Poslední prázdniny

Last Holiday

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

• kingik

Nudný a rozvleklý film s podprůměrným scénářem, který neví. má-li být komedií nebo dramatem, ale přitom není ani jedním z toho. Herci se zřejmě nechali zlákat jménem režiséra. V úvodu se naše hrdinka dozvídá, že je smrtelně nemocná, a že ji zbývá nanejvýš měsíc život. Mezitím si zajede do Karlových Var strávit poslední chvilky svého života, aby se v závěru zase dozvěděla, že její diagnoza byla chybná, protože měl přístroj poruchu, a to prosím, trvá skoro 2 hodiny. Queen Latifah je po celou dobu ve svém hereckém projevu vlivem scénáře tlumena, roztomilý Gérard Depardieu nedostane příliš velký prostor a Timothy Hutton je jedním z mála pozitiv v celém filmu. Prostě tohle se nepovedlo. A Lucie Vondráčková hrála hrozně. 20%(22.2.2009)

Vypadla z toho přijatelná komedie a to jsem původně mohl čekat cokoliv. Už jenom to, že je to americká komedie, která se točila v Karlovejch Varech a ve které hraje Gerard Depardieu o něčem svědčí, a rozhodně je na co se těšit. Já se přiznám, jsem se na tenhle film docela těšil, protože jsem o něm prakticky nic nevěděl, a najednou taková bomba. Problém tkvěl v tom, že jsem Latifah zas tak moc nemusel, spíš mě hodně štvala v tý coververzi Taxíka z Marseille, jenže tady mi hnedka spravila chuť. Hraje totiž ve filmu, který není ničím originální, a který má jasně danou zápletku a vcelku jednoduché rozuzlení, jenže se na to docela příjemně kouká, a co si budeme povídat, i v tomhle filmu se objeví herec, který nebýt jeho, ten film by neměl takovou šťávu, a tím není nikdo jiný než Gerard Depardieu, kterému role sedla přesně jak ulitá. Všecko to do sebe tak hezky zapadá, každý svojí roli zvládá na jedničku a hezky se na to kouká. Za tři hvězdičky oprávněně, protože i přesto všecko je to vlastně rutinní klasika, která ale mile překvapí a určitě potěší.(21.2.2009)

• Trainspotter

Začněme přednostmi: Doslovný překlad názvu a absence ruštiny v Karlových Varech. Pokračujme nedostatky: Fádní a otravně dojemná Queen Latifah, zbytečná Lucie Ondráčičková, Karlovy Vary jako vysokohorské středisko, nudný scénář, not-cool hlášky, předvídatelný konec, absence humoru. Shrnutí: Jistě se najdou lepší a originálnější způsoby, jak roztočit prachy před smrtí než v grandhostelu puppek. AR: 2,35:1 - Super 35(22.2.2009)

• Mrkvič

Bez českých herců a Karlových Varů bych asi dost litoval, že jsem se na to díval. Vtipu co by se za nehet vešlo. Příšerně pitomej děj, postavy a dialogy. A korunu tomu nasadí český dabing hlavně Gerarda Depardieua, jenž se zde zase snižuje jen k pitvoření, které mu zabralo snad jen v Drž hubu! Hodně slabý a to jsem se celkem těšil.(2.1.2010)

Posledni prazdniny je vyborny film o kucharke Georgii Byrdovej, ktora zisti, ze jej ostava par tyzdnov zo zivota. Preto sa rozhodne vytiahnut vsetky uspory, a poriadne si uzit zostavajuce dni zivota /let prvou triedou, let vrtulnikom do Karlovych varov, prezidentske apartman......./. Vyborny film s konecne vybornou Queen Latifah. 85 %(12.2.2013)

• - Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)

• - Lucie Vondráčková dabuje v české verzi sama sebe. (NormanBates)

• - Film se natáčel převážně v České republice, konkrétně v Karlových Varech v Západočeském kraji. (Elisebah)