Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

Tuxedo

První (expoziční) polovina je celkem nudná a nic moc se v ní neděje. K postavám (a především k té hlavní) si nevytvoříte žádný vztah. Hlavně proto druhá polovina, kde si gangsteři konečně začnou vyřizovat účty (v dosti brutálních a perfektně natočených akčních scénách), nefunguje tak, jak by mohla, kdyby měl režisér Ji-woon Kim k dispozici lepší scénář s originálnějším příběhem a propracovanějšími charaktery postav. ()

sniper18

Je to veľmi dobrá akčná dráma s mafiánskou tématikou. Má výborný príbeh o schopnom mužovi, ktorého má rád jeho nadriadený, šéf vplyvnej mafie a preto ho poverí úlohou strážiť jeho mladú priateľku, aby ho behom jeho pobytu mimo mesta nepodvádzala. Muž ale jej konanie pre záchranu jej života šéfovi neohlási, no on to zistí a dá ho zneškodniť, ale muž to prežije a žije len pre pomstu všetkým, čo mu ublížili. Ale pomsta nie je až taká jednoduchá a jednotlivé násilné činy vyvolávajú aj iné túžby po pomste. Spracovanie sa mi páči, síce sa toho prvú trištvrtehodinu filmu až tak moc neudeje a táto časť má celkovo pomalé tempo, ale na film sa aj tak veľmi dobre pozerá kvôli ostatným prvkov, ako herci a réžia, ale potom sa už dynamika filmu zvýši, dej začne byť zaujímavejší a posledná tretina filmu je už veľmi dobrá. Ale mrzí ma, že druhý pomstiteľ tu už nedostal až tak moc priestoru. Akcie tu nie je až tak moc, ale páči sa mi. V prvej polovici sa nájde pár krátkych súbojov, ktoré sú správne tvrdé a nekompromisné a časom sa nájde aj jeden dlhší a výborné prestrelky, ktoré sú perfektne natočené a so skvelými zásahmi, skutočne každý zásah je radosť pozerať. Najviac sa mi páči celé finále v bare alebo aj skvelá situácia pri obchodníkovi so zbraňami. Herecké obsadenie je výborné, perfektný Lee Byeong-heon v hlavnej úlohe, ktorý tu predviedol skvelý výkon po všetkých stránkach, takže sa mu rozhodne dá fandiť, k tomu výborný záporáci od hlavného až po tých menších, poteší aj Shin Min-A, ale nemá až tak moc priestoru a viaceré zaujímavé zvyšné postavy. Réžia a technická stránka je perfektná, Kim Ji-un aj tu dokazuje, že je jedným z najlepších súčasných režisérov, film má zaujímavú atmosféru, skvelý vizuál, výborné kamerové nápady, vizuálne je to veľmi pôsobivý film. A spokojný som aj s hudbou. Prakticky jediné, čo tu môžem vytknúť je nie až tak dokonalý scenár, na ňom ešte je čo vylepšovať a iba kvôli nemu nedávam plné hodnotenie, ale inak obsadenie, vizuál, akcia a všetko ostatné je prvotriedne. 81% ()

molotov

Drsná (i když na korejské poměry spíš středně) gangsterka o pomstě v moderním kabátu, která odsejpá a nenudí. ()

zelvopyr

Tak tedy, mám fandit jednookému mezi slepými, nechutnému vrahovi a násilníkovi mezi ještě mírně nechutnějšími grázly, kteří na druhou stranu nejdou až do takové krajnosti jako on a chtějí od něj jen trochu slušnosti a podřízenosti? S hezkým housličkovým podbarvením a hraním na velmi velmi podivné city? Myslím, že si své soudnosti cením o něco více. Za choreografii, nepřehnanou (ne)zranitelnost a boje v rámci fyzikálních zákonů **. Jinak slabota, motivy zejména (všimněte si, že nikdo o svých motivech ani na přímý dotaz nic neřekne, tedy, pravda, až na bosse). A zmíněmá budhistická moudra jsou svým použitím kýč jak... ()

Le_Chuck

Som trochu v rozpakoch. Bittersweet Life nieje prvý film, pri ktorom si pokladám otázku: "Čo na tých kórejských filmoch ľudia vidia?" Téma vendetty samotára tu bola stokrát a stokrát bude. Je to bezchybná forma? Sú to emócie? Je to iná mentalita? Či nebodaj schovievavosť? Bez ohľadu na odpoveď konštatujem, zase som im to zoržral a rád sa necham znova prekvapiť, pobaviť. ()

kitano

Mate radi Tarrantina? Mate radi Johna Woo ? Mate radi Wong Kar Waia ? Ak ste tri krat odpovedali ano, pripravte sa na fantasticky zazitok. (10/10). Videne 6 krat - Fantazia. Tento film mi proste fantasticky sadol kazduckym svojim prvkom. Herci, pribeh, akcia, emocie, hudba...proste vsetko. Vedla Desperada a Pana prstenov hadam jediny film, ktory si pozriem aj po x-ty krat. Viac sa docitate tu. ()

Radko

Ezotericky znejúce slová o vetre ako z učebnice odnože východného new age vše náboženstva v úvode. Morálne dilemy v strede. A instantný, akože filozoficky poučujúci záver. Úvod o rozkmitaných konárikoch v znamení slovnej filipiky: čo nimi hýbe: strom alebo vietor? Odpoveď: Len Tvoja myseľ, je slovná hlúposť znejúca ako nekonečné múdro. Takto sa dá slovne odstreliť akékoľvek zvedavé spytovanie. K morálnej dileme: vlez-do-riťovský sluha mafiánskeho Big Bossa sa neštíti žiadnej úlohy. Len raz si dovolí odoprieť príkaz presne podľa pokynu. A pekne si to odserie. Prežije. Ale: hnevá sa hnevá, veľmi sa hnevá. Za roky dobrej služby, taký prieser. Taká zrada! Hor sa k pomste! Bum-prásk-rez-bod-prásk. Pozerať sa to dalo, ale niektoré oslavné komentáre tuná ma mätú. A možnože je to naopak a čosik som zasek nepochopil. Možno je to naozaj tak, že tie najjednoduchšie veci (ako napríklad tento film) sú v skutočnosti tými najzložitejšími. A naopak. Preto sa alibisticky poistím troma hviezdami. Veď ako oddychová akcia na nedeľné skoré dopoludnie to nebolo zlé. Jednorazovka ako vyšitá. ()

Rogue

Žánrově proměnlivý Korejský mix vyměklého Wooa, šikmookého Tarantina a typických revenge movies. Vizuálně skvělé, atmosfericky vrtkavé a naprosto funkční. ()

*CARNIFEX*

Jakožto konzument všeho Juho Kórejského, nebudem skrývať určitú dávku sklamania. Základ v podobe solídneho príbehu z prvej polovice, vystriedal v druhom polčase akčný hrdina s vyšším počtom životov ako "čierna mačka, biely kocúr". Boha, čo to dnes "všetci" žerú, že ich nestačí dobiť, zakopať, dobodať, ani dokatovať samopalom, aby konečne skapali? Je mi to fakt ľúto, no akonáhle sa snímok začne prezentovať ako seriózny počin, ktorý si zakladá na relatívne "vážnej" téme oddanosti v samotnej hierarchii mafie, nedokážem preladiť na odľahčenú nôtu s Tarantinovým rukopisom. Nevadí, možno inokedy ... ()

gogo76

Tradične vysokú úroveň kórejských filmov tentokrát ešte viac zvýrazňuje fakt, že sa jedná o gangsterský film, čo by mohlo iste mnohých navnadiť. Akšné scény i choreografia bitiek je na vysokej úrovni a často si pri kórejských akčných scénach vravím ,že vedia zaujímavo podať aj 100 krát videné. Jedna scéna dokonca pripomenie slávnu kladivovú scénu z filmu Oldboy. Neviem, či to bol zámer, pocta či náhoda,ale faktom ostáva, že "oslobodzovacia" scéna funguje skvele. Kórejci sú si vedomí toho, že európania majú problém rozoznať ázijské tváre, ktoré sa nám zdajú podobné a možno aj preto často obsadzujú hercov, ktorých by ste si pliesť nemali. Jedným z nich je určite kórejská hviezda známa z mnohých filmov aj u nás, Jeong-min Hwang. Film ťahá spoľahlivo až do krvavého finále. 80%. ()

lesumir

Mám pocit, že hlavní hrdina, než umřel, zažil pouze hořkost. __ Bittersweet Life je odtočena typicko-korejsko-nonhollywodským způsobem. Je v ní cit, emoce z ní jen čiří a divák přes tu obrazovku cítí tu čistotu. Tenhle film si prostě nehraje na mega ultra coolovou podívanou. ()

Jhershaw

Moje první setkání s Kim Ji-woonem a hned velmi vydařené! V nevědomosti a neznalosti asi občas bývá blaženost, a tak nemusím naříkat, že Bittersweet Life je "jen dalším remakem", když jsem Melvillova Samuraje neviděl. Ano, příběh není kdovíjak originální, ale o to zas tak nejde. Tohle není "o čem", ale "jak", "jak to zapůsobí". A zapůsobí hodně. Bittersweet Life je pro mě nejnářezovější korejský film od Oldboye. Ta vtahující atmosféra! Dokonalá kamera, propracovanost záběrů, podmanivá hudba, herecké výkony... všechno sedí, lépe řečeno skvěle šlape. Jestli bych měl něco vytknout, tak snad jen pár nelogičností/ nevyjasněností a přílišnou "krátkost", aspoň 10 minut navíc bych uvítal. ___ 95 % ()

sheen

Pěkná korejská variace na gangsterské filmíky. První půl až 3/4hoďky je to takové ukecanější, nic moc se neděje ale pak nám to pořádně nabere obrátky. Střílí mu to pěkně. Příběh se může zdát prostý ale taky je, ovšem režisér ho umí podat mistrovsky. Poslední část filmu je opravdu skvostná podívaná pro oko. ()

Aky

Směs krvavé akce, romantiky a korejského sebelitování s velmi příjmeným oddechovým závěrem. ()

S.Quentin QUALE

Oldboy vs. Kill Bill + eRko + Byung-hun Lee = buohužel papírově lepší předpoklady než výsledná realita. Vadila mi na dvou hodinách dementně jednoduchá zápletka, jinak na podívání v pohodě. 69% ()

Mi Nü-Chai

Roztomilý příběh o pomstě. A hádanka závěrem: Kolik krve vyteče z korejského mafiána, než definitivně umře? - Asi tak dvacet litrů.. :-) ()

Sysel_CZ

Bittersweet Life je film, který mě dokázal neskonale vykolejit. On je úžasný, scénář, kamera, všechno je skvělé. A pak přijde konec, a... no, z pěti jsou tři. ()

misterz

Narozdiel od iných juhokórejských thrillerov a drám tento film disponuje až nezvyčajne jednoduchou zápletkou. Možno bolo cieľom odbremeniť diváka od premýšľania a naložiť mu skôr po pocitovej stránke. Na druhú stranu našlo sa tu aj niekoľko silnejších scén a bojová choreografia tiež nebola najhoršia. Nech je ako chce, práve preto tu dosť záleží od konkrétneho diváka, či sa mu snímok zapáči alebo nie. Niekoho to môže skôr nudiť a ja patrím práve do tejto skupiny. Našťastie aspoň koniec príjemne prekvapil, aj keď to terminátorovanie hlavného hrdinu si mohli odpustiť. 70/100 ()

Vavča

Formálně dokonalé, výborné akční scény, volba hudby, Byeong-heon Lee perfektně hraje roli málomluvného "donucovače", který po jedné chybě padá do čím dál většího průšvihu. Jenže celá tahle ganstergka čerpající z noir filmů a Tarantina mě prostě za srdce nějak více nevzala. Přišlo mi to celé velmi nucené i přes tu vymakanaou estetickou stylizaci to má tu nevýhodu, že je to obsahově dosti prázdné. Na druhou stranu tam byl někdy povedený černý humor. Takže pro fandy herce jménem Byeong-heon Lee jasná volba. Ostatní to mohou zkusit. Nicméně, i když je hodnocení na tři a půl tak výjimečně zaokrouhlím nahoru. ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008