V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

djbarrel

Pamatuju si jak jsem jako malý tenhle film žral na VHSce s děsivým obrazem a ještě horším dabingem. Tenkrát jsem po shlédnutí odmítal chodit do sklepa ... co kdyby náhodou že ? :-) No jako dneska se směju podivné gumové masce s lampičkama místo očí, ale je fakt, že když se děj přesune dolů do kanálu má to fakt dobrou atmosféru. 3 hvězdy z nostalgie. 60 % ()

ZdenoMolnar

Dobrý nápad tá manhattanská kanalizácia.Ale mohlo tam biť viac hororovej akcie.Milujem 80s béčkové horory preto sa mi to lúbi a ktomu ešte do tohoto filmu dali dobré postavy,ale najlepší z nich bol Daniel Stern.To bol obyčajný chlapek krorý zistil očom je reč. ()

J.Mayen

Ja jsem zde musel zmenit sve hodnoceni ze 4 hvezd na 5, protoze ve sve dobe me film dokonale vystrasil, Navic jsme bydleli ve velkem domu na osamelem miste, ktere bylo idelani se svou obrosvkou pudou a jeste vetsima sklepnima prostorama (kde nic nebylo, jen stekala voday ze zdi a hemzilo se ruznymi zviratky) proto aby clovek strachy zesedivel. Film jsem videl klasicky na VHS u bratranka v dobe v CR jeste za tezke totality. Takze pro me obrovsky zazitek a film jako Becka nerad oznacuji. Neprijde mit to adekvatni. Dvojka byla opravdu velmi slaba. ()

Nikolas__

Na tu dobu překvapivě technicky vymazlené hororové sci-fi, kterému bohužel chybí větší jiskra. Tudíž i když je scénář docela fajn, a baví, tragické herecké výkony filmu opravdu nepřidávají. Asi největší výtka ke starším hororům. Jinak si upřímně myslím, že to za to jedno shlédnutí stojí. Horůrek na večer s nechutnými mimozemšťany, sice je něco málo nad průměrem, ale neurazí. 5/10 ()

Brunsvik

1) "Ugly. Slobbering. Ferocious. Carnivorous." 2) "They're not staying down there, anymore!" 3) "You Won't Want To Know What It Means." ()

Ondrew

"C.H.U.D." som prvy raz videl az dnes, a tak to cele vnimam bez zavanov nostalgie. Napriek tomu si nemozem pomoct, ale staby uplne typicke becko z 80. rokov to ma celkom grady. Herecke vykony su sice dost smiesne, mutanti maju tendenciu skor pobavit, nez vystrasit, ale nieco na tom celom proste je. Mam dojem, ze v mojom pripade dost pomohli sceny odohravajuce sa v podzemi, nakolko podobne lokacie ma z neznameho dovodu pritahuju ;). Takze... je to sice priemer ako vysity, ale to neznamena, ze nedokaze celkom fajn zabavit. 50%. ()

Bubakoff

pardon, ale já musím dát pět, prostě nostalgie jako prase, můj první film na VHS...se slzou v oku vzpomenu...a remake by fakt nebyl špatnej... ()

zurivymlok

Jeden z mnoha hororů, které se sem dostali na VHS těsně po revoluci, který jsem jako malý prcek viděl. Už si z toho prakticky nic nepamatuji: jen nějaký kanál a obludu se svítícíma očima, které jsem se celkem bál. :-) ()

Mark1983

No párkrát jsem tento snímek jako školák viděl a patřil mezi mé sledovanější, ale dnes by mě to možná asi moc nezaujalo, aspoň myslím. Přesto jsem přesvědčený, že se jedná o průměrný až fádní hororový film,ale to je ovšem jen můj osobní názor. ()

bocy

Zo začiatku sa mi to javilo byť celkom dobré, niečo v štýle starých poviedok od Clive Barkera, ale druhej polovici niečo chýbalo...možno originálna pointa :D ()

abanek

Béčko?Spíš efko...Atmosféra nikde, příšery "příšerný"... Crutě.Hovadská.Ultra.Debilita... 1 hvězda za nápad... ()