Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

eagle-eye

Film jsem viděl prvně až letos na ČT2 a musím konstatovat, že nic lepšího jsem letos zatím neviděl. Kam na to Smith chodí? Přesně typ humoru, který mi sedí a bombastické finále s mezidruhovou erotikou mě dostalo...;-) Já nevím jak vy, ale já bych toho Jaye možna i oš....:-)) ()

wosho

Velice příjemné překvapení. Smith se vrátil ke kořenům a natočil pokračování svého kultovního debutu. A vše dopadlo jak jen nejlpe to šlo. Jeho autor se neštítí přitlačit na pilu s hodně tvrdým humorem-mezidruhová erotika nikdy nebyla tak sexy:-). A na víc příběh obohatil o hořkost dospělosti z krizy krystových let a dalšího směřování života. Herci jsou skvělí, hlavně R. Dawson si svou postavu užívá a je na ní vidět, jak je šťastná ze své role. A nesmím zapomenout na ústřední dvě dua-dokonale sehraní herci vždy potěší. Suma sumárum velice kvalitní pokračování, které se před starším bratříčkem nemusí vůbec stydět. ()

I.AM.NOT

Až na dva tři momenty jsem se nepopadal za břicho (chodící Pán prstenů přesně sedí), ale Clerks jsou takový milý film, který jako by přesně vystihl tragikomedii života a malicherné životy obyčejně neobyčejných lidí . Dvojka mi sice nepřipadala tak podmanivá jako jednička, ale zase finální "show" je, nebál bych se říci, jedním z nejvtipnějších komediálních momentů vůbec. ()

Corpsegrinder

Clerks 2 jsou Smithova nejlepší práce protože i když mu filmy se souvislým dějem jdou dobře tak téměř epizodický vyprávění z fast foodu nabízí víc hlášek a víc srandovních situací než cokoliv ostatního. Zároveň se film dá použít jako argument pro lidi co tvrdí že sprostý komedie nejsou vtipný. Kdo se nesměje zde tak je pozér. ()

Sancty

Jednotku som žiaľ nevidel, ale pochybujem, že by bola lepšia ako pokračovanie. Skutočne si neviem predstaviť v čom by mohla viac vynikať. Romantika s ťažkým kalibrom (láska a cvoky, koža a chlpy). Fekálky nemám rád, ale od tohoto okamihu pridávam komédiám nové vlákno: Smithovky. A to je doprdele rozdiel! ()

Here

Kevin Smith má nabito ostrou munici! Přestože většinou narážky na pána prstenů nemám rád, tady jsem si je zamiloval. Rosario Dawson předvádí už klasicky ohromující herecký výkon a Jay má pořád stejně dobrý, ne-li lepší, hlášky (u "Lord?" jsem ležel smíchy). Pro znalce Kevina Smithe naprostá nutnost, pro ostatní to nelze nez doporučit. ()

Arach.No

Dílo boží! Po totálním úpadku s Tátou na plný úvazek se Kevin vrátil s tím co všichni tak milujeme. Nechybí Jersey, nechybí Quick Stop a hlavně nechybí Jay a mlčenlivej Bob. Co se nepovedlo v prvním dílo, to se dokonale podařilo v tomto. Pro Smithovy fans naprostá povinnost, pro ty co se s ním zatím nesetkaly vynikající způsob jak to napravit. ()

Ezekiel1

Určitě lepší, než Jay a mlčenlivej Bob, ale stejně se jedná o film, který mi stačí zřejmě vidět jen jednou. Jediné, co v této komedii pro mě bylo opravdu cool byla scénka s Mlčením jehňátek-Goodbye Horses:), ta stojí opravdu za to. ()

skliba

Kevin Smith je fakt znalec, jedna z nejlepších komedií.Luxusní inteligentní vtipy, od elegantních narážek na Lord of the rings až k nechutnému mezidruhovému sexu.Fakt jsem se zasmál.Pilopant.......best! ()

Káronoš

EAT PUSSY!!! Lepší návrat nekonvenčních obchodníků z New Jersey si žádný Smithofil nemohl přát. Nejenom, že se Kevinovi podařilo naladit obscénní atmosféru z jedničky, ale jako by krásně naladil na další životní epizodu a na výborné charaktery hlavních postav, které se drží stejných pravidel a dostávají se (vyhledávají) stejně pravdivé životní pravdy a moudra, která přes drsný a nestydatý obal, dokáží upoutat divákovu pozornost a (případně) mu otevřít srdce. V tomto díle jsou však prakticky všechny hlavní postavy více chytlavé a více precizní, což působí záživněji a udává to příběhu vetší hloubku. Tentokrát Dante a Randal začínají pociťovat přítomnost jejich stáří a snaží se zařídit si a srovnat život podle určitých priorit, abi předešli případnému zhroucení jejich už tak dost pohodlného života bez konkrétních cílů. Procítěnost příběhu jsem příjemně přijal a pár kapek slz při konečném vyvrcholení to potvrzovalo. Nesmrtelných hlášek a dokonalých jednoduchých fórků s menší dávkou sentimentu je to (očekávaně) dost a nové zábavné postavy (včetně úžasné Rosario Dawson) taky zabodovali. Jěště bych určitě zmínil, že nová verze Jaye a silent Boba je naprosto senzační a coolová. Když ještě vezmu v potaz parádní a svižnou hudbu, dokolanou režii či "přátelského" osla, tak si Clerks 2 zasluhují oslovení: dosavadně nejlepší výtvor génia Kevina Smitha a záruka pro dobrou (ikdyž trochu krutou) zábavu. Hodnocení: 10/10. PORCH MONKEY 4 LIFE ()

DannyBoy80

Luxusní komedie. Je to uchylné, sprosté, ujeté, ale je to hodně zábavné. Není to pro každého, někteří asi nedají porno s oslem. Strefování do pána prstenů je taky super (LORD nesnáším). Bandičku ulítlejších kreatůr asi budete hledat těžko. Masakrální neotřelý humor. ()

Wishkah

Starší, vyzrálejší a pořád stejně divní maníci. Naprosto výborné pokračování kultovní ukecané komedie. ()

ThomasL

Super. Kevin Smith mě opět nezklamal. Ať už byl děj filmu jakkoli jednoduchý, dialogy byly brilantní. Sice trošku vulgární, ale s tím se u Smithe musí počítat. On už jiný nebude. ()

Angelino

Neviem či to bolo tým dabingom, ktorý celý film znehodnotil, alebo ja som svojím vkusom úplne mimo (teda naznačujú to aspoň hodnotenia)... ale druhú šancu tomu fakt nedám. ()

Hyb_rid

Tohle je smithovka jako vyšitá, vtipná, perverzní a ostrá jako břitva. Musím smeknout Kevine! Porch monkey forever ()

Abiosis

*PRVÝ DEŇ ZVYŠKU ŽIVOTA* Počas prvých dvadsiatich minút som bojoval so silnou chuťou film vypnúť - až natoľko som sa naň nedokázal naladiť - no napokon som svoj prvotný impulz prekonal, filmu dal šancu a dopozeral ho. A naozaj neľutujem. Humor treba niekedy dvakrát prežuť skôr ako ho prehltnete: je krutý, tvrdý, zosmiešňujúci, úchylný, rasistický. Postavy sú originálne a neprehliadnuteľné (môžme povedať, že aj "kultové"?), dialógy energické a zapamätateľné (milujem tie, kde dochádza k zosmiešňovaniu trilógie Pána prsteňov, alebo kde naivný Elias Randalovi vysvetľuje príčinu svojho panictva). Osobne mi neprekáža - skôr ju vítam - ani nenápadná romantická linka nesúca sa celým filmom. A že to niektorým komentátorom pripomína tínedžerské komédie typu American Pie? Scestné to prirovnanie. Je totiž rozdiel hovoriť o vagíne a hovoriť o vagíne. Ak niekto filmu dá plný počet, pochopím to. Ak niekto filmu dá nulu, pochopím to tiež. Verdikt v 1 vete: Šialený film o tridsiatnikoch hľadajúcich zmysel života. 27.09.2010 ()

Teabag

Miluju komedie Kevina Smithe a tahle patří k jeho nejlepším. Herci ke svým postavám dokonale sedí, dvojice Jay and Silent Bob se zase o malý kousek vyvíjí a gagy jsou správně šílené. Prostě paráda! ()

Schuldiner

Stokrát lepší než jednička! Ale i tak to mohlo bejt lepší.. Jay a Mlčenlivej Bob mě pobavili jako vždy.. Ale sakra...proč to neni zábavnější??? Já se chtěl bavit...!!! Nejvíc (a už nějakou dobu jsem se tak nezasmál...) mě pobavila Jayova ´´melancholicko-intelektuální´´ vsuvka na téma jeho budoucnosti jako astronauta :-D ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008