Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

Šakal

Chytré, vtipné, lehce odlehčené konverzační dílko ze života na motivy divadelní hry Neila Simona s mistrně napsanými a následně i zahranými dialogy. Mezi ústřední dvojicí Robert Redford - Jane Fonda to patřičně jiskří a zejména Redford svými sarkastickými prupovídkami přesvědčuje, že i tato humorná poloha mu není rozhodně cizí. Ve vedlejších rolích excelují Mildred Natwick a Charles Boyer. Musel bych zapátrat hluboko v paměti, kdy naposledy jsem se takhle u snímku bavil a příjemně si ho užíval......p.s.1 Paule, pojďme udělat něco vzrušujícího a bláznivého ......vrátím se dřív z práce a navzájem se potapetujeme :o) p.s.2 Tak jsem o tom dost přemýšlel.... Je nesmysl, abych takhle odcházel. Je pouze jedno řešení........půjdeš ty :o) .....Já jsem o tom přemýšlet nemusel, pro mě je pouze jediná možnost......5*! ()

IQ Tiqe

Novomanželé se přestěhují do nového bytu, ona je ztřeštěná dobrodružka, on spíš rozumnější. A vše se točí kolem nich, bytu, tchýně a postaršího souseda. Jane Fonda je skvělá a tahoun filmu; poznávám v ní tu ráznou semetriku z nějaké novější romantické komedie. Škoda jen, že humoru nebylo víc – začátek byl povedený, pak se taky veselejší místa našla, ale nic, kdy bych se víc nasmál. Příběh patří spíš k těm jednodušším – uměl bych si ho představit jako slušnou divadelní komedii. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 4 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Možno to nie je bohvieako dejotvorné, ale tu ide predsa o hlášky (a že niektoré sú nesmrteľné) a o trefné životné a partnerské postrehy. Možno budete rozmýšlať, či by to ostalo iba pri obyčajnej chrípke, ak by na vás v noci padal sneh, alebo ak by ste zaspali ožratý v noci v parku. Ale vlastne je to v pohode, pretože bolo iba -5C. Redford s Fondovou tu predstavujú jeden z najpohladnejších párov aké v showbyznise kedy boli a keďže sa k sebe skvele hodia a parádne to medzi nimi iskrí, o to viac vyniknú tie bonmoty a vypointované dialógy. Trochu mi to štýlom humoru pripomenulo Nebožtíkov, čo prajú láske. Len je otázne, koľko chlapov by to s trochu prehnane hystericky napísanou postavou Fondovej vydržalo 6 dní v jednej hotelovej izbe. ()

nascendi

Film som videl už viackrát a ani po štyridsiatich rokoch nestratil nič zo sviežosti a vtipu. Nerieši žiadne svetoborné problémy, je iba dobrou zábavou, čo nie je málo. Pri pohľade na chudákov, ktorí vystúpali do šiesteho poschodia sa nedokážem udržať. Jane Fonda je rozkošná aj vtedy, keď nespieva: „Šama, šama, kelmalke mama.“ ()

Eawy

Nuž, bavila som sa...Je to krásny príbeh o mužovi a žene a o úžasnom živote v manželstve....100% Robert je v tomto filme dokonalý... ()

nash.

Trable s prvním bydlením a prvním manželstvím v perfektní konverzačce Redforda s Fondovou. Zábavná, svižná, chytrá, ani na okamžik nenudící komedie, kde to v břitkých dialozích skvěle jiskří, hlášky a sarkasmus mají slušnou kadenci a přitom je to stále milé, místy až roztomilé. Co do humoru přitom ústřední dvojici zdatně sekunduje skvělá Mildred Natwick jako matka a Charles Boyer jako svérázný soused. Další důkaz, že dobře napsaný scénář nepotřebuje rekvizit než čtyři stěny a telefon, aby publiku nabídl skvělý zážitek. ()

Rocky62

Kadenci fórů, jakou film nasadil od úvodních minut jsem hodně dlouho neviděl. Peprné dialogy jsou neskutečnou smrští originálních gagů a neotřepaných hlášek, které bez problému fungují i dnes. Jedinečné aroma 60. let a bravurní duo, které skvěle doplňují vedlejší postavy. Přemilý a lehce bláznivý kousek nejen o nesnázích partnerského soužití. Scény, v nichž se Jane nemůže od Roberta odlepit, jsem mu celkem záviděl... ()

eLeR

Paule, miluju tě. Já tě taky miluju, Corie. I když jsem tě neměl rád, tak jsem tě miloval. Keď sa stretne šašo a naškrobený golier má to grády, ale láska vždy zvíťazí. Redford ohromný fešák, jeho pani svokra ma zaujala a veľmi pekná hudba tiež. ()

dopitak

Některé pasáže jsou pastvou pro uši. Výborné slovní přestřelky. Jane Fonda měla krásnou postavu. Film coby parodie na dnešní vztahy, poněkud hořká parodie. Redford byl největší světák filmových dějin! Ty jsi šel spát před tím! To byla hádka, ale teď je to rozvod... ()

Chrustyn

Příjemná komedie plynoucí v rytmu výborných dialogů a odehrávající se z větší části v jednom bytě o čtyřech výborných hercích. I když je to opravdu jen "konverzačka" a situačních fórů je pomálu, snímku to vůbec neubírá na kvalitě, především díky sarkastickým hláškám Roberta Redforda. ()

Arsenal83

New York v dávnych časoch, krásna Jane, v podstate i Robert, čím tvoria super pár, ale divadelná hra pretavená na obrazovku mi nesadla, celé to má scénicky nádych, je vidieť, že to nebolo robené pre nejaké exteriéry. Účelom bolo pobaviť, no komediálne prvky som si tu ani nevšimol. ()

triatlet

Vtipné, přitom inteligentní dialogy. Ústřední dvojici v konverzačních přestřelkách skvěle sekundují i ostatní - matka, nájemník, opravář telefonu, prodavač... ()

Yardak

Situační komedie par excellence! Hlášky, které se fakt nezapomínají! Navíc ústřední čtveřice herců je naprosto perfektní! Jasných 5 hvězd. ()

MontyBrogan

Pôvodne som chcel dať do komentáru nejaký vtipný citát, ale tých kvalitných vtipov tu bolo príliš veľa na to, aby som si vedel vybrať. A tiež som na vlastnej skúsenosti zistil, že prezradiť niekomu vtipy z komédie môže byť horšie ako prezradiť mu záver, čiže by to boli riadne spoilery. Hneď od prvých viet filmu som žasol ako mohla tak pikantná a sarkastická komédia v tej dobe vzniknúť. Asi mám predsudky, pretože za tie vtipy by sa nehanbil ani Woody Allen. Nechce sa mi nad tým rozmýšľať a porovnávať, ale Barefoot in the Park je pravdepodobne jedna z TOP 10 komédií I have ever seen. ()

Necrotongue

Bosé nohy v parku jsem viděl v ostravském divadle před tolika lety, že se mi to ani nechce počítat, ale pořád si pamatuju, jak dobře jsem se tehdy zasmál. Tento film se mi až do dneška stále vyhýbal, a to byla škoda. Znovu jsem se výborně bavil se škrobeným límečkem Paulem a ztřeštěnou Corie v jejich téměř prostorném bytě skoro v přízemí, a stejně jako v divadelní hře jsem i tady ocenil příchod Victora a Ethel, kteří posunuli děj i humor správným směrem. Snímek jistě nebyl žádným úžasným uměleckým počinem, ale jako konverzační komedie funguje i po těch letech skvěle. ()

Sawy

"Miláčku,vždyť je nesmysl,abych z domu jenom tak odcházel.Mám jenom jedno řešení.Půjdeš ty!"Tuhle komedii mám z nějakého důvodu strašně rád.Možná kvůli jejímu strašně pohodovému stylu,možná kvůli skvělým hláškám,možná kvůli okouzlující Jane Fondové,možná kvůli skvěle cynickému Robertu Redfordovi,možná kvůli výbornému Charlesu Boyerovi nebo možná prostě kvůli těm schodům.Jistě vím to,že se strašně těším na druhé zhlédnutí.90 % ()

GeusX

Úplně náhodou jsem se zadíval v tv na tento film a už jsem se nemohl odtrhnout. Příjemná a temperamentně vtipná komedie, navíc výborně zahraná. Skvělý český dabing - tady (a u cizojazyčných komedií obecně) bych se při čtení titulků tak nezasmál. 85% ()

Tommassi3

"Chyběla jsem Ti aspoň trošku ??" - "Ne !! Volala jsi mi třikrát !! Tolikrát spolu doma ani nemluvíme.." ;) Asi si seženu byt v pátém patře bez výtahu !! To musí být náramná legrace..;) A koupím si Kaktus, mají krásné květy.. ()