Poslední prázdniny

Last Holiday

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Tak až na ty laviny, které běžně padají na jedinou přístupovou cestu do Karlových Varů a velehory za městem to docela ušlo. Latifah si tam tak příjemně procházela a užívala, Depardieu roztomile žvatlal a jako celek to na mě působilo ohromným reklamním klipem právě na Karlovy Vary a Pupp. Na oddech bez nutnosti používat mozek je to ale báječné...(2.1.2010)

Vyborna oddychova komedia, ktoru som si uz dvakrat vychutnal v televizii. Queen Latifah mi bola vzdy sympaticka ale filmy v ktorych hra ona halvnu ulohu ma moc nechytili. V tomto filme vsak bola naozaj krasna a postava, ktoru stvarnuje je pre ako usita na mieru. Pribeh je zasadeny do ceskej republiky a mna preto velmi potesili aj cesky herci a tak isto aj mensia uloha Gérarda Depardieu. Posledne prazdiny je sympaticka a mila komedia zo solidnym scenarom a vyborne obsadenymi postavami.(11.1.2010)

• milka

Ve všech směrech průměrná a ničím zajímavá komedie s Queen Latifah, kterou opravdu nemám rád a tenhle film toto stanovisko nijak nezměnil. Aspoň, že to ztvárnění Karlových Varů stojí za to a vedle hromady amerických politiků či arabských šejků zde uvidíme i hory, kterým by Alpy mohly závidět. Amíci v tomhle nikdy nezklamou.50%(4.1.2010)

Rozhodně jsem čekal, že Poslední prázdniny budou daleko horší. Ale, když přijmete pravidla podle, kterých se tyto komedie točí, tak tento film musíte hodnotit v mnoha ohledech veskrze kladně. Queenn Latifah je v hlavní roli celkem sympatická a ve filmu se zároveň objeví i spousta českých herců a hlavně také českých lokací. Je to docela fajn všechno tohle v americkém filmu vidět, jen mě prostě slušně rozesmálo když leží Karlovy Vary v srdci Alp a kolem Puppu chodí maníci s lyžemi na ramenou. To musí být ti američené po příjezdu hodně zklamaní. Celkově pohodová romantická komedie plná jídla.(1.1.2013)

Problém je, že při lékařově sdělení jsem nevěřil, že hrdince zbývá jen pár týdnů života. A užívat si hrdinčiny zimní radovánky na snowboardu ana Snowboarďáci mě zase tolik nebavilo. Naštěstí se občas povedl záběr do kuchyně. Celkově se jedná o líbivou reklamu na dovolenou v Česku. Těch Američanů v Karlových Varech, potažmo policistů pod hotelem při "skákací scéně" ale bylo příliš. Ale když může lavina způsobit dopravní kolaps, přejme Američanům smysl pro nadsázku... A potěší nenatahovaný konec, který prostřednictvím Knihy možností, nebo spíš skutečností, sděluje, jak se vedlo jednotlivým aktérům.(3.1.2010)

• - Scéna, kde si personál hotelu povídá v kuchini, byla originálně natočena v češtině, angličtině a francoužštině. (dxdavidcl)

• - Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)

• - Lucie Vondráčková dabuje v české verzi sama sebe. (NormanBates)