Poslední prázdniny

Last Holiday

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

• giovanni3

Já ty americké černošské komedie fakt moc nemusím a zde se potvrdilo proč... obtloustlá hlavní hrdinka balí pana vysněného což se nedaří a v kombinaci s ohlášeným úmrtím odlétá do Varů si užít život, zde se stane ,,pobočnicí,, světoznámého kuchaře ještě mu začne radit, do toho dorazí její přítel (který se nebojí ve ,,velkolepém finále,, ani vyrazit pěšky přez sníh! a dokonce za ní vylézt na římsu..) a ještě stihne zachránit mladou sekretářku ze spárů jejího šéfa a prostě zlepšit vše všude okolo... nevím hrůůůza... klady jsou určitě Karlovy Vary+účast několika českých herců + sem tam něco pro zasmání, ale bída 1z5 a nikdy víc..(18.4.2011)

Docela příjemná, tak trochu "caprovská", a tedy předvídatelná komedie. Originál neznám, ale myslím, že to "poafroameričtění" ani nebylo na škodu. Queen Latifah (podle časopisu Cinema "Queen Latifahová" - sic!) je kus ženské a je nepřehlédnutelná, narozdíl od všech ostatních. Ale samozřejmě pro našince je nejzajímavější, že se podstatná část filmu odehrává v malém městečku kousek za Prahou, horském středisku s léčivou vodou jménem Kalamari Vary, nad kterým se tyčí rozeklané horské štíty, ze kterých každou chvíli spadne lavina, v městečku, kde stojí majestátní hotel "Pap" s vysokým stropem, v městečku, kde každý pouliční prodavač mluví francouzsky a v jehož okolí se nachází dvousetmetrová přehrada jako stvořená pro base jumping. Taky bych se tam jednou chtěl podívat!(17.11.2006)

• Hanys_

No, to zase byla volba na sobotní večer. Bez herců (chtělo se mi brečet, když jsem viděl jak zase dopadl Depardieu), bez scénáře (ku.va to měla být svěží komedie?), ale zato s Alpama poblíž Karlových varů (se divím, že mě to překvapuje..) a s nulovým humorem... Prostě můj první letošní odpad patří téhle "komedii" s příšernou Latifah a jsem na to hrdý :)(3.1.2010)

• Bauer

Hong Kongský režisér Wayne Wang režíruje americký film odehrávající se v České Republice v nádherném městě, jakou jsou Karlovy Vary. Šílená kombinace, která nefunguje! Od tohoto snímku jsem nečekal absolutně nic a taky jsem nic nedostal, takže jsem udělal velice dobře. Nic převratného a velká nuda. I těmito slovy by se dala tato (ne)komedie charakterizovat. Když se zamyslím, tak ve filmu nebylo nic vtipného, abych se alespoň jednou zasmál nahlas a nebo alespoň pousmál. Prostě nic. A tak jsem ztrávil nekonečných 107 minut, které byli k uzoufání nudné. Velké lákadlo, proč jsem chtěl tento film vidět, byli určitě Karlovy Vary. Ale tímto končí. Většina filmů mně třeba naláka na herecké obsazení. Ale tady ne. O Queen Latifahové nemám zrovna valné mínění. Ano, je sice sympatická, ale její výkony mně neoslovují. Rappera LL Cool J mám rád. Co se týče hudby, tak dělá dobrou hudbu a jeho role jsou vždy velmi sympatické. Ale ani LL Cool J a ani Queen Latifah nemůžu považovat za kvalitní herce. Jediný, kdo je zde kvalitní, tak je Gérard Depardieu, kterého bych si dokázal představit jako špičkového kuchaře. Škoda, že je ve filmu celkově 5-7minut. Alespoň, že to mělo pointu, aby si člověk každého dne užival na plno, protože nikdy neví, kdy jeho život skončí. To je jediné dobré na tomto filmu!(27.2.2009)

Nepřehlédnutelná mama Morton z muzikálu Chicago, tentokrát (opět nepřehlédnutelná), ale v Karlových Varech. Georgia Byrd začíná konečně žít, alespoň ten čas, co jí ještě zbývá. „Pořád čekáš a čekáš až tě potká něco neobyčejného a nakonec zjistíš, že máš umřít“. Nač myslet na budoucnost..Proč raději nevybrat všechny úspory a neodletět první třídou z Louisiany a konečně si splnit přání. Ochutnat speciality, svého obdivovaného vzoru, šéfkuchaře Didiera (G.Depardieu), které se podávají v Grandhotelu Pupp. A když už je v tom rozhazování, tak proč neletět i z Prahy do Karlových Varů, tentokrát vrtulníkem (škoda každé minuty) a když stylově, tak jedině prezidentské apartmá. A nejenom to. Vždyť život je tak krátký. „ Jsi velká klikařka, vždyť jsi dostala vše, co jsi chtěla. Příště, ale uděláme všechno jinak, budeme se víc smát, budeme víc milovat, sjezdíme svět. Prostě se nebudeme bát“ . Last Holiday je příjemným a přátelským pohlazením a navíc pošimrá i českou ješitnost. P.S Rozhodně se před filmem dosyta najezte, jinak budete strašně trpět.(20.6.2006)

• - Scéna, kde si personál hotelu povídá v kuchini, byla originálně natočena v češtině, angličtině a francoužštině. (dxdavidcl)

• - Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)

• - Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)