Příjemná, pohodová a lehce úsměvná podívaná s poselstvím, které sice většina lidí zná, ale málokdo se jím řídí, a tak neškodí si je občas připomenout. Latifah je sympaticky pohodová, Depardieu si střihnul další osobitou figurku, byť v několika momentech jsem měl pocit, že trochu ujel, české lokace jsou úsměvné s jako bonus sympatická zrzka pro potěchu oka.(17.3.2009)

Rozhodně jsem čekal, že Poslední prázdniny budou daleko horší. Ale, když přijmete pravidla podle, kterých se tyto komedie točí, tak tento film musíte hodnotit v mnoha ohledech veskrze kladně. Queenn Latifah je v hlavní roli celkem sympatická a ve filmu se zároveň objeví i spousta českých herců a hlavně také českých lokací. Je to docela fajn všechno tohle v americkém filmu vidět, jen mě prostě slušně rozesmálo když leží Karlovy Vary v srdci Alp a kolem Puppu chodí maníci s lyžemi na ramenou. To musí být ti američené po příjezdu hodně zklamaní. Celkově pohodová romantická komedie plná jídla.(1.1.2013)

Vyborna oddychova komedia, ktoru som si uz dvakrat vychutnal v televizii. Queen Latifah mi bola vzdy sympaticka ale filmy v ktorych hra ona halvnu ulohu ma moc nechytili. V tomto filme vsak bola naozaj krasna a postava, ktoru stvarnuje je pre ako usita na mieru. Pribeh je zasadeny do ceskej republiky a mna preto velmi potesili aj cesky herci a tak isto aj mensia uloha Gérarda Depardieu. Posledne prazdiny je sympaticka a mila komedia zo solidnym scenarom a vyborne obsadenymi postavami.(11.1.2010)

Neočekával jsem mnoho a snad právě proto jsem si nakonec u téhle správně ztřeštěné a romantikou, dobrodružstvím i dramatem "šmrncnuté" komedie odpočinul. Děj je sice poměrně dobře předvídatelný, což je trošku škoda, ale v rámci žánru to není nic, co by se nedalo odpustit. Potěší vykreslení Karlových Varů jakožto naprosto luxusní a světoznámé destinace, avšak jejich zasazení do velehor, o nichž se nám může pouze zdát, je víc než úsměvné, zvláště při představě, že třeba takto vylíčené lázeňské město přitáhlo nějaké Američany k nám do republiky s nadějí, že si parádně zalyžují a poté se půjdou do překrásného města oddat léčebným kůrám. V zásadě je však tato komedie milá a příjemná se vší svoji naivitou a i potrhlostí, potěší představitelka hlavní role, ale také Gérard Depardieu. Docela by mě zajímala původní verze tohoto snímku z roku 1950.(21.11.2016)

Film, na kterém je v konečném důsledku nejúžasnější, že se odehrává v Karlových Varech. I kdybych zapomněla, že je to o nějaké ženské, co má nádor na mozku, a tak všechny prachy utratí za výlet do města, které podle obrázků miluje, nezapomenu na to, že Gérard Depardieu dělal šéfkuchaře v Hotelu Pupp a že existuje americký film, kde v každém druhém záběru můžete číst nápisy jako "Lety helikoptérou", "Pilsner Urquell" nebo "Sjezdovka pro začátečníky".(22.2.2009)

• - Film se natáčel převážně v České republice, konkrétně v Karlových Varech v Západočeském kraji. (Elisebah)

• - Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)

• - Lucie Vondráčková dabuje v české verzi sama sebe. (NormanBates)