Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

dezorz

pamiatka na zasle casy. k. smith nikdy nebol genius formalne prepracovaneho filmu, skor jeden z mala indie reziserov, ktoremu sa podarilo presadit. clerks 2 je fajn film, akurat uz to nie je taka pecka ako predchadzajuce filmy. coolove insiderske dialogy uz nemaju tu coolovost, pomaly ustrnuli. skoda. ()

shyster

Konverzačních komedií je mnoho. I tak se vždycky najde jeden skvost, kdy si užíváte každé slovo. Právě tento film do této kategorie patří a i když nedosahuje kvalit jedničky, stále je co řešit a divit se, co dokáže dospělý muž s oslem. ()

marcek

Tak to jo. Tomuhle říkám komedie. Občas jsem to fakt musel pauzovat protože už to něšlo vydržet :) zvlášť u Jaye a mlčenlivýho Boba. A ještě něco - fakt dost dobrej soudtrack ()

Petoss1

Drzé a zábavné. Film plný bláznivých postavičiek, ktoré si neberú servítky pred ústa, majú skazenú morálku a navšetko pindajú. Kvalitný soudtrack a najmä hlášky sú základy pre tento snímok. Za tých 94 min. sa toho udeje veľa, ale aj tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že je to všetko rýchlo postríhané a v scenári by sa našlo este zopár minút navyše. "Nemôžeš zo zatku do pusy". 77% ()

Mefistofelle

Tak tohle opravdu není nejlepší způsob, jak navázat na kultovní pecku Clerks. Ano, objevují se tu opět ti samí herci v roli stále stejných, i když o něco starších postav, ale z mnoha důvodů už to není ono. Zatímco první díl byl salva jedné výborné hlášky za druhou, zde jich je o dost méně. Pár dobrých se sice dočkáme (nelze zapomenout na diskuzi o tom, jestli je lepší Pán prstenů nebo Star Wars), ale vše je jaksi povrchní a bez hloubky. Ohromný problém jsem měla s romantickou zápletkou, která byla neskutečně laciná a jako vystřižená z nějaké přitroublé romantické komedie. Můžete sice namítat, že v prvím díle taky přeci šlo o Danteho vztahy, ale z mého úhlu pohledu to nebylo ani zdaleka tak plytké jako tato nová lovestory. A pokud se k ní přidá i taneční číslo (NESNÁŠÍM taneční čísla), tak je to opravdová pohroma. Proč tedy nakonec dávám tři hvězdičky? Jednoduše proto, že i když to rozhodně prvnímu dílu nesahá ani po kotníky, pořád jsem se u toho bavila a je to mnohokrát lepší než většina komedií po roce 2000. ()

ad

Návštěva "starých známých" velmi potěší :) Dočkáte se výborných dialogů, nostalgie, roztomilé R. Dawson, jednoho skvělého rozboru Pána prstenů, Jaye a Tichého Boba v plné formě, jedné taneční scény jako z monty pythonova smyslu života, ale i několika konvenčních vtipů a zbytečně pastelových barev... 4 a půl * ()

Lopic

Dvojka se mi líbila snad i víc než dokonalá jednička. Rosario Dawson do filmu skvěle zapadla a její tanec na písničku od Jackson 5 mě dostal. A jak to sakra ten tlouštík Dante dělá, že se o něj vždycky perou dvě ženský? ()

cubajz

pro mě jedna z nejlepších komedií co jsem viděl - režisér si dal s pokračováním Clerks na čas, ale výsledek je geniální! Mix všech osvědčených a fungujících Smithovských nápadů - výborných sexistických hlášek rejpala Randalla ("Řekni, je normální kouřit po análu?"), hádek na téma Star Wars vs. Pán Prstenů a odkazů na současné trendy. Dočkáme se i nečekaně citových scén, které jsou chytře vyvažovány zabijáckými řachandami, ale přitom působí reálně a uvěřitelně - stejně jako postavy, z nichž každá řeší nějakou svou krizi... A pamatujte: neexistuje zoofilie, pouze mezidruhová erotika:) ()

DruidKarel

638. hodnocený film: Ač se zde objevili, pro mě, neznámí herci, tak mě tenhle film pobavil hodně moc. Ale je pravda, že není nutné, aby kvalitní film měl známé herce. Na tomhle filmu oceňuji asi nejvíc tu jeho obrovskou nadsázku. Unvitř jsou 3 týptci s prachmalýcm ponětím o okolním životě, jejichž šéf je nádherná dáma, která je v lecčems chápe a oni jí berou jako dalšího do své party, protože chápe mužské sexuální potřeby. Venku jsou další 2 idioti - jeden z nich nemluví skoro nic a druhej vystrkuje prdel, kde se dá. Nakonec nesmím zapomenout na tu mezidruhovou erotiku mezi Kelly a oslem (Kelly byl ale chlap), ta mě fakt pobavila... Velký dílo za 4*, které fakt pobaví každého. 4* ()

ifa

Při potyčce Pán Prstenu X Star Wars jsem nevěděla komu fandit, ale vyšší kvality měl ten, po kterém se nemusel uklízet obsah žaludku. 80% ()

tomtomtoma

Opět trochu vulgárně přímý a zábavný pracovní den Danteho (Brian O'Halloran) a Randala (Jeff Anderson). Tentokrát ale z Moobyho rychlého občerstvení, neboť Quick stop vyhořel. Dante opět musí vyřešit svoji osobní rovinu mezi dvěmi pohlednými ženami. S jednou Emmou (Jennifer Schwalbach) je zasnouben a měla by mu s ní začít nová, dlouho očekávaná změna jeho života, kdy snad konečně dosáhne nějakého posunu vpřed. S druhou, svojí šéfkou Becky (Rosario Dawson), jak později zjistí, čeká dítě. Do toho samozřejmě Jay (Jason Mewes) a Mlčící Bob (Kevin Smith), kteří prošli odvykačkou. Film se krásně trefuje do pokrytecké katolické výchovy v podobě dalšího zaměstnance Eliase (Trevor Fehrman), který věří na polštářníčky a zubníčky a trápí se touhou. Krásně se trefuje do ohánění černochů, že bílí jsou rasisti, když hystericky reagují na všechno, aniž by se jich to týkalo. A samozřejmě mezidruhová sexuální šou Sexy Studa (Zak Knutson) s oslíkem. Nakonec oba hlavní hrdinové dochází ke zjištění, že se nemohou oddělit a že jejich snem je znovuotevřít Quick stop sami na sebe. Je to konečně odhodlání se k něčemu a nejen neustálé si stěžování na situaci, jako v případě Danteho. K tomuto zjištění museli dospět přes ohrožení jejich vztahu odloučením. Aneb hlavu vzhůru a jdi přímo za svým snem. Jen musíš nejdříve přijít na to, jaký je. ()

starbrejkr

Zůstanu především velkým fandou jedničky. Dvojka je sice hodně vydařeným pokračováním, ale dá se říct, že jede podle úplně stejné struktury. Jen tomu něco chybí....není to ta černobílá ani chybějící nádech nezávislosti, o to u Clerks tak úplně nešlo. Možná jednička měla lépe vypointované situace, které dvojka chtěla dohnat ještě větším kanálnictvím, které už tady bylo pro mě trochu na hraně - i když scéna s oslem ve svém dovršení měla neuvěřitelně avantgardní nádech:-D Ale co, čert to vem. I tak je to výborná zábava a životních pravd v ní zabalených se opět dočkáme. Jo a Rosario Dawson, sakra, to je pokoukání... ()

bukowski83

Našláplá ukecaná komedie o přátelství, vztazích a změně stylu života. Spousta vtipně napsaných postav rozjíždí zábavu a tempo překvapivě drží až do samotného konce, kde přijde vyvrcholení v podobě mezidruhového sexu - to mě vážně odrovnalo. Moc se mi líbilo, že zde nebylo přeromantikováno a vše je bráno tak nějak příjemně a hlavně vesele. No a to že Frodo a Sam byli buzíci jsem se dozvěděl až tady.80% ()

JohnRambo

Stále veľmi vtipná záležitosť ale už som tam predsa len pociťoval pokles oproti prvému dielu. Možno je to tým že tam chýbala ta amatérskosť z prvého dielu ktorá filmu dodávala niečo špeciálne. Napriek tomu veľmi slušná (neslušná) komédia. ()

C0r0ner

Místní nadšení zdaleka nesdílím, ale i tak se jedná o povedený film z dílny Kevina Smithe, který tentokrát netlačí tak tvrdě na humor a věnuje se i jiným tématům. Chvályhodně se opět objevují všechny známé postavy a dodávají tak koloritu filmu jakési nostalgické kouzlo. Příjemný film, ale žádný zázrak. 75% ()

Wormboy

Jedno z mala pokracovani, ktore prebija svojho predchodcu a Kevin Smith predstavuje jednu z najlepsich komedii poslednej doby. Skutocne brilantne!!! ()

Matrinx

Nejenom na postavách jde vidět jak se za tu dobu Clerks a jejich tvůrci vyvinuli. Jednička byla taková nedopečená, a dvojka je už dozrálejší. Ubylo těch "rádoby vtipných vtipů", příběh se zúžil a zefektivnil se. Už to není takový seriál ve filmu, kde nakonec všechny epizody do sebe zapadnou, a vytvoří jakýsi nevýrazný konec. Dvojka má svojí pořádnou cestu, a pořádný konec(a pěknou Rosario Dawson!). Jednoznačně je pro mě lepší dvojka než jednička. Za čtyři hvězdy. Třeba se za 12let dočkáme dalšího pokračování ;) ()

necisty

Zklamalo! Do tohoto filmu jsem šel dopředu s pěti hvězdami, ale jen s tím, že mě pobaví. A kde se stala chyba? Jak to, že to tu má tak vysoké hodnocení, když je to přitom blbost?! Já jsem teda asi nepochopil ten humor nebo co. Ono to chvilkami bylo fakt dobré, ale myslím tomu předcházelo jak se říká: 'Bylo to až tak blbé, že to bylo dobré'. Já vím, že se to v tomto žánru nemá, ale děj je strašný! Celou dobu jde o nic a na konci se mu Randal vybrečí na rameni ať nikam nejezdí, to provází takové neuvěřitelné množství keců, které bych čekal někde v romanťáku a ne zde, kde čekám, že to ještě nějak zachrání. Uznám, že požádání o ruku patří mezi ty lepší, ale zase do jiného žánru. Možná bych dal ještě plus vcelku dobrému OST. Myslím, že si to víc užili samotní herci, protože za sebe říkám, že bych si chtěl v podobné šílenosti zahrát, ale vůbec bych nečekal, že se to bude někomu líbit. 'Viděls jaké měl ten osel péro? Miluji tě.' ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008