Základní instinkt 2

Základný inštinkt 2

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Horor

USA / Německo / Velká Británie / Španělsko, 2006, 114 min

• HoneyBunny

Znáte to, občas je film tak špatný, až u něj dostáváte záchvaty smíchu. Kdyby Caton-Jones ještě trochu přitlačil na pilu, mohla z toho být sofistikovaná parodie na užvaněné filmy s "promyšlenou" zápletkou, "božskou" sexy mrchou a nepřekonatelným "sexuálním napětím". Tohle všechno je tu podané tak levně (zvedněte ruku, komu Sharon připadala sexy) a neuvěřitelně, neuvěřitelně hloupě, že se u dialogů ústřední dvojky válíte smíchy. Jiný způsob, jak si tenhle film alespoň trochu užít, neexistuje. Záhadou mi je, jak se do filmu dostal šašek typu Davida Morrisseyho. Úplně slyším Sharon: "Ne ne ne, Harrison Ford je na mě moc starý, Liam Neeson vedle mě vypadá moc sexy. Pošlete mi sem toho anglickýho sráče z komparzu. Ne Rickyho Gervaise! Toho druhýho!"(6.12.2009)

• EdaS

Jednička byla stylová, napínavá a velmi sexy, herci (v rámci žánru) přesvědčiví (chemie mezi Stoneovou a Duglasem fungovala více než výborně) a celé to bylo skvěle natočeno. A Sharon Stone byla mladá a žádoucí. O čtrnáct let později nic z toho neplatí - Sharon stárne a je mizerná herečka, na režisérské sesli sedí velmi průměrný řemeslník Caton-Jones, scénář je trapnou kopií jedničky ovšem bez překvapení, zajímavých zvratů a zajímavých dialogů, a hlavní mužská role je tak zoufale špatně obsazená (od začátku je jasné, že tohle není pro Catherine důstojný protivník, a že si s ním bude dělat, co se jí líbí)... Když jsem si přečetl, že chce Stoneová režírovat trojku, bylo mi jí strašně líto. Už ve Varech prokázala absolutní absenci soudnosti a kontaktu s realitou, ale tohle... P.S. Ty vystřižené sexuální scény, co kolují na internetu, jsou opravdu tím jediným zajímavým na tomhle snímku. Film samotný (natožpak uvážíme-li, že jde o pokračování Základního instinktu) je naopak skoro bez sexu.(16.4.2006)

Michael C. Jones umí, když chce, tady se mu ale moc nechtělo, a nebo si s touhle látkou zkrátka nedokáže poradit, tak jako Verhoeven či Roman Polanski-Hořký měsíc nebo Berry Levinson-Skandální odhalení. Že by ale zklamal na plné čáře, to se také říct nedá. Sexy scény tu jsou, psychologická stránka také není k zahození a rozhodně se vyplatí u filmu přemýšlet, díky čemuž zůstávám na 3*. Nedopadlo to katastrofálně, ale i přes to je porovnávání s prvním dílem zcestné.(26.8.2011)

• Skip

Něco tak stupidního jsem teda nečekal. Všechny postavy byly totálně mimo, veškerá atmosféra jedničky úplně fuč, herecké výkony příšerné, pointa taková, že by mi byl milejší jogurt odstátý na slunci, v němž je to opravdu život v každém kousku. Tohle byl teda velký, mílový krok vedle, který se zapíše zlatým písmem do historie zmršených dvojek.(9.12.2011)

Tak ja nevim, me to tak spatny rozhodne neprislo. Clovek holt nesmi myslet na to, ze existuje prvni dil, kterej je tak stokrat lepsi. Co se tyce pribehu, je to v podstate to samy co jednicka, nicmene scenar je docela promakanej a dialogy jsou napsany hodne slusne. Herci taky nejsou spatny, Morrissey, i kdyz bych cekal, ze se bude branit dyl, vypada vetsinu casu nasrane a hraje slusne. A Sharon, i kdyz viditelne zestarla, porad umi bejt docela sexy. Celkove se podle me jedna o slusnej prispevek do thrillerovyho zanru za lepsi 3* a kdyz pominu fakt, ze tohle pokracovani bylo naprosto zbytecny, tak muzu rict, ze to je nadprumernej film.(16.3.2008)

• - Hudbu k filmu měl mít na starosti rovněž jako u prvního dílu Jerry Goldsmith, ale zemřel dříve, než stihl napsat první notu, a proto se ve snímku objevuje jen jeho hudební motiv. (imro)

• - Ve filmu se objevila i slavná londýnská budova 30 St Mary Axe, známá také jako "Gherkin", v překladu "okurka". (Cucina_Rc)

• - Auto, kterým ve filmu Catherine Tramell jezdí, je Spyker C8 Laviolette. (HellFire)