V ulicích New Yorku řádí bezohlední gangsteři, kteří unášejí lidi, zabíjejí je a odebírají jim vnitřní orgány, jež pak se ziskem prodávají. Hrdina příběhu Josh Baker, který se živí kreslením comicsů, se jednoho dne setká na ulici se ženou svých snů. Během rozhovoru se však ženě udělá špatně. Vzápětí přijíždí na místo záchranka a odváží ženu do nemocnice, kam však nikdy nedorazí. Když chce totiž Josh na druhý den ženu v nemocnici navštívit, dozví se, že nikdo takový tam přivezen nebyl. Nevědí o ní nic ani v jiných nemocnicích. Josh začíná být pevně přesvědčen, že tu něco nehraje. Policejní důstojník Spencer, s nímž si Josh o svém podezření promluví, však věří spíš na malířovu bujnou fantazii než na záhadnou sanitku. Více pochopení naštěstí nalezne u policistky Sandry Malloyové, která mu slíbí, že se bude případem zabývat. Josh nakreslí portrét zmizelé ženy, rozmnoží a kopie rozdává na ulici. Přitom se mu podaří seznámit s její spolubydlící. Když se i ta zakrátko ztratí, dostane Josh strach. (oficiální text distributora)

Opsha

Sympatické zábavné béčko s několika slušnými a nečekanými nápady. Jenže v až moc lehkém podání. Doufám, že se v blízké době někdo zase chytí legendy o černé sanitce a natočí ještě lepší film, než Ambulanci (která je spíše než horror černá komedie) nebo Kandidáti života a smrti (atmosferičtí ale dost naivní). P.S. Český dabing s Pyškem v hlavní roli se docela povedl. ()

Lukoboss

Ambulanci jsem viděl v televizi už dávno a v té době mně to připadalo strašidelné a správně ponuré, nemluvě o skvěle vypadajícím Cadillacu jakožto sanitce. Dneska bych se u toho možná usmíval a říkal si, jak jsem to mohl takhle prožívat, ale tenkrát to bylo prostě jiné. V té době to na mě zapůsobilo, a proto dávám 4/5 :) ()

jondoe

No tak neviem ci sa toto da ako horor hodnotit. Pre mna to urcite horor nie je. Mozno to mal byt horor ale na mna to posobilo skor ako lahka kriminalna komedia. Dobre som sa pri pozreti tohto nechcene zabavneho filmu zabavil a zrelaxoval. Eric Roberts nikdy nebol bohvieakym hercom ale v tomto filme sa mi celkom pozdaval. ()

Han22

Opět jeden návrat do dětství. Ambulanci jsem si pamatoval jako děsně napínavý film, kde se mladík zoufale snaží vypátrat dívku, kterou odvezla sanitka neznámo kam. Vzhledem k hodnocení a ostatním filmům režiséra jsem byl skeptický, ale ono to má pořád své kouzlo. Je to napínavý thriler (horor ani omylem), útočící na nejzákladnější strach lidí - když nemůžete věřit doktorům, tak komu? Ale kromě toho je to kupodivu i výborná komedie se spoustou skvělých vedlejších postavy (policajt mula, žvýkající James Earl Jones, důchodcovský novinář), dávno před marvelovkami si zde střhl cameo Stan Lee a jsou tu slušné akční scény včetně výborného finále. A hlavně je tu geniální výjeb - to když hrdina zachrání dívku a ona ho požádá, aby zavolal jejímu příteli :D Nejlepší film Larryho Cohena. ()

Slimak

No takovej slabě průměrnej film o záhadném vozu ambulance kolem kterého je spousty záhad.Eric Roberts vydávající se po stopách pachatelů kteří obchodují s lidskými orgány je celkem slušný.Ovšem tento film je oproti nedostižným Kandidátům života a smrti jen slabý odvárek. ()

Schuldiner

Už sem tento film neviděl pěknou řádku let, ale kdysi sem se opravdu bál a působilo to na mě více než depresivně... Tudíš 3* ()

Hugomil

Já bych tento film také až tak špatně neviděl, nějakou atmosféru to má - záběry sanitky bloudící městem byly slušné, humoru je v dialozích dost a stále se tam něco děje. Scénář rozhodně není originální, vždyť námět lovců či zlodějů orgánů těl, odstartovala v roce 1978, mám za to, adaptace Cookovy knihy. ()

Chřástal

Až se napijete mléka na třešně, raději se odbelhejte do sarkastických spárů doktora House, než abyste si nechali zavolat tuhle ambulanci. Béčkové zpracování „urban legend“ o zlověstné sanitce unášející lidi, tradované i u nás (a to dávno před zavedením poplatků), je sice nepříliš děsivé, ale hodně zábavné. Dialogy jsou tak natěsno mezi stupiditou a humorem, až létají jiskry, a palivo příběhu obstarávají i postavy hrdinových spojenců – paranoidní stařík Eliáš a podezíravý policejní komisař, v Jonesově podání stejně hypnotický jako jeho Tulsa Soudce z Conana... jen legračnější. A navíc, sebe samého tu hraje Stan Lee. ()

videofil

V tomto filmu si hlavní roli zahrál jeden z mých oblíbených herců Eric Roberts, kterého zde skvěle dabuje Antonín Navrátil, který je podle mého osobního názoru jeho nejlepším dabérem. Film vyšel na videokazetách společnosti INTERSONIC v první polovině roku 1992. Jak zde již většina z vás napsala, film těží z legendy o sanitce, která unáší lidi. V tomto případě lidi, kteří mají cukrovku a na kterých provádí šílený lékař své pokusy. Šíleného doktora zde skvěle ztvárňuje Eric Braeden, kterého zde skvěle dabuje Jan Kanyza. Tento herec je v Americe známý především z nekonečného seriálu MLADÍ A NEKLIDNÍ. I když je film někdy označován jako horror (možná kvůli samotné tématice únosů lidí v sanitce a pokusech na nich), jedná se hlavně o dobře natočený thriller. A možná nejlepší film Erica Robertse. Z dalších hereckých výkonů stojí za zmínku ještě James Earl Jones v roli nedůvěřivého bručounského policisty a zejména stařičký Red Buttons v roli Eliáše Zachariáše, jehož dialogy především s Ericem Robertsem jsou nezapomenutelné a vytvářejí úsměv na tváři. Skvěle ho zde dabuje Stanislav Fišer. Malou epizodní roli si zde zahrál také Stan Lee, který si v podstatě zahrál sám sebe. I jeho postava v tomto filmu nese jméno Stanley. Film hodnotím pěti hvězdičkami, protože si to ten film zaslouží. Navíc je to film, který jsem si teď asi po deseti letech znovu pustil. A nostalgie tam je stále cítit. Nechápu uživatele, kteří film hodnotí ne zrovna dobře jen z toho důvodu, že to z dnešního pohledu nevypadá dvakrát dobře. Myslím si, že filmy se mají hodnotit hlavně z pohledu doby, kdy daný snímek vznikl a jak tehdy mohl na diváky působit. ()

mira007

Hororově laděná béčková jízda s Ericem Robertsem, který zachraňuje ženu, kterou potkal na ulici, udělalo se ji špatně a odvezla ji tajemná sanitka. Jako malej jsem to baštil a dneska... dneska už ani sentiment nezakryje, že to není úplně můj šálek kávy, který budí víc smíchu než děsu. ()

Teardown

Naopak, u mě si ambulance a starý dobrý Eric Roberts, šplhli již hezky dávno. Příběh je sice takový nanicovatý, já vím, ale nadruhou stranu se tu od začátku do konce něco děje. Prostě klasika let devadesátých, kde šlo hlavně o zábavu a té má Ambulance myslím dostatek ()

zdeny99

Dokonalý náměť, který ovšem zůstal nevyužitý. Natočit to nějaký zkušený rešisér filmů s tématikou sci-fi nebo hororů a vyměnit hlavní herce, mohl to být geniální thriller. Jenže takhle je to pouze průměrný thriller. Z celého filmu tak zaujme maximální stará sanitka z let 1965-1975, která se velice podobá tomu autu z Krotitelů duchů. [794. hodnocení, 73. komentář, 53%] ()

drankeryth

Mladucky Eric Roberts obskakuje jednu zenu na ulici, aby ju zbalil. Po zdlhavom baleni ona omdlie na chodniku a privolana sanitka ju odvlecie prec. Po praci sa Eric vyberie do nemocnice ju navstivit, ale ona tam neni, ani v ziadnej inej nemocnici. Pusti sa do patrania na vlastnu past, aby mohol svoju novu lasku zachranit. V rukach ju ma sialeny chirurg, ktory robi pokusy na diabetickych ludoch. Erik ju po dlhom patrani a riskovani svojho zivota najde a tak ju zachrani. Nakoniec sa od nej dozvie ze uz ma svojho priatela a to ho moc nepotesilo,,he he Riskoval zivot za nic, ale nakoniec mu aj postacila blondava policajtka ku zivotu. ()

helloween93

Skvělý béčkový thriller, který má prvky hororu o sanitce, která unáší lidi kvůli obchodům s orgány. Známá městská legenda, která sice nevyužívá veškerý potenciál této legendy, nicméně dokáže upoutat oko diváka a rozhodně nenudí. Potěší účast Jamese E. Jonese v roli policisty. Ve výsledku jsou z toho 3 hvězdy. Viděno na MGM. ()

xmy

Povedený béčkový akční thriller s jistou dávkou humoru. Sympatický hlavní hrdina (a i další postavy), zrežírované dobře. Příběh není kdovíjak složitý, což v tomto případě vůbec nevadí. Při sledování jsem se nikterak nenudil, Ambulance je taková super oddychová záležitost. ()