Bratranci Bo a Luke Dukeovi jsou tak trochu postrachem města a celého okrsku Hazzard. Žijí rozmařilým způsobem života, ve kterém si nic neodpírají a velmi často se pohybují na hraně zákona. Místní šerif by je rád viděl ve vězení, a tak se zdejším vlivným bossem Davisem nastrčí do stodoly jejich rodinné farmy kotel na pálení kořalky a ta je jim zabavena. Nejsou však jediní, i jiným byly farmy konfiskovány a nikdo nezná pravý důvod. Poslední dobou mají bratranci velkou smůlu, jejich miláček - auťák Dodge Charger - byl jako vůz užívaný pro nelegální prodej alkoholu také zabaven. Tím pádem by se Bo a Luke nemohli zúčastnit blížícího se, pro město velice prestižního, závodu. Auto je zaparkováno v dílně jejich kamaráda, který nechá bratrance, aby ho v noci tajně odvezl. Mezitím se vloupají do kanceláří Davise a ukradnou velký trezor. V něm však nejsou peníze, ale pouze nějaké vzorky půdy... (TV Nova)

sskrblik

Seann William Scott a Johnny Knoxville. Dvě jména mých nejoblíbenějších herců z Prciček a z Jackass bok po boku. Už to mi znělo zajímavě. Rozhodně jsem od začátku nečekal nějaký složitý příběh, spíš solidní akční kaskadérskou komedii prošpikovanou hláškami. Přesně to jsem taky dostal. Takže bych to závěrem shrnul v bodech: dobrá hudba, moc pěkný holky :-), dva oblíbení herci a závody ve stylu Flatout či NFS Hot Pursuit chcete-li. Na odreagování ideální film. 3,5 / 5 ()

cachina

Nic originálního, párek nepříliš inteligentních (ba spíše naopak dost přiblblých) hrdinů, rychlá auta, krásné ženy v přiléhavých tričkách a minišortečkách. Buranská komedie z prostředí amerického jihu. Už od prvních minut (nebo spíše už, když si přečtete hlavní role) víte, jakým stylem se bude film odehrávat. Typická oddechovka, při které člověk vypíná mozek. Co ale musim pochválit jsou automobilové honičky. Velmi jednoduchý děj, pár vtipů. Nenáročná podíváná. ()

lakikaki

Kapitola prvá: Predloha vs. Remake Nie žeby som bol nejakým hardcore fanúšikom seriálovej predlohy, ale videl som celkom dosť epizód a bola to solídna 70's zábava so štýlovými hrdinami, ešte štýlovejším autom, rozkošne nemotornými zloduchmi a scenármi písanými zakaždým podľa rovnakej šablóny. To ale nebráni tomu, aby si divák seriál užil aj dnes. Z predlohy si film prevzal iba názvy postáv a vzťahy medzi nimi, ich charaktery však od základov prekopal. Nevravím, že je zlé prispôsobiť hrdinov novej dobe, ale hrubý jazyk a prekročenie hranice medzi chytro zvodnou a hlúpo ľahkou Daisy mi fakt vadili a pripadali mi trochu ako urážka pôvodného dosť fajn seriálu. Kapitola druhá: Laická analýza I. Nemôžem ale povedať, že by boli zremakovaní Dukes of Hazzard nudní alebo nezaujímaví, zabaviť sa na nich celkom dá - vo filme sa vždy niečo deje, Seann William Scott a Johnny Knoxville sú sympaťáci, Jessica Simpson je odporne prvoplánová, ale pozerá sa na ňu fakt dobre (áno, podľahol som lacným trikom) a General Lee charizmou prekonáva aj istý hovoriaci čierny Pontiac i transformujúci sa tirák z garáže Michaela Baya. Intermezzo: Burt Reynolds Veľké výhrady mám však k postave Bossa Hogga, ktorú sa viac zničiť snáď ani nedalo, tvorcovia do nej totiž obsadili Burta Reynoldsa (čím sa sami nafúkane pochvália v kvázi štýlovom predstavení jeho postavy), ktorý má zrejme problém uvedomiť si, že známe meno neznamená talent alebo charizmu a snaží sa hrať veľkého šéfa, darí sa mu ale jedine pôsobiť rozpačito až trápne. Kapitola tretia: Laická analýza II. Scenár filmu je dosť o ničom, navyše sa v ňom nájde ešte aj niekoľko nevtipných hlášok a situácií, ktoré však vtipné byť mali, ale k réžii mierne tiahnúcej do béčkových vôd sa to vlastne hodí tak akurát. Čo ale na filme veľmi oceňujem je fajnový rockový soundtrack, ktorý už aj tak parádne natočené automobilové naháňačky a preteky povyšuje na kráľovskú zábavu. Hrubý jazyk mi na filme síce prekážal, to ešte stále platí, ale musím uznať, že český dabing má fakt koule a vyhýbať sa mu rozhodne nie je potrebné. Kapitola štvrtá: Starsky & Hutch - nedosiahnuteľný ideál? Nedá mi ešte nespomenúť paralelu s remakom seriálu Starsky & Hutch. Oba filmy sú remakmi seriálov z prelomu sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, v ktorých išlo v podstate o to, že dvaja chlapíci jazdili v parádnych autách. Filmový Starsky & Hutch ostal zasadený v sedemdesiatych rokoch (dobrý krok), svojej predlohe vzdal hold minimálne v podobe zábavných cameo roličiek bývalých hercov hlavných rolí (dobrý krok), nezameral sa na súčasné teenagerské publikum prahnúce po akcii, štýlových a hláškujúcich, i keď neuveriteľných hrdinoch a čo najviac obnažených čo najlepšie vyzerajúcich herečkách či hercoch; ale vybral si cestu sympatickej polo-akčnej komédie určenej pre všetkých (ďalší dobrý krok) s hercami, ktorí boli v podstate stávkou na istotu - Frat Pack zaručuje aj v tom najhoršom prípade aspoň priemerný úspech (opäť raz dobrý krok). A keď film nakoniec uspel finančne i u kritiky, pomazané hlavy v štúdiu prišli s nápadom oživiť ďalší starý (a nie nepodobný) seriál, akurát sa tentokrát vykašľali na detaily, ktoré v konečnom dôsledku môžu mať veľký vplyv (a nakoniec aj mali) na úspech či neúspech snímku a spoľahli sa na to, že o záujem divákov sa postará už len samotný názov filmu/seriálu a nič iné nie je nijak zvlášť podstatné. Epilóg Dukes of Hazzard mi nedali okrem jednorazovej ničím výnimočnej zábavy nič, ale podarilo sa im ubrať mi cca hodinu a pol života, ktorú som strávil písaním tohto nečakane dlhého komentára k filmu, ktorý si takúto časovú investíciu ničím nevyslúžil. Hodnotenie vidím na rozhraní dvoch a troch hviezdičiek, prikloním sa ale k dvom, béčkových momentov tu bolo na nie-tak-úplne-béčkový film predsa len priveľa. Poďakovanie Ďakujem filmu aspoň za to, že mi pripomenul môj takmer zabudnutý, ale teraz znovu aktuálny sen: Starsky Torino v jednej garáži a General Lee v druhej. () (méně) (více)

Frajer42

Ani pěkná auta a ani příjemný soundtrack příliš nezachrání moje nefalšované zklamání. Několik málo vtipných momentů se sice našlo, ale z naprosto drtivé části film bombardoval diváky nekončícím přívalem trapnosti. Film obsahuje výhradně hodné, zlé a blbé postavy. Případně jejich kombinace. Na duo Knoxville a Scott jsem se opravdu velmi těšil. Nepočítal jsem s nějakým sofistikovaným humorem, ale tohle v mých očích prostě vtipné nebylo téměř vůbec. Strašná škoda. Dokonce jsem v samotném závěru začal usínat, a to jsem byl přespinkán. Část filmu jsme se spolusledovatelkou dokonce zrychlovali. Když opravdu hodně přivřu oči, tak to vidím maximálně na tu jednu hvězdu. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

Real Tom Hardy

Filmové spracovanie doslova legendárneho a ikonického rovnomenného amerického televízneho seriálu aj napriek vyššiemu rozpočtu od WB a hlavne zvučnejšiemu menu a statusu "značky" nedostal do rúk nejaký skúsený rutinér (ako v prípade tie-in videoklipu Ratner), ale tvorca pomerne stokárskych komédií Chandrasekhar zo súboru Broken Lizard, čo ale koniec koncov nemusí byť ani príčina nie príliš pozitívneho kritického prijatia snímky vtedy aj dnes, s ktorým ale súhlasiť nemôžem. Dívajúc sa totiž na jednotlivé spojné elementy oddelene a takto ich aj hodnotiť, výsledok je častokrát (nad)priemerný. TDoH príbehom – tzv. "strip mining" a boj proti nemu & jeho environmentálne dopady na ekosystém (plus zrod auta, ktoré presiaklo a stalo sa pevnou súčasťou americkej popkultúry – 1969 Dodge Charger "General Lee") – neoslní, nakoľko ide o čistokrvnú komédiu, kde podrobne dané témy a motívy rozoberané nebudú (a riešené sú naivne) a tým pádom je viac-menej len pozadným parťákom a službou pre všadeprítomné automobilové naháňačky a kaskadérske kúsky. Tieto sú veľkou devízou a primárnou časťou filmu, ktoré v tom čase robila elita Hollywoodu Dan Bradley. Čo tiež určite treba vyzdvihnúť je kamera, silne užívajúca si zelené exteriéry amerického Juhu, a takisto solídne zvláda snímať objekty v rýchlom pohybe. Zároveň stojí za zmienku, ako geniálne sa podarilo rodákovi z veterného mesta zachytiť esenciu života a atmosféru južanského zapadákova bez väčšej degradácie predmetnej kultúry, i keď jej satirizovanie je v určitých scénach jasne prítomné. Rád tiež pochválim energickosť a dynamiku ústredného dua (aj serióznejší tón antagonistov) v porovnaní so seriálom (viem to, prišiel som o vlasy aj rozum, keď som sledoval toho 130 epizód). A Jessica Simpson, ktorá je na samostatnú debatu. Aj mimo faktu, že film je oproti seriálu vedený dosť sexuálnym smerom (respektíve postava Daisy Duke je 100% času pomerne silno sexualizovaná), čo je z môjho (vysoko nestranného :D) pohľadu asi tá najlepšia vec, aká sa tomuto počinu mohla udiať. TDoH v rámci toho, čím je – vidlácka redneck komédia – je čistý nadpriemer. Aj keď sa to na prvý pohľad zdať vôbec nemusí. A jeden z mojich najmilovanejších filmov vôbec... ♪♫ / ♪♫ (galéria: x / x) (x) (x) (x / x / x / x) (x / x) (x) (x / x) (x / x) (∞2009-2012) (23.6.2013) (27.2.2017) (28.7.2018) (22.12.2018) (9.4.2020) (11.5.2020) (28.2.2022) (27.5.2022) (1.12.2022) (30.4.2023) "Would a BJ from Daisy be within the realm of possibility? Or how about a pair of her still-warm shorts?" ()

• Auto, kterým se prohánějí hlavní hrdinové je oranžový Dodge Charger z roku 1969. (Stocki)
  • Ben Jones (Cooter) film neznášal. Uviedol, že najmä preto, lebo pôvodný seriál bola rodinná šou, zatiaľčo film dostal takmer rating R pre sexuálny obsah. (Real Tom Hardy)
  • Studio Warner muselo zaplatit pokutu 17,5 milionu dolarů za porušení autorských práv, protože neodkoupili všechny původní licence na adaptaci seriálové hitovky The Dukes Hazzard. (Pumiiix)