poster

Základní instinkt 2

 • USA

  Basic Instinct 2

 • Německo

  Basic Instinct 2: Neues Spiel für Catherine Tramell

 • Německo

  Basic Instinct - Neues Spiel für Catherine Tramell

 • Velká Británie

  Basic Instinct 2

 • Španělsko

  Instinto básico 2. Adicción al riesgo

 • Slovensko

  Základný inštinkt 2

Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Španělsko, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rakosnicek77
  **

  Tohle byla poslední rána pro produkující v 90 tých létech přeslavnou Bratislavskou distribuční společnost INTERSONIC, kterou tím film definitivně odsunul na druhou až třetí kolej a posunul ji k produkování už jen podprůměrných béček a horších písmen budoucích video filmů. Ve snaze o návrat na distribuční výsluní, zakoupila společnost produkční práva k tomuto filmu a nemalou investicí se jala film uvés do kino a video distribuce v očekávání navrácení a značného navýšení vložených financí. Základní instinkt 2 se stal svoji "kvalitou" této společnosti popravčí četou a divákovou noční můrou.(17.1.2015)

 • numi
  **

  Velké zklamání. První základní instinkt byl průměrný thriller, který měl pár "nepodstatných" plusů - Verhoevenovu režii, neokoukanou a provokativní Sharon Stone, důstojného protivníka Michaela Douglase a schopnost vyprovokovat v divákovi emoce. A dvojka? Michael Caton-Jones to ukočíroval docela v klidu, ale nezajímavě - jakoby bez citu, Michela Douglase nahradil naprosto nezajímavý a nevýrazný David Morrissey a provokativnost zmizela z filmu i z tváře Sharon Stone díky tunám mejkapu, které byly právě na její tvář napatlány. Zůstává tak jen ten průměrný thriller, který vás na začátku nadchne zajimavou úvodní scénou, ale uzemní vás tak vykonstruovaným scénářem, že lepší (horší) se jen těžko hledá. Jednání jednotlivých postav je tak absurdní a neuvěřitelné, že bych spíše uvěřil i tomu, že Válka světů od Spielberga by ve skutečnosti opravdu skončila tak, jak skončila, než abych uvěřil tomuto snímku. Zklamání. Velké. [květen 2006](21.5.2006)

 • jojinecko
  **

  Basic Instinct je už v podstate kult a bolo jasné že dvojka skrátka nemôže byť lepšia a otázkou bolo nakoľko veľký prúser to bude...Sharon je síce stále sexi (aj keď niekedy sa snaží umelo pôsobiť ešte viac sexi a má to akurát opačný efekt),no nápad angažovať Morriseya bol veľmi nepodarený... Po hodine a pol som mal s filmu celkom ešte celkom dobrý dojem, no posledná polhodinka to celé poriadne pokazila...Keby som to mal vyjadriť "matematicky" tak posledná polhodina je za 0,5* a zvyšok za 3,5*=>2*:)(15.6.2006)

 • Reiniš
  **

  V porovnání s prvním dílem je dvojka propadák. Napětí prakticky žádné, píchacích scén je málo a jsou o ničem. Sharon vypadá i po letech dobře o své charisma už ale dávno přišla stejně jako David Morrissey, který ho asi ani nikdy neměl. M. Caton-Jones ze začátku šikovně rozehrává hru na kočku a myš, kterou postupně mění v břečku korunovanou absolutně trapným koncem. Základní Instinkt 2 by možná ještě ušel jako televizní thriller vysílaný někdy v sobotu o půlnoci, ale jako pokračování Verhoevenova originálu to projel na celé čáře.(30.1.2008)

 • Shakers
  **

  Jednotka bola pecka, od ktorej sa môže učiť veľa filmov. Tak skvelú atmosféru čo mala Verhoevenová jednotka sa pochopiteľne režisérovi druhému dielu nepodarila zopakovať. A to je to predovšetkým to, v čom bol prvý diel výborný. Príbeh ani tu nieje zlý, ale dialogy a ani tie postelove scény tu proste nemajú šťavu, všetko je nezáživné a David Morrissey sa tu len ťažko a neúspešne snaží dotiahnuť na vynikajúce Douglasa. 45% - 2*(3.9.2019)

 • - Auto, kterým ve filmu Catherine Tramell jezdí, je Spyker C8 Laviolette. (HellFire)

 • - Producent filmu Andy Vajna v rozhovoru uvedl: "Mysleli jsme, že Základní instinkt je vhodný k pokračování, nicméně Sharon Stone uvedla, že s Verhoevenem film točit prostě nebude a nebylo možné se s ní dohodnout. Verhoeven tak musel být propuštěn. Žádný jiný režisér se na filmu nepodílel. Já bych jí radši zažaloval, ale producent Mario Kassar si přál snímek zrealizovat, a proto navrhl, abychom uzavřeli mír." (Courtemanche)

 • - 14 let očekávaný sequel producenti „ošetřili“ sumou 70 mil. dolarů, což však na diváky nezaúčinkovalo. Během úvodního víkendu (31.3. – 2.4.) vydělal jen 3,2 milionu. Stačilo to jen na desátou příčku a po dvou týdnech měl na kontě jen 5,2 milionu. (imro)