Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

MATG

Je ťažké obhajovať a zároveň kontraproduktívne hodnotiť tak delikátnu tematiku nazvime ju "vlastných názorov". Podľa môjho názoru tento film nezobrazuje akciu ani nadľudské kaskadérske výkony či dokonalosť. Nesie skôr posolstvo absurdity pojmu "terorizmus", ktorý je možné rozpísať v tomto komentári na niekoľko desiatok riadkov, ktoré nezobrazia to čo sa obsiahlo za 97 minút filmu. Čo sa týka výkonov hercov som veľmi milo prekvapený, celkovo film pôsobí dosť monotónnym dojmom a miestami som mal pocit, že sa snaží dosť poučovať čo si myslím je pri tejto látke nie je veľmi najideálnejšie. Dej je síce krátky no častými zdĺhavými dialógmi hercov, ktoré sú náročnejšie na vnímanie vás počas pozerania uspávajú, no pri rôznych praktikách Samuel L. Jacksona vás opätovne vťahujú a dynamicky presúvajú do nových dimenzii plných rozporov nie vo filme, ale naopak vašou vynárajúcou sa otázkou, ktorá strana je tá správna, a tak to príde.. ()

pezz

Morálna dilema, ktorá nie je v tomto prípade pre nás triviálna. Mozgy bojujúce s emóciami a sociálnym myslením, čo je správne v danej dobe a v danom mieste a na akú neľudskú prístupnú úroveň možno zájsť a v mene koho? Psychologická téma pre civilizovaného diváka je v celom priebehu deja filmu strhujúca a v závere šokujúco gradujúca. ČO je zlo a ČO je dobro, tento konflikt je ale vyvolaný ľudskými bytosťami a to je na zamyslenie v mozgoch, ktoré vnímajú Svet každý vo svojej viere a morálke. Skúste sami zaujať postoj, mimoverbálne chápanie, možno tento film je pokusom na Vás na Vašu etiku a ľudský pohľad na toto situačné zlo, na ktoré sa pozerá možno aj sám Boh. Triumf dobra nad zlom je životnými dilemami. Sám zločinec-terorista sa nakoniec rozhodne na základe emocionálnej práce svojho mozgu, len mu treba dať ten správny vonkajší podnet od pána „kata“, ktorý už vie ako na to, lebo ľudská myseľ je schopná nekonečnej krutosti, ale aj nekonečného dobra...70% ()

jobina

Bylo mi z něj hodně špatně. Na některé scény jsem se nedívala a stejně jsem si musela dát pauzu. Odpor a opovržení Jacksonem byl stejný jako k Shenovi. Jenže po Guantanámu a dalších "průšvizích" nemůžu dát za míň. ()

karmalat

Trcohu provokativní thriller, který ale nakonec strhne a sympatické je, že nechá víc otázek než odpovědí. Celkem tak tři a půl hvězdičky, ale nakonec čtyři tím, že není tak úplně hollywoodský a svoji civilností. Akorát překlad názvu je úplně mimo, americký název vystihuje pointu filmu. ()

losmachos

Tak se má zacházet s teroristy. Perfektní psychologická studie čeho je člověk schopný (ať už přihlížet neb vlastnoručně konat) pro odhalení nebezpečí a záchranu obětí oohrožených teroristickým útokem. ()

Darken01

LUXUS??? Slabý slovo.Toto je jeden z mála počinu americké filmografie, který doopravdy stojí za to.Jde do hloubky svojí myšlenkou "KAM AŽ STE OCHOTNI ZAJÍT PRO SVOJI ZEMI A PRO DOBRO VĚTŠINY ???".Má skvělého S.L.Jacksona a i ostatní herci nezahálí. Slova jako totální psycho jsou asi málo, zvlášť konečné minuty filmu by si zasloužily nový výraz. A tvůrci toho dosáhli "skoro" bez krve, ve srovnání s filmy jako SAW atd:. Film je pro všechny vlastence a lidi s pevnými nervy ( já si to osobě myslel taky, ale jako otec dvou dětí sem to málem ke konci nedokoukal ). Takových filmů víc - prosím. ()

Jannine

Psychologické drama o tom, jak si jeden terorista hraje s americkými tajnými službami, a o tom, jak si jeden profesionální "mučitel" hraje s teroristou. Zajímavé rozehraná hra o tom, kde jsou naše hranice v zájmu ochrany ostatních. Největší klaďas ve filmu byla samozřejmě žena - Carrie Anne Moss, já osobně bych si tam dovedla představit klidně i někoho jiného. Těžko říct, kdo byl největším záporákem, jestli zjevně se v mučení vyžívající Samuel L. Jackson nebo terorista Michael Sheen, který hrozí smrtí milionům obyvatel USA. ()

bron

Téma násilí a mučení při výsleších, to je palčivá záležitost. Snímek Unthinkable podává velmi neotřelý pohled na tuto problematiku. Řeknete si, jsme přece lidé, máme etické hodnoty, ženevské konvence. No jistě. Ale jsou-li ve hře miliony životů, kde je potom hranice nemyslitelného? Existuje vůbec nějaká? Inu posuďte sami. Hlavní představitelka v podání Carrie-Anne Moss měla v jisté chvíli jasno a po chvíli smýšlela docela jinak, a to zcela pochopitelně. Velmi zajímavě napsané postavy a skvělé herecké výkony všech hlavních představitelů dělají z tohoto snímku záležitost, kterou je rozhodně záhodno vidět. 80 % ()

Lucky Eda

Snímek o pravé tváři ameriky. terorismu...drsného mučení život za miliony životů ..přesně jak se píše v obsahu jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi..Mučení bylo v mnoha starověkých kulturách,když to nejde domluvou přijde silná bolest nebo tělesné či duševní utrpení.Funguje a pochybuji,že přestane fungovat a o tom je tenhle film ()

XpointCZ

Opravdu nechapu tady ta vysoka hodnoceni..mam rad SLJ, ale tady slaby prumer a CAM uz nikdy neci videt v sukni. Nohy na to opravdu nema. Ale ta trapna slabost Jacksona na Mossovou, trapne herecke vykony (asi i scenarem) armadnich a vladnich prislusniku. Nuda..nuda..slaby ** ()

eyculka

ten kdo si libuje v mučení, bude přímo nadšený!.. slabším pováhám nedoporučuji... Ale je to lepší než horor, byla jsem celou dobu perfektně napjatá.. A ten konec se mi moc líbí. Samuel L Jakson, je jak jinak geniální. Dokonalá je také postupná přeměna Carrie - Anne Moss. Nicméně ve filmu je spousta pravdy, a člověka donutí se zamyslet... Opravdu jeden z těch lepších filmů. ()

sun.eagle

Silný film, proč to přijde někomu příliš drastické měl by si sundat ružové brýle. Dnešní svět je plný svinstva. Ostatně já jsem pevně přesvědčen že tvor který chce zabít miliony nemá právo vubec na nic. ()

Pucifalek

Hodně drsný, hodně dobrý. Nakonec psychopata Samuela nenechají posraní, přiteplení humanisti dodělat jeho rozjetou práci z lítosti k muslimský, teroristický zrůdě a odskáčou to miliony nevinných lidí, které zabijí jaderné nálože. Po filmu jsem seděl jak opařenej. Žádnej happy end nečekejte. 95% ()

LeaFF

vynikající filmek, vřele doporučuju - je to brutální podívaná, kterou (vzhledem k povaze filmu) už nechci víckrát vidět :-D ()

BH7

Páni, tohle je možná morálně nejvyhrocenější film, co jsem viděl. Téma ani problematika děje mě sice až tak nevzrušuje, ale i přesto jsem byl u obrazovky strnulej jako šutr a s napětím jsem čekal, jak se to všechno semele.....supr feeling. ()

Ganka

Působivý snímek ani ne tak o terorizmu, jako spíš o lidských hranicích s neméně zajímavým obsazením. Takový Michael Sheen je sympaťák od pohledu a člověk ho jen těžko bere jako záporáka. Zato Jackson je záporák jako když vyšije. ()

JaninaM

Po dlouhe dobe jsem nadmiru spokojena, byla jsem napnuta po celou dobu. Jste nuceni cekat na kazdou dalsi scenu. Dej se vetsinou odehrava na jednom miste, vedlejsi role nic moc, ale tady jde o tema a o to cekani ..... nesmite odejit. DOPORUCUJI. ()

Gmisiycs

Poctivé čtyři hvězdy, ale dávám pět. Za odvahu alespoň jemně naznačit realitu. Příběh je originál, a to se málo vidí. Drobné chyby (a plagiát), projevující se v neschopném, humanisticky školeném vojenském personálu dnes opomíjím, i když jindy bych za to zabíjel. Příběh a film jsou totiž až příliš dobré. ()

typa

Miluji, když nám filmy něco sdělují a mají nosnou myšlenku, což je tento případ. Takže netradiční námět je jedním slovem paráda. Ztvárnění se rovněž povedlo, režie bez chybičky. Výkony herců - Samuela L.Jacksona, Carrie-Ann Mossové i Michaela Sheena jsou přesvědčivé a provokativní. Odpočítávání určitě budu chtít vidět znovu a jednoznačně doporučuji každému. Tady nuda nehrozí a určitě budete svému svědomí po čas filmu klást otázky, co byste v dané situaci dělali vy. ()