovou kardinální chybu, tak nebudu schopen sem napsat pochvalnej komentář, no pochvalnej. Protože je mi vytýkáno, že jsem příliš sprostý, tak se pokusim vyvarovat vulgayrismů. V hlavní roli je asi ta nejhorší herečka na světě (Ljuba Krbová právě vyskočila na předposlední místo), sekunduje jí vyhořelej gangsta LL Príma James a soudruh Depardějovič. Při pohledu na tuhle skvostnou trojku se mi několikrát udělalo blivno a jediné vzrušení spočívalo v tom, jestli si zebliju svůj mramorovej stůl nebo to stihnu na hajzl, hajzle. Tenhle film je taková legrace, že si jsem jist, že scenář napsal sám vrchní buk Troska. Při scéně na okně jsem doufal, že to tý kakaový bachyni uklouzne a rozseká se dole o Kaškaj, konec filmu, věnováno královně. Ach, já bláhový..(24.11.2013)

Ale jo, dalo se to, celkem mě to mile překvapilo, čekala jsem úplnou hovadinu. Ovšem pobavily mě ty Alpy, které trčely nad Karlovými Vary a taky ta šílená přehrada (když už nic, třeba to sem naláká zahraniční turisty). :-) Ale Queen Latifah mi dokazuje, že je výbornou herečkou a být v kůži ženy, která zjistí, že za měsíc už tu nebude, taky si budu chtít ve svých posledních dnech života splnit všechny sny.(22.2.2009)

Karlovy Vary v aerickým filmu :D to jsem ještě nežral. Poslední prázdniny to jest akorátní komedie s dost pohodovou atmosférou, dobře padnoucí vánočním prázdninám. Jinak ej to dost předvídatelný a furt mam dojem že už jsem někde něco hodně podobnýho viděl..nebo mám ten dojem proto, že průběh každé další scény ve dilmu je stoprocentně předvídatelnej, takže si připadáte jako byste ho sami režírovali..ale jako dobrý. Karlovy Vary rules!(11.1.2012)

Problém je, že při lékařově sdělení jsem nevěřil, že hrdince zbývá jen pár týdnů života. A užívat si hrdinčiny zimní radovánky na snowboardu ana Snowboarďáci mě zase tolik nebavilo. Naštěstí se občas povedl záběr do kuchyně. Celkově se jedná o líbivou reklamu na dovolenou v Česku. Těch Američanů v Karlových Varech, potažmo policistů pod hotelem při "skákací scéně" ale bylo příliš. Ale když může lavina způsobit dopravní kolaps, přejme Američanům smysl pro nadsázku... A potěší nenatahovaný konec, který prostřednictvím Knihy možností, nebo spíš skutečností, sděluje, jak se vedlo jednotlivým aktérům.(3.1.2010)

Nevšiml jsem si, že se z Puppu stalo horské středisko (a to jsem v něm byl dva týdny před sledováním filmu), ale určité geografické úlety mi nezkazí celkový dojem z laskavé, vtipné a jemné komedie, která pohladí žaludek i srdce. Žádný křečovitý humor, ale milý a svěží pohled na ženu, kterou přesvědčí o nutnosti užívat si života plnými doušky nepříjemný omyl.(21.2.2007)

• - Lucie Vondráčková dabuje v české verzi sama sebe. (NormanBates)

• - Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)

• - Film se natáčel převážně v České republice, konkrétně v Karlových Varech v Západočeském kraji. (Elisebah)