Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)
Trailer 2

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Freemind

Nestrhla mě ani "kultovní" jednička, u tohoto chudáka jsem měl tedy sakra problém, abych neusnul. Sharon vypadá jako oživlý manekýn z výkladní skříně, hlavní postava psychologa je naprosto naivní a labilní, což spolehlivě ubíjí jakékoliv napětí. Všichni se tak nějak potácejí plátnem sem a tam, až to najednou díkybohu skončí a vy si můžete nahlas říci - WTF? ()

Sarkastic

Tak předně, první díl jsem viděl a ohodnotil plným počtem, k dokonalosti moc nechybělo. Jenže u tohoto filmu jsem se snažil být tzv. "nad věcí" a nevnímat fakt, že jde o 2 (poněvadž hodně uživatelů hodnotí horším hodnocením jen proto, že je něco až 2., 3. apod.). Já se nato díval hlavně z hlediska thrilleru. A v tomto bodě u mě film uspěl na výbornou, byl hodně propracovaný. Co se týče herců, samozřejmě Morrissey není Douglas, ale u Hannibala jsem si taky za chvíli zvykl na Moorovou, ikdyž Fosterová byla ta "první" (a určitě jsem nebyl sám). Slušná akce, napětí, hudba a koncem jsem byl relativně překvapen (fakt jsem čekal, že ten psychiatr skončí pod kytkama). A btw, Sharon je pořád sexy. ()

Enšpígl

Já to tak hrozně nevidím. Samozřejmě jednička to není, ale to se dá vyčíst z názvu, že to je dvojka, alespoň já to tam vidím. Úvodní prstovačka v autě je fakt hodně dobrá. Jenže o tomhle se většině uživatelů, kromě mě může jenom zdát a to jak o tom autě , tak o tom ostatním. Naprosto srandovně působil psychiatr. Je jasné, že Sharon potřebuje pořádnýho bejka jako jsem já nebo Douglas a ne nějakého sráče z vysoké školy, tím bylo dáno že jsem Sharon neskutečně fandil. Takže jsem měl o zábavu postárano. Škrcení chlapa opaskem, které Sharon v rámci postelových hrátek zařadila nově do svého bohatého sexuálního rejstříku mě nechalo chladným. Zase takovou důvěru u mě ženy nemají. Film mou důvěru neztratil, na druhou stranu ani nějak získal. Sharon Stone je pořád pěkná a ve filmu působí jak slušně chladná kurvička. Z pánů, co na adresu Sharon prskají jak se na ní podepsal věk, by si Sharon udělala s přehledem plivátko. ()

Frajer42 odpad!

Velmi debilní film. Nuda od první do poslední minuty. Naprosto necharismatický David Morrissey v hlavní roli. Od první vteřiny jsem si přál aby zdechl. Tenhle díl kazí koukatelnému předchůdci jméno. Nepopsatelné zklamání. Tohle měl být vážně film? Já viděl pouze reklamu na nudu. Už ani ta Sharon Stone nestojí za nic. Tohohle dílu snad už ani nebylo potřeba. ()

Kaka

Zklamání roku. Druhý díl nedisponuje ničím novým a víceméně tak sklouzává do laciné a prachobyčejné repliky dílu prvního. Herci jsou naprosto tragičtí, přičemž Sharon Stone je ve svém věku kapitola sama pro sebe. Na jednu stranu obdivuji její odvahu jít do takového projektu, na stranu druhou jí nezachrání ani úchvatná prace s makeupem. Scénář je jedna velká napodobenina dílu prvního, přičemž konec je tak připitomělý, že to snad tvůrci ani nemohli myslet vážně. Prostředí Londýna nudí, stejně jako obyčejné rozhovory mezi pacientkou (Stone) a Terapeutem (Morrissey). Sexu je velmi málo (nevím, kolik tvůrci vystříhali, to nám snad poví DVD) a když už nějaký je, tak se o nějaké odvážnosti snad nedá ani hovořit. Vše ve standartních hollywoodských kolejích. A tak je na tom vlastně celý film. Zbytečné pokračování, na které je nejlepší zapomenout a nebo si pustit první díl. ()

• Rupert Everett veřejně vyjádřil svůj vztek potom, co ho Chris McGurg ze společnosti MGM odmítl jako "perverta, kterého by v této roli Američani nikdy nepřijali". (akisha)