Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

Martrix

Dětsky spontánní a života chtivá novomanželka Corie, má najednou pocit, že nemá se svým mužem nic společného. A to je vše. K mé velké lítosti, tento film nic víc nenabízí. To, co začalo jako inteligentní divadelní konverzačka, bohužel přestalo zhruba za svou polovinou fungovat. Jediné co vydrželo celou stopáž, bylo moje přesvědčení, že bych s takovou ženskou nevydržel ani týden. Corie patří do stejné skupiny ženských, které muže přivádí k šílenství svými nemožnými požadavky, nevímcochcivostí a nespokojeností, jako třeba Holly ze Snídaně u Tiffanyho, ale tentokrát to často působilo dětinsky a plytce. Kromě nadrženosti mě nenapadá žádný benefit, jakým by žena jako Corie vykompenzovala svou rozjívenost a hysterii tak, aby po ní přesto muži toužili. Ale to by nevadilo, pokud by šlo třeba o situační komedii. Jenže tento film do takové kategorie nespadá a přesto nenabízí lepší pointu, než že se má žena o muže starat, aby si připadal důležitý a muž se má občas uvolnit, aby svou ženu nenudil. Pár opravdu dobrých momentů se našlo, herci super, ale jako celek mě tento film zklamal svou povrchností a nedotažeností. Přesto...první půle byla tak dobrá, že na slabé 4* to pořád vystačí. ()

mortak

Výchova americké ženušky jako divadelní sitcom. Komedie vyprávějící o měšťácích v divadlech pro měšťáky jsou populární po celém světě (v ČR je v nich mistr Vinohradské divadlo - na hry typu Brouka v hlavě se sjíždějí zájezdy z celé republiky) a jejich cílem je nejen bavit, ale taky vychovávat. Neil Simon zvládá žánr perfektně - do základní osy (žena neví, co chce, ale nepřestane, dokud to nedostane) jsou vpleteny komické situace (schody, cable a delivery guy) a one crazy person (Victor). Dohromady to dává poučení: manželství je jako dobré jídlo, neboť potřebuje správně namíchat indegrience - "Proper a Dignified" (Redford) a spice (Fonda). ()

Mamie

„Shama shama elma commama!" Ještě dlouho po zhlédnutí tohoto filmu mi ta melodie zněla v hlavě. Robert Redford a Jane Fonda jsou tak rozkošní ve svých rolích. Pro mě jedna z nejmilejších a nejvtipnějších komedií vůbec. ()

dr.fish

Pokud se tenhle film trefí divákovi do nálady tak si to fakt užije. A mně se to dnes povedlo. Výborné dialogy, suchý humor, všichni herci výborní. Co scéna to perla. Naprosto nadčasové. 85% ()

otík

Až na ten ujetý konec, to byla parádní konverzační komedie se spoustou výtečných hlášek. Dabing se povedl výtečně, originál neznám, ale též to muselo být výborné. Bohužel ke konci už Jane Fondová trošku tlačí na pilu a vůbec jsem nevěděl, co si o jejich manželské krizi mám myslet. Bylo to myšleno vážně? Nebo to byl jen záchvat paniky a potřeštění? Až na ten konec paráda, hlavně Charles Boyer zcela odzbrojující. Hudba: Neal Hefti ()

StanislachKo

Veľmi milé prekvapenie! Hlavné postavy sú geniálne zahrané a hláškujú jedna báseň (a to aj zo súčasného hľadiska, kdežto z 67eho)! Popravde pár hluchých miest, teda... presnejšie povedané len jedno a dosť rozsiahle, mi napovedalo, že film nad 3 odo mňa nemôže dostať, ale bravúrny záver (a vožralý Redfordov výstup) mi nedovolil nedať 5. Vskutku som už videl nejedného komika hrať vožralu, ale v živote ma nikto nepobavil tak ako on... U mňa jednoznačné potvrdenie, že od starej hollywoodskej školy by sa malo mnoho súčastníkov učiť. ()

vesper001

Robert Redford a Jane Fonda jsou krásný pár, navíc nabitý nepředvídatelným temperamentem, který je dovede tu bosé do parku, tu na římsu jejich hnízdečka lásky – kam ovšem trochu táhne, sněží a sem tam se strhne i pořádná bouřka. Na(ne)štěstí je tu starostlivá matinka a divný soused… :) Úsměvná romantická klasika s živelnými hereckými výkony, která mezi řádky napovídá, že láska i patra přenáší. ()

andrii

...nazuly novomanželské papuče aneb když se vyrojí první nevážně vážné komplikace v domácnosti jedné zamilované dvojice. Zabydlují se. Může se strhat, aby zavřel očka svý, modravý, v pohodlí domácího prostředí a on takhle... :-) Občas "vyřaď" svou serióznost, vyřádi se a vzhůru... za láskou, do manželství, Corie a Paule. ()

kocik1

Rozkošná konverzační komedie, ze které by se mohla spousta dnešních moderních tvůrců učit. Jediným minusem je závěr, který tu výuku vzal bohužel doslova a tak ho dnes v různých variacích vídáme ve všech těch rádoby romantických žádostech o ruku na stadionech apod. ()

hans500

Vynikající, vtipná konverzační komedie. Výbornou ústřední dvojice (Robert Redford, Jane Fonda) dobře doplňují Charles Boyer a Mildred Natwick. ()

Skuby47

Vtipná konverzační komedie, jaké se už dneska netočí, odehrávající se sice pouze mezi čtyřmi stěnami, ale zato se čtyřmi hereckými osobnostmi, které podávají excelentní výkony. Byt je malý, Redford je roztomilý, Fondová je na zabití, dialogy jsou zábavné a celek je podle mne okouzlující. ()

Mirokukii

Velmi vtipná romance, až po uši zamilovaných novomanželů, hodné matky a zvláštního souseda s vytříbeným apetitem. Jane Fonda, nesmírně sexy v úvodních scénách, jakožto bláznivá, šťastná, čerstvě vdaná ženuška, jejíž proměnu v histerickou nánu jsem něják nepobral, a naprosto při sledování, jinak příjemné podívané, vykolejil. Zábavná, láskyplná, konverzační story, z nepříliš útulného bytečku. Začít se však něják musí. ()

bubun

Trošku lepší tři. Jednatřicetiletý Redford (vypadající na čtyřicet) hraje šestadvacetiletého právníka, a snaží se, snaží, on i Jane Fonda, jejíž hrdinka Corie je v průběhu celého filmu nesnesitelná, snaží se ostošest, jenže většina vtipů, a to hlavně v první půlce filmu, vyznívá křečovitě a našponovaně. Dá se říci, že film zachraňuje postava osobitého Victora a Coriina matka, kteří to alespoň trochu rozjedou. ()

Cushing

Výborné divadlo, slušně převedené do komorní filmové komedie. Jane těsně před počátkem odkvétání, na romanticky zpovykaného diblíka už trošku stará, ale pořád s prvotřídním zadkem a zatraceně krátkou sukní. Robert poněkud mátožný a s věčně dohladka vyholenou ledoboreckou bradou, ale konec konců se pro tu sešněrovanou roli hodil. Obstarožní šarmér Boyer sršel vtipem, paní Natwicková (které zde mělo být, ehm, padesát...) taktéž. Nejvíc jsem se smál u toho vloženého komiksového stripu: sousedka-čarodějnice stojí ve dveřích, před ní menší chlápek v klobouku a velkej policajt v uniformě, jeden opřenej o druhýho; ona ječí na toho svýho, že se zase ožral pod obraz, a pak vtáhne do bytu toho policajta, což byl právě on. Klasika. ()

asirtes

Dávno videné a v dlhodobej pamäti dlhodobo uviaznuté. Tá vraj je najobjektívnejším hodnotením subjektívneho prežitku. NC ()

noriaki

Prvotřídní romantická komedie s výtečným Robertem Redfordem a okouzlující Jane Fondou, aneb novomanželé se stěhují do nového bytu. Ona je nadšená a ochotná žít ve stísněných podmínkách, bez tekoucí vody, topení, nábytku, ložnice a jiných zbytečností. On touží po pohodlí, teple, světle, výtahu překonávajícím pět pater a především po tom, aby měl alespoň občas poslední slovo. Nápad na obsazení hlavních postav byl dar z nebes. Jane Fonda je úžasně bezprostřední a plná nakažlivého optimismu, Robert Redford je realista s nervy na pochodu, který se zuby nehty snaží nepropadnout deziluzi. Výtečný film a polozapomenutý klenot. ()

ywo666

Náhodou som si to pozrel počas vianoc a výborne som sa bavil. Je to už síce staré a v niektorých monetoch to aj cítiť, ale vtipy sú podarené a hlavne mladý "suchár" Redford stojí za pozretie. 4*. ()