Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

NellieLovett

Jeden z nejlepších animáků, ale musím přiznat, že mě na něj nalákala veverka, která mu dělala v kinech reklamu dávnou před premiérou. ()

Vonter

Heppčáááá.... promiňte, doba ledová je..... hééeeepčáááááůůů.... doba ledová. Ale pokud doba ledová vypadá jako tenhle animák..... smrrrrrrrrrrrrk......, tak už se nebojím, že jí někdy zažiju na vlastní kůži, jelikož taková doba ledová........ hééééééépčůůůůůůůůůů........ je vlastně i doba prdelová a tolik srandy si, ať už člověk, nebo zvíře, za vedra rozhodně neužije....... HÉÉÉÉÉPČŮŮŮŮŮŮUUUUÁÁÁÁÁÁÁÁÁ..... Je to pravda! ()

Kejo

Najslabšia Doba ľadová ale aj tak má u mňa 5*. Animácie je COOL. Slovenský dábing je perfektný. Vtipy sú dobré a príbeh je super. Nemám čo dodať. ()

Kevi1

Videné znovu po pár rokoch a s odstupom času (rozumej s pribúdajúcim vekom) je to ešte lepšie. Kto vymyslel tak prepracované charaktery si zaslúži minimálne Oscara, pretože sú to podľa mňa skvosty nie len v žánry animákov. Manny je typický mrzutý dobrák alá "ani za nič nedať najavo svoje sweet heart", Sid hlúpučké zlatíčko a Diego napravený záporák. Tak dobre som sa nezasmiala už dlho. Má to príbeh, vtip a dojímavý koniec. Dospelý si to užije inak ako dieťa, bavila som sa už ako desaťročná, ale hlášky ako "máme večeru aj s kabaretom", či "to chcete prežiť dobu ľadovú na troch melónoch ?", som si rozhodne nevychnutala tak ako tentokrát. Chápem, že väčšina ľudí má najradšej veveričku (posledná scéna s rospúšťajúcim sa ľadom, v ktorom uviazla, je naozaj vtipná), no u mňa vedia Sid. Shrek, The Croods, Madagascar, aj How To Train Your Dragon sú top, ale ani jedna z rozprávok nemá tak milú postavu. Na Sidovi sa človek smeje, aj keď nič nepovie. Nehovoriac o slovenskom dabingu, ktorý v tomto prípade preferujem pred originálnym znením. Jednoznačne som sa bavila od začiatku až do konca a ten klasický vývoj uladostí mi v tom vôbec nebránil (ani uplakaný koniec mi neprekážal). ()

Bambulka89

Túto rozprávku zbožňujem so slovenským dabingom - žiadna love story, príbeh o hrdinoch, ktorí napriek rozdielom mali spoloční cieľ a popri ňom si našli k sebe cestu. Jednoduchý dej, zábavný scénar, pekná grafika, príjemná hudba a symbolická veverička :) ()

Mountain

Jo, doba ledová je doba ledová. Tak proto se tam mohou potkat i tak nesourodá zvířata jako je mamut, šavlozubý tygr a lenochod. A když ještě potkají člověčí mládě, o které se někdo přece musí postarat, tak je i o zábavu postaráno. Úžasné příklady toho, že ve smečce si musíme pomáhat, vkusný humor, vtipný příběh, výchovné momenty, dobré animace, co více si přát. Doba ledová patří k naprosté špičce mezi animovanými snímky. Je to dobrý film pro celou rodinu. ()

chipsey

Tento film byl první, který jsem v kině shlédl jako malý kluk. Od té doby jsem ho viděl nespočetněkrát. Ve filmu se dá dohromady parta zvířat asi taková, jako by se dali do spolku Pohlreich, Hruška a Halina. Zažijí spolu dobrodružství, při kterém zachraňují lidské mládě napříč nástrahami, zradou a to vše s dávkou vtipů, ,,šmrncu a glancu". Film stojí za to vidět. Pobaví se u něj jak děti tak i dospělí. ()

k0m1s

Velmi povedená animace a příběh, který zaujme nejen dětského diváka, ale i nás, starší. Kvalitní rodinná animovaná komedie, která vážně nikoho neurazí. ()

CocoNUT

Nástupce hraných pohádek. Filmy u kterých se smějí nejen děti, kterým jsou směřovány, ale i dospělí kteří to sledují kvůli dětem. Mnohdy jsou to bezduché klišovité paskvily, které se líbí jen málo dětem natož dospělým. A pak tu jsou světlé stránky jako první dva díly Doby ledové či Já, padouch. Zde se ale budeme bavit o Době ledové. Začneme stylem animace. Ten je silně stylizovaný, ale co je to za zvíře poznáte a ještě to dodává celkovému zážitku na kvalitě.Charaktery jsou sympatické a zalíbí se vám. Mají lidské vlastnosti ale zase ne moc. A nejsou tak přemrštěná jako například skupina z Madagaskaru. Příběh není tisíckrát ohrané klišé, ale poutavý příběh o samotářském mamutu Manym, lenochodu Sidovi co je vlezlý a bodrý tak moc, že ho máte sto chutí přetáhnout po hlavě ocelovou trubkou. A nesmíme zapomenout na šavlozubého tygra Diega a jeho smečku. Celý děj se točí okolo dítěte, které Sid s Manym, kterému leze Sid na nervy, ale začíná ho brát jako přítele, dostanou od umírající matky. No a film stráví cestou na jich za lidmi a za otcem toho dítěte. Potkají tygra Diega co má na začátku úmysl dítě odnést své smečce, ale po cestě změní názor a pomůže přátelům. Zní to ohraně, ztřeštěně a křečovitě ale tak to není. Celý film do sebe zapadá a je zábavou pro děti i rodiče. Vím z vlastní zkušenosti, že když jsem byl batoletem, tak mne tento film spolehlivě uklidnil a dokázal jsem ho sledovat do zblbnutí. ()

Akinaz

Patří k těm nejlepším animovaným filmům, které jsem viděla. Vyčnívá svou chytrostí, humorem, nápadem, stylem vyprávění...je jednoduše nádherný... pohádka pro dospělého i pro dítě. Každý si v něm najde to své. ()

Sylviiik

Tak já nevím....jak můžete srovnávat Dobu ledovou se Shrekem? To vás ve škole neučili, že jablka s hruškama se nemíchaj? Nelze srovnávat s pohádkou, která má naprosto jiný styl, jiné postavy, zakládá se na odlišném světě i příběhu. Shrek je prostě skvělý a Doba ledová taky. Zbožňuju SIdovy hlášky, Manyho taky. Naprosto nezáživná mi přijde veverka. Vím, že ji všichni zbožňujete, ale mně přijde jaksi trapná :/ Asi jsem taky mamut. Jinak je však tenhle animák už téměř kultovní :) ()

bobo7171

je to pekna rozpravka, pekny pribeh, ale rozhodne nie v slovenskom dabingu. v slovencine (a to som slovak) je to proste nepozeratelne. ()

mistr97

Doba ledová je velice slušná komedie, která dokáže zabavit nejen děti, ale i dospělé. Hlavní myšlenka příběhu mě sice nezaujala, ale putování nesourodé party přineslo řadu opravdu vtipných scén. Negativní poznámku bych měl k originálnímu dabingu. Často bývá originální znění nejlepší, ale tady jsem to nevydržel ani deset minut – všechny hlasy včetně Sida a Mannyho byly strašně nudné a k postavám se podle mě nehodily. Naštěstí český dabing se povedl o poznání lépe. 75 % ()

agamazx

Produkt svojej doby. Vizual zostarol fakt biedne, modely a textury su dnes skoro hnusne, a animacia je niekedy az prilis minimalna, akokeby sa jednalo o 2D nie 3D, kde je kazdy detail dolezity. Zaujimave je, ako intro nema zo zvyskom filmu nic spolocne. Intro a outro su ale legendarne a super naanimovane. ()

Noeni

Na tomhle animáku jsem vyrostla. Pamatuju si, že jsem mívala období, kdy jsem ho musela sledovat pořád dokola a pokaždý se bavila úplně stejně. Teď už jsem sice starší, ale i tak Dobu ledovou stále naprosto miluju a v blízký budoucnosti mám v plánu dát si maraton všech dílů, protože mi najednou dochází, že jsem ani jeden z nich už nějakou dobu neviděla a dost mi chybí. Tak výborná tahle filmová série je. Doba ledová sice cílí spíše na děti, ale myslím si, že každého, nehledě na věk, může oslovit, obzvlášť milovníky animovaných či rodinných filmů. ()

SimcaJB

Když vznikl propadák Titan A.E. od společnosti 20th Centuty Fox, tak Fox zrušil svou rozsáhlou animační divizi, a tak dostala prostor skupina  programátorů a tvůrců digitálních triků. Přestože je to skupina tvůrců, kteří mají pramálo zkušenosti s natáčením animovaných filmů, je to film skutečně nádherný a v některých hlediscích předčí i některá díla třeba od tvůrců, kteří mají dlouhé zkušenosti s natáčením animovaných snímků. Tak máme tady dobu led ovou, všichni zvířata se snaží dostat na jih, kde má být tepleji než teď na místě pobytu. Jenom 3 rozdílní jedinci mamut Manny, lenochod Sid a tygr Diego, kteří se snaží najít osamocené dítě, a rozhodli se vrátit jej svých rodičům, protože se jim zalíbilo a chtěli by udělat jednu malou radost, nejen sobě, ale i jednomu člověku, který jej ztratil. A tak se vydávají na strastiplnou cestu, kde mnoha zážitků prožijí, kde se objeví jejich vnitřní  tužby a Diego se změní na zachránce celé smečky, kdy objeví, že kamarádství s nimi je nádherné a zachrání je před svojí smečkou svých šavlozubých kamarádů, než aby je zklamal. To všechno též je protkáno příhodami jedné šavlozubé veverčičky, která má svůj oříšek a pro jeho uschování dokáže udělat všelijaké divy. Třeba zničit ledovec, zatuhnout v kostce ledu a jiné. Tak jděte na to. Prostě jsem se dokonale bavil a málem potrhal smíchy. Celá recenze... ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)