Poslední prázdniny

Posledné Vianoce

Last Holiday

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Rozpočet $45miliónovTržby USA $38,399,961Tržby Celosvetovo $43,343,248Tržby za predaj DVD v USA $29,599,094 //počet predaných kusov 1,730,214║ Queen Latifah nedokáže utiahnuť celý film sama, do vedľajších úloh je fajn ale do hlavnej vôbec, príbeh je prevažne dosť suchý, humor plochý a záver klasický patetický. Plus ten slušný rozpočet bol na čo ako minutý, že by Karlové Vary boli až také drahé, fakt drahá reklama pre kúpele. /35%/(14.10.2009)

Vypadla z toho přijatelná komedie a to jsem původně mohl čekat cokoliv. Už jenom to, že je to americká komedie, která se točila v Karlovejch Varech a ve které hraje Gerard Depardieu o něčem svědčí, a rozhodně je na co se těšit. Já se přiznám, jsem se na tenhle film docela těšil, protože jsem o něm prakticky nic nevěděl, a najednou taková bomba. Problém tkvěl v tom, že jsem Latifah zas tak moc nemusel, spíš mě hodně štvala v tý coververzi Taxíka z Marseille, jenže tady mi hnedka spravila chuť. Hraje totiž ve filmu, který není ničím originální, a který má jasně danou zápletku a vcelku jednoduché rozuzlení, jenže se na to docela příjemně kouká, a co si budeme povídat, i v tomhle filmu se objeví herec, který nebýt jeho, ten film by neměl takovou šťávu, a tím není nikdo jiný než Gerard Depardieu, kterému role sedla přesně jak ulitá. Všecko to do sebe tak hezky zapadá, každý svojí roli zvládá na jedničku a hezky se na to kouká. Za tři hvězdičky oprávněně, protože i přesto všecko je to vlastně rutinní klasika, která ale mile překvapí a určitě potěší.(21.2.2009)

První půlhodina je dost špatná, dokonce bych řekl nudná. Pak se film zlepšuje a přibývá zábavy. Pozitivem jsou záběry z Karlových Varů a horského prostředí. Nejlepší scénou je asi kamikaze jízda na snowboardu. Ve výsledku ale na lepší hodnocení než 3 hvězdy film asi nemá. 61% plně odpovídá skutečné kvalitě.(22.2.2009)

Pyšný reprezentant filmové kategorie s příznačným názvem " O hovně". Zatímco některé kusy, spadající do téhle divize, člověk musí v polovině vypnout, tenhle spadá do té pozitivní části, kde vhodným výběrem hlavního herce, zdatného křoví a ne příliš vtíravým citovým vydíráním filmového diváka i z ošklivého hovna může být spleten poměrně hezký a funkční bič..................moje hodnocení = 6 z 10.(30.9.2018)

Moc komediální mě to nepřišlo , ale i tak se jedná o celkem příjemnou záležitost. Odpustme tvurcum , že z Karlových Varů udělaly druhý Aspen. Myslel jsem , že když tam hraje Latifah , že to bude opět černošská komedie , který nebudu chápat. Docela se příjemně prekvapeně koukalo na ženu , která po zjištění , že má 3 týdny života zaletí do vysněného hotelu Pupp. Celé je to prostě pruhlédné i s koncem , ale to nevadí ne? Snad nechcete filozofické drama o existenci života s Queen Latifah. Příjemná oddychovka na sváteční odpoledne a ta Lucka Vondráčková tam taky mohla být více. Nu i tak *** . Originál jsem neviděl.(24.3.2008)

• - Při záběru na město a na Grand Hotel Pupp jsou v pozadí vidět Alpy. Z Karlových Varů ovšem Alpy nikdy vidět nebyly. (bartas51)

• - Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)

• - Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)