Šarlotina pavučinka

Charlotte's Web

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

• *Elfík*

Hlavní role? Prase. Mluvící prase! Jeho kamarádka, tedy vedlejší role? Pavouk. Mluvící pavouk! Tímto říkám všem, kteří trpí fobií z pavouků. V tomto filmu se jí zbavíte. Možná, já tedy ne, mě je totiž ještě špatně. Protože dívat se skoro hodinu a půl na obrovského pavouka s velkýma, chlupatýma nohama, s kusadly, které se hýbají a s očima, které mžourají a k nim se přidávají několik mžourátek po celé hlavě, je prostě a zkrátka nechutné! Zvlášť, když je pointa nesníst prase. Lidé mají rádi prasátka. Mají je rádi na stole. Mají rádi šunčičku, vepřovou panenčičku a tak dále. Že máte hlad, co?! Takže se nedívejte na záchranu prasátka, které má být správně v udírně a poté na stole. Pardon, vegetariáni, jste blázni, vážně!(27.12.2011)

• Trellíno

Zabijeme prasátko! Ne, počkat, je tu nějaký nápis! Hm fajn, ale už mě nudí. Zabijeme prasátko!! Ne, počkat, je tu další nápis! Hm, ten je lepší než minulej, ale už mě taky omrzel. Takže zabijeme prasátko!!! Ne, počkat, je tu další nápis. Pošleme ho na soutěž! Ale jestli nevyhraje, tak ho zabijeme!!! OK. Jo, takže tohle je to veledílo, který mělo na rajčatech takový super hodnocení? Ok, říkal jsem si, třeba se to bude líbit aspoň dětem, ale když jsem se rozhlédnul po kině, tak se evidentně až na pár výjimek nudili úplně stejně jako já, a to už je co říct.(19.1.2007)

Vynikající rodinný film s mluvícími zvířátky, který se musí líbit každému, kdo má nějaký kladný vztah ke zvířatům, a opravdu nezáleží na tom, kolik vám je let, ale jestli jste ochotni uvěřit tomu, že každá pohádka, jako je například tato, může být alespoň z nějaké malé části odrazem opravdové reality. Já jsem si ten film maximálně užil, považuji ho za velice povedený a rozhodně to pro mě byl jeden z těch příjemnějších filmových zážitků, které jsem dosud měl možnost absolvovat. Každý charakter každého zde vystupujícího zvířete je vybroušen do dokonalosti a každé to zvíře, které je zde k vidění, je svým způsobem výjimečné. Krysa byla rozhodně velmi nechutná, ale také vtipná, krávy byly naprosto vynikající, husy byly kouzelné, ale nejvtipnější asi byly bezesporu vrány, jejichž chování jsem se smál opravdu hodně. Tohle je zkrátka film, který stálo za to vidět a který jsem si dokázal opravdu hodně užít. Zvířátka zcela předčila lidské herce a tak to je asi v tomto případě správně. A jestliže se zmiňuji o zvířatech, tak samozřejmě nesmím zapomenout na hlavní zvířecí aktéry, totiž na prasátko Wilbura a pavoučici Šarlotu, kteří tento film naprosto ovládli a já se přiznám, že ke konci filmu mi ukáplo i několik slz. Tohle je zkrátka vynikající rodinná komedie, kterou jsem si užil, která se mi líbila, a které velice rád uděluji vynikající a nadprůměrné čtyři hvězdy.(17.7.2010)

Zpočátku to vypadá, že se lze těšit na něco neotřelýho a nápaditýho, asi jako bylo Evr Aftr. Jenže pak někdo někde vyměknul a je z toho schématická moralitka pro děti. Což je nejspíš v souladu s předlohou. Chjo. Ale aspoň jsem si připomněl, že Dakota byla fakt okouzlující dítko.(25.6.2015)

U té knížky jsem byl kdysi strašně dojatej a tak jsem chtěl vidět i tenhle film s kouzelnou Dakotou Fanning v hlavní roli. A vůbec jsem nebyl zklamán, kouzlo filmu je sice o něco menší, než knižní, ale pořád je to nádhera. Je tu spoustu vtipných situací (Templeton) ale i hromada dojetí a napětí. Zvířata v tomhle filmu to opravdu parádně rozjíždí a Wilbur je nejlepší filmové prase. Film pro celou rodinu, který vážně musí potěšit každého jejího člena. Pro mě 80%.(28.8.2012)

• - 3 miliony dostala za film hlavní lidská hrdinka, teprve třináctiletá Dakota Fanningová. (Pumiiix)

• - 500 000 amerických studentů v prosinci současně četlo Šarlotinu pavučinku, aby tak vytvořili nový zápis do Guinnessovy knihy rekordů. (Pumiiix)

• - Danny Elfman se vzdal psaní hudby pro Spider-Mana 3 (r. Sam Raimi, 2007), aby mohl vytvořit partitury pro Šarlotinu pavučinku. (imro)