Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

marleyy

65% Kino. Scrat a jeho vylomeniny jsou jednoznačně na 5 hvězd. Ten zbytek je tak na 3 hvězdy. Scénaristi do toho podle mého nemuseli dávat lidské plemeno, zvířatka si v pohodě vystačí. Ještě mě docela bavil lenochod v podání výborného dabingu Jirky Lábuse. ()

major.warren

Doba ledová je jeden ze základních filmových kamenů mé osoby. Poslední dobou si pouštím filmy, na kterých jsem vyrůstal, a které mě do světa filmu zasvětili. Mám totiž pocit, že poslední dva až tři roky se soustředím a příliš upozorňuji na pro mě nové či novější snímky, a na starou "rodinnou" klasiku (viz. animáky, Bond, westerny), nějak zapomínám. Doba ledová je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a asi žádný jiný animák mě nedostal do takového ohromení jako právě tenhle. Všechny díly jsou skvělé. Já vyrůstal na jedničce a dvojce, trojka byla můj první kino zážitek v životě, pak jsem jí dlouho neviděl, a dostal čtyřku, která je též skvělá a pak se vrátil ke trojce, a pak přišla pětka. Složité, ale je to tak:-). Dodnes jsem uchvácen úvodní scénou, kdy Scat dopadne z výše na tuhou zem, postaví se a náhle ho zašlápne mohutná noha mamuta. Scat je jen jedním z hromady mých zvířecích hrdinů. V první řadě je tu Manny. To je základ mých filmových postav. Osamělý, tajemný, trochu nerudný, ale dobrácky mamut s podivnou minulostí. Pak Sid, to je druhý kámen. Dobrácky lenochod, kterého nikdo nechce a zakončíme to Diegem, který bojuje tak nějak sám se sebou. Plus úchvatný příběh, který až dojme k slzám. Saldanha s Wedgem natočili vynikající film, který tu bude pro všechny tu bude kultem pro všechny děti navždy. Originální, chytrý, důmyslný, a lidský, ba ohromný. Například sekvence, kdy jde Manny proti dvěma nosorožcům je úchvatná. Sid je perfektní postava a Diego správný mručoun. Skoro až s údivem si člověk řekne, jak se tihle tři můžou dát dohromady. A příběh je tu. Tři zvířata jdou vrátit člověka v době ledové. To je nádherný základ pro další díly:-). Animace je výborná a hudba Davida Newmana filmu dodává neskutečné kouzlo. Nejvíce pronikne ve scéně, kdy Manny stojí před pomalovanou zdí v jeskyni a poté v samotném finále. Pro mě navždy jeden z nejdůležitějších snímků, který vždycky vyzdvihnu. A nebudu mu ani dávat nějaká procenta. Prostě nejlepší možné hodnocení. Přenádherný snímek, který měl získat Oscara. Nejlepší scéna je klouzačka a nejsilnější pak boj s nosorožci a finále. ()

kajas

I když jsem se po letech už nebavila tolik jako dětský divák, pořád oceňuji fajnový český dabing a hlavně, film, který nám dal Scrata, prostě méně než 4* dostat nemůže. Veverku netrumfli ani Mimoni :) ()

Fanucci

Tak veverka je geniální, ale jinak je Doba ledová průměrný film, který ke konci hraje na můj vkus až moc okatě na city. Možná je moje nízké hodnocení také dané tím, že animáků vzniká poslední dobou čím dál víc a člověk začíná být náročnější...EDIT: Zvedám po 3. shlédnutí o 1 hvězdu. Film si to zaslouží! ()

wipeout

Dokonalý recept na animák nájdeme práve tu. Humor dostatočne inteligentný aby zaujal aj dospelých ale pri tom príťažlivý i pre tých najemnších, originálne zapametateľné postavičky nevytvorené len účelne kvôli afektu, príbeh, ktorý neurazí a zaujme, poriadna dávka nadsázky a vtipné dialógy. Jeden z prvých animákov, ktoré ma naozaj zaujali ba nebojím sa ho nazvať vlajkovou loďou novodobej animovanej tvorby z USA. Raz mi dokonca zachránil zdravý rozum, keď 2 hodiny nariekajúce dieťa vo vedlajšej izbe nie a nie utíšiť, pustil som mu Ice age a hľa o 10 sekúnd by bolo aj muchu počuť. 4,5* ()

Bonaparte.

Doba ledová, Shrek, Madagaskar... animáky, které nejsou pouze pro děti. Na těchto filmech se vyborně pobaví i dospělí. Nikdy to nebude na plných 100% už jen proto, že to není hrané, avšak pro trefné fórky lenochoda, osla nebo zebry mám slabost... 75% ()

balba

Výborná pohádka nejen pro děti.Sid a veverka ze žaludem byli geniální a hlavně jsem se skvěle bavila u jejich gagů.Znamenité dílo . ()

HappySmile

Nevím, co všem na tomhle animáku tolik líbí - animace nic moc, vtipy taky nic moc, jedniné co tady za něco stojí je veverka a ta je teda opravdu výborná, ten kdo ji vymyslel, by zasloužil metál! ()

lekr

Po Simpsonech nejkvalitnější animovaný film, jaký jsem kdy viděl...skvělá sranda, výborná grafika a ještě skvělý český dubbing.....takhle jsem se už dlouho nepobavil... ()

SallyZen

Není to zbytečně dlouhé, je to vtipné, ale spíše pro mladší generaci. Samozřejmě se u toho pobaví i starší. Sid je dokonalej lenochod, ale u mě vítězí veverka, která nikdy nezklame aneb pro svoji potravu udělá cokoli. 85% ()

Martin741

Vyborny oddychovy animovany film, ktory je graficky na mimoriadnej urovni. Ako oddych po tazkom dni je toto vyborna odporucana zalezitost. Dalsie superlativy tu nejdem vypisovat, aj tak ich je tu uz dost. A ta veverica proste nema chybu, ta je najlepsia z celeho filmu. 95 % ()

rakovnik

Milé, vtipné i dojemné, s hezkou animací. Tahle divná smečka umí pobavit. Navíc legendární veverka, na kterou se stejně těším nejvíce. ()

vydumnica

Ice Age bol pre mňa veľmi milým prekvapením. Toľké roky som sa mu úmyselne vyhýbala, pretože som neverila, že nejaká rozprávka o mamutoch by ma mohla zaujať. Vždy som videla len úvod a keď zo záberu odišla veverička, vzdala som to aj ja. Dnes som vydržala do konca a som veľmi rada. Najprv som sa do toho nevedela vžiť a trošku ma to nudilo, no akonáhle prišli na scénu ľudia, začalo ma to veľmi baviť. Vykľul sa z toho krásny príbeh, vôbec som to nečakala. V niečom mi to pripomenulo Knihu džungle, v niečom zase Pocahontas či Levího kráľa. Nechýba tu humor ani emócie. Príbeh o láske a obetavosti asi dostane každého. A do toho hrá nádherná hudba. Veľmi veľmi dobrý animák, vrelo odporúčam. Pozrela by som si to ešte niekedy v originálnej verzii. Dodatok: Najlepší bol ten ľadový "tobogán". ()

Streeper

V tomhle vedru je to hodně vítaný film, alespoň pro mě! Bavila jsem se hlavně u scén s veverkou, která tomu všemu dává nějakou pořádnou jiskru, ale celkově je smečka skvělá. ()

Desgenais

veverka to nevytrhne, ten děj je prostě divný. Scéma velkého a silného doprovázeného malým a ukecaným už tu prostě bylo mnohokrát a lépe. Z trojice Shrek, Monsters a Ice Age (viděl jsem ji v těsném sledu) rozhodně zdaleka nejslabší kousek ()

starbrejkr

Já nevím, mě tyhle animovaný trháky poslední doby nikdy nějak nebraly...jasně, veverka je klasika, ale jinak mě to docela nudilo. ()

C0r0ner

Doba ledová je podle mého jeden z animáků, které přežijí propast času. Úžasně vystavěný příběh o třech naprosto rozdílných, ale ve výsledku si ve vztahu k nalezenému dítěti podobných zvířat, je perfektní ukázkou dobře napsaného scénáře, kde nejsou hluchá místa. K tomu je to dobrý manuál na látku doby ledové. 100% ()

tomtomtoma

Doba ledová, mainstreamová animační záležitost pro děti, způsobila svého času rozruch. Autoři chytře spojili zvířátka s nemluvnětem, závěrečný sentiment nevybíravě zacílí a s celou svou palebnou silou útočí a průběh je svou náladou uzpůsoben současnému vnímání světa. V animačních filmech nemusí platit zákony přírody, výchovný tón cílí zejména na soucítění a vše je vypolstrováno vyžadovaným standardem bohorovně nadneseného vyjadřování. Moderní doba se z tohoto důvodu vydává za "coolovou" (z mého pohledu již pejorativní charakteristika přízemnosti). Trojlístek hrdinů je značně nesourodou skupinkou. Osamělý a statečný mamut Manfred alias Manny, upovídaný a lehkomyslně zmatený lenochod Sid a rozpolcený šavlozubý tygr Diego se vzájemně sváří až k dosažení společné harmonie a splnění nejposvátnější mise. Je to galimatyáš, spojuje ptáka Doda a ostatní vyspělejší savce s dinosaury. Za Dobou ledovou vidím spíše účelovou strojenost, méně přirozeně uvolněnou zábavu. Sledování mě neurazí, animace je ke svému poslání zdařilá, občas se pobavím a zasměju. U vytržení z filmu nikdy nebudu, děti snad ano. ()

carly

samozrejme, že najlepšia je veverička, ale ostatní za ňou zaostávajú iba o fúz. a scéna v jaskyni je lahôdkou. je to pre deti. ale nilen pre ne. ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)