Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

heyda

Velmi minimalistický film s perfektními hereckými výkony Samuela a Carrie, kde se asi 90% děje odehrává jen v jedné místnosti. Určitě je to jeden z těch netradičně zpracovaných teroristických filmů, který má ale jednu obrovskou vadu, kvůli které musím jednu hvězdu ztrhnout. Tou vadou je výrazně nevyužití potenciál. To napětí mohlo být mnohem intenzivnější, chyběla mi tam naléhavá hudba a konec byl možná zbytečně useknutý. Absence těchto faktorů mě celkem mrzí, protože to mělo na víc. 75% ()

jojinecko

Zhodou okolností som to spomínal v predchádzajúcom komente, ale musím to povedať opäť, Michael Sheen je excelentný herec, ktorý asi zahrá fakt všetko. Unthinkable je filmom, ktorý sa nebojí zájsť až za hranicu "štandardne korektného", aby splnil svoj účel a donútil diváka zaujať stanovisko. Kto je viac vinný a kde končí morálka? Zaujímavo napísané, natočené a vôbec nie prvoplánovo plytké. ()

Flego

Dobrá ukážka, že netreba mnoho peňazí, aby sa natočil zaujímavý snímok. Unthinkable je desivý film, ktorý nastoľuje mnoho otázok. Odpovede si už musí nájsť každý sám a tento fakt považujem za najväčší klad. ()

honajz

Dokonalé minimalistické dílo s úžasnými hereckými výkony. I když jde o určitou tezi, nestraní se žádné straně, a je na divákovi, aby se sám rozhodl, na kterou stranu by se on sám přiklonil. Což je hodně nelehké dilema. Možná ani nemá řešení. Ale každopádně nutí diváka přemýšlet nejen v průběhu filmu, ale hooodně dlouho i po jeho skončení. Teda alespoň průměrně vzdělaného diváka... http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/odpocitavani.html ()

AlfaNumerO

Jak mám Samuela rád pro jeho maniakální pohled, na tuhle roli se mi vůbec nepozdávaĺ. To samé CAM. Obecně počínání většiny postav bylo jak z nějakého WTF snu plného houbiček. Scénáristicky šlo (ač chápu záměr) o velikou slátaninu. Perlička nakonec. Teroristovi useknou všechny prsty, aby si na konci filmu s bouchačkou ustřelil hlavu. Za tohle berou peníze? Gratulace. 61% ()

Larky

Povedený, slušně zrežírovaný malý Jordanův film o terorismu, o morálnosti a o základní lidské normalitě. ()

ARI50

No ve směs jsem neuviděl na co jsem celý film čekal na konec sekund ale dostal jsem parádní příběh a tenhle thriller pocuchá nervy dobře, protože ta odhodlanost dostat informace je působivá. ()

becki_tu

Morální dilema, skrývající se v teroristické hrozbě a týkající se několika málo lidí, z nichž každý má svůj "správný" pohled na věc. Gregor Jordan nenatočil vůbec hloupý film, ale zbytečná zkratkovitost příběhu, malý prostor pro hlubší poznání činů hlavních postav a možná i utáhnutý opasek rozpočtu dělají z Unthinkable "jen" nadprůměrný thriller s nezcela využitým počátečním potenciálem. 70% PS: Asi nebudu jediný, kdo si nejednou za film vzpomněl na oblíbené praktiky Jacka Bauera z 24. ()

mm13

Nemysleli to zle, ale takúto krkolomnosť nech si nabudúce strčia ...a čo najhlbšie. Neveril som ani na sekundu. Prínos nevidím pražiaden a to ani v jednej z nadhodených rovín, pretože miera absurdít a silenej angažovanosti nedovoľujú sa nad obsahom pozastaviť. Hrôza! ()

MáŠa

Takový netradiční s celkem zajímavou atmosférou a běžně nevýdanými (takže atraktivními) vyslýchacími postupy ()

Drunk_Queen

Tenhle film na mě fakt zapůsobil. Kam až lidé zajdou, když jsou v nebezpečí? Agentka Brodyová se snažila zachovat svou lidskost, H se choval jako psychopat, mučení mu moc nevadilo, i když někdy měl chvíle, kdy věděl, že je to špatně, neměl žádné hranice, kam až dojít, a terorista dokázal, že umí lhát. Někdy dokonce vyvolával soucit, možná, že je nevinný, možná si tohle nezaslouží, ale všechno byla i maska. Byl to psychopat a hajzl největšího kalibru. Překvapilo mě i celé to vypětí, nevím, jak bych v takovéhle situaci jednala já. Tenhle film už vidět nikdy nechci, jelikož na ty násilnosti a nechutnosti nemám žaludek. Ale jak říkám, zapůsobilo to na mě. 75% ()

JASON_X

Šmarjá to je ale sraní, pardon, tedy pseudodemokratického okecávání a rádoby humanistických dilemat - můžeme a nebo nemůžeme vlastně mučit teroristy, islámské fundamentalisty a podobné pičusy, když to poslouží "vyšším" zájmům a "vznešeným" účelům? Když tím třeba zachráníme nějaké ty živůtky našich "nevinných" občánků? Co bych odpověděl já? Jasně že mučit, sakra, stáhnout ty mohamedány z kůže, roztlouct jim kosti kladivem, uříznout jim hlavy a hodit to na YouTube, ať se mají v chalífátu po večerech na co koukat... Samuel L. skvělý jako vždycky (a jemu a jen jemu patří moje čtvrtá hvězda), Carrie-Anne Moss skvělá a sexy jako vždycky (ovšem hraje strašnou kravku), skvělá filmařská práce, jen to alibistické a vykastrované moralizování stojí za vyližprdel a ze závěrečné scény objímání dětiček je mi vyloženě na blití... Obávám se, že naše vyměklá západní společnost na tu svou slabošskou tolerantnost jednou nepěkně dojede. A vsadil bych se, že se stále najde dost salónních intelektuálů i jiných masochistických pitomců, kteří budou hýkat cosi o lidských právech a ženevských úmluvách a toleranci k všelijakým menšinám i tehdy, když už ony menšiny budou dávno většinami a budou nám vesele podřezávat krky... H. to řekl Brodyové správně - "On není ten problém, problém jste vy." Tolik můj vulgární (protože nasraný) příspěvek k náboženské toleranci a multikulturalismu. ()

Morholt

Ústřední trojice zahrála neskutečně a takřka zcela zastínila občasné nedostatky ať už to byla ohraná klišé či zmatek v agenturách, kde mi ani pořádně nedali šanci ztratit se v tom kdo je kdo, což bych v tomhle případě uvítal. Navíc perfektně stupňované napětí bylo vyšperkované brutálními scénami, přičemž ta s dětmi mě málem položila a ač se považuji za hodně otrlého diváka, tak tady jsem si říkal "To přece nemůžou.". 80% ()

Genero

Film má potenciál vyvolat vlnu polemiky, zda je vhodné v rámci vyšetřování vraždit islámským pomatencům manželky a děti, či se raději držet tradičnějších metod jako je devítiocasá kočka a palečnice. Bohužel zůstává zapomenutý, což je veliká škoda, protože obsahuje nejlepší herecký výron pana Honzosyna za posledních pětašedesát let. Jeho pan H je do práce jako ďas, mučení je pro něj potěšením a úzkostlivě si dává záležet, aby se to vyslýchanému co nejméně líbilo. Nejednomu masochistovi jistě při pohledu na jeho praktiky přijde líto, že ještě mešká doma v latexových tangách a neumístil si svou jadernou nálož, aby se pan H stal jeho nejlepším kamarádem. Ostatní herci uctivě zaostávají a i když si nechal Martin Sheen useknout prsty a uříznout koule, tváří se matně a unyle pláče. Vyloženě mě srala ta seschlá mutantka, která pořád blábolila něco o zasraných sadistech, což by se mohlo lidí, pro něž je Ženevská úmluva prima satirický pamflet, vyloženě dotknout. ()

Lacike

Chapem o co tvorcom islo, ale u mna neuspeli. Na mna to pôsobilo prilis umelo a vykonstruovane. Uz ten akoze nenapadny uvod v ktorom sme videli Jacksonovu rodinu, aby sme pochopili, ze to nie je iba sadisticke monstrum, ale normalny clovek schopny nenormalnych cinov mi naznacil, ze to nebude dvakrat inteligentny film. A priebeh filmu mi to potvrdil. Jak Jackson ako tryznitel, tak ani Sheen ako terorista - obet sa nespravali dvakrat zmysluplne a ich konanie sa ocividne menilo podla toho ako sa to hodilo scenaristovi. Jediny zmysluplny a funkcny vyvoj absolvovala postava Carie-Anne Moss. Posledna tretina filmu uz bola cisto komedia, ktora ma bavila tym aku dalsiu sialenost si scenarista vymysli. Takze vysledkom bohuzial nie je psychologicky prepracovany film, ktory by ma donutil k zamysleniu nad tym, co je a co nie je moralne ospravedlnitelne pri boji s teroristami, ale beckovo tupy a prekombinovany thriller typu Saw, ktory pobavi prekombinovanostou a nejakym tym lahôdkovym mucenim. O to ale najskôr tvorcom neslo. 6/10. ()

BoPo

Záujmy väčšiny boli, sú a vždy budú nadradené jednotlivcovi. Tento film kladie otázky, no odpovede necháva na Vás. Čo je prijateľné a čo je už priveľa. Bez ústredného tria by to bol len ďalší film s tématikou terorizmu. No vďaka nim sa stáva zážitkom, na ktorý sa nezabúda. Príjemné prekvapenie. ()

maseer2

povedený komorní thriller se silně morálním podtextem, nevyzpytatelným průběhem a výborným L. Jacksonem, kterému jsem upřímně fandil.. slabší 4* ()