V ulicích New Yorku řádí bezohlední gangsteři, kteří unášejí lidi, zabíjejí je a odebírají jim vnitřní orgány, jež pak se ziskem prodávají. Hrdina příběhu Josh Baker, který se živí kreslením comicsů, se jednoho dne setká na ulici se ženou svých snů. Během rozhovoru se však ženě udělá špatně. Vzápětí přijíždí na místo záchranka a odváží ženu do nemocnice, kam však nikdy nedorazí. Když chce totiž Josh na druhý den ženu v nemocnici navštívit, dozví se, že nikdo takový tam přivezen nebyl. Nevědí o ní nic ani v jiných nemocnicích. Josh začíná být pevně přesvědčen, že tu něco nehraje. Policejní důstojník Spencer, s nímž si Josh o svém podezření promluví, však věří spíš na malířovu bujnou fantazii než na záhadnou sanitku. Více pochopení naštěstí nalezne u policistky Sandry Malloyové, která mu slíbí, že se bude případem zabývat. Josh nakreslí portrét zmizelé ženy, rozmnoží a kopie rozdává na ulici. Přitom se mu podaří seznámit s její spolubydlící. Když se i ta zakrátko ztratí, dostane Josh strach. (oficiální text distributora)

Lacike

Do nastupu postavy novinara Eliasa Zacharaia to bola neskutocna nuda a uz som sa chystal ako film odstrelim ako sracku, ale potom sa naplno rozbehla smršť blazniveho humoru. Skoda ze Elias nemal väcsi priestor. S naivnym Robertsom tvoria dokonalu komicku detektivnu dvojku. Bohuzial tam nemaju az tak vela spolocnych scen. V dnesnej komixovej dobe ich fanusikov potesi, ze Robertsova postava sa zivi kreslenim komixov v Marveli a ako jeho sef sa tu na par minut objavi aj Stan Lee. James Earl Jones tu hra psychicky choreho policajta a miestami je az prilis divny. Z ostatnych postav este zaujme policajne duo a running gag s mulou. Takze rozhodne od toho necakajte thriller. Napinave to nie je ani na sekundu ale ako komedia sa to postupne solidne rozbehne a niekolkokrat sa urcite zasmejete. 6/10. ()

Tommassi3

"Asi jsem zdrogovanej, protože se mi začínáte líbit.." - "Nó, to jsem potřeboval !! Kompliment od feťáka !! Pche !! Stejně mě máte rád jen proto, že jsem vám zachránil život.. " ;) ()

fcreading

Sanitka je menej ambiciózny, komický a poburujúci, ako niektoré slávnejšie počiny (Ono žije) ale rozhodne je to ešte dobré zpracovanie. Stále viac a viac milujem prácu režiséra Cohena, B-čkového kráľa na poli hororu 80 percent. ()

Korbitch

Koukal sem na to jako dítě a už tenkrát jsem kroutil hlavou nad tím, jak je to debilní. Dnes bych nejspíš neváhal jít na odpad! ()

IllIlIlIIl

Hodnotím, jak na mě působil tenhle film, když vznikl, a to že už je to pár pátků. Byl pro mě celkem strašidelný a zvuk ambulance mi naháněl hrůzu. Nyní už by se mu lidé spíše zasmáli, ale dřív velmi obstojný horor. ()

Rakosnicek77

V tomhle filmu jsem poprvé registroval Erica Robertse jako herce. Je to sice čistokrevné béčko, ale zápletka je tak zajímavá, že nejde film nedokoukat. O pár let později, jsem si na něj vzpomněl, po shlédnutí Hackmanova filmu Smrtící léčba, protože i když se v něm neobjevila tajemná sanitka, tak dějově jsou si filmy hodně podobné. ()

BoredSeal

Tak tři hvězdičky, ale v kontextu konce 80. let. V dnešní době se pro mě jednalo o celkem chytrý zábavný horor s hromadou hlášek "Chceš zemřít? Tak zemři!" a z Erika Robertse mám hroznou prdel, takže jsem se bavil, dávám tři a půl hvězdičky. ()

peto12

Eric Roberts ako Joshua ide po ulici, keď náhodou príde jeho priateľke zle a sanitka (falošná) ju zoberie a Josh ju nenájde. Priemerný horor s Eric Roberts v hlavnej úlohe. ()

Jino

Scénář děravý jak stará rezivá sanitka. Avšak ten je odkolněn na přístavnou kolej hodně brzy, stejně tak i dialogy, které vedou postavy v něm... Nejlepší z nejlepších Eric Roberts se zde po roce setkává s Jamesem Earl Jonesem a společně s Redem Buttonsem film táhnou. A to tak, že díky nim děj nepůsobí příliš strnule a Ambulance může ujíždět směle ke svému konci... Nebýt hereckých es a jejich výkonů, tak nevím nevím... 50% ()

cariada

Slušná jízda staré sanitky v New Yorku, hlavně když jste diabetik máte jistotu, že vás možná povozí a někam odveze, ale nečekejte, že vás vrátí. Mladý kreslíř komiksů se tomu snaží přijít na kloub a najít právě pracně seznámenou, ale vzápětí odvezenou dívku. Celé je to plné akce i vtipu s dobrým dějem. ()

Rodriguez

Thriller o obchodnících s lidskými orgány. Co všechno se může stát, když zkolabujete na ulici, přijede pro Vás sanitka, ale ta Vám nikdy pomoci nejela? Tak o tom je tento snímek. ()

Juto

Film má dobrý spád a dobre sa na to pozerá. Má ponurú atmosféru, ktorú si drží celý Film. Vôbec mi nevadilo, že film je hlúpy po scénaristickej stránke. 6/10 ()

kosta73

Naivně působivá záležitost s béčkovou ikonou Erikem Robertsem ve vrcholné formě. Sledovat tyto filmy mně vždy přinášelo zvrácenou radost. Násilně šroubovaný děj, bizarní vedlejší postavy s ještě bizarnějším chováním a happyend působící přirozeným dojmem, asi jako tramvaj jedoucí po poli, to vše zde najdete v plné míře. Film ale obsahuje i pár zapamatování hodných scének, ze kterých je jasné, že sledovat Cohenovu tvorbu se fanouškovi tohoto druhu zábavy vyplatí. ()

Courtemanche

Darmo jen 53 %, je to sakra dobrý béčko. Nečekal jsem, ale tento film má nápad a nechce se ani za boha končit. A to k tomu Eric Roberts v hlavní roli je vynikající. (Jinak je to thriller, ne horor, jen trochu mysteriozní.) p.s. Eric Roberts ,,není normální,, Jen v roce 2014 se objevil ve více než čtyřiceti filmech. 4,5/5 ()

A.L.E.S.

"dobytek" je prostě dobytek, který neví, na co se má koukat. Každá televize disponuje specifickým tlačítkem k jejímu vypnutí. Netřeba se tedy dívat na hodinky, kdy už to jako skončí, nechápu tyhle lidi, když se koukají na něco, co je nebaví. "choze" má neskutečný recht. Já vím, proč jsem dal ten plný počet hvězdiček. Nějakou náhodou jsem ten film viděl jako malý a od té doby se bojím jezdit sanitkou a nedej Bože, kdyby mě hospitalizovali v nemocnici. Šílenec Eric Breaden mi připadal tak sympatický, že jsem nemohl uvěřit tomu, že je vrah... Všechno ještě umocňuje hudba během filmu, která nahání ještě větší hrůzu. A Cadillac? K tomu vyšňořenému autu není co dodat. Rád bych ho viděl někdy i na živo. ()

navorski

Film o neprůstřelné sanitce z doby, kdy logika příběhu nebyla vyžadována. Chce to velký nadhled nebo hodně nostalgie. Když jsem byl malý, toužil jsem to vidět, protože BOŽE, TEN TITULNÍ OBRÁZEK!!!. Pak jsem to viděl a byl jsem šťastný. O 20 let později jsem to sehnal na originální VHSce. A zase BOŽE, TEN TITULNÍ OBRÁZEK!!! Ovšem, bože, ten příběh... ()