Šarlotina pavučinka

Schweinchen Wilbur und seine Freunde

Šarlotina pavučinka

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA / Německo, 2006, 113 min

Byly doby, kdy byla Dakota Fanning jen roztomilou holčičkou, co uměla pořádně křičet a hezky se tvářit. Pak sice začala cucat krky, chci říct sát krky... Ne, chci říct, že se z ní stala upírka. Ale to sem teď stejně nepatří. "Šarlotina pavučinka" je přesně tím příběhem, kam se ten její ksichtík hodil. Film byl natočen podle stejnojmenné knihy, která měla v Americe úspěch, což však nic neomlouvá její naivitu, kterou se snaží vykoupit trochou toho závěrečného smutku. Děj se vlastně nijak neliší od podobných filmů, které se snaží dojmout a zaměřují se na dětské publikum. Polovina animáků je takových. Dakota si umí skvěle hrát se zvířátky, zvířátka mluví hlasy známých herců a navíc je tady to neuvěřitelně cool prasátko, které vás prostě musí dostat. Příběh je původně románem, ale stejně tak by mohl být jednou poměrně krátkou povídkou. Stejně tak film. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/frost-vs-nixon-bos-vs-kung-fu-trocha.html(16.2.2013)

Vynikající rodinný film s mluvícími zvířátky, který se musí líbit každému, kdo má nějaký kladný vztah ke zvířatům, a opravdu nezáleží na tom, kolik vám je let, ale jestli jste ochotni uvěřit tomu, že každá pohádka, jako je například tato, může být alespoň z nějaké malé části odrazem opravdové reality. Já jsem si ten film maximálně užil, považuji ho za velice povedený a rozhodně to pro mě byl jeden z těch příjemnějších filmových zážitků, které jsem dosud měl možnost absolvovat. Každý charakter každého zde vystupujícího zvířete je vybroušen do dokonalosti a každé to zvíře, které je zde k vidění, je svým způsobem výjimečné. Krysa byla rozhodně velmi nechutná, ale také vtipná, krávy byly naprosto vynikající, husy byly kouzelné, ale nejvtipnější asi byly bezesporu vrány, jejichž chování jsem se smál opravdu hodně. Tohle je zkrátka film, který stálo za to vidět a který jsem si dokázal opravdu hodně užít. Zvířátka zcela předčila lidské herce a tak to je asi v tomto případě správně. A jestliže se zmiňuji o zvířatech, tak samozřejmě nesmím zapomenout na hlavní zvířecí aktéry, totiž na prasátko Wilbura a pavoučici Šarlotu, kteří tento film naprosto ovládli a já se přiznám, že ke konci filmu mi ukáplo i několik slz. Tohle je zkrátka vynikající rodinná komedie, kterou jsem si užil, která se mi líbila, a které velice rád uděluji vynikající a nadprůměrné čtyři hvězdy.(17.7.2010)

• lopata555

Sviatočné dopoludnie na Angelike pokračuje tak tu pripravme dačo aj pre malých vegetariánov, hovoriace zvieratá na farme robia plány aby ich kamaráta prasiatko nedali do Vianočných klobások, myšlienka pekná, pre deti určite celkom milé, no keby dali zvieratá napríklad do pralesa a tam ukázali ako bojujú za život by sa mi to určite pozdávalo viacej ....(1.11.2013)

Klasická americká pohádka. Remake animovaného filmu z roku 1973. Ovšem tentokrát v hrané podobě. Mě se tento film líbil, mám rád filmy, kde zvířata mluví (Rychlý Stripes, Farma zvířat). Člověk by je měl brát z nadsázkou. Oni umějí pobavit, ale trochu jiným způsobem než jsme zvyklý. A to je dobře. Celkově 55%(17.9.2012)

Obyčejné prasátko, v obyčejné vesnici s obyčejným příběhem... Milá Dakotka, krásná zvířátka a nemoc holčičky, které se říká dětství...A k tomu roztomilé zcela obyčejné prasátko a zvenku ošklivý leč uvnitř krásný pavouk Šarlota. Milá hudba Dannyho Elfmana a doktor Beau "generál Lendry" Bridges. Prostě obyčejný milý příběh s obyčejným průměrným hodnocením.(1.1.2012)

• - Snímek byl z větší části natáčen v Austrálii, kde ale nebylo to správné roční období. Proto štáb musel nasprejovat ekologickou barvou všechny stromy na podzimní odstín. (imro)

• - 3 miliony dostala za film hlavní lidská hrdinka, teprve třináctiletá Dakota Fanningová. (Pumiiix)

• - Jennifer Garner ve filmu ve skutečnosti neuslyšíte, protože namluvila fenku Susie, jejíž scény byly z filmu vyřazeny už ve velmi rané fázi natáčení. I ve vynechaných scénách na DVD ji zaslechnete jen jednou. (Slarque)