Poslední prázdniny

Last Holiday

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Docela příjemná, tak trochu "caprovská", a tedy předvídatelná komedie. Originál neznám, ale myslím, že to "poafroameričtění" ani nebylo na škodu. Queen Latifah (podle časopisu Cinema "Queen Latifahová" - sic!) je kus ženské a je nepřehlédnutelná, narozdíl od všech ostatních. Ale samozřejmě pro našince je nejzajímavější, že se podstatná část filmu odehrává v malém městečku kousek za Prahou, horském středisku s léčivou vodou jménem Kalamari Vary, nad kterým se tyčí rozeklané horské štíty, ze kterých každou chvíli spadne lavina, v městečku, kde stojí majestátní hotel "Pap" s vysokým stropem, v městečku, kde každý pouliční prodavač mluví francouzsky a v jehož okolí se nachází dvousetmetrová přehrada jako stvořená pro base jumping. Taky bych se tam jednou chtěl podívat!(17.11.2006)

Ano, přiznávám, že to bylo dosti potrhlé a chvílemi neskutečně přehnané, ale proč ne. Člověk se někdy potřebuje u něčeho odpočinout, nic neřešit a smát se. Pobavila jsem se, odpočinula si - takže film byl pro mě úspěšný :) Nejvtipnější mi teda přišla Karlovy Vary, věděla jsme, že zde hrála Vondráčková a říkala jsem si, když se zmiňovala o Varech, že to udělali v dabingu pro legraci, ale ono to tady skutečně bylo - což jsem teda nečekala, ale potěšilo mě to, že i u nás se něco natáčí. Není to žádný velkofilm, u kterého byste našly nějakou hlubokou myšlenku, ale určitě bych to nazvala velmi slušnou komedií :)(21.2.2009)

• milka

Ve všech směrech průměrná a ničím zajímavá komedie s Queen Latifah, kterou opravdu nemám rád a tenhle film toto stanovisko nijak nezměnil. Aspoň, že to ztvárnění Karlových Varů stojí za to a vedle hromady amerických politiků či arabských šejků zde uvidíme i hory, kterým by Alpy mohly závidět. Amíci v tomhle nikdy nezklamou.50%(4.1.2010)

Tento remake si svou cestu na světlo hledal přes 20 let a v původně zamýšlené koncepci měl Aleca Guinnesse nahradit John Candy. Nakonec byl scénář překopán pro potřeby ženské postavy a podle mého soudu nebyla volba Latifahové do hlavní role špatná. Romanticko-nostalgická nálada filmu těží z osvědčených postupů a v konečném účtování působí nerušivě, přesto nevynalézavost scénáristů zamrzí. Co ale našince zaručeně potěší, tak nezapřené české prostředí a jmenovitě Karlovy Vary, byť pro nezasvěcené může být následná deziluze z návštěvy pod dojmem tohoto filmu dost značná (udělat z K.V. lyžařské středisko rámované na horizontu velehorami je fakt vtipné). 65%(4.1.2009)

Příjemná pohodová komedie, která ani nemohla skončit jinak než skončila. Tohle byl už od začátku nalajnovanej děj ve kterym se nedělo nic co by vás mohlo zaskočit. Ale to nemění nic na tom, že výkony herců nebyli špatný a párkrát jsem se i zasmál. Pohodovej film, na kterej se klidně kouknu znova, kdybych zrovna neměl co dělat. 60%(1.1.2013)

• - Scéna, kde si personál hotelu povídá v kuchini, byla originálně natočena v češtině, angličtině a francoužštině. (dxdavidcl)

• - Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)

• - Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)