Šarlotina pavučinka

Šarlotina pavučinka

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

• *Elfík*

Hlavní role? Prase. Mluvící prase! Jeho kamarádka, tedy vedlejší role? Pavouk. Mluvící pavouk! Tímto říkám všem, kteří trpí fobií z pavouků. V tomto filmu se jí zbavíte. Možná, já tedy ne, mě je totiž ještě špatně. Protože dívat se skoro hodinu a půl na obrovského pavouka s velkýma, chlupatýma nohama, s kusadly, které se hýbají a s očima, které mžourají a k nim se přidávají několik mžourátek po celé hlavě, je prostě a zkrátka nechutné! Zvlášť, když je pointa nesníst prase. Lidé mají rádi prasátka. Mají je rádi na stole. Mají rádi šunčičku, vepřovou panenčičku a tak dále. Že máte hlad, co?! Takže se nedívejte na záchranu prasátka, které má být správně v udírně a poté na stole. Pardon, vegetariáni, jste blázni, vážně!(27.12.2011)

Od amerického spisovateľa Elwyna Brooks Whitea som bohužiaľ neprečítal ani knihu o myšiakovi Stuartovi Littlovi a ani tú o malom prasiatku Wilburovi. Zrejme sa už ku tímto literárnym titulom asi ani nedostanem. Nevadí. Videl som však hollywoodske filmové spracovania oboch týchto diel. No a musím priznať, že omnoho viacej na mňa zapôsobila "Šarlotina pavučinka". Jednoduchý, detský príbeh, v ktorom sú hlavnými hrdinami rozprávajúce zvieratá žijúce na peknej farme, je nádherne vizuálne spracovaný. Miestami som v tom cítil ľahký závan burtonovskej poetiky. ***(19.11.2012)

Zaslúži si tento film objektívne 4 hviezdičky? Určite nie! Ale ja ho hodnotím subjektívne a mne sa páčil natoľko, že by som bol ochotný dať aj 5. Mám rád rodinné filmy, nevadia mi infantilné zápletky ak sú súčasťou ZMYSLUPLNÉHO a POZITÍVNEHO PRÍBEHU s POSOLSTVOM. Mám rád D. Fanning, Ten príbeh mi prišiel vo svojej jednoduchosti originálny. Len škoda, že ústrednou postavou bolo prasa a nie Dakota, dúfal som, že jej dajú vo filme viac priestoru.(23.8.2009)

• nash.

Naivní, dětinské, s několika příjemnými momenty a několika relativně povedenými vtipky. Dospělí to přežili, dětem se to líbilo a to je hlavní, protože právě jim to bylo určeno. Takže pokud je vám méně jak 7 let, klidně jednu hvězdu přidejte.(24.8.2009)

• NinadeL

Sice ne tak špatné jako Matrix dvojka, ale kdybych na to došla do kina, tak by to bylo stejné trauma. Doma se dalo naštěstí včas odejít. Ale když si člověk uvědomí, že šlo jen o další adaptaci E. B. Whitea, autora Myšáka Stuarta Littlea, tak už ta vzpomínka bolí poněkud míň.(17.10.2011)

• - Jména krav Elwyn a Brooks jsou odkazem na autora, jehož celé jméno je Elwyn Brooks White. (imro)

• - Danny Elfman se vzdal psaní hudby pro Spider-Mana 3 (r. Sam Raimi, 2007), aby mohl vytvořit partitury pro Šarlotinu pavučinku. (imro)

• - Z bezpečnostních důvodů byly kopie snímku převážené do kin pod falešným názvem „Bacon“. (imro)