Prasátko Wilbur mělo být jako nejslabší utraceno. Hvězdy mu jsou ale nakloněny, a tak se v poslední chvíli objeví pomoc v podobě holčičky Fern, která se ho ujme, krmí ho, opatruje a povídá si s ním. Když začne škola, musí ho Fern prasátko nechat u příbuzných na venkovské farmě, pravidelně ho však navštěvuje. Je ráda, že se má čile k světu, netuší však, že hravý a roztomilý Wilbur skončí o Vánocích jako sváteční šunka. Prasátko, které se stále víc bojí budoucnosti, malované cynickým krysákem Templetonem v černých barvách, se spřátelí s laskavou pavoučicí Šarlotou, která si udělala pavučinu u stropu stodoly. Ta mu slíbí, že se šunkou nestane, a do velké pavučiny vetká nápis Skvělé prase. Ten vzbudí senzaci, která přitáhne spoustu zvědavců a novinářů. Nebezpečí je sice zažehnáno, ale jen na krátký čas. A protože čas uzení se blíží, odhlasují zvířata další nápis. Slovo Úchvatné sice také vyvolá nadšení, ale už ne tak velké. Je jisté, že pokud má být Wilbur zachráněn, je potřeba přijít s něčím novým. A tak Fern podstrčí farmáři leták, který zve na soutěž pro zemědělce. Cena je lákavá, a tak farmář přihlásí Wilbura do soutěže o nejlepší prase. Konkurence je však veliká a Šarlota, která s Templetonem a Fern Wilbura doprovází, hledá poslední vhodné slovo, které by mu pomohlo… (TV Nova)

Trailer

TommyDiamond

Klasická americká pohádka. Remake animovaného filmu z roku 1973. Ovšem tentokrát v hrané podobě. Mě se tento film líbil, mám rád filmy, kde zvířata mluví (Rychlý Stripes, Farma zvířat). Člověk by je měl brát z nadsázkou. Oni umějí pobavit, ale trochu jiným způsobem než jsme zvyklý. A to je dobře. Celkově 55% ()

gogo76

Jasné, že na Babe to nemá, ale deti, ktorým je to predovšetkým určené spokojné budú. Zvierat je tu plná farma, vždy kecajú o dušu a prasiatko je sympatické aj keby nepovedalo za celý film ani slovo. Nápad s pavučinami mi príde taký divný a zvláštny ako pripadal všetkým obyvateľom mestečka, ale prečo nie? Z môjho pohľadu pozerateľný priemer, ale ak mám hodnotiť objektívne podľa žánru a detského či rodinného pohľadu, tak sa musím prikloniť k slabším štyrom hviezdam. 70%. ()

iXtr3m3

Milá rodinná jednohubka ála Babe. Po opätovnom zhliadnutí po rokoch so šesťročnou dcérkou zvyšujem hodnotenie z troch na štyri hviezdy. Je to naozaj milý rodinný film, je dosť poučný aj pre deti aj pre dospelých, technicky zvládnutý na úrovni, hlavné posolstvo zahreje pri srdci. Dcérka si na konci aj poplakala, keď sme sa porozprávali o kolobehu života, samozrejme citlivo, keďže je ešte malá. ()

Radiq

No nevim, ale teda mít jako jednoho z hlavních hrdinů pavouka.... Já osobně bych ho teda zadupl (vynášení pavouka z bytu/z domu mi přijde jako krajně zbytečná, až pověrčivá záležitost). Prase by se celkem ještě dalo, ale je jasný, že prase je prase a když je jednou prase prase, tak prasetem zůstane. Tvůrci se ho snažili udělat roztomilý a taky mu dali takovej hlas, ale já v něm stejně vidím prase. Nechci se povyšovat nad prasata a teď jsem si taky uvědomil, že původní záměr je asi hlavně zaujmout dětského divkáka. Ale protože to já nejsem (ani dítě, ani prase), tak nevím, proč bych to nemohl odepsat jako dost kravinu... Poznamenávám ale, že kdybych byl tak do 10 let věku a líbily by se mi filmy typu Lassie se vrací, tak by to mohlo mít docela potenciál (i když mě se takový filmy nelíbily ani v tom věku)... Hej ale ne, stejně dodávám: fuck it and never more! ()

Slarque

Scénář sice (tradičně) podceňuje dětského diváka a valí mu morality a poučení do hlavy palicí, ale všechno ostatní je velice povedené. Efekty jsou vynikající, zvířata tedy opravdu vypadají jako živá, jejich interakce s živými herci je také bez nedostatků. Skvělá je i hudba. Český dabing vás sice připraví o skoro všechna známější jména ze seznamu v záhlaví, ale jinak patří k těm povedenějším. S původním anglickým dabingem ovšem stejně laťka stoupne až na slušných 70%. ()

• Ve scéně, kdy je Fern (Dakota Fanning) na ruském kole, si v pozadí můžete všimnout dívky s maskou pandy, která sedí v autě. Tou dívkou je Elle Fanning, Dakotina mladší sestra! (zajda404)
  • 500 000 amerických studentů v prosinci současně četlo Šarlotinu pavučinku, aby tak vytvořili nový zápis do Guinnessovy knihy rekordů. (Pumiiix)
  • 54 let uběhlo od vydání dětské knížky E. B. Whitea, která snímek inspirovala. Dvacet let poté (1973) podle ní vznikl animovaný muzikál. (Pumiiix)

Související novinky

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)