poster

Metoda

 • Argentina

  El método

 • Španělsko

  El método

 • Itálie

  Il metodo

 • anglický

  The Method

 • anglický

  The Grönholm Method

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Argentina / Španělsko / Itálie, 2005, 117 min

Kamera:

Alfredo Mayo

Hudba:

Pascal Gaigne
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nunka
  ****

  Inšpiratívny film o výbere manažérov neštandardným spôsobom. Aplikácia Gronholmovej metódy priniesla medzi vyvolených dostatočný materiál pre posudzovanie komunikácie, odolnosti voči tlaku, spôsobe interpersonáleho kontaktu a príjemne sa na to pozeralo. Simulácia jednotlivých úloh bola pútavo spracovaná, herci pôsobili presvedčivo a nebyť pár miest, ktoré boli zbytočné vo výberovom kontexte, mohol byť tým celkový snímok aj dokonalejší.(2.10.2011)

 • Sandiego
  ****

  Výborný koncept a skvělí herci, s nimiž se sice divák asi nijak neztotožní, ale to je nutné chápat tvůrčí záměr. Nejde zde ani tolik o napětí, co bude dále a kdo se posune do dalšího levelu, jelikož už z obsazení a ze vztahů mezi postavami brzy vyplyne, kdo se střetne v závěrečném duelu, ale o výborně napsané a zahrané konfrontace. Psychologický nátlak se skutečně přenesl i na mě a hlavně scéna s dotěrnou sekretářkou ohledně zatajovaného tajemství byla přímo ďábelská. Jediné co vadí je, že je trochu natahován prostor mezi jednotlivými společnými střety a hlavně v polovině snímek na chvíli ztratí dech, když se objeví peripetie s košilemi následované sexuální scénou. Pak ovšem nastane to pravé dusno a konec je opravdu originální a zničující, i když rozhodně nejde o žádnou gradaci, naopak probíhá v nejklidnějším, trochu posmutnělém rytmu. A když pak kamera opustí klaustrofobicky působící věžák a nabídne pohled na takřka apokalyptický obraz prázdné ulice po nepokojích, člověka skutečně až zamrazí, když si vše spojí dohromady a spatří děsivou nelidskost, která má zhoubný vliv i mimo obří korporace, kde je živena. V tomto ohledu jde o opravdu palčivou výpověď na aktuální téma, jenž možná zachycuje budoucí obří problém v jeho intimnějších, leč varovných zárodcích.(14.12.2010)

 • FilmFan24
  ***

  Psychologická hříčka o sedmi kandidátech na post vysoké manažerské pozice uzavřených jednoho dne společně v jedné místnosti, kde se podrobují důmyslnému testu. Čím více mazaných fint na sebe vymýšlí, tím více se na povrch derou klady a zápory jednotlivých postav. Vítěz může být jen jeden - no a cesta ke zdárnému konci vede v tomto případě přes "mrtvoly". Chladné, cynické a studené tak jak to v dnešním odcizeném světě chodí. Závěrečný symbolický záběr na bordel v ulicích se ptá: "A k čemu to všecko?"(7.10.2011)

 • zette
  *****

  Vyborne psychologicke drama, ktere se temer cele odehrava v jedne mistnosti a sedm uchazecu o lukrativni zamestnani mezi sebou souperi metodou, kterou nikdo nezna o jedno volne misto. Povedeny scenar, cela rada uzasnych dialogu a kvalitni herecke vykony vsech osmi hercu. Pokud bych mel prece jen jednoho herce oznacit za nejlepsiho, pak hlasuji pro Ernesta Alteria. Pro me osobne urcite zabavnejsi nez 12 rozhnevanych muzu, ktere v komentarich nejeden uzivatel zminil. Mozna je trochu skoda zaveru, ten si myslim mohl byt vysperkovanejsi, presto davam plne hodnoceni. Kdo ma rad minimalisticke drama, nemuze s timto filmem slapnout vedle.(19.10.2014)

 • mandelbrot
  ***

  Něco mezi Dvanácti rozhněvanými muži a reality show stylu Velkého bratra. Film se odehrává prakticky jen v několika místnostech a staví hlavně na hereckých výkonech zúčastněných, které jsou opravdu výborné. S příbývajícím časem a ubývajícím počtem uchazečů ale Metoda trochu ztrácí na intenzitě a mírně se vleče a ani konec nepůsobí tak nějak úderně, jak bych čekal. Pomocí Grönholmovy metody jsem vybral ze šesti kandidátů jako nejvhodnější hodnocení tři hvězdy.(21.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace