Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

jolanek

Painted Veil je dalsi z mojich oblubenych filmov. Rozmaznana Kitty za podvadzanie svojho nudneho manzela Waltera dostane trest, a nie hociaky- cesta do Sanghaja zmietany strasnou epidemiou. Film sa zaobera odpustanim a hladanim cesty spat. Naomi a Edward hraju perfektne a film zvyraznuje aj prekrasna hudba . 5* ()

sskrblik

Nyní už vím, že nejlepším lékem na ženskou nevěru je společný výlet do oblasti zamořené cholerou. Edward a Naomi přesvědčivý, jinak dobrý film který stačí vidět jednou. ()

Eleanor05

"Láska za časů cholery, part 2". :) Docela hezký romanťák, do poloviny děje velmi zábavný, ale poté celkem předvídatelný. Sympatický a dobře hrající Ed Norton, snesitelná Naomi Watts. Nic víc, než pohled na vztah těch dvou, čínské reálie třicátých let dvacátého století a velmi povrchní výzkum cholery, tenhle film ale nenabízí. Je to hezký snímek, ale po jeho shlédnutí prostě zkonstatujete, že jste vlastně neviděli nic zásadního. ()

cross

Příběh vyvíjející se lásky v cholerou zmítané Číně - doktora který miluje a jeho ženy, která se to teprve musí naučit.... Painted Veil vás ohromí překrásnými exteriéry, dokonale decentní a funkční hudbou a perfektním hereckým výkonem Naomi Wayys (která se mi ještě v žádném filmu nelíbila tak jako zde...). Pěkné, smutné a pravdivé... ()

Krosmen

I když jde o drama, byly zde jisté chvilky, kdy se člověk nutně musel zasmát. Špičkování obou postav a jejich tvrdohlavost na jedné straně a na té druhé situace mezi oběma manželi, která se v místě plném smrti vyvíjí tak, jak by se dá předpokládat. Někdy je skutečně to největší dobrodružství překonání vzdálenosti mezi dvěma lidmi. ()

Puyi

Chvíli to trvalo, ale postupně děj nabíral na intenzitě a postupně si mě velmi získal. Skvělá dvojce hlavních představitelů - zvláště Edward Norton u mě stoupl opět o něco výše. :) Silný, zajímavý píběh, který doprovází krásná hudba, trochu překvapivé, dobré 4*. :) ()

Autogram

Domáce väzenie s ozbrojenou strážou ako trest za neveru je to najmenej oproti cudziemu neprajnému svetu. Vraj v krásnom prostredí, to som si ale veľmi nevšimol, trochu zelene a lesa sa nájde kdekoľvek. No ak to pomôže zamilovať sa do vlastného manžela, tak prosím, ale to je asi všetko k tomuto nudnému filmu. ()

zigíš

Epická výpravná podívaná, kterých se žel moc netočí s překrásnou kamerou a sluchu lahodící Desplatovou hudbou. Zároveň komorní, intimní drama dvou lidí co k sobě hledají cestu a nacházejí lásku (i když za časů cholery). Nádherný film. ()

Danikaa

Perfektné spracovanie, výborní herci, krásna krajina, podmanivá hudba.  Koniec filmu na rozdiel od knihy, sa mi viac páčil. Je to jeden z mojich najobľúbenejších filmov, môžem ho pozerať vždy znova a znova. ()

Almásy

vizualne strhujuca variacia na Spomienky na Afriku. po hereckej stranke sa neda co vycitat (po tomto filme zacinam zboznovat Toby Jonesa, ktoreho postava je ta najkrajsia v celom filme). len cele to priblizenie naomi a nortona bolo strasne nepresvedcive, mozno to trosicku natiahnut (pri tak genialnom soundtracku by to vobec nevadilo) na take tri hodky a bolo by to super. inac na pol ceste k dokonalosti.. PS: Naomi ma krasny prizvuk ()

Mackin

Romantické drama pomalejšího tempa a prakticky bez větších emocí, ale za to s vynikající hereckou dvojicí Edward Norton a Naomi Watts, neobvyklými čínskými exteriéry i nádhernou hudbou. ()

jefff

Nádhera. Jednoznačně nádherný film. Zpočátku mi příběh i zpracování připadalo chladné, avšak postupem času jsem si byl naprosto jist, že Barevný závoj bude neopakovatelný zážitek. Norton i Naomi Watts byli senzační a potvrzují svůj status nejkvalitnějších herců součastnosti. Krásný, leč smutný příběh, který musí zaujmout asi každého. ()

Anez

Krásné romantické drama. Hudba a kamera si jdou celý film ruku v ruce. Výkony obou hlavních postav jsou báječné. Musím se sklonit před Edwardem Nortonem, skvělý jako vždy! Výtku mám jen k unylosti filmu a předvídatelnosti, ale tak tomu u romantických filmů bývá. I přes tuto vadičku skvělá podívaná. A proto dávám 5, nenudila jsem se. Naopak. ()

obivan568

Příběh krásně plyne za účasti vynikajících (a krásných - Naomi) herců až pomalu doplyne k očekávanému konci. Zvláštní je, že mi konec přijde jako jedna z vad tohoto snímku. Nejen, že je to po dlouhé době film, kde jsem hrdinům přál krásnej závěr, ale hlavně mi konec připadal emočně chladnej. Je tam spousta scén, kdy cítíte víc emocí než v momentě, kdy to mělo samo přijít... Ale spolu s pár scénama, kdy se zakuckalo tempo filmu, je to jediná vada na tomto vynikajícím filmu. Silné 4*. - 85% ()

Looser

Hezký romantický film v krásných scenériích Číny minulého století. Bohužel děj je velmi předvídatelný a tak se da říct, že cca po 40 minutách vám bude jasné jak vše skončí......Za zmínku stojí krásná hudba od čínského klavíristy Lang Lang (nebo tak nejak). ()

widla

Moc krásný film:-)... Už od prvního záběru jsem si byla jistá, že to bude zážitek. Je to skvěle napsané drama, s prvky romance. A ještě k tomu velmi dobré herecké výkony a krásná krajina... Paráda!! ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem