Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

Lewaso odpad!

Blá blá blá blá blá blá blá... atd. (kvalita a obsah hodnocení = kvalitě a obsahu filmu). Dívat se déle než půl hodiny na tento film se rovná utírání pr..le skelnou vatou. ()

megajalec

Trúfam si povedať, že keby nebola jednotka, tento film je hodnotený oveľa vyššie. Uškodilo tomu, že jednotka bola fakt skvelá. Dvojka je čo sa týka scenára vykrádaním jednotky. Z tej nám to ostala Sharon Stone, ktorá je skvelá, krásna a 50 rokov by jej tipoval málokto. Jej postava to celé tiahne a myslím, že film, ktorý je na nej postavený, drží nad vodou. To sa nedá povedať o Morisseyovi, ktorý svojou sterilitou zabíja svojho "predchodcu" Douglasa. Páčil sa mi záver, inak ten scenár nebol objektívne bohvieaký, ako som napísal, príliš sa snaží držať jednotky a v tomto prípade to je skôr na škodu ()

lobo87

Bohužiaľ, nedočkali sme sa ničoho, čo urobilo zo Základného inštinktu kult a jednotku medzi "erotickými" thrillermi. Michael Caton-Jones pochoval značku Basic Instinct a zatiaľ to vyzerá, že aj svoju kariéru, ktorá zaznamenala niekoľko slušných hitov (Rob Roy, Šakal, Memphiská kráska). K tomu, čo dokázal Verhoeven, sa ani nepriblížil. Verhoeven natočil hlavne kontroverzný a silne erotický film s úžasnou thrillerovou atmosférou. Caton-Jones obsadil zostarnutú Sharon Stone, ktorá nikdy nebola príliš talentovaná herečka a už nemá ani telo na to, aby takýto film utiahla. Jej partnerom bol nevýrazný Morrissey, ktorý si úlohu zaslúžil neviem čím. Slabučkého odvaru originálu sme sa dočkali aj po obsahovej stránke, ktorá len dorazila tento priemerný snímok (o erotických scénach, ktorých bolo málo a boli nemastné-neslané ani nehovoriac). Tretia hviezdička z nostalgie... 50% ()

elanista1

Myslim si ze to je podhodnoteny film, jednotka to sice nie je, to ano, ale styridsat percent je malo. Sheron Stone sa za 15 rokov velmi nezmenila, a dobre dokazala nadviazat na svoj prvy vykon. O tom, ze tu chybala akakolvek iskra, ci plamienok sexualneho napatia z jednotky diskutovat netreba. Taktiez, ze herecke obsadenie bolo slabe jak nedovareny caj, na tvar Davida Morisseya som si nedokazal spomenut v casovych usekoch kde neucinkoval, nieto že si ho este budem pametat po dopozerani. Taky nevyrazny herec sa len malokedy vidi. Prave to, co robilo jednotku originalnou sa v dvojke uplne vytratilo, jediny element co maju spolocne tieto dva filmy je nesmrtelna S.S. Tu sa viac do popredia dostava nezaujimavy krimipribeh s postavami, a vztah spisovatelky s psychiatrom je vykreslovany slabo. Zaujala ma hlavne scena, kde ju topi v bazene a ona sa jednoducho prestane branit a on mysliac si, ze je mrtva prestane utocit /vzdy, ked som videl vo filmoch podobnu scenu, tak mi neustale chodila po rozume tato myslienka, to bol jeden z toho mala za zmienkustojacich momentov vo filme /ked mam vymenovat dalsie, tak scena kde SS vysvetluje doktorovi, ake ma s nim sexualne plany, alebo ked v zavere vyklada obsah svojho noveho romanu//. Celkovo to je na tri hviezdy, ale ked si spomeniem, ze Zakladny instinkt 1 som spociatku hodnotil tiez hviezdami troma, tak sa citim trocha previnilo. ()

martins

1* hvězdička za výkon Davida Morrissey, ale to je tak vše, co film může nabídnout, 14 let změní člověka hodně, bohužel to platí i na Sharon, která rolí Catherine Tramellové vystoupala mezi hvězdy Hollywoodu, zde však už působí hodně přestárle a unaveně, navíc v hodně scénách je zastupována dublerkou. Naprosto zbytečně investováno 70 mil.dolarů. ()

Wulz

Slabota..? ... aspoň když tedy srovnám s prvním dílem.! Ale po dalším shlédnutí nakonec ujde...no slabší ale pokračování no ... ať žije první díl.. ()

Goodlooker

Tvořit druhý díl filmu, který se proslavil prakticky jen tím, že v něm Sharon Stone přehazovala nohama, je opravdu těžké, zvlášť proto, že onomu sexuálnímu idolu bylo tehdy kolem třicítky a dnes ji táhne na padesát. Křečovitá snaha něčím zlegendarizovat i druhý díl Základního Insinktu je takřka nepřetržitá a jen málokdy se stane, že stále celkem pěkná Sharon, neukazuje světu vše ze svých nohou, či nemá opravdu hluboký výstřih. Bohužel, při tomto dostihu s make-upem a push-up podprsenkou zapomněla paní Stoneová solidně hrát a jelikož je to hvězda filmu, podřídili se jí i zbylí herci. Film je navíc zbytečně plný přehnaných vulgarismů a až nehezké sexuality, takže občas na diváka působí, jako porno déčkové kvality s náznaky kriminálního příběhu. Špatná režie, špatní herci a prakticky špatné i vše ostatní. Bohužel je Základní Instinkt tak trochu srovnatelný s Láskou s Rizikem (Gigli)... Za pěkný design Sharon, který sice k sexuální ikoně nestačí, ale na 47 let je opravdu nadstandardní, uděluji 25% ()

rochelka

No řeknu vám,že takovouhle depresi jsem už dlouho neměla .A za to vděčím tomuto bezduchému thrilleru, jehož jedinou náplní bylo nesmyslné předvádění Sharon Stoneové, která sice pořád vypadá dobře (kdo by nevypadal po tolika plastických operacích), ale vybírat filmy si tedy opravdu neumí. Nejenže tu chybí silné mužské charizma Michaela Douglase,ale celá zápletka je tak nesmyslně krkolomná a nelogická,že to až není možné.Navíc David Morrissey se v roli psychologa chová vážně nemožně,ale to je taky zčásti vina scénáře. Dvě hvězdičky za pár vydařených momentů a slibně se rozvíjející začátek. ()

Casie

Tak tedy vzhledem k tomu,že první díl tohohle filmíku byl naprosto geniální,jsem očekávala,že i v tomto případě se bude na co podívat,ale musím říct,že zklamanější jsem snad nemohla už bejt....Lituji času,který jsem této frašce věnovala! ()

Fang

Bohuzel jsem to videl, cely...silena NUDA, je mi lito casu, kterej jsem u toho stravil a vsech ostatnich, kteri vydrzeli az do konce! ()

pursuer

Základní instinkt jsem shltal na kraji gauče. Při sledování dvojky jsem hrál karty, leštil si brýle, skoro jsem se dal do luxování, prostě "přežiju to, jen aby se neřeklo". Tím nechci říci, že bych film nevnímal, naopak. Snažil jsem se tam najít COKOLIV, co by jedničku alespoň vzdáleně mohlo dohnat na kvalitě, ale kromě hereckého výkonu Sharon (který nicméně také trochu pokulhával a hlavně sázel na kvality jejího sexbombového hollywoodského debutu - opomineme-li Total Recall) mě nic k obrazovce opravdu nepřitahovalo. Verhoeven je prostě Verhoeven a nedá se zapřít. ()

david666

Nevím, ale mě prostě bavilo se dívat na Sharon - podle mě je ve filmu víc sexy než v jedničce. V každé scéně je jiná a v každě jí to sekne. Pravda, příběh je o ničem a zbytek herců tady dělá komparz hlavní představitelce. Takž bez S.S. by to bylo tak za **. ()

veverysiak

Toto vôbec nevyšlo, je pravda, že ani nemohlo, Jednotka je neprekonateľný kult a dať sa nalákať na jej voľné pokračovanie bolo po všetkých stránkach čisté hazardérstvo, napriek tomu to chlapi domrvili ešte viac, ako sa dalo očakávať, prekombinovaný scenár, zmrvené dialógy, slabá réžia, ktorá nedokázala vytrieskať z hercov aspoň solídne výkony, ale Šarona je sexy aj po rokoch, bolo síce jasné, že nôžkami už štrikovať nebude, ale táto blbosť skoro úplne utlmila jej povestnú iskru, takže 40%. ()

hanazu

Po pár letech se nám z Catherine stala opravdová sociopatka (nebo S. Stone neumí hrát) žijící v Londýně, řídící sporťáky, které občas topí v řece, její outfity až nápadně vystupují z obrazovky... celé to vizuální vyšperkování nezachrání totálně bídný scénář. ()

unclejack

Fuj , toto je hnus. Neviem , o čo je dvojka horšia než jej predchodkyňa , ale stačilo mi 20 minút a tú kráľovskú hlúposť som ťahal z DVD prehrávača. Vážne sa to netočí okolo ničoho iného. ()