Poslední prázdniny

Last Holiday

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Nejméně tři hvězdičky si film z mé strany zaslouží. Dobře jsem se pobavila, a to i napodruhé. Je to příjemná, jednoduchá komedie, kterou si mohou Češi a Češky vychutnat o to více, že se téměř celá odehrává v naší zemi. I když teď si asi budou v USA myslet, že to tu všude vypadá jako v Karlových Varech a tvrdě narazí :D. Velmi mě však zklamal předvídatelný konec.(21.2.2009)

Moc komediální mě to nepřišlo , ale i tak se jedná o celkem příjemnou záležitost. Odpustme tvurcum , že z Karlových Varů udělaly druhý Aspen. Myslel jsem , že když tam hraje Latifah , že to bude opět černošská komedie , který nebudu chápat. Docela se příjemně prekvapeně koukalo na ženu , která po zjištění , že má 3 týdny života zaletí do vysněného hotelu Pupp. Celé je to prostě pruhlédné i s koncem , ale to nevadí ne? Snad nechcete filozofické drama o existenci života s Queen Latifah. Příjemná oddychovka na sváteční odpoledne a ta Lucka Vondráčková tam taky mohla být více. Nu i tak *** . Originál jsem neviděl.(24.3.2008)

Komedie u které jsem se docela hodně bavil. Queen Latifah mám rád, taktéž její hudbu, za kterou dostala Grammy. Lokace jsou fajn, ale netušil jsem, že kolem Karlových Varů jsou čtyřtisícovky, a já blbec jezdím až do Francie. By mě zajímalo kolik amíků s nechalo nachytat a přijelo do Karlových Varů s lyžemi :D Nenáročné, ale zábavné, Depardieu pohodový, Vondráčková trochu navíc, ta tam být nemusela.(22.2.2009)

• slunicko2

Jak strávit poslední měsíc života. Instruktážní film. 1) Film nepřekvapí dějem. I těm, kteří neznají původní britskou verzi z roku 1950, je po 10 minutách jasná nejenom pointa, ale prakticky každá minuta příběhu. 2) Zejména český divák však bez překvapení nezůstane. Režisér mu ho středře dopřává na alpských sjezdovkách pro začátečníky vedle hotelu Pupp (čti pap) v Kalamari Varech. Georgia Byrdová vchází do butiku a zavelí: Make me international a šéfkuchař Dépardieu odhalí tajemství, jak si žít. Je to máslo, zašeptá překvapené Georgii a poslání filmu je naplněno. 3) Jiných překvapení se v této přeplytké komedii oplývající všemi myslitelnými americkými klišé nedočkáte. 4) Vyloženě jsem si přál, aby se těsně před koncem pod všemi aktéry ta hotelová římsa utrhla a film se tak dočkal nesporně překvapivého "alternativního" konce. Ovšem mé přání se nenaplnilo. 5) Jedno ponaučení si z filmu přece odnáším. Pro co žít? I didn't come here to make an impression on anybody, I just came here to blow every last cent I had.(2.1.2010)

Rozhodně jsem čekal, že Poslední prázdniny budou daleko horší. Ale, když přijmete pravidla podle, kterých se tyto komedie točí, tak tento film musíte hodnotit v mnoha ohledech veskrze kladně. Queenn Latifah je v hlavní roli celkem sympatická a ve filmu se zároveň objeví i spousta českých herců a hlavně také českých lokací. Je to docela fajn všechno tohle v americkém filmu vidět, jen mě prostě slušně rozesmálo když leží Karlovy Vary v srdci Alp a kolem Puppu chodí maníci s lyžemi na ramenou. To musí být ti američené po příjezdu hodně zklamaní. Celkově pohodová romantická komedie plná jídla.(1.1.2013)

• - Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)

• - Lucie Vondráčková dabuje v české verzi sama sebe. (NormanBates)

• - Film se natáčel převážně v České republice, konkrétně v Karlových Varech v Západočeském kraji. (Elisebah)