Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

veru_needy

Little Miss Sunshine je film, od kterého jsem vůbec, ale vůbec nic neočekávala. O to víc jsem pak byla příjemně potěšena. Tento road movie, který se zcela vymyká klasickým filmům, je nabitý humorem od začátku do konce. Nejedná se ale o ten klasický vykonstruovaný humor, spíš o takový ten lehčí, který ani není vtipný, přesto se neubráníte smíchu. Jde víceméně o normální americkou rodinku. Věčně optimistický otec, skoro na mizině kvůli nezdarům v práci. Matka, která neumí vařit a věčně se bojí o svého homosexuálního bratra, o kterého pečuje poté co se pokusil neúspěšně zabít. Syn, který všechny nenávidí a rozhodl se nepromluvit do té doby, než ho přijmou do letecké akademie. Vulgární dědeček závislý na heroinu a konečně malá dcerka, o kterou jde hlavně. Malá Olivie se má zúčastnit soutěže krásy, kdesi ve vzdálené Kalifornii. A rodinný výlet může začít. Film je to prostě skvělý. Kritizuje mnohé americké nešvary a hlavně pokrytectví spojená s mnoha soutěžemi královen krás. Sledovat tento snímek je diváckým požitkem, už jen proto, že malá Abigail Breslin je prostě k sežrání. - "Do you eat ice cream?" ()

Mgb21

Pro mě nejlepší film letošního roku ! Kam se hrabe Bond, Borat nebo Hunt. Tenhle filmeček mě dostal. Výborná záležitost bez hluchých míst. Těm lidem prostě musíte fandit. A scéna na pódiu mě donutila brečet smíchy. ()

becki_tu

Takhle to vypadá, když se rodinka podivínů vydá na výlet, který má jeden cíl – splnit malé Olive její dětský sen. Vážnější témata střídá milý a nenucený humor přesně tak, aby se divák neustále utvrzoval v tom, že život je zkrátka hořkosladký a plný nečekaných překvapení. 70% ()

Mikah

Je to velmi zábavná a příjemná road-movie, v níž v hlavní roli vystupuje jedna rodina, v níž je každý tak trochu bláznivý. Nejmladší Olive má sen stát se Miss Sunshine a celá rodina se s ní vypraví na dlouhou cestu jí tento sen pomoci splnit. I přestože téměř všichni z této rodiny měli neobvyklé sny a vymykali se společenským předpokladům, navzájem se neodsuzovali a nakonec ukázali soudržnost a vzájemnou podporu v individuálním rozvoji. Vůbec jsem nečekala, že se budu tak bavit. ()

mm13

Po celý čas mi to prišlo až príliš divné a čo je horšie aj vtieravé, no krok za krokom si táto rodinka dokázala získavať moje sympatie. Malá na zožratie, dedko (Alan Arkin) bavil, brata (Paul Dano) som chápal a chvíľami s ním súcitil. Potom ale prišiel trápny koniec, ktorý chápem, že taký chcel a mal byť, no prešvihli to, červenal som sa za všetkých a prácne a poctivo budovaný pozitívny dojem bol zrazu ta-tam. Snažil som sa, nevyšlo. ()

prome

Dobra komedie u ktere jsem se bavil, ktera vynika sviznym tempem, ktery vas nenecha usnout. Jenom jedina vec me osobne vadila. Jak byli nalicene ty decka na konci. Na to se nedalo koukat. ()

Sawy

Neskutečně příjemný a hřejivý filmeček,který běh filmových dějin jen těžko změní,ale minimálně jej zpříjemní.Mám rád road movie pro jejich svobodnou a nespoutanou atmosféru plnou krásné přírody,pohodového tempa,které nikam nespěchá,ale zároveň plyne promyšleně a nenuceně až ke svému (někdy) hořkosladkému konci.Malá Miss Sunshine je přímo ukázkový příklad takového filmu,je strašně milá,přitom nepodbízivá,občas trochu zakolísá v tempu a některé vyhrocenější situace nepůsobí moc věrohodně,ale to divákovi bezpečně vynahradí ona nesourodá a pestrá rodinka plná specifických jednotlivců,mezi nimiž si jistě každý najde toho,který mu přiroste k srdci.Pro mě to byl určitě homosexuální špičkový odborník na Prousta se sebevražednými sklony v brilantním podání Stevea Carella.Ale film není o jednotlivcích,jako spíše o kolektivním hereckém výkonu,díky kterému se člověk za chvíli cítí jako člen rodiny.Skutečně kouzelná komedie,která mi vyloženě zlepšila náladu. 85 % ()

Morholt

Šílená rodinka vyráží se svou otylou a obrýlenou dcerkou do Kalifornie na soutěž královny krásy. Už to samo o sobě dává tušit nějakou tu bláznivou komedii, ale ta se nekonala. Ne že by to nebylo vtipné, ale ústředním tématem byla spíš cesta k rodinné pohodě resp. to, že nic víc než rodina není. Vím, americky kýčovité, ale tady to tvůrci nevalili podbízivě do hlavy stůj co stůj, takže konečný pocit byl víc než příjemný. Samotná dětská soutěž o nejhezčí holčičku by sama o sobě zasloužila nějaké satirické zpracování. Tady se dětského zápolení film dotkl spíše okrajově, ale přesto potěšil v tom, že se těmto šíleným podnikům spíše vysmál. Alespoň tak to na mě působilo. Herci mi také sedli. Steve Carell by už mohl zkusit nějakou vážnější roli, protože tady ukázal, že mu ani dramatičtější part nedělá problém a pak bych ještě vypíchl Alana Arkina, u nějž mi připadalo, že svou roli poživačného dědka ani příliš nehrál. 80% ()

Richie666

Dokuď byl děda naživu, šlapalo to výtečně - děj měl spád a sršel vtipem; nicméně druhá polovina se vleče jako sopel, je víceméně nezajímavá a celkově dobře rozjetý film táhne ke dnu. Závěr v podobě teatrálního vystoupení není nic nečekaného ani urážlivého, a tak se tento dojem přenesl v podstatě na celý snímek. ()

Handle

Já jsem tomu před x lety opravdu dal "slabé 3*"? Po dnešním zhlédnutí (2015) mi to přijde jako nesmírně sympatická oddychovka. Možná je to místy trochu přitažené za vlasy, ale za to se tam najdou skvělé dialogy, postavy jsou báječně napsané a především VÝBORNĚ zahrané. Ať už pozitivní kecy Grega Kinneara, skrytá životní moudra alá celý život je vlastně taková soutěž "Miss" nebo božské závěrečné vystoupení Abigail Breslin, dívalo a poslouchalo se to fakt skvěle. Možná to chce jen vážně více zhlédnutí nebo se na to dívat prostě v ten správný čas. Dnes bych to viděl tak na 4,5*, ale když jsem tu v minulosti žvatlal něco o průměru a "slabších třech hvězdách", tak samozřejmě musím zaokrouhlit nahoru... :) ()

Khalesi

" Celý život je jedna soutěž krásy za druhou." Áno, presne tak to je. Táto hláška a ešte to, že sa tvorcovia vyhli tradičnému happy-endu zo mňa dostala 3*. Príjemná a nenáročná vecička. ()

Jansen

Místy i docela zábavná road movie popisující osudy jedné „normální“ americké rodinky. Táta, neúspěšný řečník, co se vám do hlavy snaží nacpat jeho teorii o vítězích a poražených, děda šňupe heroin, syn devět měsíců nepromluvil, protože se chce stát pilotem stíhačky, cílem mírně obtloustlé dcery Olive je stát se miss, matka ta jenom tajně kouří a její homosexuální bratr se sebevražednými sklony, čerstvě propuštěný z blázince, je pro změnu největším odborníkem na Prousta. Ti všichni vyráží ve starém mikrobusu na dlouhou cestu za splněním Oliviina snu, stát se Malou miss sunshine. Přinejmenším mírně neoriginální příběh, i když nutno uznat s výbornou atmosférou, a pár vykonstruovanými zápletkami nahrazuje skvělá kamera a herecké výkony. Jo prostě takovej pohodovej film o lidech v nepohodě. ()

jhrasko

Jednoduchý príbeh (vystavaný na klasickej scenáristickej ŠABLÓNE): DYSFUNKČNÁ RODINA (sa vyberie na) - VÝLET - (a po rade neuveriteľných príhod a sebareflexií prichádza jej absolútne) - STMELENIE. Toto klišé je ale pretavené v čistú filmársku radosť, s fenomenálnou hereckou zostavou a výborným soundtrackom. Všetko funkčne prenesené na diváka, na mňa konkrétne tým sposobom, že pri prvom pozretí ma v kine OKO permanentne bolelo brUCHO. Opakované pozretia (a že ich bolo na prsty oboch rúk) pridali ďalšie detaily a rozmer, ktorý až tak humorný nie je. Dokonalý pocitový zážitok ! ()

Lacike

Road movie o jednej dokonale pošahanej rodine. Cítil som sa medzi nimi jak doma. Po rokoch naviac oceňujem hviezdne herecké obsadenie a každý z nich predvádza neskutočne vtipnú figúrku. Najviac ma bavil fuckujúci dedko Arkin so zaltým srdcom, nešťastný Carell a nasratý a trucujúci pubertiak Dano. Zaujímavé je, že to je štýlom road movie, čo je žáner, ktorý mi príliš nesedí, ale keďže tentokrát bolo tých postupne sa trochu meniacih postáv viac ako je v tomto žánri obvyklé, tak ma to bavilo. No a záver s ponaučením, že je dôležité držať spolu nech sa akokoľvek neznášate, je proste dojemný. 8/10. ()

5150

MALÁ MISS SUNSHINE je inteligentní komedie, která bezvadně funguje a úžasně pobaví. Výborný scénář i herecké obsazení a to všechno... Pro mě zatím to nejlepší co jsem letos (2006) v kině viděl a vůbec nepamatuju, kdy naposled jsem se tolik zasmál..)) ()

rawen

Jsem moc rád, že v poslední době tak upjaté a prudérní Americe (severní) vznikají podobné filmy. MMS je chytrá, chytlavá, inteligentní, netradiční a přitom úplně přirozená a pohodová - skvělé, opravdu potěšilo! 8/10 ()

maseer2

"Co to vaše dcera dělá? - Moje dcera válí, abyste věděla." :D ... ano, u pár hlášek a scén jsem se skvěle pobavil.. ale celkově nic moc.. ()

BoPo

Nie je to žiadna bomba ako sľubovali zvesti o tomto filme. No dobre sa na to pozeralo. Každý má problémy, ale dôležité je si zachovať tie správne hodnoty. O tom je tento film. Ale čo je správna hodnota? To si už musí každý ujasniť sám. No rozhodne ňou nie je súťaž krásy. ()

bouncer

Že uvidím dětský striptýz ve filmu nominovaném na Oscara pro nejlepší film, tak to bych opravdu nečekal. Velice zajímavá a příjemná komedie. Některé nápady a scény jsou slabší, ale i přesto skvělá zábava. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)