Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

Vědma

Miluju tento film. Vůbec mi nevadí, že je postaven na obehraném klišé dívky z města v buši a chlapa z buše ve velkoměstě. Je to romantická komedie, u které se opravdu směju a bavím od začátku do konce. Humor není násilný ani pitomý, ale opravdu vychází z konfrontace Mika s dvěma světy, s tím, kde je doma a s neznámým. Je milé, jak si v obou dokáže poradit ..." to není nůž - tohle je nůž. Chlapci se jen baví." A závěr v metru pohladí po duši. Jistě, filmové veledílo to není, ale zase se u něj každých pět minut nedívám na hodinky, uteče jako voda. ()

Aleee89

Jako malá, musím se přiznat, jsem tuhle komedii dost žrala. Připadala mi děsně vtipná a dokonalá. Prostě super, líbila se mi. Dnes už se na to nedívám, když běží v televizi, taky vím, že existují lepší komedie, ale tohle pořád bude taková moje pěkná vzpomínka. ()

easaque

4* Krokodýla Dundeeho zná asi každý můj vrstevník, protože nebyl zatížený ničím špatným, co by mu bránilo se dostat za železný plot. Jde o romantickou dobrodružnou komedii, která má sympatické herce a divácky nenáročný příběh. I po letech baví a příjemně zpestřilo jedno odpoledne za což si své čtyři hvězdičky zaslouží. Při té příležitosti jsem ho zvládnul i s jeho pokračováním, které nepřináší nic nového, ale nekazí mu moc image. Je zajímavé, že ústřednímu zamilovanému páru to klape i v životě a jsou spolu dosud, proto je v obou filmech to jiskření autentické. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Paulina01

Rozhodně proti tomuhle filmu nic nemám, ať to v televizi běží kolikrát jen chce, mě tento humor snad nikdy neomrzí. Rozhodně oddechový film na páteční večer. ()

Jonash87

Kdo by dnes neznal Krokodýla Dundeeho, že? Opět jeden z filmů oblíbených zejména v mém dětství. Vtipné scény, pár nesmrtelných hlášek a takový příjemně obyčejný děj si určitě získaly nejednoho oddaného fanouška. 70 % (z nostalgie o 10 % více). ()

dezorz

nostalgia na casy socialisticke a tych par dobrych zahranicnych filmov v kine, to proste robi svoje, bez ohladu na skutocnu kvalitu filmu. ()

Attta

Tak tohle jsou typické americké komedie mého děctví a tak k tomuto i těmuto podobným filmům mám jisté citové pouto. Neznám snad člověka co by tento film ještě neviděl a tak si myslím, že je zbytečné něco o něm vykládat. Jen to, že tehda se opravdu podařilo zkloubit humor s dobrodružstvím a přitom to nevyznělo trapně. Výborná rodinná komedie, na kterou se můžu podívat kdykoli. ()

Rodriguez

Nostalgicky jsem po letech zavzpomínal. Nejvíc mě utkvěla v paměti závěrečná scéna v metru, kdy si Dundee povídá se Sue. 75% ()

Streeper

Jeden z tátových oblíbených filmů. Vyhýbala jsem se mu obloukem, nikdy mě příliš tahle série Krokodýla Dundeeho nelákala. Nyní ho mám ve filmové výzvě od kamarádky, takže nastal čas, abych se na něj také podívala. Paul Hogan je velmi přesvědčivý, hezký postarší drsňák. Linda Kozlowski byla nádherná ženská, zatraceně po ní bych šla i já a navíc umí hrát. Její zamilované pohledy na Dundeeho byli upřímné (i když možná to nebylo jen hraní, že?). Bohužel příběh mi ale nepřišel tolik zajímavý a vtipný, abych dala více hvězdiček. Přistihla jsem se, že při sledování najednou myslím na něco jiného a nesoustředím se na film, což beru jako velké mínus. Mike Dundee mi navíc přišel až příliš naivní v New Yorku, každý normální člověk, by se zadaptoval po pár dnech a došlo by mu, co dělají lehce oblečené holky na ulici. No mám to za sebou, takže za mě lehký průměr. ()

C0r0ner

Nesedlo mi to podobně, jako Bohové musejí být šílení. Prostě je to film, který mě jednou strašně nudil a otravoval a už ho nikdy znovu vidět nechci. Hlavní hrdina mi nesedl jak vzezřením, tak projevem a i scénář mi přišel dost chudý a neoriginální. Prostě velká bída. 25% ()

danecek24

44. Zlatý Glóbus za rok 1986 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Paul Hogan + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Linda Kozlowski ()

Pajky3

V mládí jsem ho docela bral, Mike Dundee totiž byl týpek, kterýmu nebylo rovno. Jeho scéna s nožem... Pro mě to byla první z komedií typu, vemte domorodce a dejte do velkoměsta. Takže jsem se u ní nasmál a pobavil dobře. I teď po letech to má svoje kouzlo. ()

pakobylka

Opravdové dobrodružství, svérázný humor i nefalšovaná romantika ... téměř návykové komponenty - s citem namíchané, zlehka protřepané a frajersky vybalancované takřka na ostří nože Mika Dundeeho. Jestli má někdo právo na drobné frajeřinky, pak je to právě on, neboť si dokáže poradit (téměř) v každé situaci - v australské buši stejně jako v džungli velkoměsta. Svět je z jeho pohledu dobré místo pro život - a napříč kontinenty se řídí prostými a jasnými pravidly. Bože, kdo by sympaťákovi s takovou životní filosofií odolal ... P.S.: Nesmíte se ovšem nechat ovlivnit dosti otřesným dabingem, opakovaně prezentovaným TV Nova. ()

Juto

Keď zmiešate dobrú komédiu s akciou a veľmi sympatickú hlavnú postavu, dostanete filmový hit. Nikdy som nestretol nikoho, komu by sa tento film nepáčil, aj keď sa vždy nájdu odporcovia akéhokoľvek filmu a ani jeden film nie je dokonalý. Toto však bola mimoriadne zábavná záležitosť, ktorá z Austrálčana Paula Hogana urobila medzinárodnú hviezdu. Koniec filmu má veľmi potešil, film má perfektný koniec. 7/10 ()

messiah

Tenhle chlápek dokázal holejma rukama uškrtit krokodýla...může se někdo divit že to vyvolalo ve škole pozdvižení? Ano ano, Krokodýl Dundee byl frajer...idol nás, školou povinných. On drsným pohledem dokázal i psa uspati. Ale na McGyvera stejnak nemá! ()

c.tucker

Prošpikováno nezapomenutelnými hláškami a scénami (např. kouknutí na hodinky a posléze odhadnutí času pomocí slunce, holení nožem, závěrečná scéna v metru a další). Výborně zabaví a Hogan je švihák australský ošahávající transvestity. Sue: "Micku, dej mu tu peněženku!" Mick: "A proč?" Sue: "Drží v ruce nůž." Mick: "Tohle není nůž ... Tohle je nůž!" ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)