Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prasátko Wilbur mělo být jako nejslabší utraceno. Hvězdy mu jsou ale nakloněny, a tak se v poslední chvíli objeví pomoc v podobě holčičky Fern, která se ho ujme, krmí ho, opatruje a povídá si s ním. Když začne škola, musí ho Fern prasátko nechat u příbuzných na venkovské farmě, pravidelně ho však navštěvuje. Je ráda, že se má čile k světu, netuší však, že hravý a roztomilý Wilbur skončí o Vánocích jako sváteční šunka. Prasátko, které se stále víc bojí budoucnosti, malované cynickým krysákem Templetonem v černých barvách, se spřátelí s laskavou pavoučicí Šarlotou, která si udělala pavučinu u stropu stodoly. Ta mu slíbí, že se šunkou nestane, a do velké pavučiny vetká nápis Skvělé prase. Ten vzbudí senzaci, která přitáhne spoustu zvědavců a novinářů. Nebezpečí je sice zažehnáno, ale jen na krátký čas. A protože čas uzení se blíží, odhlasují zvířata další nápis. Slovo Úchvatné sice také vyvolá nadšení, ale už ne tak velké. Je jisté, že pokud má být Wilbur zachráněn, je potřeba přijít s něčím novým. A tak Fern podstrčí farmáři leták, který zve na soutěž pro zemědělce. Cena je lákavá, a tak farmář přihlásí Wilbura do soutěže o nejlepší prase. Konkurence je však veliká a Šarlota, která s Templetonem a Fern Wilbura doprovází, hledá poslední vhodné slovo, které by mu pomohlo… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (111)

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Zabijeme prasátko! Ne, počkat, je tu nějaký nápis! Hm fajn, ale už mě nudí. Zabijeme prasátko!! Ne, počkat, je tu další nápis! Hm, ten je lepší než minulej, ale už mě taky omrzel. Takže zabijeme prasátko!!! Ne, počkat, je tu další nápis. Pošleme ho na soutěž! Ale jestli nevyhraje, tak ho zabijeme!!! OK. Jo, takže tohle je to veledílo, který mělo na rajčatech takový super hodnocení? Ok, říkal jsem si, třeba se to bude líbit aspoň dětem, ale když jsem se rozhlédnul po kině, tak se evidentně až na pár výjimek nudili úplně stejně jako já, a to už je co říct. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Od amerického spisovateľa Elwyna Brooks Whitea som bohužiaľ neprečítal ani knihu o myšiakovi Stuartovi Littlovi a ani tú o malom prasiatku Wilburovi. Zrejme sa už ku tímto literárnym titulom asi ani nedostanem. Nevadí. Videl som však hollywoodske filmové spracovania oboch týchto diel. No a musím priznať, že omnoho viacej na mňa zapôsobila "Šarlotina pavučinka". Jednoduchý, detský príbeh, v ktorom sú hlavnými hrdinami rozprávajúce zvieratá žijúce na peknej farme, je nádherne vizuálne spracovaný. Miestami som v tom cítil ľahký závan burtonovskej poetiky. *** ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Danny Elfman: 1. Everything You Ever Wanted - Hawk Nelson [4:05] ,2. Now That You've Come Into My Life - Mark Schultz [3:13] ,3. I Wonder - Billy Ray Cyrus [3:47] ,4. I Will Be Your Friend - Amy Grant [4:01] ,5. Make a Wish - Bob Carlisle/Lucy Kane [5:18] ,6. Beautiful World - Leign Nash [4:00] ,7. Never Alone - BarlowGirl [4:31] ,8. Circle of Friends - Point of Grace [4:14] ,9. Long Way Home - Ginny Owens [4:16] ,10. Home - Natalie Grant [4:47] ,11. There Is a Fountain - Selah [3:56] ,12. The Fall - The Send [3:25], ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $85miliónovTržby USA $82,985,708Tržby Celosvetovo $145,322,519Tržby za predaj DVD v USA $83,507,066 //počet predaných kusov 4,932,446║ Maximálne jednoduchý dej a neobratný režisér robia z tejto fantasy takmer nudnú záležitosť, ako tak nad vodou to držia zvieratká buď tie skutočné ale aj počítačovo animované boli na úrovni, nejaké tie vtipy potešia ale dohromady to fakt nemá čo ponúknuť, dokonca aj ináč celkom príjemne hravá Dakota Fanning tu akási neviditeľná. /50%/ ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Sarlotina pavucinka je mily rodinny film, ktory skor pobavi tych mensich, ako dospelych, pretoze ak by som ho porovnal s trosku podobnym filmom BABE - GALANTNI PRASATKO (1995), ktory dokonca ziskal Oscara za vizualne efekty a este mal 6 dalsich nominacii na Oscara vratane najlepsieho filmu roka 1995, tak je medzi nimi velky rozdiel a to ten, ze Galantni prasatko dokazalo pobavit skutocne celu rodinu, teda aj vratane dospelych. V tomto filme som sa skor nudil, hlavne v strede filmu a to aj napriek kratkej minutazi, ale myslim si, ze ako rodinny film na jedno pozrietie stoji za to a hlavne musim pochvalit krasnu hudbu Dannyho Elfmana... 15.04.2010 ________ Dakota Fanning - (Fern Arable) +++ Kevin Anderson - (Pán Arable) +++ Essie Davis - (Pani Arableová) +++ Beau Bridges - (Dr. Dorian) +++ Len hlasy hercov: Julia Roberts - (Šarlota - pavúk) +++ Steve Buscemi - (Templeton - potkan) +++ John Cleese - (Samuel - ovca) +++ Oprah Winfrey - (Gussy - hus) +++ Kathy Bates - (Bitsy - krava) +++ Sam Shepard - (Vyprávač) +++ Hudba: Danny Elfman +++ ()

Galerie (36)

Zajímavosti (18)

  • Snímek byl z větší části natáčen v Austrálii, kde ale nebylo to správné roční období. Proto štáb musel nasprejovat ekologickou barvou všechny stromy na podzimní odstín. (imro)
  • 47 čuníků se vystřídalo v roli pašíka Wilbura. Každé bylo "specialistou" na něco jiného. Jedno se umělo mazlit, jiné zase třeba chodit správně určeným směrem... (Pumiiix)

Související novinky

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)

Reklama

Reklama