Šarlotina pavučinka

Schweinchen Wilbur und seine Freunde

Šarlotina pavučinka

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

Sarlotina pavucinka je mily rodinny film, ktory skor pobavi tych mensich, ako dospelych, pretoze ak by som ho porovnal s trosku podobnym filmom BABE - GALANTNI PRASATKO (1995), ktory dokonca ziskal Oscara za vizualne efekty a este mal 6 dalsich nominacii na Oscara vratane najlepsieho filmu roka 1995, tak je medzi nimi velky rozdiel a to ten, ze Galantni prasatko dokazalo pobavit skutocne celu rodinu, teda aj vratane dospelych. V tomto filme som sa skor nudil, hlavne v strede filmu a to aj napriek kratkej minutazi, ale myslim si, ze ako rodinny film na jedno pozrietie stoji za to a hlavne musim pochvalit krasnu hudbu Dannyho Elfmana... 15.04.2010 ________ Dakota Fanning - (Fern Arable) +++ Kevin Anderson - (Pán Arable) +++ Essie Davis - (Pani Arableová) +++ Beau Bridges - (Dr. Dorian) +++ Len hlasy hercov: Julia Roberts - (Šarlota - pavúk) +++ Steve Buscemi - (Templeton - potkan) +++ John Cleese - (Samuel - ovca) +++ Oprah Winfrey - (Gussy - hus) +++ Kathy Bates - (Bitsy - krava) +++ Sam Shepard - (Vyprávač) +++ Hudba: Danny Elfman +++(16.4.2010)

Protože pro Spojené státy je Šarlotina pavučinka něco jako Rumcajs pro Česko, sešla se při namlouvání hlasů zvířátek hvězdná sestava, která považovala za čest, že se projektu může zúčastnit. Pavoučici propůjčila svůj hlas Julia Roberts, Robert Redford se stal dobrovolně koněm, John Cleese ovcí a Steve Buscemi dokonce potkanem.(25.4.2011)

Rozkošná hláškující zvířátka, výborný výkon Dakoty Fanning a dobré triky. Ano, je to film spíše pro děti s jednoduchým přímočarým dějem a pár zápletkami, ale má své kouzlo. Jen je trochu škoda, že Elfmanova úžasná hudba se pořádně rozjede až ke konci. Úvodní a závěrečné animované titulky krásně dokreslují infantilnost celého filmu. *** Ve zkratce: Krysa vítězí!(23.8.2009)

Nevěřila bych, že to kdy řeknu, ale fakt jsem skoro brečela, když umíral pavouk a samozřejmě to nebyl nikdo jiný než Šarlota. Musím uznat, že co se týče příběhu nic moc, ale ty slova, co ve filmu byly řečeny, byly strašně krásné. A jak tkala pavučina v noci, za svitu měsíce na níž byly rosy..to byla krásná podívaná. Nádherný příběh (ani bych to nenazvala pohádkou) pro myslím si, děti každého věku včetně těch dětských duší v dospělých.(13.8.2012)

• Rosana

Huh, lidi, já mám ráda pohádky, ale toto na mě bylo až příliš infantilní! ´SPOILER: Zásadní dílo o tom, zda prase sežerou, nebo nesežerou. Bohužel vyhrálo soutěž a tak ho nesežrali. Sežerou ho příští léto (to ve filmu nebylo řečeno, ale je to jasné). Pavouk umřel, ale podařilo se zachránit 514 jehoo potomků, druhý díl je film Arachnofobie (1990). Prostě nemůžu zkousnout mluvící zvířátka...sorry :((23.8.2009)

• - Danny Elfman se vzdal psaní hudby pro Spider-Mana 3 (r. Sam Raimi, 2007), aby mohl vytvořit partitury pro Šarlotinu pavučinku. (imro)

• - 500 000 amerických studentů v prosinci současně četlo Šarlotinu pavučinku, aby tak vytvořili nový zápis do Guinnessovy knihy rekordů. (Pumiiix)

• - Z bezpečnostních důvodů byly kopie snímku převážené do kin pod falešným názvem „Bacon“. (imro)