Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

marlon

Mohli dostať deti (ale určite aj mnohí dospelí) názornejšiu a poučnejšiu lekciu z dávnych pravekých dejín než akú im poskytli mrzutý mamut MANFRED, ukecaný leňochod SID, šabľozubý tiger DIEGO a neúnavná veverica SCRAT? Animácia na najvyššej možnej úrovni! ()

Astrebleue

Za všechno může ta proklatá veverka.V mém případě za těch pět hvězd.Přirostla mi k srdci nějak víc než zelený zlobr... ()

Edit13

Jeden z nejlepších animovaných flmů, jaké jsem kdy viděla, nejen kvůli skvělé zábavě, kterou nabízí, ale také díky hloubce některých hlavních postav. Naprosto mě dojal osud Manfredovy rodiny nebo Diegův vnitřní zápas mezi tím co chtěl a jeho povinností ke smečce. Postavička Scrata mě bavila každou sekundu na plátně a těšila jsem se na ní jako malá. Nesouhlasím s přechozími komentáři, podle mě je Doba ledová lepší než Shrek, ale možná jsem jen takové přerostlé dítě. -) ()

Tamdydam

Ale jo. Dětem bych to nezakazoval. Ale co na tom probůh vidi dospělí? Je to prostě dětské. Jen a jen dětské. Žádné jinotaje, skrytý humor, nebo poselství pro starší diváky jsem v tom nenalezl. Chvílema jsem to zkoušel i s pozitivním přístupem. Říkal jsem si: "Božíčku, to je ale roztomilý tvoreček! Ty tvářicky, kukadla jak a zracadla a jak mile pitomoučký je. Podívej! Mami, PODÍVEJ, jak padá! Hi hi hi. Ještě že má pana mamuta. To je jinší kabrňák...." Ale ne... nejde to. Je to škoda, ale už mi prostě není pět. Možná kdyby tvůrci ubrali v nucené roztomilosti, přidali na nadhledu, ždibec ironie, trošičku sarkazmu, o něco méně situačního humoru, méně výchovnosti... A nebo mi jen přestali tvrdit, že je to rodinná komedie ()

Ogrb

Docela slušný, ale urvanej jsem z toho teda nebyl. Za Scrata je ale povinnost dát aspoň ty čtyři. 7/10 ()

Rodin

Ono už tady bylo vše podstatné asi řečeno. Souhlasím s tím, že Shrek byl lepším kouskem zejména proto, že byl skutečně filmem pro všechny generace. Doba ledová byla určena spíš těm nejmladším, možná při větším využití veverky tomu mohlo být jinak, ale i já jsem se v kině moc bavil a 85% přiznávám. ()

Zajija

Jeden z favorytů mezi animáky posledních let. Příběh netipické partičky plný dobrodružství. Pěkná animace a překvapivě dobrý český dabink, který nebývá zvykem. **** ()

Neddo

Láva nevypadá graficky moc jako láva. Lovci nemají moc podobu lidí,spíš jako lenochodi, co mají oči od sebe půl metru. Diego si jí hodil o šutr a když jako umíral, tak tam ten šutr nebyl. Ale doba ledová je doba ledová!!! ()

ClapTrap

Vynikající pohádka, kde dokonce i český dabing je opravdu bezvadný. A ta banda - lenochod, šavlozubí tygr a mamut je hodně rozmanité složení, která zaručuje bezvadnou zábavu! :) ()

papadoce

Až keď som to videl dnes po niekoľkých rokoch, tak som si uvedomil kam sa za tú dobu animácia dostala. Toto je brutálne slabé, ale keďže zvyšok rozprávky dodnes nezostarol a pred 12 rokmi som bol hotový aj z animácie, tak dávam proste 5. Tu nie je o čom debatovať. ()

himor

Výborná animovaná klasika...myslím že sa to už kľudne môže medzi klasiky zaradiť. Pekná animácia, dobrý príbeh, sympatické zveriny, nieje o čom. 95% ()

Scraffy

Perfektne spracovaný animák, ktorý má v sebe veľa humoru pri ktorých plačete smiechom. Veverička a Sid sú tu na plnej čiare parádny. ()

HanSolo

Řemeslně velmi dobře zvládnutý a co do vtipnosti snad vůbec nejlepší animovaný film (kdo se aspoň trochu nepousmál u příhod veverky, je kašpar!!!). ()

Gekon

Výborná animovaná komedie, se skvělým dabingem. Chtěl jsem dát 4 ale za blbouny a fantastickou šavlozubou veverku dávám 5. ()

lappet

Skvělý filmeček, ale trochu mi vadil český dabing, nemůžu si pomoct. Co se týče dějové linky, byly by tu taky nějaké výhrady, no a jako biolog už se radši nevyjadřuju vůbec- šavlozubý tygr, mamut a lenochod by spolu nevydrželi ani 5 minut... Úžasná je scéná v ledovém labyrintu! No a veverka-bez komentáře. Spolu s Glumem patří do zlatého fondu počítačem stvořených postav. ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)