poster

Základní instinkt 2

 • USA

  Basic Instinct 2

 • Německo

  Basic Instinct 2: Neues Spiel für Catherine Tramell

 • Německo

  Basic Instinct - Neues Spiel für Catherine Tramell

 • Velká Británie

  Basic Instinct 2

 • Španělsko

  Instinto básico 2. Adicción al riesgo

 • Slovensko

  Základný inštinkt 2

Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Španělsko, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  **

  Odmyslite si všetko, čo robilo prvý Základný inštinkt zaujímavým, originálnym, nepredvídateľným, napínavým a sexy, a máte Základný inštinkt 2. Úvodné titulky rozdráždia, no akýkoľvek potenciál ostatného sexu vo filme, a že ho je VEĽMI málo a je VEĽMI skratkovitý, pochováva maximálne "nešukačský" David Morrissey. A ostatní sú na tom podobne - ťažko nájdete castingom viacej sprznený film. Nezachráni to ani Sharon, ktorej zošúverená koža na ruke zabíja jej vymejkapovanú tváričku pri každom potiahnutí z cigarety. Scenár bezmocne parazituje na nápadoch z prvého filmu a vyúsťuje v podpriemerný thriller v štýle FARBY NOCI. Tu sa budú rozdávať Zlaté maliny. Kassar s Vajnom to zase vyhrali.(5.4.2006)

 • Cervenak
  **

  Hehehe. Eroticko-thrillerový ekvivalent kung-fu filmu. Všetok "dej" a dialógy slúžia len na to, aby preklenuli čas medzi "šteklivými" scénami. Avšak kým aj v priemernom kung-fu filme sa po dávke kecov dočkáme nejakej obstojnej bitky, tu dostaneme len trocha tej vyretušovanej a silikónovej Sharon, ktorá chce, aby sa jej nejaký plešatý blbeček, čo Michaelovi Douglasovi nesiaha ani po členky, vystriekal do úst. Nič proti sexu s MILF-kami, ale keď už, radšej si dám Stiflerovu mámu.(31.12.2008)

 • petaspur
  **

  Občas se podaří natočit skvělý film z něčeho, co na první pohled nepůsobilo žádným zázrakem. Šťastnou symbiózu všech prvků z "jedničky" se tvůrci pokusili zopakovat při dlouho očekávaném pokračování, které však vzniklo naprosto zbytečně. Prostě to nefunguje, což nezachrání ani sexuální povídání promíchané se sexuálním dováděním a rádoby rafinovaným dějem.(30.11.2008)

 • Jinny
  *

  Sharon Stone na hlavu poražena trapností. Nicméně je to ona, co na celém tomhle "filmu" stojí alespoň trochu za řeč. Nutno podotknout, že první díl jsem vždycky považovala za thriller na efekt - s chlapem, co přemýšlí penisem, a ženskou, která se chová jako afektovaná štětka, z čehož muži v tomhle alternativním vesmíru šílí (jak originální). Přesto se Základnímu instinktu nedala upřít jistá sofistikovanost. Dvojka je ovšem debilní film s ještě debilnější pointou. Parťák stárnoucí Stoneové je navíc nedůstojný "přizdis*áč", i když jeho mentálská kreace na konci je vpravdě útok na cenu BAFTA. Chemie mezi ústřední dvojkou (stejně jako dialogy) funguje asi tak jako u soft porna. A David Thewlis půjde na hanbu za blbou roli v tak blbém filmu. P.S. Omlouvám se počet slov jako debilní v tomto komentáři, ale bohužel je to příznačné...(6.12.2009)

 • Madison
  ***

  Scenáristická brilantnosť, ktorá robila jednotku takým zmysluplným filmovým zážitkom, v dvojke paradoxne zlyháva takmer na plnej čiare. Tento režisérsky počin Michaela Caton-Jonesa zachraňuje jedine výkon Sharon Stone, ktorej atraktívny vzhľad a ženské prednosti pozdvihovali podpriemer snímky o úroveň vyššie.(29.10.2007)

 • - Základní instinkt 2 měl od studia zelenou už několik let, ale natáčení vždy ztroskotalo, když Sharon Stone vetovala každého z kandidátů navrhnutých na svého hereckého partnera. Honorář (13,6 mil. dolarů) totiž dostala, ať se natáčelo nebo ne. (imro)

 • - V jedné ze scén donutí Dr. Glass (David Morrissey) Catherine (Sharon Stone), aby nekouřila v jeho kanceláři. Ta následně odhodí cigaretu na zem a usedá na židli. Když později vstává, cigareta je již pryč. (fisus)

 • - Film drží prvenství jako první pokračování, které v amerických kinech nevydělalo ani 10 milionů dolarů. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace