Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

SeanLSD

Vzhľadom k možnostiam úžasného námetu sa mi zdá výsledok značne nevyužitý (ale dejín identít a mentalít neznalý človek to asi vidí inak). Motív konfrontácie súčasníka so stredovekom, ktorý dobre poznáme z Marka Twaina (Yankee z Connecticutu na dvore kráľa Artuša) alebo bratov Strugackých (Je ťažké byť bohom) je v prípade NÁVŠTEVNIKOV komediálne obrátený naopak (čo by pre hrdinov malo znamenať ešte x-násobne väčší šok a pre divákov viacej zábavy), ale hodne to musia zachraňovať herci a typické francúzske zbesilé komediálne tempo. ()

Deyw

tohle je nejvetsi prdel co znam..jako fakt..reno je buh a clavier je uzasnej..tohle je genialni jako svine..porad ztoho chcipu kdyz to vidim..nejlepsi je jak mlati ty kreteni do toho auta a on rekne co tohle je za kone.. :D:D PS: jedine s dabingem! ()

filmmovier

Další z klasických francouzských komedií na které se můžu vždy podívat. Super zápletka, oroginální scénář a úžasné obsazení. U mě rozhodně za 80%. ()

mr.kliky

strašně stupidní hovadina, kvůli který jsem málem jednou dostal v baru, když sem zbořenej žádal barmanku o pivo slovy "podej mi tu zkvašeninu, poběhlice".. navíc bratranec ibér a princezna frenegonda, no já nevim, jenom ty jména slyšim a směju se, což mě děsí asi stejne jako jacqouillea saracén. konečná ()

RonaMidu

Návštěvníci,Návštěvníci...no,tak jsem se taky podívala......hrubost a smrad ke středověku patří,to mi nevadilo,ale že bych pukala smíchy,to zase neee ()

LadyPupu

Bláznivé, ztřeštěné, šílené a neuvěřitelně vtipné. Pro mě jedna z nejlepších francouzských komedií. P.S. Kdo dá míň, než 4 hvězdy, poběží za povozem :-) ()

Helmutek

Kdyby mi bylo deset, tak mi to možná přijde skvělý.. no, stejně si ale spíš myslim, že ne. Některý fóry jsou tam výborný (ten nápad zasazení středověkejch rytířů do konce 20. století je dobrej), ale na jeden vtipnej moment je tam deset scén estrádních a trapnejch. Takže pro děti to možná sranda bude, ale u toho to podle mě zůstává. ()

Ryuuhei

Francouzský humor není úplně dle mého gusta, ani ten styl zpracování, kdy všechny postavy neustále něco mluví a navíc strašně rychle, že jim skoro není rozumět. Novou verzi mám osobně mnohem radši. 60% ()

BS

Když sem byl na základce, tak jsem Návštěvníky vážně hltal, dnes už bych si je asi nepustil, ale z nostalgie ty čtyři dávám :) ()

Tomik.

Dnes už bych se nebál označit tento snímek jako kultovní. Herecké výkony hraběte z Montmirail a jeho sluhy (Reno + Clavier) jsou přímo brilantní, na tom nenajdete ani smítko. V pozadí ovšem nezůstává ani Valérie Lemercier s manželem, dokonale praštěný pár. Mírně mě rušila postava oné bezdomovkyně, byla mi krajně nesympatická, ale to je čistě osobní úhel pohledu. Scénáristovi se povedlo vměstnat až neuvěřitelnou porci vtipu do snad každé minuty filmu, opravdu neuvěřitelná akumulace vtipných situací „na úrovni“ (v porovnání s těmi rádoby vtipnými „teen“ komediemi dnešní doby je to bezpochyby diametrální rozdíl). Aktuální hodnocení – 79% nepovažuji za nejšťastnější, já bych ho osobně viděl tak o 10% výše, jelikož se bezesporu jedná o nejlepší díl z celé série, který vážně stojí za vidění. Pokud je ovšem hodnocení tohoto dílu mírně „neobjektivní“, pak dvojka je naprostý úlet (60%). Nechápu to, pro mě příjemné pokračování s neméně kvalitními hereckými výkony či scénářem, nenechte se odradit a rozhodně po zhlédnutí tohoto snímku pokračujte v sérii. Trojka je o něco horší (americká kopie jedničky), nicméně z nostalgie jsem se bavil i u ní. Tak jako tak, Návštěvníci jako celek jsou pro mě osobně jednou z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl. A jestli vám někdo řekne, že se u tohoto ani jednou nezasmál, tak vězte, že nemluví pravdu, protože to není dost dobře možné (u nás se popadala za břicho celá naše rodina). Doporučuji, excelentní film. Já jsem ho zhlédnul už mockrát a pořád se nějak nemohu nabažit. :) ()

sallyann

Miluju francouzské komedie. Jacquouille la Fripouille: Nepijte to, pane! Proměníte se v ropuchu, kozla, potkana nebo prdel jeptišky! hrabě Godefroy de Moutmirail: Možná máš pravdu. Na, napij se první. (Podá mu pohár.) Jacquouille la Fripouille: Proč já? hrabě Godefroy de Moutmirail: Aspoň uvidím, jak se proměníš v tu prdel. ()

Jazzzz

Tu není moc o čem mluvit, komedie která podle mě dokáže pobavit každého. Jean Reno hraje v tomto filmu až vedlejší roli, protože jeho sluha ho jako komediant předčí o tisíc procent. Sluha a podkoní, který smrdí a nemá slušné vychování je ten kdo tento film táhne a utáhne ho až do konce. ()

Pavlínka9

Tohle je naprostá magořina a zároveň jedna z nejlepších komedií, které znám :) Více než postavu Jeana Rena zde ale miluji postavu ztvárněnou Christianem Clavierem :D :D Je to fakt bomba, u které nemůžete dělat nic jiného, jinak příjdete i během pár vteřin o plno bláznivých situací a záběrů, které ve filmu jsou. Něco tak rychlého jako tenhle film se často nevidí - proto je opravdu důležité od filmu neodtrhávat oči :D ()

TerezD

V některých momentech opravdu vtipně svižná komedie, ale bohužel jsou zde i špatné pasáže, kde humor překračuje hranice a přechází do nechtěné trapnosti. Za mě tedy slabší 3*. ()

sahe

Mě to fakt bavilo! Velmi dobře zpracované... J. Reno tam s C. Clavierem hrajou výtečně... prostě... krásná francouzská komedie :-) ()

Všivák

Pokaždé, když mají tenhle film dávat v televizi, tak se na něj těším jak malý kluk. Baví mě to čím dál víc. Přesně vím, kdy přijde další vtip a směju se už předem. úplně nejlepší je to sledovat ještě z někým, komu se to taky líbí. ()