Tento příběh se odehrává ve Španělsku 17.století za panování krále Filipa IV., slabého a manipulovatelného panovníka. Alatriste (Viggo Mortensen) slouží Jeho Výsosti jako voják ve Flandrech a v mírových časech jako nájemný šermíř v Madridu a Seville. Miluje krásnou Maríu de Castro (Ariadna Gil), nejproslulejší herečku své doby. Slíbil svému umírajícímu otci, že se ujme mladého Iniga Balboa (Unax Ugalde). Marně se jej však pokouší zachránit před vojenskou službou a také před panovačnou a zneklidňující Angelicou Alquézar (Elena Anaya)! Příběh je plný intrik a zrady, krvavých soubojů a velkolepých bitev, lásky a nenávisti. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Výprava filmu je mi celkem volná a jestli tam vložené peníze uvidím je mi taky fuk. Co ale neodpustím je nuda. Tolik zápletek a příběhů, ale žádný, který by nesl celý film. Celou dobu jsem si film představoval jako několikadílný seriál, kde by se vždy jedna zápletka vyřešila a nějaká by se táhla lehce všemi díly. Takhle je to prostě nuda. Pozitivem by byly akční scény, protože byl celý film natáčený hodně naturalisticky, bohužel jsou ale dost slabě natočené, takže ani tady není nad čím jásat. Nakonec zbývá jen Viggo Mortensen, který nezklamal. Stejně jako většina herců do své role dobře zapadl a my si mohli užít další Aragonovskou postavu. ()

Vraccas

Očekával jsem něco lepšího v podání Vigga Mortensena a jeho další historické role. Pro mě to vždy bude Aragorn z Pána prstenů, ať si říká kdo chce co chce.... ()

KarKulA

Ač se jednalo o historickou věc, nebyla jsem schopna u tohoto kousku udržet pozornost, a díky naprosté absenci hlavní dějové linie jsem se v tom celém začala od poloviny docela ztrácet. I přes hezké kostými a krásnou ponurou dobovou atmosféru to byla ve výsledku nuda o ničem s příšernou stopáží (a to jsem se zrovna na tendle film tak těšila). ()

blackJag

I prohrát jde se vztyčenou hlavou. Dokazují to postavy ve filmu a dokazuje to i film sám. Hodně se toho v něm nepovedlo (nebo mohlo být uděláno líp), ale prvky, které stojí za připomenutí (obsazení hlavní postavy, výprava, stealth akce v týlu nepřítele, ...), jednoduše stojí za připomenutí. 70% ()

Styxos

pane bože, co jsem to zase koupil? příběh - pokud tam nějaký byl, byl absolutně na h*vno. Ty 2* jsou za Vigga a hlavně hudbu o Banose. ()

ZkuKol

Nemůžu si pomoct, ale mě tento klasický historicko-dobrodružný snímek sednul. Nevím, zda jde o španělského lidového hrdinu, nebo postavu z nějakého národního komiksu, ale film by tomu odpovídal. Je to jakási přehlídka epizod, velmi obrazově nasnímaná (kontrasty - prosluněné Španělsko v rozkvětu, zablácená Breda a mrazivý Madrid v krizi), plná jasně načrtnutých charakterů a prodchnutá hrdostí, ctí a láskou - osudovou samozřejmě. Ještě zmíním jemnou hudbu, co doslova hladí po uších a ještě jedna věc mě zaujala, film je strašně tichý, z čehož vyplývá, že jestliže nějaká postava zvýší hlas, máto efekt i význam. Jenže je to strašně dlouhé, krátit by se dal snad každý záběr, ideální délka - tak 90 min. ...70% PS: nezapomenu svou oblíbenou doušku u těchto filmů, řemeslo je zde zvládnuto, obraz, šermířské souboje i bitvy, nic nepůsobí trapně jako ve sračce zvané Bathory:-) ()

Teg

Mortenser sice místy vypadá spíš jako potulný cirkusák, než nájemný zabiják, nicméně dějem proplouvá tak jaksi samozřejmě. Filmu by neškodil konec o čtvrt hodiny dříve, stejně jako o dvě hodiny. ()

wosho

Průměrný film který potěší jen španělské patrioty a aktivní milovníky historie-což jsem sice já, ale až tak se mě tolik nelíbil. Film jse sice co se týka vojecké reality prý velice přesný (alespoň co jsem vyslechl od lidí co společně děláme bitvy z doby první poloviny 17. století), ale nic moc natočený. Režisér si pomáhá při vypravování s tou nejjednoduší možností-vždy dá titulek kde se to zrovna odehráva a po jaké době od poslední scény. Díky tomu je film totálně rozsekaný. Po technické stránce je povedený. I ten příběh stojí za to, aby byl vypravován. Bohužel je Kapitán Alatriste po většinu doby děsivě nudným filmem o jednom komplikovaném hrdinovi. ()

Yangus

Mě se to líbilo, Viggovi se hidili šermířské dovednosti z Pána prstenů a z bonusů víme že je dobrý šermíř. Byla to nejen historie jednoho vojáka ale celého Španělska které se během 17. století propadlo z velmoci vládnoucí světu ve skomírající stát. jen dodám že v 17 stol byli divné bitvy. ()

kolemjdouc

rozvláčný příběh alá Dumas.Nemálo rozpačité výkony herců upozadí vynikající dobove interiéry se kterými si scénaři opravdu pohráli a musely být velmi drahé .opravdu vynikající kamera. k tomu výpravné kostýmy a masky a i rekvizity ()

ondrula

Jestli chcete padnout nudou, jestli jste zvědaví na nekonečné (film má dvě a půl hodiny) žvásty z prostředí dvorských intrik, tak je to film pro vás. Zbytek ruce pryč, protože tenhle film se rozhodně nepovedl a příliš nechápu, jak někdo mohl toto téma takhle zkurvit. Jedna * za realistické předvedení španělského šermu. ()

ArthasKarfa

Čekal jsem maličko víc od tohoto zdánlivého velkofilmu, který láká na poměrně zajímavé údobí španělských dějin sedmnáctého století, z počátku je děj dynamický a plný zvratů, ovšem další část filmu je nezajímavou pletichou politiky a neurčitých vztahů aktérů, kteří se potkávají v opuštěných uličkách Madridu, aby zde rozplétali další části děje. Zajímavou a vítanou částí filmu, je obléhání Bredy. Je velmi kvalitně vyvedeno taktické obležení celého města, které se po marném několikaměsíčním pokusu se ubránit - vzdalo. Kapitán Alatriste je nezranitelný chodec celým dějem, který jen málokdy sundá klobouk, aby tak diváka překvapil něčím nečekaným. Politické pletichy a poměrně zdlouhavé dialogy a děj nakonec z filmu udělají spíše podprůměrnou záležitost. Posledních 20min je trochu jako probudit se, když už jste na party sám - nic už se nedá zachránit. Celkově tedy film nijak nezapůsobí, ale ani neurazí. Hvězdička za obléhání Bredy, druhá za vojenské taktiky a poslední za pokus chytit část údobí války o španělské dědictví. škoda, že není za co dát dvě zbývající, ale to by se kapitán musel snažit trochu víc. ()

Vesecký

Ačkoliv mám historii Španělska rád, tento film mi k srdci nepřirostl. Bylo to zdlouhavé, mnohdy nepřehledné. Zbytečně moc šermovaček, navíc hrozně dlouhých, stejně jako záběrů z bitev. Člověk se dost špatně orientoval v postavách, a tak celkový pocit z filmu - nuda. Samozřejmě, nějakou tu hvězdičku si film zaslouží, zas taková bída z profesního hlediska to nebyla. ()

Grizzly

Super podivana. Vyprava a obsazeni je genialni. Souboje a bitvy paradni. Ten pribeh je trosku slozitejsi, ale to prisuzuju sve neznalosti predlohy. Spousta lidi to koukam nechape. Holt neni to vyplachovaci bijak, ale musi se u neho premyslet a udrzovat 2,5 hodiny pozornost, aby se clovek neztratil. Mne to nevadilo. Evidentne nechteli tvurci vypustit ani malickosti z pribehu a proto ta dlouha stopaz. Kdyz nekdo zadaptuje knihu a vypusti cast tak rvou fanousci predlohy. Kdyz ji nekdo zadaptuje dusledne, rve zbytek. Mne se to libilo moc. ()

Mat21

Za vlády Filipa IV je Španělsko stále světovou velmocí, zavlečené do 30-ti leté války však musí bojovat o své evropské državy. Film vyprávějící hrdinský epos o kapitánu Diegu Alatristeovi začíná v bohem prokletých Flandrech, kdy během přepadu vojenského tábora umírá jeden z jeho přátel. Jeho posledním přáním bylo přijmout opatrovnictví jeho syna Iniga Balboi. Vojenský život kapitána Alatriste je chůze po tenkém ledě, skládající se z vojenských velmi nebezpečných misí za mizernou vindru, kdy zpravidla jako první útočí na své nepřátele, a pobytu v Madridu. Zde musí čelit vrtkavým intrikám španělského šlechtického dvora a misky vah se stále více převažují na stranu nelibosti španělského krále. Temné a úzké uličky Madridu, zákoutí s čekajícími šermíři v čele se záhadným Martinem a ve vězení nebo s kordem ve své hrudi končící Alatristeho přátelé dávají jedinou jistotu krutého středověku: jistotu smrti. Poté, co náklonost milenky a jediného jeho světla v životě naplněného krví odvane král, jakoby Alatriste již neměl důvod žít. ● Film Kapitán Alatriste není uceleným příběhem, ale skládá se z perel velmi zajímavých vojenských misí navlečených na šňůru již daleko méně záživného života v Madridu. A právě chybějící hlavní myšlenka i zápletka táhnoucí se napříč celým filmem velmi nebezpečně namísto filmu připomíná autobiografický dokument o životě jednoho šermíře a nejvíce snižuje hodnotu filmu. Přijmete-li však nekoncepční pravidla hry, budete obdarováni srthujícím příběhem o muži s nezlomnou vůlí, odvahou i obrovskou zásobou štěstí nutného k přežití. ║18.7.2009║ ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty