Poslední prázdniny

Last Holiday

Posledné Vianoce

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA / Česko, 2006, 107 min

Naprosto nenáročná komedie, ve které je konec jasný už na začátku. Latifah mi bohužel nepřipadá nijak zvlášť sympatická, ale takový Depardieu tady byl naprosto dokonalý. Navíc to česko-ruské prostředí. :)(7.2.2011)

Docela příjemná, tak trochu "caprovská", a tedy předvídatelná komedie. Originál neznám, ale myslím, že to "poafroameričtění" ani nebylo na škodu. Queen Latifah (podle časopisu Cinema "Queen Latifahová" - sic!) je kus ženské a je nepřehlédnutelná, narozdíl od všech ostatních. Ale samozřejmě pro našince je nejzajímavější, že se podstatná část filmu odehrává v malém městečku kousek za Prahou, horském středisku s léčivou vodou jménem Kalamari Vary, nad kterým se tyčí rozeklané horské štíty, ze kterých každou chvíli spadne lavina, v městečku, kde stojí majestátní hotel "Pap" s vysokým stropem, v městečku, kde každý pouliční prodavač mluví francouzsky a v jehož okolí se nachází dvousetmetrová přehrada jako stvořená pro base jumping. Taky bych se tam jednou chtěl podívat!(17.11.2006)

Vypadla z toho přijatelná komedie, a to jsem původně mohl čekat cokoliv. Už jenom to, že je to americká komedie, která se točila v Karlovejch Varech a ve které hraje Gerard Depardieu o něčem svědčí, a rozhodně je na co se těšit. Já se přiznám, jsem se na tenhle film docela těšil, protože jsem o něm prakticky nic nevěděl, a najednou taková bomba. Problém tkvěl v tom, že jsem Latifah zas tak moc nemusel, spíš mě hodně štvala v tý kovrverzi Taxíka z Marseille, jenže tady mi hnedka zpravila chuť. Hraje totiž ve filmu, který není ničím originální, a který má jasně danou zápletku a vcelku jednoduché rozuzlení, jenže se na to docela příjemně kouká, a co si budeme povídat, i v tomhle filmu se objeví herec, který nebýt jeho, ten film by neměl takovou šťávu, a tím není nikdo jiný než Gerard Depardieu, kterému role sedla přesně jak ulitá. Všecko to do sebe tak hezky zapadá, každý svojí roli zvládá na jedničku a hezky se na to kouká. Za tři hvězdičky oprávněně, protože i přesto všecko je to vlastně rutinní klasika, která ale překvapí a určitě potěší.(21.2.2009)

• moviesfan

Tato komedie je jednou z těch, která je příjemná a mnohé potěší svou milou stránkou. Pro mě osobně bylo příjemné koukat na české prostředí a některé naše herce, ale i na Depardieua i Q.Latifah. Příběh je už bohužel jako nenápadná ,,šedivá myška", respektive ničím zásadně neokouzlí ani nepřekvapí.(21.2.2009)

• JohnnyD

Posolstvo filmu je stručné "Carpe diem". Ak si skutočne chcete užiť každý okamih svojho života, tak nemárnite si ho týmto filmom a choďte sa radšej vyspať, ako som to mal urobiť i ja. Gerard Depardieu, Karlove Vary a tá sexy červenovláska sa síce snažia, ale stále nedosahujú úžitok spánku.(25.12.2008)

• - Všechno jídlo ve filmu bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali kvůli vaření se štábem. Také naučili Queen Latifah nějaké základní techniky vaření tak, aby vypadala jako profesionální šéfkuchař. (HappySmile)

• - Během scény, kdy Queen Latifah servíruje LL Cool Jovi mleté kachní maso na opečené bagetě, musel personál Food Network nahradit na talíří kachní maso, protože LL Cool J ho nejí. (HappySmile)

• - Společnost Food Network zveřejnila recepty na všechna jídla, co se objeví ve filmu, na své webové stránce. (HappySmile)