Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

LANSA

Sůdruzi a sůdružky právě jsom se vrátil z hradu.Setkání nemohu hodnotit jinak než positivně,což mi přineslo 93 minut velice dobré podívané. Častokrát jsem se culil od ucha k uchu, stejně tak jako u předchozích dílů. Pro mě je prostě Shrek třetí velice zdařilým následovníkem předešlého shrekování.....Jen jedna otázka mi zůstala v hlavě....Co byla ta mužatka v tom princeznovským komandu za pohádkovou postavu? Jako malej jsem pár pohádek skouknul,ale tato osoba je mi přesto neznámou. ()

farfalino

Na začátku velice povedené, ale jak začala výprava za králem Artušem - nuda a trapas. Prosím, nechte Shreka už odpočívat v bažině, věnovat se manželce a dětem. ()

Blondak80

Je to velká vykrádačka všeho možného a především pak sama sebe. A taky těch hluchých míst, jo, jo... Ale ten zbytek byl BOMBA a lidi, hej, je to prostě Shrek!!! ()

Xatrix

V recenzích se nejprve chválí, takže i já začnu. Celkem bych pochválil debutantskou dvojici (!!) za relativně dynamickou kameru, která sem tam krouží okolo postav, což se donedávna moc u animáků nenosilo. No, tak to bychom chválili, teď jdeme hanit (spíš cupovat)... Všichni fanoušci animáků zaplačte, tenhle snímek (fakt mu tak říkám??) postrádá i sebemenší špetku humoru. Promiňte, ale scény typu, postava zakopne, srazí druhou, ta vrávoravě svrhne svícen, který zapálí celou místnost, což vede k dalším tisícům "velmi vtipných" kopanců, úšklebů a pazvuků mě opravdu neberou. Frky můžou tedy pobavit jen děti do 5 let, skutečné zoufalce nebo lidi po lobotomii. Příběh naprosto postrádá jakoukoli gradaci, jen smutně plyne a divák zoufale přemýšlí, zda si nespletl sál. Úplně vidím před sebou scénaristy jak vymýšlí scénář typu: "Okej, dáme sem výměnu těl mezi Oslíkem a Kocourem, to bude velká legrace. Taky tam přidáme střední školu, jak by vypadala v pohádce, to bude sranda vidět prince, jak hrajou Dračí doupě...". Brr, musím přestat, ta představa je odporná. Písničky, celkem výrazný prvek série, jsou zde unylé a nijak člověka nepovzbudí (snad s výjimkou Zeppelinů). Co mě ale opravdu nejvíc zaráží je fakt, že třetí Shrek stál přes 160 miliónů, tedy víc jak druhý díl. Opravdu nechápu, kam se ty peníze poděly, ale výsledek je, že film je animací výrazně pod druhým dílem. Hlavně postavy lidí jsou neskutečně odfláknuté a ve srovnání s lidmi např. z Ratatouille je výsledek doslova katastrofální. Sečteno a podtrženo, Shrek Třetí je neředěné peklo, které bych ve válečných dobách používal jako mučední nástroj. 2/10 ()

JimiH

Vykastrovaný třetí díl zachraňuje pár drobností před totálním odepsáním, přesto je příběh velmi chabý a fóry nejsou na tom o moc líp, těch povedených bych spočítal na jedné ruce. Kocour opět potvrzuje svou zbytečnost, prostředí Far Far Away je i přes vynaložený rozpočet prázdné a sterilní, chybí mi duše. Jako videofilm by tohle byl standart, ale jako letní blockbuster? A to jsem měl to štěstí, že jsem to neviděl v kině, tam bych určitě usnul. Pusťte si raději Shiu v Divokých vlnách nebo krysáka v Ratatouille. ()

Beo.wulf

Pekna podivana, opet ve stylu Shreka, Oslika a Fiony. Libilo se mi jak je vyobrazen Merlin, Artus a Richard (Lvi srdce), ktery je jeste mlad. No musim dodat ze prvni a druhy dil je o neco lepsi nezli tento ale porad to ma co do sebe. ()

salamandrr

Jsem Shrekův velký fanoušek, ale tohle bylo fakt špatný....je jasný, že toto téma je již vyždímáno, ale autoři měli další snahu o ždímačku... bohužel většina rádoby vtipů mě nenadchla, ale abych jen nekritizoval, jsou zde i světlejší okamžiky, kterých je bohužel poskrovnu ()

Jakubik

Sestupná tendence letošních "třetích" pokračování se nezastavuje ani tady. Po skvělé 1 a o něco horší 2 je tu nejhorší 3. Neříkám, že jsem se nebavil ale na drouhou stranu jsem čekal něco více ale na zabavení 90min to bohatě stačí děj se netáhne ale svižně utíká. ()

raelz

Probůh je to SHREK tak to prostě tak strašné být nemohlo. A není. Ani zdaleka to nedosahuje předchozích dílů, ale na dvě hvězdičky to ROZHODNĚ není ()

Narayan

Grrr tak napotřetí už to byla fakt děsná nuda, prakticky žádnej dobrej vtip, nudný dialogy, vlastně jsem to ani nedokoukal jak to bylo zlý, myslim že čtvrtýmu dílu zelenýho vyžrance se už radši vyhnu... ()

ex.it

S dějem to jde sice z kopce a vtip už tam taky občas postrádám, ale když už Eddie Murphy nebo Antonio Banderas se svou postavičkou něco vyžvejknou, stojí to za to. Kvalita filmu se posunula o hodně dál, hlavně na detailech. A to se mi líbí (p.s. dvojice kocoura a oslíka to vždycky utáhne). ()

Yomega

Celou dobu se to tváří celkem dobře. Sice jsem se téměř vůbec nesmál, ale dojem byl veskrze pozitivní. No…..a pak přišel veletrapný konec a srazil třetího Shreka do bažin podprůměru. ()

Jeand´Boa

Toto pro mě není Shrek ... chybí tomu totiž vše, co Shreka dělalo Shrekem ... je to něco jako případ, kdy vezmete kelímek hořčice a nalepíte na ní název marmeláda ... taky se vám to nebude nějak zamlouvat, až to otevřete... ()

Cruchot

Rozhodně to není taková hrůza, jak bych očekával dle některých zdejších komentářů. Pravda, klišé tu střídá klišé, často se vaří z vody a opakují milionkrát omleté a použité vtípky a gagy. Námětově to taky není kdovíjaký zázrak. Ale nakonec jsem se pobavil vcelku slušně a hodinka a půl utekla jako voda. ()

the_bitch

Síce veľmi nerád, ale tomuto musím dať o jednu hveizdičku menej ako Shrek 2, a o 2 hviezdičky menej ako Shrek prvý. Už to nieje to čo to bolo v jednotke, bez kúzla, čara, nejakej zábavy. Toto by som deťom nepustil. ()

Kingjiri

Je pravda, že je třetí Shrek o poznání slabší, než jeho dva předchůdci. Neoznačoval bych ho však příměry jako třeba koncentrace trapnosti nebo dokonce divákovo utrpení. Jde prostě o průměrnej animák s poněkud necelistvym příběhem a narozdíl od dvou předchozích dílů bez zajímavýho sountracku. Ale aspoň několika fakt povedenýma fórkama a nápadama mě dokázala trojka jednorázově pobavit a rozhodně patří k tomu lepšímu, co animovanej žánr v posledních letech nabízí. ()

P. J. D.

Oproti předchozím dílům tady přímo číší to, že byl film natočený jen a jen pro peníze do kasy společnosti. Nové postavy jsou nedomyšlené, nepropracované, kýčovité, ale především buď spíchnuté horkou jehlou, nebo někým, kdo nevěděl, s čím vlastně pracuje. Stejně tak si to odnesl i scénář. Příběh sám o sobě mi nevadí, ale ty vtípky, co se v něm objevují, mohly být rozhodně lepší. Za mě 2/5. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)