Obyvatele malého městečka jménem Antonio Bay terorizuje děsivá a nenávistná síla, která se ukrývá ve smrtící husté mlze. Pod jejím závojem číhá hrůzyplné tajemství, které musí lidé z města odhalit dříve, než bude pozdě. Přesně před 100 lety na skalnatém pobřeží izolovaného severokalifornského města ztroskotala v tajemné mlze loď s malomocnými. Zakladatelé města ji záměrně navedli špatným směrem, což znamenalo smrt pro všechny na palubě. Teď se duchové mrtvých námořníků vracejí ze svých hrobů, aby se mohli pomstít. Jsou zahaleni do nadpřirozené mlhy, uvězněni v rezidencích odlehlé komunity a hledají potomky těch, kteří město kdysi založili a zabíjejí každého, kdo jim chce překazit jejich vražedné úmysly. (oficiální text distributora)

Damien

I když to ze začátku vypadalo jako docela nudný film, tak musím uznat, že konec se jim docela povedl. Trochu mi to sice připomínalo Bouři století od Kinga, protože i tam ostrov skrýval velké tajemství, které se po určité době vrátilo pomstít. ()

LukeSharp

Nuda od začátku do konce.Nesmysl vedle nesmyslu např.mluvím s námořníkem,který je úplně v pořádku.Střih a námořník má na ksichtu dvě řezné rány.já se ale nedivím a stále s ním jen mluvím.Střih a námořník má na půlce ksichtu obrovskou hnisající rámu a já se stále ničemu nedivím a pokračuju v hovoru!!!A takový je prakticky celý film.Herecké výkony strašné.Selma Blaire celý film vypadá a mluví jako by rok nespala,Maggie a Tom ti nehrajou vůbec.Atmosféra nulová prostě jeden velký děs a hrůza. ()

RendaVahala

Skvělý film obstaral režisér Rupert Wainwright, který sice nepatří mezi mé oblíbené, ale tentokrát musím říct, že film se skutečně povedl. A vůbec mne nezajímá celkové hodnocení filmu, protože já hledím na kvality. Herci se určitě opravdu snažili. Můj oblíbený herec Tom Wellig v hlavní roli spolu s Maggie Grace. ()

Wojda odpad!

Mlha. Mlha. Mlha. Mlha. Hrozná nuda, ale opravdu hrozná nuda, proto musím ještě jednou upozornit na to, že je to nuda. Opakuji se? Je to nuda a nezachrání to, ani Maggie Grace. Příběh dávno profláknutý, žádná hororová atmosféra. Tento film na jednu hvězdu nemá. ()

horor2

Po 14 letech přidávám * za pěkné efekty, ale vymizelo původní zlo a nahradilo ho jakési zvětříčkování. Nelíbilo se mi to, bohužel zklamání pro mě veliké! Možná tomu dám někdy šanci zase znova, ale.... znechucení stejné jako tenkrát :-( ()

LecoHej

Dokonalá a fascinující hovadina, Příšernej scénář, stupidní děj a spousty chyb nabízí nudnou zábavu pro všechny filmové neznalce. Nechápu že sem to dokázal dokoukat až do konce. Dvě* za efekty. ()

DivnaKatus

Filmu dávám jedinou hvězdičku..a to za mlhu samotnou, která je ze všeho nejtajemnější. Díky začátku jsem čekala něco děsivějšího. Leč samotný zdlouhavý průběh byl opravdu nudný, konec, kdy se hlavní hrdinka "obětuje" mě potěšil. Herci mě moc nenatchli. A samotná "strašidelná stvoření z hlubin" taky ne. ()

LucLuc

Tohle je hodně na hraně parodie (scény na lodi, naprosto geniální postavy, které si ihned vše spojí dohromady - v tom je vynikající zejména hlavní hrdinka, ta holka je lepší než Monk a celá CSI New York, Miami, Las Vegas, Hercule Poirot s Sherlock Holmes!). Celkové rozuzlení je pak to nejstupidnější, jaké jsem v hororu kdy viděl, uff ()

Cechyno4 odpad!

Jak já se nudil. Viděl jsem trailer a čekal jsem duchy, kteří se vynoří z Mlhy a budou zabíjet. Já se pak budu moci bát. Nic. Kdepak. Čekání na něco co nepřišlo. Už když jsem viděl první vraždu rybářů na lodi, věděl jsem, že tento film byla špatná volba. Doporučuji spíše druhou Mlhu (The Mist) natočenou podle S. Kinga. ()

kitagawa

moc jsem se nebála a to jsem docela lekavá. Selma Blair příjemné oživení, jinak bída jak na poli příběhu, tak i hereckých výkonů. P.S. proč musí T. Welling hrát pokaždé supermanovského hrdinu?:) ()

route60

Když dva dělají totéž není to vždy tetéž a na Mlze Ruperta Wainwrighta je to čitelné na sto honú oproti Darabontově verzi která má výbornou stisněnou atmosféru kdežto tvůrci tohoto filmu se jen snaží jen lekat a napětí nikde a to je na horor sakra málo. ()

moviefan4

NÚDÁ! Odfláknutý film ktorý je tak neskutočne stupidný že vás hned unudí. Remake nedopadol dobre scénar je dosť na prd a v mistach sa ho ani nedá počúvať. ()

J.Mayen

Velmi příjemný remake, to hodnocení nechápu, holt český divák, fanoušek série Stmívání nebo Okresu na Severu, nic nového pod sluncem. ()

Unterschleif

Rozhodne som videl horšie a nudnejšie filmy takže nechápem z čoho sa tu všetci idete posrať. Pri sledovaní filmu som zažíval príjemnú nostalgiu, aj vďaka hercom. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky