Princ a chuďas (TV film)

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Duke Fenady

Nyika Jancsó

Na rovinu filmově to nebyl jeden z těch lepších filmů, dalo by se říci dost obyčejný film. Ale v tomto filmu nešlo o kdejaké efekty a herecké výkony a kdo ví co, hrozně se mi líbil samotný příběh a atmosféra a dobré skutky a jak vlastně samotná záměna pomohla jak chudým, tak uvědomění bohatým. Neskutečně hezký film, na který se rád podívám kdykoliv znova, protože za ten hřejivý pocit na srdíčku to stoji. 75%(24.12.2018)

To mladý princátko bylo v rámci celé délky filmu vysloveně na přesdržku. Občas jsem měl pocit, že tím opakováním si tou větou "Já jsem princátko a vy jste lůza" podmaní celý Londýn. Nakonec to ale Mark Twain napsal fakt dobře a jelikož tu Angláni našli dobré kulisy v Maďarsku, nedopadlo to vlastně úplně marně.(23.12.2018)

V porovnání s původním, ještě černobílým, mně zde dost chybí to pravé ztělesnění třídního rozdílu obou chlapců. Zde to bylo zpracováno tak nějak ledabile.. Ze začátku sem přemýšlel, zda se na film vůbec dokoukám, ale nakonec se ukázalo, že ten začátek byl vážně jen slabší než pozdější děj.. Ve výsledku zkrátka takový klasický filmový průměr.(21.4.2011)

• KarKulA

Váhala jsem mezi 2mi a 3mi hvězdami, ale nakonec dávám hodnocení nižší - důvodem je zejména skutečnost, že zpracování tohoto, ač fiktivního příběhu, by se dle mého názoru mělo tak nějak držet na úrovni toho realistického pojetí. Tento film svými kostýmy, dialogy a hereckými výkony ale nabíral dosti pohádkové podoby, což bych možná nezatracovala tak zásadně, kdyby tato podoba nenabírala rysů pohádek vytvořených v produkci našich německých sousedů.(22.5.2012)

Princ a chuďas - mňa klepne! PRINC A BEDÁR je samozrejme fajn a dodnes túto zápletku používa kdekto. Aidan Quin bol vždy sympaťák a zámena faganov je podaná celkom rýchlo a film sa nehrabe v zbytočnom klišé. Rovnako dobré ako "slovenský" SOKOLIAR TOMÁŚ (pri "Královi sokolu" ma tiez skoro piclo)...(4.1.2008)